از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

سهمیه مدارس نمونه دولتی در کنکور 📞 تاثیر مدارس نمونه دولتی در شانس قبولی کنکور

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

سهمیه مدارس نمونه دولتی در کنکور

بسیاری از دانش آموزانی که می خواهند وارد مدرسه نمونه دولتی شوند و یا هم اکنون دانش آموز این مدرسه هستند ، سوال می پرسند که آیا مدرسه نمونه دولتی در کنکور سراسری سهمیه دارد؟ سهمیه مدارس نمونه دولتی در کنکور چقدر است؟ آیا تحصیل در مدرسه نمونه دولتی باعث افزایش شانس قبولی در کنکور می شود؟ این موارد ، سوالاتی هستند که می خواهیم پاسخ آنها را در ادامه ارائه کنیم. لطفا همراه ما باشید.

شما دانش آموزان عزیز سوالات خود را در مورد شرایط و قوانین تحصیل در مدارس نمونه دولتی و تاثیر مدارس نمونه دولتی در کنکور سراسری ، از مشاوران ما بپرسید تا راهنمایی شوید.

همین حالا تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

ایا مدارس نمونه دولتی در کنکور سهمیه دارند

مدارس نمونه دولتی از نظر سطح آموزشی و امکانات ، موقعیت خیلی بهترین به نسبت اکثر مدارس دولتی دارند. سخت گیری های مدارس نمونه دولتی بیشتر است و دانش آموزان درس خوان تر هستند. همچنین قبولی در دوره دوم متوسطه این مدارس فقط با شرکت در آزمون ورودی امکان پذیر می باشد.

با توجه به سختی قبولی و تحصیل در مدرسه نمونه دولتی ، این سوال برای دانش آموزان و والدین پیش می آید که آیا مدارس نمونه دولتی در کنکور سهمیه دارند؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که در کنکور سراسری برای هیچ یک از مدارس از جمله مدارس نمونه دولتی ، سهمیه ویژه ای اختصاص نداده‌ شده‌ است و تمام داوطلبان از مدارس دولتی ، نمونه دولتی ، تیزهوشان ، غیرانتفاعی ، شاهد ، مدارس سلام و … در یک سطح برابر ، رقابت خواهند کرد.

بنابراین سهمیه ای تحت عنوان سهمیه مدارس نمونه دولتی در کنکور نداریم. داوطلبان کنکوری فارغ از نوع مدرسه ای که در آنجا تحصیل کرده اند ، در یک آزمون هماهنگ کشوری با سوالات یکسان ، شرکت خواهند کرد. همچنین برای ورود به دانشگاه هم امتیاز ویژه ای شامل حال فارغ التحصیلان مدرسه نمونه دولتی نمی شود و تنها عامل تعیین کننده‌ شانس قبولی داوطلب ، رتبه ای است که در آزمون به دست آورده‌ است.

مرتبط بخوانید : آیا مدارس شاهد در کنکور سهمیه دارند

سهمیه مدارس نمونه دولتی در کنکور

مدارس نمونه دولتی در کنکور تاثیر زیادی ندارند. در واقع ، این باور که تحصیل در مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی باعث امتیاز و سهمیه ویژه در کنکور سراسری می شود ، یک باور غلط است. آنچه که باعث شده‌ است آمار قبولی دانش آموزان مدارس نمونه دولتی در کنکور سراسری زیاد باشد ، سخت کوشی و تلاش بیشتر آنها در مقایسه با برخی از دانش آموزان در مدارس عادی است. در واقع ، فضای حاکم بر مدارس نمونه دولتی و تیزهوشان ، سخت گیرانه و رقابتی تر است و دانش آموزان مطالعه بیشتری دارند. البته به امکانات آموزشی بیشتری هم دسترسی دارند و اکثر معلمان و دبیران مشغول به فعالیت در مدارس نمونه دولتی ، از برترین معلمان کشور هستند.

مرتبط بخوانید : شرایط تحصیل در مدارس نمونه دولتی

مشاوره قبولی در مدارس نمونه دولتی برای موفقیت در کنکور

سهمیه مدارس نمونه دولتی در کنکور

با توجه به آمار خوبی که مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی در کنکور سراسری دارند ، دانش آموزان بسیاری تمایل دارند که در این مدارس پذیرفته‌ شوند. قبولی در مدارس نمونه دولتی در مقطع متوسطه اول ، آسان تر است. دانش آموزان کلاس ششمی با داشتن معدل و سوابق تحصیلی خوب می توانند در این مدارس قبول شوند. اما برای قبولی مقطع دوم متوسطه این مدارس ، نیاز به شرکت در آزمون ورودی می باشد.

احتمالا این را هم بپسندید  نتایج آزمون نمونه دولتی سیستان و بلوچستان 1403 📞 نتایج نمونه دولتی نهم به دهم

مدارس نمونه دولتی ، امکانات آموزشی بیشتری را در اختیار دانش آموزان قرار می دهند. این امکانات در کنار بهره گیری از برترین معلمان کشور باعث تقویت توانمندی های دانش آموزان می شود تا بهترین عملکرد را در کنکور سراسری داشته‌ باشند. این مدارس برای دانش آموزان مقطع دوم متوسطه مخصوصا دانش آموزان پایه دوازدهم ، برنامه های تقویتی کنکور را در نظر گرفته‌ اند. دانش آموزان در کنار آموزش دروس مدرسه ، منابع کنکوری را هم مطالعه می کنند و تست زنی خود را تقویت می کنند.

اگر شما هم علاقه مند هستید در مدارس نمونه دولتی قبول شوید تا بدین ترتیب شانس موفقیت بیشتری در کنکور سراسری داشته‌ باشید ، باید برای شرکت در آزمون ورودی این مدارس برنامه ریزی کنید. جهت بهره مندی از مشاوره برنامه ریزی قبولی در مدرسه نمونه دولتی و همچنین بهره مندی از مشاوره انتخاب بهترین منابع آزمون مدارس نمونه دولتی ، توصیه می شود با مشاوران ما در مرکز تحصیلی پاسخ با ما ارتباط برقرار نمایید. مشاوران می توانند با توجه به سطح درسی شما ، بهترین برنامه ریزی درسی را برای شما تنظیم کنند. 

مرتبط بخوانید : ثبت نام مدارس نمونه دولتی تهران

سوالات شما

  • تاثیر مدارس نمونه دولتی در کنکور چقدر است؟

دانش آموزانی که در مدارس نمونه دولتی تحصیل می کنند به دلیل دسترسی به امکانات آموزشی بیشتر و معلمان بهتر ، در کنکور سراسری موفق تر عمل می کنند.

  • ایا مدارس نمونه دولتی در کنکور سهمیه دارند؟

سهمیه ای تحت عنوان سهمیه مدارس نمونه دولتی در کنکور نداریم.

  • آمار قبولی در کنکور مدارس تیزهوشان بهتر است یا مدارس نمونه دولتی؟
احتمالا این را هم بپسندید  هزینه ثبت نام مدارس نمونه دولتی 1403 📞 راهنمای پرداخت هزینه ثبت نام و تحصیل نمونه دولتی

طبق آمار قبولی کنکور سال های قبل ، عملکرد دانش آموزان تیزهوشان از دانش آموزان نمونه دولتی بهتر است.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

بهترین مدارس نمونه دولتی پسرانه تهران

بهترین مدارس نمونه دولتی پسرانه تهران 📞 ثبت نام نمونه دولتی متوسطه اول و دوم پسرانه تهران

بهترین مدارس نمونه دولتی پسرانه تهران ، دانش آموزان را در دوره های متوسطه اول …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر