از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

زمان آزمون ارشد 📞 تاریخ دقیق برگزاری کنکور ارشد ۱۴۰۳

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

زمان آزمون ارشد

زمان آزمون ارشد توسط سازمان سنجش آموزش کشور اطلاع رسانی می شود تا داوطلبان بتوانند با دریافت کارت ورود به جلسه ، به موقع در جلسه آزمون حضور یابند. آزمون کارشناسی ارشد برای دانشگاه های سراسری و آزاد برگزار می گردد و داوطلبان با شرکت در یک آزمون جامع و هماهنگ کشوری می توانند انتخاب رشته‌ ارشد را در تمام دانشگاه ها انجام دهند. اگر می خواهید از زمان آزمون ارشد ۱۴۰۳ اطلاع یابید ، لطفا در ادامه این مطلب همراه ما باشید.

زمان آزمون ارشد ۱۴۰۳

آزمون کارشناسی ارشد 1403 همانند سال های قبل برگزار خواهد شد و داوطلبان با ثبت نام این آزمون در سایت سازمان سنجش آموزش کشور ، امکان حضور در جلسه آزمون را خواهند داشت. زمان آزمون ارشد ۱۴۰۳ مشخص شده‌ است و طبق آخرین اطلاعیه های سازمان سنجش آموزش کشور ، این کنکور در در نوبت صبح و عصر روز جمعه 4 اسفند ماه برگزار خواهد شد.

داوطلبان توجه داشته باشند که برای شرکت در کنکور کارشناسی ارشد 1403 که زمان برگزاری آن به تاریخ دقیق 4 اسفندماه می باشد ، باید ثبت نام کنکور را در موعد مقرر انجام داده‌ باشند. در صورت عدم ثبت نام ، کارت ورود به جلسه برای آنها صادر نخواهد شد و فرصت دیگری هم برای ثبت نام نخواهند داشت.

زمان آزمون ارشد دانشگاه آزاد

همانطور که در بخش اول مطلب نیز شرح دادیم ، آزمون کارشناسی ارشد ، یک آزمون جامع و هماهنگ کشوری است که به صورت هر ساله برگزار می شود. داوطلبان با داشتن مدرک لیسانس و بالاتر از رشته‌ های مختلف ، می توانند در کنکور ارشد شرکت کنند و در ادامه برای انتخاب رشته‌ اقدام کنند. آزمون کارشناسی ارشد برای دانشگاه های سراسری و آزاد به طور مشترک برگزار می شود و دانشگاه آزاد آزمون جداگانه ای ندارد.

احتمالا این را هم بپسندید  مشاوره انتخاب رشته ارشد برق 📞 مشاوره تلفنی انتخاب رشته کارشناسی ارشد برق

بنابراین اگر می خواهید انتخاب رشته‌ کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد را انجام دهید ، باید در کنکور ارشد سراسری که در روز 4 اسفندماه برگزار خواهد شد ، شرکت نمایید. پس از شرکت در کنکور و اعلام نتایج ، فرایند انتخاب رشته‌ دانشگاه آزاد از دانشگاه های سراسری مجزا خواهد شد.

مرتبط بخوانید : انتخاب رشته کارشناسی ارشد تکمیل ظرفیت

دریافت کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد

داوطلبان برای آنکه مجاز به حضور در جلسه آزمون کارشناسی ارشد شوند باید کارت ورود به جلسه داشته باشند. کارت شرکت در آزمون کارشناسی ارشد در سایت سنجش منتشر خواهد شد و با ارائه اطلاعات ثبت نامی و شناسنامه ای ، می توان کارت را دریافت کرد. اطلاعات لازم برای دریافت کارت به شرح شماره پرونده ، کد ملی و شماره پیگیری ثبت نام هستند و زمان انتشار کارت در تاریخ 1 اسفندماه خواهد بود.

مرتبط بخوانید : زمان دریافت کارت ورود به جلسه ارشد

محل برگزاری کنکور کارشناسی ارشد 

زمان آزمون ارشد

آدرس حوزه های امتحانی کنکور کارشناسی ارشد هر ساله به صورت یک فایل توسط سازمان سنجش منتشر می شود و داوطلبان با دریافت کارت ورود به جلسه خود نیز می توانند از آدرس دقیق حوزه امتحانی مطلع شوند. لازم به ذکر است که داوطلبان باید نیم ساعت پیش از شروع کنکور ، در حوزه حضور یابند و در صورت تاخیر ، اجازه شرکت در کنکور را نخواهند داشت. در خصوص محل برگزاری کنکور ارشد ، این نکته را هم در نظر داشته باشید که کنکور ارشد کد رشته‌ 1128 (زبان ژاپنی)، 1287 (مهندسی طراحی محیط زیست)، 1356 (نمایش عروسکی) و 1360 (محموعه موسیقی) در شهر تهران برگزار خواهد شد.

احتمالا این را هم بپسندید  انتخاب رشته ارشد سراسری 1403 📞 راهنمای کامل

سوالات شما

  • آیا زمان کنکور کارشناسی ارشد 1403 مشخص شده‌ است؟

بله ، طبق اطلاعیه های سایت سازمان سنجش آموزش کشور ، کنکور ارشد 1403 در اوایل اسفندماه برگزار خواهد شد.

  • زمان برگزاری کنکور ارشد دانشگاه آزاد در چه تاریخی است؟

کنکور ارشد دانشگاه های سراسری و آزاد به صورت همزمان برگزار می شود.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

مشاوره انتخاب رشته ارشد برق

مشاوره انتخاب رشته ارشد برق 📞 مشاوره تلفنی انتخاب رشته کارشناسی ارشد برق

پس از اینکه کارنامه اولیه کنکور کارشناسی ارشد منتشر شود ، داوطلبان باید با تحلیل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر