از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

زمان تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان 1402📞 تاریخ شروع تکمیل ظرفیت فرهنگیان

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

زمان تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان

متقاضیان شرکت در مرحله تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان بسیار زیاد است زیرا این دانشگاه مزایایی دارد که سایر دانشگاه ها ارائه نمی کنند. حقوق دانشجویی ، استخدام پس از فارغ التحصیلی ، خوابگاه و … از جمله مزایای ارائه شده‌ به دانشجویان دانشگاه فرهنگیان است که داوطلبان زیادی را به سمت خود جذب کرده‌ است. دانشگاه فرهنگیان پس از اعلام نتایج نهایی کنکور از پذیرفته‌ شدگان ثبت نام به عمل می آورد و اگر در رشته‌ های خود با ظرفیت خالی روبرو شود ، اقدام به برگزاری تکمیل ظرفیت می کند. بنابراین زمان تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان مدتی پس از اعلام نتایج نهایی کنکور است که در ادامه این مطلب به طور کامل شرح خواهیم داد.

سوالات خود در را زمینه شرایط ثبت نام و انتخاب رشته‌ تکمیل ظرفیت کنکور ، از مشاوران ارشد ما در پاسخ با ما بپرسید تا با اطلاعات دقیق راهنمایی شوید.

کارشناسان ما تمامی ایام هفته حتی روزهای تعطیل از 8 صبح لغایت 12 شب پاسخگوی شما عزیزان میباشند.

همین حالا تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل 

زمان تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان 1402

بالاتر نیز اشاره شد که زمان تکمیل ظرفیت فرهنگیان پس از اعلام نتایج نهایی کنکور است. نتایج انتخاب رشته‌ کنکور در هفته آخر شهریورماه از سوی سازمان سنجش منتشر می شود و بر اساس این نتایج ، پذیرفته‌ شدگان دانشگاه فرهنگیان مشخص می شوند.

پس از اعلام نتایج به پذیرفته‌ شدگان چند هفته فرصت داده‌ می شود که برای ثبت نام قطعی در دانشگاه اقدام کنند و نام آنها به عنوان دانشجوی ورودی جدید در دانشگاه ثبت شود حال اگر بعضی از پذیرفته‌ شدگان بنا به دلایلی از ثبت نام در دانشگاه انصراف دهند ، ظرفیت رشته‌ خالی باقی می ماند برای مثال رشته‌ ای 30 نفر ظرفیت داشته‌ است و 26 نفر ثبت نام کرده‌ اند و 4 نفر ظرفیت خالی باقی مانده‌ است.

احتمالا این را هم بپسندید  دبیری زبان دانشگاه فرهنگیان 1403 📞 راهنمای تحصیل در رشته دبیری زبان فرهنگیان

دانشگاه فرهنگیان برای پر کردن جای 4 نفر ، تکمیل ظرفیت را اجرا می کند و فرصت مجددی برای علاقه مندان فراهم می سازد که شانس قبولی خود را امتحان کنند. زمان تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان در صورت برگزاری در اوایل آبان ماه خواهد بود ولی ممکن است تا اواخر آبان ماه هم طول بکشد.

مرتبط بخوانید : تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد

نحوه ثبت نام تکمیل ظرفیت فرهنگیان

نحوه ثبت نام تکمیل ظرفیت فرهنگیان به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش خواهد بود. لیست رشته‌ های دارای ظرفیت خالی این دانشگاه در دفترچه ای قرار داده‌ می شود و این دفترچه از طریق سایت سازمان سنجش قابل دسترسی خواهد بود. شما برای شرکت در انتخاب رشته‌ ابتدا باید دفترچه را دانلود کنید و پس از اینکه از رشته‌ های دارای ظرفیت مطلع شدید ، برای انتخاب رشته‌ در سایت سنجش اقدام کنید.

برای انتخاب رشته‌ تکمیل ظرفیت فرهنگیان نیاز به پرداخت هزینه در سایت سنجش می باشد و پس از اینکه کارت اعتباری را تهیه کردید ، به شما اجازه دسترسی به فرم انتخاب رشته‌ داده‌ خواهد شد. پس از تکمیل فرم باید منتظر اعلام نتایج اولیه یعنی دعوت به مصاحبه باشید و اگر برای مصاحبه دعوت نشدید یعنی رتبه مناسب برای قبولی را ندارید.

شرایط شرکت در تکمیل ظرفیت فرهنگیان

زمان تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان

  • در مرحله تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان تمام داوطلبانی که تراز بالای 6500 در کنکور کسب کرده‌ اند ، می توانند شرکت کنند و اگر داوطلبی در انتخاب رشته‌ اولیه شرکت نکرده‌ است می تواند در تکمیل ظرفیت ثبت نام کند.
  • داوطلبانی که با انجام انتخاب رشته‌ کنکور برای مصاحبه فرهنگیان دعوت شده‌ اند ولی در مرحله مصاحبه موفق به پذیرش نشده‌ اند ، اجازه شرکت در تکمیل ظرفیت را ندارند.
  • داوطلبانی که با انجام انتخاب رشته‌ کنکور در یک رشته‌ و دانشگاه پذیرفته‌ شده‌ اند می توانند در تکمیل ظرفیت فرهنگیان شرکت کنند و اگر قبول شدند ، برای تحصیل در رشته‌ قبولی جدید یا رشته‌ قبلی تصمیم گیری کنند. لازم به ذکر است که اگر در رشته‌ جدید قبولی ثبت نام کنند اجازه بازگشت به تحصیل در رشته‌ قبلی را نخواهند داشت.
  • زمان ورود پذیرفته‌ شدگان تکمیل ظرفیت فرهنگیان در بهمن ماه است ولی ممکن است در مهرماه سال آینده هم باشد.
  • در مرحله تکمیل ظرفیت هم مصاحبه برگزار می شود و اگر داوطلبی موفق به کسب نمره در مرحله مصاحبه نشود ، پذیرفته‌ نخواهد شد.

مرتبط بخوانید : تکمیل ظرفیت رشته‌ های پزشکی دانشگاه آزاد

سوالات متداول

  • زمان تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان در چه تاریخی است ؟ 
احتمالا این را هم بپسندید  تکمیل ظرفیت ارشد چیست 📞راهنمای ثبت نام و برگزاری تکمیل ظرفیت ارشد 1402

تکمیل ظرفیت فرهنگیان اگر برگزار شود زمان آن احتمالا در اوایل آبان ماه خواهد بود.

  • آیا مهلت انتخاب رشته‌ تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان تمدید می شود ؟

پس از اتمام مهلت انتخاب رشته‌ تکمیل ظرفیت فرهنگیان احتمالا فرصت مجددی برای انتخاب رشته‌ جاماندگان در نظر گرفته‌ شود.

  • زمان مصاحبه تکمیل ظرفیت فرهنگیان چه تاریخی است ؟

مصاحبه تکمیل ظرفیت فرهنگیان در اواخر آبان ماه اجرا می شود.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

کنکور فرهنگیان برای رشته تجربی

کنکور فرهنگیان برای رشته تجربی 📞 راهنمای ثبت نام و مصاحبه تربیت معلم تجربی

کنکور فرهنگیان برای رشته تجربی در سال 1403 برگزار می شود و بیشترین تعداد داوطلبان …

3 نظر

  1. سلام خسته نباشید چقدر احتمال داره امسال تکمیل ظرفیت فرهنگیان داشتت باشیم؟اصلا احتمال داره چون سنجش تا الان اطلاعیه ای نداده

  2. سلام نتایج کد 5 دانشگاه فرهنگیان کی میاد و چجوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر