از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

شرایط تغییر رشته در دبیرستان 1402 ✨ کلیه پایه ها طبق آخرین آیین نامه

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

شرایط تغییر رشته در دبیرستان

 

بسیاری از دانش آموزان در زمان انتخاب رشته نهم به دهم تحت تاثیر نظر خانواده یا نظرات دوستان و بدون در نظر گرفتن توانایی­ ها و علایق و نیز عدم شناخت صحیح از خود و روحیاتشان ، رشته ای نامناسب انتخاب می کنند و پس از یک یا دو سال تحصیل به دنبال تغییر رشته هستند. شرایط تغییر رشته در دبیرستان در پایه های دهم و یازدهم متفاوت است و باید رشته تحصیلی و همچنین رشته مورد تقاضای دانش آموز مورد بررسی قرار بگیرد و سپس آزمون تغییر رشته توسط سازمان آموزش و پرورش منطقه برگزار شود. ما در این مطلب می خواهیم به بررسی  شرایط تغییر رشته در دبیرستان بپردازیم ، اگر شما هم تصمیم به عوض کردن رشته خود دارید ، در ادامه مطلب همراه ما باشید.

اگر می خواهید رشته تحصیلی خود را تغییر دهید و وارد رشته جدید شوید ، حتما باید در زمان مقرر اقدام کنید در غیر این صورت مدرسه با تغییر رشته شما موافقت نخواهد کرد. برای اطلاع از زمان ، مراحل و مدارک لازم برای تغییر رشته با شماره زیر تماس بگیرید تا مشاوران ارشد ما شما را راهنمایی کنند.

همین حالا تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور : 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

شرایط تغییر رشته در دبیرستان سال دهم 1402

دانش آموزانی که در سال دهم مشغول به تحصیل هستند و یا این پایه تحصیلی را به اتمام رسانده اند می توانند تغییر رشته انجام دهند. شرایط تغییر رشته در پایه دهم به صورت زیر است :

 •  تکمیل نمون برگ الف تقاضای تغییر شاخه / رشته که باید تا دو هفته قبل از شروع امتحانات خرداد یا شهریورماه توسط دانش آموز تکمیل شده و به امضای اولیا او برسد.
 • پس از تایید اداره آموزش و پرورش منطقه و موافقت با تغییر رشته دانش آموز ، امتحان تغییر رشته برگزار می شود و اگر رشته مورد تقاضای دانش آموز در همان مدرسه محل تحصیل ارائه نشده باشد ، با هماهنگی اداره آموزش و پرورش ، دبیرستان یا هنرستان مدنظر تعیین و دانش‌ آموز برای امتحان به آن واحد آموزشی تا یک هفته قبل از شروع امتحانات بر اساس نمون برگ ب معرفی خواهد شد.
 • پس از معرفی دانش آموز به واحد آموزشی مربوطه ، آزمون تغییر رشته برگزار می شود.

برای اطلاع از دروس تغییر رشته دهم به یازدهم از تمامی رشته های نظری و کاردانش به شاخه فنی و حرفه ای و …. بر روی لینک قرار داده شده کلیک کنید.

شرایط تغییر رشته در دبیرستان سال یازدهم 1402

با درخواست تغییر رشته دانش آموزان سال یازدهم نیز موافقت می شود ولی این دسته از دانش آموزان باید واجد شرایط ذکر شده در آیین نامه تغییر رشته در دبیرستان باشند که به شرح زیر هستند :

 • حداکثر دو هفته قبل از برگزاری امتحانات خردادماه درخواست خود را در دبیرستان محل تحصیل ثبت کنند.
 • کمیسیون آموزش و پرورش باید با درخواست تغییر رشته دانش آموز موافقت نماید.
 • اگر رشته مورد تقاضا دانش آموز در دبیرستان محل تحصیل ارائه شود ، آزمون تغییر رشته در همان مدرسه برگزار می شود ولی در صورت عدم ارائه رشته مورد تقاضا ، حوزه آزمون تغییر می کند.
 • آزمون تغییر رشته در خردادماه و شهریورماه برگزار می شود.

برای اطلاع از دروس تغییر رشته یازدهم به دوازدهم از تمامی رشته های نظری و کاردانش به شاخه فنی و حرفه ای و …. بر روی لینک قرار داده شده کلیک کنید.

مرتبط بخوانید : نمونه سوالات آزمون بهیاری پایه نهم و پایه دهم

مراحل تغییر رشته دانش آموزان در دوره متوسطه دوم 1402

شرایط تغییر رشته در دبیرستان

مراحل کلی تغییر رشته در دبیرستان به شرح زیر می باشد و دانش آموزانی که از شرایط لازم برخوردار هستند می توانند طبق مراحل گفته شده در ادامه ، برای تغییر رشته اقدام نمایند.

تغییر رشته دانش آموزان باید در سامانه سناد ثبت شود و در صورت عدم ثبت مشخصات و اطلاعات لازم در این سامانه ، ممکن است برای شرکت و ثبت نام کنکور و همچنین ورود به دانشگاه با مشکل مواجه شوید. اگر با نحوه ورود به سامانه سناد و ثبت اطلاعات مربوط به تغییر رشته اشنایی ندارید ، با مشاوران ما تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.

همین حالا تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور : 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

 • مرحله اول : ثبت درخواست تغییر رشته در سامانه سناد (بخش مدیریت دانش‌آموزان – تغییر رشته) و تهیه پرینت از فرم الف و در صورت نیاز فرم ب و تکمیل قسمت اول آن توسط دانش آموز (برای ورود به سایت سناد باید نام کاربری و رمز عبور داشته باشید که می توانید از مدیر مدرسه دریافت کنید)
 • مرحله دوم : تحویل فرم تغییر رشته و فرم های الف و ب تکمیل شده به مدرسه محل تحصیل حداکثر تا 15 روز قبل از آغاز امتحانات خرداد یا شهریور
 • مرحله سوم : ارائه فرم تغییر رشته دبیرستان به مشاور مدرسه و نظرخواهی از او
 • مرحله چهارم : تایید فرم ها توسط مدیر دبیرستان
 • مرحله پنجم : ارسال فرم های الف و ب و فرم تغییر رشته به کارشناس متوسطه
 • مرحله ششم : تایید و موافقت با درخواست تغییر رشته دانش آموز از سوی سازمان آموزش و پرورش منطقه
 • مرحله هفتم : برگزاری آزمون تغییر رشته برای دروس اختصاصی رشته جدید
 • مرحله هشتم : ثبت نمرات در سامانه سناد
 • مرحله آخر : اعلام نتایج از طریق سایت سناد

شرایط تکرار پایه تحصیلی برای تغییر رشته در دبیرستان 1402

دانش آموزانی که می خواهند در شاخه تحصیلی خود تغییر رشته دهند ، امکان تکرار پایه تحصیلی را ندارند. مثلا تغییر رشته از انسانی به تجربی یا از ریاضی به تجربی و بالعکس بدون تکرار پایه تحصیلی انجام می گیرد چرا که هر سه رشته انسانی ، ریاضی و تجربی از شاخه نظری هستند.

اما در صورت تغییر شاخه ، امکان تکرار پایه وجود دارد. مثلا تغییر رشته از فنی به تجربی و تغییر رشته از ریاضی به فنی با تکرار پایه تحصیلی انجام می گیرد. بنابراین اگر می خواهید از امکان تکرار پایه استفاده کنید باید در سایت سناد درخواست خود را ثبت نمایید تا توسط مدرسه و آموزش و پرورش منطقه بررسی شود.

مرتبط بخوانید : بهیاری در دبیرستان – راهنمای تحصیل رشته بهیاری در دبیرستان – کتاب های رشته بهیاری

شرایط دریافت دیپلم مجدد 1402

شرایط تغییر رشته در دبیرستان

برخی از دانش آموزان ممکن است بنا به دلایلی همچون مهاجرت ، ترک تحصیلی و … بخواهند دیپلم نظام جدید دریافت کنند. اگر فارغ التحصیل دوره‌های 6 ساله و 4 ساله‌‌ متوسطه هستید و می خواهید دیپلم مجدد در شاخه کاردانش دریافت کنید ، باید درس‌ های مهارتی و شایستگی‌ های فنی و شایستگی‌ های غیرفنی را بگذرانید ، همچنین دروس دینی 3 ، اخلاق 3 ، قرآن 3 ، عربی و زبان 3 را هم باید پاس کنید.

در کل اینکه فرفی نمی کند که از کدام شاخه نظری ، فنی حرفه ای و یا کاردانش می خواهید دیپلم مجدد دریافت کنید ، باید در آزمون تمام درس های سال دوازدهم رشته مد نظر شرکت کرده و نمره قبولی را دریافت کنید.

مرتبط بخوانید : دبیرستان بهیاری در تهران – شیراز – لیست دبیرستان های بهیاری در تهران و شیراز

شرایط تغییر رشته در دبیرستان برای شرکت در کنکور 1402 

اگر هدف شما از تغییر رشته در دبیرستان ، شرکت در کنکور گروه آزمایشی مورد علاقه تان است اما با درخواست تغییر رشته شما موافقت نمی شود ، شما می توانید با مدرک دیپلم نظام جدید خود در کنکور هر کدام از گروه های آزمایشی که علاقه دارید ، شرکت کنید. البته در این شرایط نحوه اعمال سوابق تحصیلی متفاوت خواهد بود و اگر در امتحانات ایجاد سابقه تحصیلی شرکت نکنید ، از 40 درصد تاثیر مثبت سوابق تحصیلی بهره مند نخواهید شد.

مشاوره تلفنی شرایط تغییر رشته در دبیرستان و کنکور

دانش آموزان دبیرستانی بسیاری تمایل دارند که رشته تحصیلی خود را تغییر دهند اما با شرایط و مراحل آن آشنایی ندارند. اگر شما هم متقاضی تغییر رشته هستید ، توصیه می کنیم قبل از هر اقدامی با مشاوری مجرب مشورت کنید و تمامی جوانب را بررسی نمایید. در این امر ، مشاوران مرکز تحصیلی پاسخ با ما در خدمت شما هستند لطفا به صورت تلفنی تماس بگیرید و پس از ارتباط با مشاور ، هر سوالی که دارید بپرسید.

سوالات متداول

 • شرایط تغییر رشته در پایه دهم دبیرستان به چه صورت است ؟

دانش آموزان پایه دهم برای تغییر رشته باید دو هفته قبل از برگزاری امتحانات خردادماه درخواست خود را به مدرسه ارائه دهند.

 • آیا تغییر رشته از فنی به تجربی امکان پذیر است ؟

بله ، دانش آموزان شاخه فنی حرفه ای برای ورود به شاخه نظری و رشته تجربی می توانند تکرار پایه و تغییر رشته انجام دهند.

 • چگونه می توان برای تغییر رشته از انسانی به تجربی اقدام کرد ؟

دانش آموزان برای تغییر از رشته انسانی به تجربی باید در آزمون دروس اختصاصی رشته تجربی شرکت نمایند.

 • تغییر رشته در دبیرستان از تجربی به هنر چه شرایطی دارد ؟

دانش آموزان رشته تجربی برای ورود به شاخه هنر می توانند تکرار پایه و تغییر رشته انجام دهند.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

122 نظر

 1. امیر محمد

  باسلام اگه معدل بین ۱۶ یا ۱۵ باشد سال دوازدهم دیپلم انسانی میشه کنکر تجربی داد یا نه

  • پاسخ با ما

   با سلام. توصیه می شود برای راهنمایی در زمینه تغییر رشته در دبیرستان با مشاوران ما تماس بگیرید.

  • سلام ببخشید من دهم تجربی هستم میخوام به هنر تغییر رشته بدم
   تو مرداد ماه امکانش هست؟؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. توصیه می شود با مشاوران ما تماس بگیرید تا شما را به طور کامل راهنمایی کنند.

 2. با سلام چرا امسال تغییر رشته امکان پذیر نیست دلیلش چیه لطفاً کمکم کنید شرایط تغییر رشته در دبیرستان 1400 به چه صورته ممنون میشم

  • سلام . من پایه دهم رشته خیاطی هستم و می‌خوام تغییر رشته به تجربی بدم. اولویت تجربیم تو فرم هدایت تحصیلی هاشور خورده آموزش پرورش منطقه میگ نمیتونی تغییر رشته بدی بخاطر هاشور خوردگی آیا این درسته؟ من اصلا به هنر علاقه ندارم و هر روز کارم شده گریه . میدونم تنبلی کردم پارسال ولی الان چوبشو خوردم و می‌خوام آیندمو عوض کنم. لطفاً راهنماییم کنید باید ب آموزش پرورش استان مراجعه کنم؟. از اصفهان هستم

  • پاسخ با ما

   با سلام. لطفا با مشاوران تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

 3. سلام من امسال دوازدهم تجربی میخونم میخام تغییر رشته بدم برم انسانی
  آیا لین ممکنه؟
  و من در سال نهم نتونستم رشته انسانی رو بیارم اگر ممکنه تغییر رشته بدم میتونم برم انسانی؟
  لطفا جواب بدید اضطراریه

  • پاسخ با ما

   با سلام. شما می توانید با مدرک دیپلم تجربی در کنکور انسانی شرکت کنید.

  • سلام وقتتون بخیر من از سال دهم انسانی تغییر رشته دادم به خیاطی کاردانش
   و باید تا پایان سال تحصیلی یازدهم گواهی دیپلم فنی حرفه ای رو به مدرسه تحویل بدم
   آیا روش دیگه ای هست بتونم جایگزین این کار کنم؟
   مثلا میتوانم در تا شهریور ۱۴۰۱ تحویل مدرسه بدم؟

  • سلام من دهم تجربی هستم ب اسرار بابام اومدم تجربی مخام برم انسانی ،مدیر مدرسمون میگه ک مرداد میتونی تغییر رشته بدی ایا این درسته؟؟؟
   مگه نباید قبل از امتحانات خرداد تغییر رشته داد ؟؟؟لطفا کمکم کنید 🙏

 4. خالد شهری بر فرد

  سلام من درسال نهم نمره قبولی در رشته تجربی نیاوردم و انسانی برگ ب قبول کردم آیا میتوانم در سال دهم به یازده تغییر رشته بدهم

  • پاسخ با ما

   با سلام. بله ، شرایط تغییر رشته در دبیرستان وجود دارد

 5. سلام و عرض ادب
  امیدوارم حالتون خوب باشه
  بنده در سال نهم موفق به کسب نمره قبولی برای انتخاب رشته در رشته مورد نظرم در برگه هدایت تحصیلی نشدم
  لذا قصد دارم در آزمون تغییر رشته مورد نظرم شرکت کنم
  اضافه کنم بنده در حال حاضر در رشته حسابداری کاردانش دهم مشغول به تحصیل هستم
  سوالی که در ذهنم وجود داره اینکه آیا من برای تغییر رشته باید ابتدا حتما درس های رشته ای که الان (حسابداری) مشغول به آن هستم را قبول شوم تا بتوان در آزمون تغییر رشته شرکت کنم یا اینکه برای تغییر شاخه/رشته نیازی به نمره قبولی در رشته حسابداری را ندارم ؟؟
  لطفا مرا راهنمایی کنید !!

  • پاسخ با ما

   با سلام. لطفا برای راهنمایی کامل در خصوص شرایط تغییر رشته در دبیرستان با مشاوران ما تماس بگیرید و پاسخ تمام سوالات خود را دریافت کنید.

 6. سلام خسته نباشید لطفاجواب بدین من پایه نهم موفق ب گرفتن نمره دررشته موردنظرنشدم الان پایه دوازدهم معماری هستم فک کنم که نمره ورودبه دانشگاه هم نمره های کلاسی باشع کنکورندیم چطورمیتونم تغییررشته بدم به پرستاری؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. با مدرک دیپلم معماری نظام جدید می توانید در کنکور تجربی شرکت کنید و وارد رشته پرستاری شوید. برای دریافت برنامه ریزی کنکور و اطلاع از منابع ، با مشاوران ارشد ما تماس خاصل بفرمایید.

 7. سلام من پایه دهم رشته‌ی ریاضی هستم وترم اول رو در رشتهی ریاضی گذروندم ولی مبخوام رشتم رو به فنی تغییر بدم برای ترم دوم ولی مدیر مدرسه ام میگه خرداد نمیتونم امتحان بدم باید شهریور امتحان بدم ولی در مقاله ی بالا نوشته میشه خردادم امتحان بدم من باید چی کار کنم که در خرداد امتحان بدم برای رشته‌ی جدید لطفا جواب بدین و راهنمابیم کنید ممنون میشم

  • پاسخ با ما

   با سلام. با توجه به توضیحات مدیر مدرسه خود ، در شهریورماه برای شرکت در امتحانات تعییر رشته اقدام کنید.

 8. سلام من دانش آموز دهم تجربی هستم خواستم بدونم که میتونم کنکورم رو ریاضی بدم؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. بله می توانید در زمان ثبت نام کنکور ، گروه ازمایشی ریاضی را انتخاب کنید.

 9. بعد اینکه می تونم آخر سال یازدهم تغییر رشته بدم و برم ریاضی؟

  • پاسخ با ما

   شرایط تغییر رشته در دبیرستان را در این مطلب بررسی کردیم. اگر به راهنمایی بیشتری نیاز دارید ، با مشاوران ما تماس بگیرید.

 10. سلام خسته نباشین
  من دهم فنی حرفه ای هستم میخوام برم ب انسانی
  باید از ۴ تا دروس انسانی امتحان بدم
  باید نمره قبولی من از این ۴ تا امتحان انسانی چند باشه؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. نمره قبولی برای تغییر رشته در دبیرستان طبق نظر مدیر مدرسه تعیین می شود.

  • سلام
   من میخوام از انسانی به تجربی برم و بهم گفتن که باید بعد امتحانات خرداد اقدام کنم برای تغییر رشته
   و اینکه اگه معدل مال انسانیم مورد قبول نبود باز هم تغییر رشته انجام میشه؟؟ یا فقط درس های تخصصی رشته مورد نظرمو باید برم؟؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. هم معدل و هم نمرات در بعضی دروس مهم باید بالا باشد تا با درخواست تغییر رشته موافقت شود

 11. علی حسینی

  سلام من دهم تجربی ام . می خوام یازدهم به انسانی برم . می شه که دروس تخصصی این سال یعنی دهم رو کم بیارم مثل صفر ولی دروس انسانی که امتحان می دم بالا باشه مثلاً زیستم صفر باشه شیمی ام صفر باشه ولی در امتحان دروس انسانی رتبه عالی بگیم و برم انسان؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. برای تغییر رشته ، باید در دروس اختصاصی رشته ای که می خواهید به آن تغییر رشته دهید ، نمره بالا کسب کنید

 12. سلام خسته نباشید من میخوام تغییر رشته بدم میخواستم بدونم که باید در این رشته ایی ک هستم نمره ی قبولی داشته باشم؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. برای راهنمایی در خصوص تغییر رشته در دبیرستان لطفا با مشاوران ما تماس بگیرید

 13. سلام من دهم معماری هستم میخوام تغییر رشته بدم رشته مدنظرم تجربیه نمره لازم دروس برای سال اول تجربی چقدره و چ درسهایی رو باید امتحان بدم

  • پاسخ با ما

   با سلام. برای تغییر رشته در دبیرستان باید در دروس تخصصی رشته تجربی مثل زیست شناسی ، شیمی ، فیزیک و … نمره مناسب به دست آورید.

 14. با سلام پسر من سال دوازدهم انسانی است و ایشون سال یازدهم را با معدل بالای 18 به اتمام رسانده و میخواهد به شاخه هنر گرایش یابد آیا از سال یازدهم باید مجددا تکرار کنند ؟؟؟ یا از سال دهم ؟؟؟

  • با سلام کلاس یازدهم ریاضی هستم میخوام تغیر رشته بدم به هنر ایا امکانش هست یا نه ؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. لطفا با مشاوران ما تماس بگیرید تا برای تغییر رشته به طور کامل راهنمایی شوید.

  • سلام من دهم تجربی هستم میخوام به هنر تغییر رشته بدم
   میخواستم بدونم تو مرداد ماه امکانش هست؟؟

 15. حنانه بختیاری

  سلام من یازدهم تجربی هستم اگر بخوام به رشته فنی تغییر رشته بدم و همه دروس روهم با نمرات بالا قبول شدم احتیاج به تکرار پایه دارم؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. برای تغییر رشته از تجربی به هر یک از رشته های فنی حرفه ای باید در امتحانات دروس تخصصی آن رشته شرکت کنید و در صورت کسب نمره قبولی ، با درخواست شما برای تغییر رشته موافقت می شود

 16. سلام آیا اون امتحانی که برای تغییر رشته میگیرن همون امتحانی هستش که دانش آموزان اون رشته در شهریور یا خرداد می دن؟ و سطح سوالات در چه حدیه؟؟

 17. سلام خسته نباشید وقتتون بخیر.من کلاس یازدهم رشته کامپیوترم می خوام کلاس دوازدهم تغییر رشته بدم به رشته انسانی.تو اکثر سایت و سایت شما نوشته که این امکان وجود داره و قبلش باید با آموزش پرورش منطقتون هماهنگ کنید و اجازه بگیرید.من به آموزش پرورش منطقه ۳ زنگ زدم منتها گفتن که امکان تغییر رشته از شاخه فنی به نظری وجود نداره.میشه لطفا راهنماییم کنید من الان باید چیکار کنم.اتفاقا تو سایتتون گفتید که این بخشنامه تا الان ینی سال ۱۴۰۰ موجوده.لطفا یه راهنمایی کنید منو.خیلی ممنونم

  • پاسخ با ما

   سلام. دوست عزیز لطفا با مشاوران ما تماس بگیرید تا درباره شرایط تغییر رشته به صورت کامل راهنمایی شوید.

 18. سلام
  من یازدهم رشته ریاضی هستم
  برای اینکه بتونم رشته مو به تجربی تغییر بدم و مجدد سال بعد هم یازدهم ولی تجربی رو بخونم لطفا راهنماییم کنید ک امکان پذیر هست یا ن؟
  یا میتونم فرم تغییر رشته رو پر کنم و بعد پروندمو از مدرسه نمونه بگیرم و تو ی مدرسه عادی با رشته تجربی تحصیل کنن؟! 🙂

 19. سلام من دهم انسانی هستم با معدل کل هجده و بیست و پنج میتونم تغییر رشته بدم تجربی؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. برای تغییر رشته در دبیرستان علاوه بر معدل ، معیار های دیگری نیز مورد بررسی قرار می گیرند که می توانید برای راهنمایی کامل با مشاوران ما تماس بگیرید.

  • سلام من ده انسانی میخونم و میخوام به کاردانش تغییر رشته بدم باید حتما دهممو کامل کنم؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. بله باید نمرات پایه دهم شما ثبت شوند

 20. سلام وقتتون بخیر من الان کلاس دهم هستم و الکترونیک فنی حرفه ای میخونم میخواستم بدونم که میشه امسال به رشته انسانی تغییر رشته بدم ؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. لطفا برای راهنمایی در خصوص تغییر رشته از فنی به انسانی با مشاوران ما تماس بگیرید.

 21. سلام وقتتون بخیر من کلاس دهم فنی حرفه ای هستم ‌‌‌‌‌میخوامتغییر رشته بدم به انسانی آیا امسال امکان پذیره و اینکه چه کتاب های رو باید بهونم

  • پاسخ با ما

   با سلام. لطفا با مشاوران ما تماس بگیرید تا شما را برای تغییر رشته از فنی به انسانی راهنمایی کنند.

 22. متین ذبیحی

  سلام من تجربی پایه دهم هستم ایا میتونم تغییر رشته به هنر بدم؟
  چون علاقم موسیقی هستش ولی به زور خانواده دارم تجربی میخونم

 23. سلام
  میشه ۱ هفته مونده به امتحانات خرداد
  اقدام به پر کردن فرم تغییر رشته کرد و به مدیریت مدرسه داد؟
  و تو شهریور ماه آزمون تغییر رشته داد؟

 24. سلام وقت بخیر
  ببخشید با معدل ۱۷ و خورده ای یا ۱۸ سال دهم میشه از رشته ی معارف اسلامی ب انسانی تغییر رشته داد ؟ و مدرسه ما میگن ک اگه در هدایت تحصیلی سال نهم رشته انسانی اولویت ب اومده باشه در تغییر رشته حتی قبول بشی چون ب اومده بود نمیپذرین
  آیا درسته؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید🌺

 25. سلام خسته نباشید
  من یازدهم تجربی هستم و میخوام به رشته انسانی تغییر رشته بدم و در امتحانات تغییر رشته هم دارم شرکت میکنم اما مهم ترین دغدغه من اینه میدونم احتملا امتحان ریاضی ترم ۲ تجربی رو تجدید میشم میخواستم بدونم اگه ریاضی تجربی رو تجدید بشم توی رفتن من به رشته انسانی تاثیر میزاره؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. توصیه می شود با مشاوران ما تماس بگیرید تا شما را به طور کامل راهنمایی کنند.

 26. سلام خسته نباشید برای تغییر رشته به انسانی دریافت نمره قبولی برای دروسی مثل زیست و فیزیک و ریاضی و شیمی لازم هست؟
  یعنی برای این چهار درس باید نمره قبولی بگیریم؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. بله باید در دروس اختصاصی رشته جدید نمره قبولی بگیرید.

 27. سلام ببخشید بنده پایه یازدهم انسانی هستم میخاستم برم فنی ولی میگن نمیشه و باید کنکور انسانی بدم ، ایا میتونم در همین یازدهم تغییر رشته بدم و دوازدهم فنی بخونم ؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. توصیه می شود با مشاوران ما تماس بگیرید تا شما را به طور کامل راهنمایی کنند.

 28. ابوالفضل

  سلام سال دهم هستم رشته تاسیسات هستم میخواهم رشتم را به رشته عمران تغییر بدم لطفاً راهنمایی کنید

 29. امیر محمد مرادی

  باسلام ،ببخشید میخواستم بدونم نمره قبولی درس های تخصصی رشته انسانی حداقل باید چند باشد؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. نمرات لازم برای تغییر رشته بستگی به نظر مدرسه دارد ولی قطعا با نمرات بالا احتمال موافقت بیشتر است

  • سلام
   من پایه دوازدهم انسانی ام و امکانش هست بعد گرفتن دیپلم انسانی کنکور صنایع غذایی شاخه فنی حرفه ای بدم یا خیر باید کنکور انسانی باید بدم و با توجه ب رتبه میتونم دانشگاه صنایع برم؟

 30. سلام
  من دانش آموز پایه دهم رشته ریاضی هستم
  در اردیبهشت ماه درخواست تعقیر رشته دادم
  میخوام که به رشته انسانی برم
  سوال من اینه میشه که امتحان ریاضی (رشته ریاضی و فیزیک ) رو ندم و بعدا در امتحان ریاضی آمار و احتمال(رشته انسانی ) شرکت کنم ؟

  • پاسخ با ما

   با سلام برای تغییر رشته باید در تمام دروس نمره قبولی داشته باشید

 31. سلام خسته نباشید من رشته ی انسانی خوندم یازدهم هستم و میخام به تجربی تغییر رشته بدم ،تو تغییر رشته هدایت تحصیلی رو هم نگاه میکنن و بر اساس اون قبول میکنن یا هدایت تحصیلی مهم نیص !؟

 32. فاطمه صفری

  سلام من کلاس نهم رشته تجربی نیاوردم و الان که رشته معماری (کاردانش) هستم میخام تغییر رشته بدم
  آیا امکان داره که به تجربی برم

 33. با سلام: اگر دانش آموز رشته ریاضی 6 تا تجدید داشته باشد می تواند در امتحان تغییر رشته شرکت کرده و به رشته انسانی برود ایا مجبور است درسهای رشته ریاضی هم امتحان بدهد

 34. سلام خسته نباشید من پایه دهم انسانی هستم و امتحان خرداد هم دادم میخوام تغیر رشته بدم و به طراحی دوخت کاردانش برم میخوام تکرار پایه کنم آیا میتونم همچین کاری کنم مشکلی پیش نمیاد برا ثبت نام در مدارس کار و دانش چون میخوام‌ تکرار پایه کنم

  • پاسخ با ما

   با سلام. توصیه می شود برای بررسی شرایط تغییر رشته در دبیرستان و پرسیدن سوالات خود ، با مشاوران ما تماس بگیرید

 35. امکان تغیر رشته از دوازدهم تجربی به ریاصی وجود دارد؟؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. بله امکان پذیر است با مشاوران تماس بگیرید تا به طور کامل راهنمایی شوید

  • سلام من یازدهم تجربی تموم آیا امکان دارد در ازمون تغییر شاخه به فنی شرکت کنم و بتونم پایه یازدهم رو در رشته فنی بخونم؟

 36. من پایه دهم انسانی هستم عربی رو افتادم و الان میخوام تغییر رشته بدم برم تجربی با اینکه عربی افتادم میتونم تغییر رشته بدم؟؟

 37. سلام اگه معدل ۱۵ یا ۱۶باشد سال دهم حسابداری میتونم کنکور تجربی بدم؟؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. با دیپلم نظام جدید می توانید در کنکور نظری شرکت کنید.

 38. سلام آیا تغییر رشته در پایه دهم از انسانی به تجربی امکان پذیر است؟

 39. سلام من تجربی نژام قدیم هستم میخوام تغیر رشته بدم و برم انسانی
  میشه بدونم کی بیاد تغیر رشته بدم

  • پاسخ با ما

   با سلام. می توانید بدون تغییر رشته ، در کنکور تجربی شرکت کنید.

 40. سلام وقتتون بخیر باشه.چرا مدرسه با تغییر رشته مخالفت داره؟

 41. سلام آیا تغییر شاخه در پایه یازدهم با تکرار پایه امکان پذیره؟

 42. بله میتوانید انسانی به تجربی تغییر رشته بدهید

 43. سلام بنده دارم از پایه دهم انسانی تغییر رشته میدهم برای تجربی میخواستم بدونم اگر در امتحانات تغییر رشته شهریور یک درس را نمره قبولی اخذ نکنیم تغییر رشته نمیتونیم بدیم؟حس میکنم زیست رو خوب ندادم؟ایا راهی هست؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. باید در تمام دروس تخصصی رشته تحصیلی جدید نمره قبولی به دست آورید

 44. من دهم انسانی هستم
  می خوام به تجربی برم، اگر در خرداد دروس اختصاصی تجربی رو بدم و قبول شم، دیگه تابستون کار خاصی ندارم؟؟؟

 45. سلام من تغییر رشته دادم و قبول شدم الان پایه بازدهمم
  مدرسه بهم گفتن ک بفیه درسا رو امتحان بدم
  اصلا همچین چیزی ممکن هست؟؟!

 46. سلام من امسال دهم ریاضی هستم میخوام تغییر رشته بدم به انسانی باید چکار کنم ؟

 47. سلام من کلاس نهم هستم رشته تجربی نیاوردم در هدایت تحصیلی آیا امکان داره دوباره کلاس نهم رو بخونم:؟

 48. سلام
  اگه تو دروس تغییر رشته انسانی به تجربی یکی رو بیوفتیم سه تارو قبول شیم می تونیم تغییر رشته بدیم

  • سلام وقتتون بخیر خیر نمی توانید مگر اینکه مدرسه یک امتحان دیگری از درسی که پاس نشدید بگیرد در غیر این صورت امکان تغییر رشته وجود ندارد

 49. سلام
  من میخام از رشته ریاضی برم رشته تجربی
  بعد یدونه امتحان زیست رو دادم و نمرش شد ۱۲.۵
  بعد درسای فیزیک و ریاضی و شیمی و قبول شدم ولی نمره هاشون همینطوری کمه
  بعد معدلمم پایینه

  بنظرتون تاییدیه تغییر رشتم از آموزش و پرورش با این شرایط من میاد یانه ؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. بستگی به نظر مشاور و مدیر مدرسه دارد

  • سلام من دهم رشته ی کامپیوتر هستم وبه رشته تجربی علاقه دارم میخوام تغییر رشته بدم اما توبرگه هدابت تحصیلی تجربی نیاوردم ایابا تغییر رشته من موافقت میشه یا به خاطر اینکه نیاوردم نمی تونم امتحان تغییر رشته بدم من رشته های نظری ام هاشور خوردند لطفا جواب بدید

 50. اگه بخوایم تو سال دوازدهم قبل از کنکور رشتمون رو از کار و دانش به تجربی عوض کنیم باید چیکار کنیم

  • پاسخ با ما

   با سلام. توصیه می شود با مشاوران ما تماس بگیرید تا شما را به طور کامل راهنمایی کنند.

 51. سلام خسته نباشید من دانش آموز سال یازدهم رشته تربیت بدنی هستم.
  مدل سال دهمم 19.71 بوده و سال نهم رشته های نظری روهم الف آورده بودم.الان امکان داره که من تغییر رشته بدم به رشته ریاضی یا تحربی؟

 52. سلام. من سال دهم کارو دانش هستم و می‌خوام برای دوم دبیرستان به رشته ریاضی تغییر رشته بدم،اما در هدایت تحصیلی سال قبل ریاضی جزو اولویت هام نبود. آیا مشکلی پیش میاد برای تغییر رشتم؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. برای تغییر رشته اولویت های هدایت تحصیلی هم بررسی می شوند.

 53. سلام ببخشید من سال دهم رشتم کامیپوتر و میخام تغیر رشته بدم برم به تجربی
  و اینک تو برگه هدایت تحصیلی هم تجربی رو نرسوندم ایا میتونم تغیر رشته فدم مشکلی پیش نمیاد؟

 54. سلام من دهم انسانی هستم شرایط تغییر رشته به تجربی چطوریه

 55. سلام من رشته انسانی نیاوردم ورفتم به رشته کارو دانش می تونم امسال که دهم هستم تغییر رشته بدم
  من نمی تونم هم کتاب کارودانش رو بخونم و انسانی رو خیلی گیج کنندس میتونم مدرسه نرم و بشینم کتاب انسانی رو بخوم؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. لطفا با مشاوران ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

  • معصومه جعفری

   سلام من دهم تجربی هستم من رشته تجربی را دوست ندارم مامانم به من گفت باید بری تجربی اما من خودم انسانی رو دوست داشتم الان هم انسانی و هم تجربی رو دوست ندارم دوست دارم برم هنرستان تربت برای تربیت بدنی لطفا بهم کمک کنید چه جوری باید تغییر رشته بدم

 56. معصومه جعفری

  سلام من دهم تجربی هستم من به اسرار مامانم رفتم تجربی ولی خودم دوست داشتم برم انسانی الان ن انسانی رو دوست دارم ن تجربی
  دوست دارم برم هنرستان تربت برای تربیت بدنی
  میتونم برم لطفا بهم کمک کنید

  • پاسخ با ما

   با سلام. لطفا با مشاوران تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

 57. معراج سربندی

  باسلام. من دهم فنی حرعفه ای رشته کامپیوتر میخونم . میخوام تغییر رشته بدم برم به تجربی ،واینکه من توی هدایت تحصیلی الف و ب نیاوردم در تجربی میخواستم بدونم میتونم بازم برم

 58. سلام من به هنر علاقه داشتم اما سال نهم به خاطر نمره زیر ۱۰ریاضیم نیاوردم هنرستان و رفتم معارف الان سال اول معارف هستم ایا میتونم تغیر رشته بدم و برم هنرستان؟؟

 59. سلام من ۱۶ سالمه دهم انسانی هستم و بنا به دلایلی می خوام ترک تحصیل کنم
  در هدایت تحصیل ریاضی نیاوردم
  میخواستم بدونم میتونم چند ساله دیگه در مدرسه بزرگ سالان ریاضی بخونم

 60. سلام خسته نباشید ، من یه دانش آموز سال دهمی هستم و رشته ام فنی هستش ، و من از این رشته خوشم نمیاد ، دلم میخواد برم ریاضی ، و رشته ریاضی رو بخاطر نیم نمره داخل هدایت تحصیلیم نیاوردم ، الان اگه من اقدام به این کار بکنم ، میتونم عوضش کنم؟

 61. سلام من یازدهم فنی و حرفه ای هستم میخوام تغییر رشته بدم به تجربی برای سال دوازدهم آیا امکانش هست؟حتی اگر در سال نهم برای انتخاب رشته ، رشته ی تجربی رو نیاورده باشم؟

 62. سلام دوستان خسته نباشید ببخشید اگه کسی تو پایه یازدهم ریاضی به دوازدهم انسانی تغییر رشته بده معدل دیپلمش چطور حساب میشه

 63. سلام خسته نباشید
  من در سال نهم برای هم رشته ریاضی هم تجربی در بذگه هدایت تحصیلی نمره مورد نیاز رو اوردم و واجد شرایط برای هر دو بودم. رشته تجربی رو انتخاب کردم اما الان میخوام به رشته ریاضی تغییر رشته بدم. برای تغییر رشته باید چه زمانی اقدام کنم و ایا نیاز به امتحان دروس رشته دیگر دارم یا نه چون برای ریاضی هم واجد شرایط بودم.

 64. سلام من نهم تجربی نیاوردم اما الان میخوام در ازمون تغییر رشته پایان سال شرکت کنم ایا با توجه به اینکه نهم تجربی نیاوردم میتونم اینکارو کنم؟ و معدل دهم انسانیم باید چند باشه که قبول بشم؟

 65. محمد هاشمی

  من یازدهم فنی حرفه ای مکانیک سال یازدهم هستم میخوام ببینم میتونم به کامپیوتر تغییر رشته بدم و تکرار پایه یازدهم رو بخونم

 66. سلام خوب هستین لطفا جواب دهید
  من امسال یازدهم تجربی ام میخام تغییر رشته بدم به فنی حرفه ای کِی اقدام کنم و قراره از یازدهم بخونم یا دهم یا شروع دوازدهم چطوریه شرایطش؟ لطفا راهنمایی کنین

  • پاسخ با ما

   با سلام. لطفا با مشاوران تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

 67. سلام من داخل هدایت تحصیلی رشته تجربی نیاوردم آیا امکانش هست که تغییر رشته بدم به تجربی الان هم داخل رشته انسانی ام لطفا جواب بدید

  • پاسخ با ما

   با سلام. برای تغییر رشته باید موافقت مدرسه را به دست آورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر