از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

سایت سجاد تاییدیه تحصیلی 🟢 سایت سجاد برای تایید مدارک

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

سایت سجاد تاییدیه تحصیلی

 

اگر از دانشگاه های دولتی به شرح روزانه ، شبانه ، غیرانتفاعی ، دانشگاه پیام نور و … فارغ التحصیل شده اید و زیر نظر وزارت علوم تحقیقات و فناوری تحصیل کرده اید ، باید برای دریافت تاییدیه تحصیلی از سایت سجاد اقدام نمایید. سامانه سجاد ، سایتی تحت فعالیت وزارت علوم تحقیقات و فناوری می باشد که یکی از خدمات آن ، تایید مدارک می باشد. متقاضیان برای برای تاییدیه تحصیلی و تایید مدارک در این سایت ابتدا باید ثبت نام کنند و پس از ایجاد عضویت ، امکان دریافت تاییدیه تحصیلی را خواهند داشت. در ادامه مطلب به طور کامل تری راهنمایی خواهید شد لطفا با ما همراه باشید.

شما عزیزان می توانید برای پرسیدن سوالات خود و دریافت راهنمایی جهت اخذ تاییدیه تحصیلی از سایت سجاد، با مشاوران ارشد ما در مرکز مشاوره پاسخ با ما ارتباط برقرار کنید ،

کارشناسان ما تمامی ایام هفته حتی روزهای تعطیل از 8 صبح لغایت 12 شب پاسخگوی شما عزیزان میباشند.

همین حالا تماس بگیرید 

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل 

مراحل ثبت نام در سامانه سجاد برای دریافت تاییدیه تحصیلی

مراحل کلی ثبت نام در سایت سجاد برای دریافت تاییدیه تحصیلی به شرح زیر می باشند :

 • ثبت نام در سامانه سجاد
 • درخواست تاییدیه تحصیلی سجاد جهت ترجمه رسمی
 • پرداخت مبلغ تایید و دریافت کد رهگیری
 • اخذ تایید سجاد جهت ترجمه رسمی

اگر متقاضی مهاجرت برای کار یا تحصیل در خارج از کشور هستید ، احتمالا می دانید که برای ترجمه مدارک باید از طریق دارالترجمه های رسمی کشور اقدام کنید و مدارک ترجمه شده خود را به سفارت مربوطه ارائه نمایید. مدارک بر اساس شرایط اقدام شامل مدارک تحصیلی به شرح ریز نمرات ، دانشنامه و … می باشند که این مدارک باید از وزارت علوم تحقیقات دریافت شوند و تاییدیه آنها نیز به ثبت برسد.

مرتبط بخوانید : تاییدیه تحصیلی – تاییدیه تحصیلی چیست و چگونه دریافت کنیم

پیش از اقدام به ترجمه رسمی مدارک دانشگاهی می بایست مراحل زیر انجام شوند :

 • دریافت مدارک تحصیلی مورد نظر
احتمالا این را هم بپسندید  سایت سجاد 🟢 راهنمای ثبت نام و خدمات سامانه سجاد - portal.saorg.ir

مدارک تحصیلی مورد نظر به شرح دانشنامه و ریز نمرات باید از دانشگاه محل تحصیل دریافت شوند. ترجمه این مدارک برای اقدام به تحصیل یا کار در خارج از کشور نیاز هستند.

 • تایید مدارک تحصیلی

پیش نیاز ترجمه رسمی مدارک ، دریافت تاییدیه تحصیلی از وزارت مربوطه است و بر اساس دانشگاهی که فارغ التحصیل شده اید ، مسیر متفاوتی برای اخذ تاییدیه خواهید داشت. فارغ التحصیلان دانشگاه‌ های دولتی ، پیام نور ، علمی کاربردی و غیر انتفاعی که مدارک خود را زیر نظر وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری اخذ کرده اند باید از طریق سایت سجاد تاییدیه تحصیلی را دریافت نمایند. همچنین فارغ التحصیلان دانشگاه‌ آزاد میز باید برای اخذ تاییدیه مدارک خود از سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اقدام کنند.

 • اقدام به ترجمه رسمی

بعد از آماده سازی مدارک و دریافت تاییدیه تحصیلی از سایت سجاد ، می توانید با ارائه اصل مدارک تاییده شده از طریق یک دارالترجمه رسمی برای ترجمه رسمی مدارک و اخذ مهر دادگستری اقدام نمایید.

راهنمای تاییدیه تحصیلی در سایت سجاد

سایت سجاد ، سامانه وزارت علوم تحقیقات و فناوری است و فارغ التحصیلان می توانند از طریق این سامانه به صورت آنلاین برای اخذ تاییدیه مدارک تحصیلی خود اقدام کنند و پس از دریافت کد صحت ، همراه با اصل مدارک ، ترجمه مدارک را انجام دهند.

مراحل اخذ تاییدیه تحصیلی در سایت سجاد به شرح زیر می باشد :

 • مرحله اول : ورود به سامانه سجاد

در قدم اول برای دریافت تاییدیه تحصیلی باید یک حساب کاربری در سامانه سجاد ایجاد نمایید و اگر قبلا حساب باز کرده اید ، باید اطلاعات ورود را درج نمایید.

 • مرحله دوم : ثبت درخواست خدمت تایید مدارک دانشگاهی در سامانه سجاد

پس از ایجاد حساب کاربری ، گزینه “خدمات” را در منوی بالای صفحه انتخاب نمایید و سپس از ستون “اداره کل امور دانشجویان داخل” بر روی گزینه “تایید مدارک تحصیلی دانشگاهی داخل کشور جهت ترجمه رسمی” کلیک نمایید.

 • مرحله سوم : موافقت با قوانین بهره‌مندی از خدمت تایید مدارک در سامانه سجاد
احتمالا این را هم بپسندید  سایت سجاد 🟢 راهنمای ثبت نام و خدمات سامانه سجاد - portal.saorg.ir

در مرحله بعد از ورود به صفحه تایید مدارک تحصیلی دانشگاهی داخل کشور جهت ترجمه رسمی ، قوانین و مقررات موجود را مطالعه نمایید و سپس گزینه “با قوانین گفته شده موافق هستم” را فعال نمایید.

 • مرحله چهارم : مشخص نمودن مقطع تحصیلی مورد نظر برای تایید

سپس باید اطلاعات هویتی و تحصیلی مورد خواست را درج نمایید و اگر هم نیاز به ویرایش بود ، با استفاده از گزینه “ویرایش پروفایل” اصلاحات لازم را انجام دهید. پس از اطمینان از درستی مشخصات درج شده بر روی گزینه “بعدی” کلیک کنید

 • مرحله پنجم : پرداخت هزینه تایید مدارک تحصیلی وزارت علوم

بعد از آپلود تمام مدارک خواسته شده ، بر روی گزینه ارسال کلیک کنید تا وارد صفحه پرداخت هزینه تایید مدارک شوید. هزینه تایید مدارک به صورت اینترنتی و از طریق سایت پرداخت می کنند و سپس پیامی حاوی کد پیگیری نمایش داده می شود. این کد را باید ثبت کنید تا اگر مشکلی پیش آمد با استفاده از آن بتوانید پیگیری های لازم را انجام دهید.

 • مرحله ششم : پیگیری وضعیت درخواست تایید مدارک دانشگاهی

پس از واریز موفقیت آمیز هزینه ، طی چند روز آینده یک پیامک یا ایمیل برای شما ارسال می شود که از شما خواسته می شود وضعیت تایید مدارک خود را در پروتال سازمان مشاهده نمایید.

مرتبط بخوانید : پشتیبانی سایت سجاد – راهنمای مشکلات و پشتیبانی سامانه سجاد

هزینه تایید مدارک تحصیلی وزارت علوم 

هزینه تایید مدارک تحصیلی در سایت وزارت علوم سجاد ، به صورت زیر می باشد :

 • هزینه تایید دانشنامه : 230000 ریال
 • هزینه تایید ریزنمرات  : 170000 ریال
 • هزینه تایید گواهی رتبه ممتازی یا رتبه فارغ‌ التحصیلی : 60000 ریال

سوالات متداول

 • آدرس سایت سجاد تاییدیه تحصیلی کدام است ؟

سایت سجاد به نشانی portal.saorg.ir در دسترس می باشد.

 • آیا دریافت تاییدیه تحصیلی در سایت سجاد هزینه دارد ؟

بله ، اخذ تاییدیه تحصیلی از سایت سجاد نیازمند پرداخت هزینه تایید رمز نمرات ، دانشنامه و … می باشد.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

یک نظر

 1. من نیاز ب تاییدیه مدرک تحصیلی دارم اگه نباشه استخدامم نمیکنن چکار کنم زودتر تاییدیه بهم بدن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر