از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

روش ثبت نام در سامانه سپند – ورود به سامانه سرویس مدارس

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

ورود به سامانه سپند - سامانه سرویس مدارس به همراه روش ثبت نام در سامانه سپند

 

سامانه پایش ناوگان دانش آموزی ، سامانه سرویس حمل و نقل مدارس کشور است که در راستای هویت سازی سیستم حمل و نقل مدارس و با هدف افزایش امنیت دانش آموزان در مسیر رفت و آمد مدرسه ، ایجاد شده است. ثبت نام در سامانه سپند برای همه رایگان است و رانندگان ، مدیران مدارس و اولیای دانش آموزان می توانند با ایحاد حساب کاربری در این سامانه ، از خدمات آن بهره مند شوند. در ادامه ضمن قرار دادن لینک ورود به سایت سپند ، روش ثبت نام در سامانه سپند را برای اولیا ، رانندگان و مدارس شرح داده ایم. پس از مطالعه مطلب اگر سوالی داشتید می توانید در بخش نظرات بپرسید.

شما عزیزان میتوانید هرگونه سوال و ابهام خود را در مورد  روش ثبت نام در سامانه سپند از مشاوران ارشد ما در پاسخ با ما بپرسید ،

کارشناسان ما تمامی ایام هفته حتی روزهای تعطیل از 8 صبح لغایت 12 شب پاسخگوی شما عزیزان میباشند لطفا بخاطر داشته باشید که تماس صرفا از تلفن ثابت و بدون گرفتن کد و صفر امکانپذیر است .

همین حالا تماس بگیرید 

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

خدمات سامانه سپند

وزارت آموزش و پرورش ، مدارس ، رانندگان ، شهرداری و شرکت های حمل و نقل می توانند از خدمات سامانه سپند بهره مند شوند. ادارات کل آموزش و پرورش استان ها و شهرستان ها وظیفه صحت سنجی و کنترل اطلاعات مدارس و دانش آموزان ثبت شده در سامانه را برعهده دارند ، مدارس باید شرکت پیمانکار را از طریق سایت انتخاب و قرارداد سرویس مدرسه را با آن شرکت تنظیم کنند همچنین والدین می توانند درخواست سرویس مدرسه دانش آموز خود را از طریق این سایت به ثبت برسانند

استفاده از سرویس مدارس سامانه سپند مزایای بسیاری دارد ، والدین می توانند از طریق سایت از محل دقیق دانش آموز در مسیر رفت و آمد مطلع شوند ، راننده سرویس مدرسه مورد اعتماد است زیرا مجوز فعالیت از شهرداری دارد ، امکان ارتباط و ارسال پیام به راننده و در کل آسودگی خاطر و افزایش امنیت دانش آموز از مزایایی بهره مندی از خدمات سامانه سپند است.

روش ثبت نام در سامانه سپند

آدرس سامانه سپند به نشانی irtusepand.ir می باشد و مراحل نام نویسی والدین ، رانندگان و مدارس متفاوت است. تمام متقاضیان ابتدا باید یک حساب کاربری در سامانه برای خود ایجاد نمایند و پس از تعیین نقش به عنوان والدین ، راننده و … و ارائه اطلاعات و مدارک لازم ، فرایند ثبت نام را بهاتمام برسانند.

لینک ورود به سامانه سپند

پس از ورود به سامانه فوق ، تصویر زیر را مشاهده خواهید کرد که لازم است بر روی گزینه “ایجاد کاربری در سامانه” کلیک کنید.

احتمالا این را هم بپسندید  جدول انتخاب رشته نهم - توضیح جدول انتخاب رشته نهم تمام رشته های تحصیلی

روش ثبت نام در سامانه سپند

 

سپس کد ملی فرد درج شود. توجه داشته باشید که با هر کد ملی فقط می توان یک حساب کاربری ایجاد کرد. یک کلمه عبور برای خود تعیین کنید و پس از تکرار آن ، شماره تلفن همراه خود را نیز درج نمایید. شماره تلفن باید روش و فعال باشد زیرا برای آن کد ورود به سامانه ارسال می شود.

روش ثبت نام در سامانه سپند

 

کد تایید شماره همراه که از طریق پیامک برای شما ارسال شد را در این بخش درج و گزینه تایید را بزنید.

روش ثبت نام در سامانه سپند

 

نام کاربری شما ایجاد شد و حال باید نقش خود را تعیین و سپس با ارائه اطلاعات و مدارک لازم ، ثبت نام خود را انجام دهید.

روش ثبت نام در سامانه سپند

راهنمای ثبت نام والدین در سایت سپند

والدین دانش آموز برای ثبت درخواست استفاده از سرویس مدارس ، باید پس از ایجاد حساب کاربری بر روی گزینه والدین کلیک نمایند و سپس ادامه مراحل را به شرح زیر طی کنند.

تمام بند های تعهد نامه را با دقت مطالعه کنید و سپس تیک تایید پایین صفحه را بزنید. بر روی گزینه ورود کلیک نمایید تا وارد مرحله بعدی شوید.

روش ثبت نام در سامانه سپند

 

در مرحله بعد اطلاعات ولی دانش آموزان را به دقت در فرم ثبت کنید و پس از تکمیل اطلاعات کلید ادامه را انتخاب نمایید.

روش ثبت نام در سامانه سپند

 

سپس باید موقعیت مکانی تعیین شود. استان ، شهرستان ، شهر ، آدرس محل سکونت ، شماره پلاک ، شماره واحد ، شماره تلفن ثابت و کد استان سکونت خود را درج نمایید. علاوه بر درج اطلاعات خواسته شده ، از طریق نقشه نیز باید موقعیت مکانی خود را تعیین کنید.

روش ثبت نام در سامانه سپند

 

پس از مراحل فوق ، ثبت نام شما به پایان می رسد و باید منتظر تایید مدرسه باشید تا هزینه سرویس را نیز از طریق سامانه پرداخت نمایید. اگر نام مدرسه دانش آموز در میان اسامی مدارس نباشد ، بدین معناست که مدرسه هنوز در سامانه سپند ثبت نام نکرده است و یا ممکن است شما موقعیت مکانی را اشتباه تعیین کرده باشید.

روش ثبت نام در سامانه سپند رانندگان در سایت سپند

رانندگانی که قصد فعالیت به عنوان راننده سرویس مدارس دارند ، می بایست در سایت سپند ثبت نام کنند و پس از ارائه مدارک لازم ، کد QR صادر شده را بر روی خودروی خود نصب نمایند تا مشخص شود که راننده سرویس مدرسه هستند.

ثبت نام اولیه رانندگان در دفاتر پیشخوان شهر و یا شهرداری انجام می گیرد و این دسته از عزیزان باید مدارک لازم را به مسئولین ثبت نام ارائه دهند و سپس با مراجعه به سامانه سپند ، ثبت نام خود را نهایی کنند. مدارک لازم به شرح زیر می باشند :

 • کارت ملی
 • گواهینامه
 • بیمه نامه
 • کارت ماشین
 • یک قطعه عکس 4*3
 • معاینه فنی خودرو
 • گواهی سلامت
 • گواهی عدم سوء پیشینه

رانندگانی که در سال های قبل از طریق سامانه سپند ثبت نام انجام داده اند ، نیازی به ثبت نام مجدد ندارند و برای آنها پیامک ارسال خواهد شد.

مراحل ثبت نام رانندگان در سایت سپند به صورت زیر است :

 • مطالعه شرایط ثبت نام
 • تکمیل اطلاعات شخصی مثل نام ، نام خانوادگی و …
 • تکمیل اطلاعات خودرو شامل شماره پلاک ، نوع خودرو ، سیستم خودرو ، نوع سوخت ، مدل ، ظرفیت خودرو ، کد شناسایی خودرو ، شماره موتور ، شماره بدنه ، کد خودرو تاکسی و …
 • تکمیل اطلاعات گواهینامه
 • بارگذاری مدارک لازم
 • ثبت موقعیت مکانی بر روی نقشه
 • تایید و ثبت اطلاعات

پس از مراحل فوق می توانید از قسمت “پیشخوان” وضعیت ثبت نام خود را کنترل کنید. پس از تایید راننده به عنوان راننده سرویس مدرسه ، ماهانه برای او سوخت یارانه ای واریز می شود و می تواند فعالیت خود را آغاز کند.

در مورد روش ثبت نام در سامانه سپند رانندگان در سامانه سپند سوالی دارید؟

همین حالا تماس بگیرید 

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

راهنمای ثبت نام مدارس در سامانه سپند

روش ثبت نام در سامانه سپند

در صورتی که مدارس در سامانه سپند ثبت نام نکنند ، والدین نمی توانند برای دانش آموزان خود از خدمات سرویس مدارس این سامانه استفاده نمایند. بنابراین مدیران مدارس موظف هستند که از طریق سایت مذکور ، یک حساب کاربری برای مدرسه ایجاد کنند و سپس با استفاده از کد مدرسه ، مراحل ثبت نام و اطلاعات دانش آموزان ثبت شده در سایت را بررسی نمایند.

پس از ثبت اطلاعات مدرسه در سایت سپند و بررسی کارشناس اداره آموزش و پرورش ، اسم مدرسه در سایت ثبت می شود و در مراحل بعدی مدیر باید با شرکت قرار داد را تنظیم کنند تا اولیا دانش آموزان از مشخصات راننده مطلع گشته و سپس از خدمات سرویس حمل و نقل استفاده کنند.

سوالات متداول

 • روش ثبت نام در سامانه سپند به چه صورت است ؟

روش ثبت نام در سامانه سپند را کامل در این مطلب آموزش دادیم.

 • رانندگان چگونه باید در سامانه سپند ثبت نام کنند ؟

رانندگانی که قصد فعالیت به عنوان راننده سرویس مدارس دارند ، می بایست در سایت سپند ثبت نام کنند و پس از ارائه مدارک لازم ، کد QR صادر شده را بر روی خودروی خود نصب نمایند تا مشخص شود که راننده سرویس مدرسه هستند.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

بهترين دبيرستان دخترانه تهران

بهترين دبيرستان دخترانه تهران 📞 معرفی 8 دبیرستان برتر دخترانه در تهران

دانش آموزان بعد از اتمام تحصیلات ابتدایی وارد دوره متوسطه اول و سپس متوسطه دوم …

5 نظر

 1. سمیرا علیا

  سلام
  من یک خانم هستم با خپدروی شخصی ۲۰۶
  سوالم اینه ایا به عنوان سرویس مدرسه میتونم ثبت نام کنم ؟ که برم پیشخوان یا نه کلا نمیشه مختص مینی بوس واتوبوس هست؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. برای راهنمایی ورود به سامانه سپند با مشاوران ما تماس بگیرید.

 2. سلام ممنونم مطلب خوبی در جهت راهنمایی موضوع روش ثبت نام در سایت سپند گذاشتید

 3. سلام من دانشجو هستم میشه ثبت نام کرد؟

 4. پیمان عبدلی

  سلام من موقع ثبت نام کدملی پسرم وشماره خودمو زدم چطور میشه اصلاح کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر