از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1402 دانشگاه های سراسری 📞 راهنمای کامل

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

زمان انتخاب رشته‌ کنکور کارشناسی ارشد

بلافاصله پس از اعلام نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد ، انتخاب رشته‌ آغاز می شود و داوطلبان طبق رتبه و ترازی که در کارنامه کسب کرده اند ، می بایست دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌ را دانلود نمایند و پس از استخراج کد رشته‌ محل های مورد تقاضا ، این کد رشته‌ ها را در سایت سنجش به ثبت برسانند. زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1402 دانشگاه های سراسری را در ادامه این مطلب بیشتر بررسی می کنیم.

شما داوطلبان عزیز می توانید برای بهره مندی از مشاوره انتخاب رشته‌ ارشد و سپردن انتخاب رشته‌ خود به مشاوران مجرب ، با مشاوران ما ارتباط برقرار نمایید.

همین حالا تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1402

کنکور کارشناسی ارشد 1402 در روزهای 11 و 12 اسفندماه 1401 توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار گردید و داوطلبان با ارائه کارت ورود به جلسه ، اجازه حضور در حوزه امتحانی را داشتند.

چند ماه پس از برگزاری آزمون ارشد ، نتایج اولیه آن اعلام می گردد. بر اساس این نتایج ، کارنامه ای منتشر می شود که داوطلبان باید با توجه به این کارنامه انتخاب رشته‌ خود را انجام دهند. نتایج کنکور ارشد در روز 8 خردادماه اعلام شده است و زمان انتخاب رشته‌ نیز از 11 تا 16 خردادماه 1402 خواهد بود.

تمدید تاریخ انتخاب رشته‌ کنکور کارشناسی ارشد 1402

هر ساله دسته ای از داوطلبان به دلیل بی اطلاعی از تاریخ انتخاب رشته‌ و یا دلایلی دیگر ، موفق به انتخاب رشته‌ در بازه زمانی مقرر نمی شوند و درخواست تمدید مهلت انتخاب رشته‌ را دارند. سازمان سنجش آموزش کشور زمان انتخاب رشته‌ کنکور کارشناسی ارشد را برای این دسته از داوطلبان تمدید می کند. احتمالا برای آزمون 1402 نیز زمان مجددی برای جاماندگان از انتخاب رشته‌ در نظر گرفته شود.

مرتبط بخوانید : کد رشته‌ های کارشناسی ارشد 

مراحل انتخاب رشته‌ آزمون کارشناسی ارشد 1402

داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد باید پس از دریافت نتایج ، کارنامه خود را بررسی کنند و اگر مجاز به انتخاب رشته‌ بودند ، امکان ثبت کد رشته‌ در سایت سنجش را دارند.

احتمالا این را هم بپسندید  دفترچه انتخاب رشته پزشکی - دانلود دفترچه انتخاب رشته پزشکی

برای انتخاب رشته‌ آزمون کارشناسی ارشد یک دفترچه راهنما منتشر می شود. داوطلب می بایست این دفترچه را مطالعه نماید تا ضمن اطلاع از شرایط و ضوابط انتخاب رشته‌ ، کد رشته‌ محل های مورد تقاضا را استخراج کند. این دفترچه همزمان با اولین روز انتخاب رشته‌ منتشر می شود و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور قابل دریافت است.

پس از مطالعه دفترچه و یاداشت کردن کد رشته‌ ها ، به ترتیب مراحل زیر انتخاب رشته‌ خود را انجام دهید.

  • وارد سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org شوید.
  • بر روی گزینه “کارشناسی ارشد” در منوی سمت راست سامانه کلیک کنید.
  • بر روی لینک فعال “سامانه جامع آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1402″کارنامه نتایج اولیه و انتخاب رشته‌” کلیک نمایید.
  • در صفحه پیش رو دکمه “ورود به سیستم” را انتخاب کنید.
  • سپس با یکی از روش های تعیین شده‌ باید وارد سیستم انتخاب رشته‌ شوید. روش اول درج شماره پرونده و شماره پیگیری ثبت نام است و در روش دوم نیز باید شماره پرونده و کد ملی خود را درج کنید.
  • پس از ورود به سیستم انتخاب رشته‌ ، فرم انتخاب رشته‌ را مشاهده خواهید کرد. شما حداکثر می توانید 100 کد رشته‌ محل را در آن ثبت کنید ضمن اینکه کد رشته‌ های انتخابی باید از مجموعه امتحانی شما باشند.

مرتبط بخوانید : شرایط کارشناسی ارشد دانشگاه فرهنگیان 

فراموشی اطلاعات برای انتخاب رشته‌ ارشد سراسری

زمان انتخاب رشته‌ کنکور کارشناسی ارشد

داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد برای انتخاب رشته‌ دانشگاه سراسری در سایت سنجش لازم است که حتما به شماره پرونده خود دسترسی داشته باشند. بدون این کد امکان ورود به سیستم انتخاب رشته‌ وجود ندارد.

احتمالا این را هم بپسندید  ترمیم معدل کارشناسی ارشد 1402 📞 شرایط ترمیم معدل ارشد در تمام دانشگاه ها

اگر شماره پرونده و شماره پیگیری ثبت نام آزمون خود را فراموش کرده‌ اید ، می توانید با ارسال درخواست در سیستم پاسخگویی سایت سنجش اطلاعات خود را بازیابی نمایید. بدین منظور وارد سایت سنجش شوید و از منوی سمت چپ سامانه گزینه “ورود به سیستم پاسخگویی” را انتخاب کنید.

سپس باید با کد ملی خود و همچنین ایمیل، یک حساب کاربری برای خود ایجاد نمایید. پس از دریافت نام کاربری و رمز عبور، وارد صفحه ارسال درخواست شوید و درخواستی مبنی بر بازیابی اطلاعات ارسال کنید. به درخواست بازیابی اطلاعات شما در همان دقیقه پاسخ داده‌ می شود و پس از اینکه اطلاعات خود را گرفتید، می توانید فرم انتخاب رشته‌ را دریافت و تکمیل نمایید.

سوالات متداول

  • زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1402 در چه تاریخی است ؟

تاریخ انتخاب رشته‌ آزمون کارشناسی ارشد 1402 اعلام شده‌ است و در دهه دوم خردادماه خواهد بود.

  • آیا تاریخ انتخاب رشته‌ آزمون کارشناسی ارشد 1402 قابل تمدید است ؟

بله، احتمالا همچون سال های قبل زمان انتخاب رشته‌ کنکور ارشد 1402 نیز تمدید شود.

  • چه اطلاعاتی برای انتخاب رشته‌ کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد نیاز است ؟

داوطلبان برای انتخاب رشته‌ کنکور ارشد سراسری نیاز به شماره پرونده ، کد ملی و شماره پیگیری ثبت نام دارند.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

تکمیل ظرفیت ارشد چیست

تکمیل ظرفیت ارشد چیست 📞راهنمای ثبت نام و برگزاری تکمیل ظرفیت ارشد 1402

تکمیل ظرفیت ارشد چیست؟ این سوالی است که برخی از داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد می …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر