از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

سامانه بوستان – لینک ورود و راهنمای سامانه بوستان فنی حرفه ای

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

سامانه

 

هر یک از دانشگاه ها برای تسهیل در انجام اموری همچون انتخاب واحد ، پرداخت شهریه ، دریافت کارنامه و … سامانه ای را به دانشجویان خود معرفی می کنند تا از این طریق مراجعات حضوری غیرضروری به دانشگاه کاهش یابد. دانشگاه فنی حرفه ای نیز سامانه ای برای ارائه خدمات به دانشجویان دارد که به نشانی bustan.tvu.ac.ir (سامانه بوستان) می باشد. سامانه بوستان به تازگی راه اندازی شده است و بسیاری از دانشجویان با نحوه ورود به سایت و استفاده از آن ، آشنایی ندارند. در این مطلب می خواهیم راهنمای ورود به سامانه بوستان را ارائه کنیم.

اگر برای ورود و استفاده از خدمات سامانه بوستان فنی حرفه ای مشکلی دارید و نیازمند راهنمایی هستید ، مشاوران ارشد مرکز مشاوره پاسخ با ما پاسخگوی تمام سوالات شما در خصوص این سامانه هستند.

همین حالا تماس بگیرید 

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

معرفی سامانه بوستان فنی حرفه ای

سیستم یکپارچه بوستان فنی حرفه ای ، برای خدمت رسانی به دانشجویان دانشگاه فنی حرفه ای راه اندازی شده است که به آدرس اینترنتی bustan.tvu.ac.ir در دسترس می باشد. پیش از این سامانه ، از سایت ناد فنی حرفه ای جهت انجام اموری همچون انتخاب واحد و پرداخت شهریه استفاده می شد اما هم اکنون با راه اندازی سایت بوستان ، سایت ناد کارایی ندارد.

راهنمای ورود به سایت بوستان فنی حرفه ای

مدت زمان زیادی از راه اندازی سایت بوستان فنی حرفه ای نگذشته است و به همین دلیل دانشجویان در استفاده از این سامانه با مشکل مواجه هستند. ورود به سامانه بوستان به سهولت انجام می گیرد و فقط کافیست که دانشجو کد ملی خود را درج نماید. بدین منظور ، وارد سایت بوستان به نشانی bustan.tvu.ac.ir شوید تا صفحه اول سامانه به شکل زیر را مشاهده کنید.

در بخش کد ملی باید کد ملی دانش آموز درج شود و در بخش کلمه عبور نیز رمزی که دانشگاه در اختیار آنها قرار داده است ، لازم است درج شود. در بخش عبارت امنیتی هم کد تصویر را با رعایت حروف بزرگ و کوچک انگلیسی درج کنید. (برای اولین ورود به سيستم از تاريخ تولد 10 رقمی (مثال1379/04/12) بعنوان کلمه عبور استفاده کنيد)

بعد از درج اطلاعات صحیح ، به پورتال دانشجویی خود دسترسی خواهید داشت و می توانید منو را مشاهده کنید. همچنین پس از ورود به پورتال خود می توانید رمز عبورتان را برای امنیت بیشتر ، تغییر دهید.

پس از تغییر رمز عبور ، سامانه صحت سنجی انجام می دهد. مراحل بدین صورت است که شما وارد سایت می شوید ، رمز خود را تغییر می دهید ، سپس باید از سایت خارج شوید و مجدد با رمز جدید وارد شوید. پس از اینکه وارد شدید ، مراحل صحت سنجی اطلاعات آغاز می شود که شامل صحت سنجی هویتی ، صحت سنجی اطلاعات دانشجویی ، صحت سنجش معدل ، صحت سنجش نمرات و صحت سنجی تراز مالی است.

به دلیل زمان بر بودن فرایند صحت سنجی در سامانه بوستان ، توصیه می شود که هر چه سریع تر و چند روز قبل از شروع انتخاب واحد ، وارد سایت شوید و این مراحل را انجام دهید تا در زمان پرداخت شهریه و انتخاب واحد مشکلی برای شما پیش نیاید.

مرتبط بخوانید : ایا از رشته فنی حرفه ای میتوان معلم شد

امکانات سامانه بوستان فنی حرفه ای bustan.tvu.ac.ir

سامانه بوستان فنی حرفه ای جایگزین سامانه ناد است و تمام امکانات سایت ناد ، در سایت بوستان نیز قابل دسترسی است :

 • ثبت و مشاهده نمرات
 • دریافت کارت ورود به جلسه امتحانات
 • امکان ثبت اعتراض به هر یک از نمرات ثبت شده توسط اساتید
 • انجام انتخاب واحد
 • انجام حذف و اضافه
 • دسترسی به اطلاعات و صحت سنجی
 • دسترسی به بخش امور مالی
 • دریافت گزارش های مالی دانشجو
 • دسترسی به ارزشیابی کیفی و توصیفی اساتید
 • صحت سنجی معدل دانشجو
 • صحت سنجی تراز مالی دانشجو
 • دسترسی به بخش تراز مالی دانشجو
 • مشاهده کارنامه تحصیلی دانشجو
 • دریافت کارنامه
 • ارسال پیام به کارشناس سامانه
احتمالا این را هم بپسندید  ناد - ورود به سامانه ناد - به همراه آموزش تصویری استفاده از سیستم ناد حرفه ای

دانشجویان دانشگاه فنی حرفه ای باید در زمان مقرر انتخاب واحد خود را در سامانه بوستان انجام دهند و پیش از انتخاب واحد نیز پرداخت شهریه ضروری است. برای پرداخت شهریه در سامانه بوستان لازم است وارد بخش امور مالی سایت شوید و بعد از مشاهده میزان بدهی که دارید ، با استفاده از کارت بانکی عضو شبکه شتاب ، بدهی خود را بپردازید.

زمانبندی انتخاب واحد دانشگاه فنی حرفه ای در سامانه بوستان اطلاع رسانی می شود و شما باید طبق زمانبندی مربوط به رشته و سال ورودی خود ، وارد سایت شوید و انتخاب واحد را انجام دهید. لیست دروس ارائه شده برای ترم جاری نیز در سایت بوستان در اختیار شما قرار می گیرد.

سوالات متداول

 • سامانه بوستان برای کدام دانشگاه است ؟

سایت بوستان برای خدمات رسانی به دانشجویان دانشگاه فنی حرفه ای راه اندازی شده است.

 • اطلاعات لازم برای ورود به سایت بوستان چیست ؟

برای ورود به سایت بوستان نیاز به کدملی می باشد.

 • آیا در سامانه بوستان می توان انتخاب واحد کرد ؟

بله ، از طریق سایت بوستان انجام انتخاب واحد ، پرداخت شهریه و … امکان پذیر است.

 • منظور از صحت سنجی در سایت بوستان چیست ؟

دانشجویان دانشگاه فنی حرفه ای پس از اولین ورود به سایت بوستان ، باید مراحل صحت سنجی شامل صحت سنجی هویتی ، صحت سنجی اطلاعات دانشجویی ، صحت سنجش معدل ، صحت سنجش نمرات و صحت سنجی تراز مالی را انجام دهند.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

تکمیل ظرفیت دانشگاه فنی حرفه ای

تکمیل ظرفیت دانشگاه فنی حرفه ای 1402 📞 راهنمای کامل

تکمیل ظرفیت دانشگاه فنی حرفه ای 1402 فرصتی مجدد برای داوطلبانی است که در هیچ …

3 نظر

 1. سلام من میخام پیش ثبت نام کنم و از پزیرفته شدگان مهرماه 1402هستم ولی سایت بوستان اطلاعات منو نمیخونه و میگه اطلاعات نامعتبر است

 2. سلام من کدامنیتی اصلا برام نمیاد اگه مشکل من رورفع کنید ممنون میشم

 3. سلام چرا سایت بوستان برای من نمیاد و خطای DNSرو میدهد؟!میشه راهنمایی کنید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر