از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

زمان برگزاری کنکور 1402 – تاریخ دقیق برگزاری کنکور سراسری 1402

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

زمان برگزاری کنکور

 

داوطلبانی که قصد شرکت در کنکور سراسری 1402 را دارند می خواهند بدانند زمان برگزاری کنکور دقیقا در چه تاریخی است تا برای حضور در آزمون برنامه ریزی را انجام دهند. احتمالا می دانید که کنکور در سال 1402 دو بار برگزار می شود و این موضوع به قطعیت رسیده است بنابراین شما در کنکور 1402 این امکان را دارید که دو بار آزمون دهید و با توجه به هر آزمونی که نتیجه بهتر در آن به دست آورده اید ، وارد مرحله انتخاب رشته شوید. جزئیات بیشتر زمان برگزاری کنکور 1402 ، در ادامه این مطلب بررسی می شود.

سوالات خود را درباره کنکور 1402 از مشاوران ما بپرسید

همین حالا با ما تماس بگیرید و با اطلاع از آخرین قوانین و شرایط انتخاب رشته کنکور ، خود را برای ورود به دانشگاه آماده کنید.

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

زمان برگزاری کنکور 1402 دی ماه

نوبت اول کنکور سراسری در دی ماه برگزار می شود و تمام داوطلبان نظام قدیم و نظام جدید و همچنین دانش آموزان سال دوازدهم ، می توانند در این آزمون حضور داشته باشند. زمان در نظر گرفته شده برای این نوبت از آزمون در روزهای 29 و 30 دی ماه می باشد و داوطلبانی که در آبان ماه ثبت نام خود را انجام داده اند می توانند با دریافت کارت ورود به جلسه از آدرس حوزه امتحانی مطلع شوند و در جلسه آزمون حضور یابند.

احتمالا این را هم بپسندید  هزینه ثبت نام دانشگاه آزاد با کنکور 1401 - هزینه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد

لازم به ذکر است که کنکور 1402 دی ماه ، در دی ماه 1401 برگزار می شود ولی پذیرفته شدگان این آزمون از مهرماه 1402 وارد دانشگاه می شوند. زمان انتشار کارت ورود به جلسه نیز چند روز قبل از برگزاری آزمون است که از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org در اختیار داوطلبان قرار می گیرد.

مرتبط بخوانید : تاریخ ثبت نام کنکور – زمان ثبت نام کنکور دی و تیرماه 

زمان برگزاری کنکور 1402 تیرماه

کنکور تیرماه 1402 مثل روال سال های قبل برگزار می شود و زمان برگزاری آن در روز های 14 و 15 تیرماه می باشد. آزمون هر 5 گروه آزمایشی ریاضی ، تجربی ، انسانی ، هنر و زبان در این دو روز برگزار می شود و برای گروه های شناور طوری برنامه ریزی می شود تا داوطلبانی که در دو گروه ازمایشی شرکت کرده اند ، با تداخل زمان برگزاری دو آزمون مواجه نشوند.

کارت ورود به جلسه کنکور تیرماه 1402 سه روز قبل از برگزاری آزمون منتشر می شود و شما می توانید از طریق سایت سازمان سنجش و با وارد کردن اطلاعاتتان ، کارت ورود به جلسه خود را دریافت نمایید.

مرتبط بخوانید : سایت ثبت نام کنکور – راهنمای ثبت نام اینترنتی کنکور 

مشاوره کنکور سراسری 1402

کنکور سراسری 1402 با تغییرات زیادی همراه بوده است که از مهم ترین این تغییرات ، برگزاری آزمون دو بار در سال است. نوبت اول کنکور 1402 در دی ماه 1401 برگزار می شود و داوطلبانی که در آزمون نوبت اول شرکت می کنند ، در مردادماه 1402 می توانند انتخاب رشته را انجام دهند. همچنین نوبت دوم کنکور سراسری 1402 مثل سال های گذشته در تیرماه برگزار خواهد شد.

احتمالا این را هم بپسندید  اهمیت مدرک پیش دانشگاهی - مدرک پیش دانشگاهی کجا لازم میشود

برای هر یک از آزمون ها یک کارت ورود به جلسه مجزا منتشر می گردد و داوطلبان می توانند در هر دو آزمون هم شرکت کنند و در هر آزمونی که رتبه بهتری به دست آورند ، بر اساس آن انتخاب رشته نمایند.

در انتها لازم می دانیم اشاره ای به زمان ثبت نام کنکور هم داشته باشیم. برای کنکور دی ماه ، بازه زمانی 15 الی 21 آبان ماه زمان ثبت نام در نظر گرفته شده است و برای کنکور تیرماه نیز از 15 فروردین ماه ثبت نام آغاز می شود و تا 21 فروردین ماه ادامه دار خواهد بود.

مرتبط بخوانید : اعتراض به سوالات کنکور

سوالات متداول

  • زمان برگزاری کنکور 1402 دی ماه در چه تاریخی است ؟

کنکور 1402 دی ماه در روز های 29 و 30 دی ماه برگزار می شود.

  • زمان برگزاری کنکور 1402 تیرماه چه تاریخی است ؟

زمان در نظر گرفته شده برای برگزاری کنکور 1402 تیر ماه ، روزهای 14 و 15 ام می باشد.

  • کارت ورود به جلسه کنکور 1402 چه زمانی منتشر می شود ؟

سه روز قبل از برگزاری کنکور سراسری ، لینک دریافت کارت ورود به جلسه فعال می شود.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

آموزش انتخاب رشته کنکور

آموزش انتخاب رشته کنکور 1402 📞 آموزش انتخاب رشته کنکور در سایت سازمان سنجش

با آموزش انتخاب رشته کنکور می توانید خودتان اقدام به انتخاب رشته‌ کنید و فرم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر