از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

زبان ارشد وزارت بهداشت 1403 📞 ضریب و منابع زبان آزمون ارشد علوم پزشکی

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

زبان ارشد وزارت بهداشت

زبان ارشد وزارت بهداشت از مفاد امتحانی آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت است و با توجه به ضریبی که در آزمون دارد و تاثیر آن در ایجاد تراز بالا ، می تواند در نتیجه نهایی بسیار موثر باشد. زبان عمومی ، درس مشترک تمام رشته‌ های کارشناسی ارشد وزارت بهداشت است و کسب درصد بالا در این درس در کنار کسب درصد خوب در دروس اختصاصی ، می تواند تضمین کننده‌ قبولی در آزمون باشد. در این مطلب ، اطلاعاتی راجع به زبان ارشد وزارت بهداشت ارائه خواهیم کرد. لطفا همراه ما باشید.

مشاوره شرکت در آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت  – مشاوره از طریق تماس با مشاوران ارشد مرکز پاسخ با ما

می توانید همین حالا با ما تماس بگیرید و در زمینه منابع آزمون ارشد وزارت بهداشت از مشاوران با تجربه ما مشاوره تخصصی دریافت کنید.

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

ضریب زبان ارشد وزارت بهداشت

کنکور کارشناسی ارشد علوم پزشکی را هر ساله وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی برگزار می کند و داوطلبان بسیاری به هدف قبولی در مقطع ارشد در این آزمون شرکت می کنند. داوطلبان تنها در صورت داشتن مدرک لیسانس از رشته‌ های علوم پزشکی ، مجاز به شرکت در آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت هستند و لازم است با توجه به رشته‌ انتخابی ، منابع امتحانی را تهیه کرده‌ و مطالعه نمایند.

منابع آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت شامل بخش های عمومی و تخصصی است که بخش عمومی برای تمام رشته‌ ها مشترک بوده‌ اما بخش اختصاصی مربوط به هر رشته‌ است. زبان ، یکی از دروس عمومی آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت می باشد که طبق آخرین اطلاعیه صادر شده‌ از سوی مرکز سنجش پزشکی ، ضریب این درس در برخی از رشته‌ ها ، ضریب 3 می باشد.

مرتبط بخوانید : دفترچه انتخاب رشته آزمون ارشد وزارت بهداشت

حد نصاب نمره زبان در آزمون وزارت بهداشت

از سال 98 در آزمون وزارت بهداشت کلیه رشته‌ ها ، حدنصابی برای نمره زبان در نظر گرفته شده‌ بود که برای کنکور امسال ، این حدنصاب حذف شده‌ و ضریب زبان به 3 افزایش یافته است. با این تغییرات ، درصد اکتسابی در درس زبان آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی ، تاثیر زیادی در نتیجه آزمون دارد پس بهتر برای تسلط در آن وقت بگذارید.

احتمالا این را هم بپسندید  انتخاب رشته ارشد سراسری 1403 📞 راهنمای کامل

نکات موفقیت در درس زبان وزارت بهداشت

برای موفقیت در درس زبان ارشد وزارت بهداشت ، لازم است چند نکته را مد نظر قرار دهید :

  • بررسی کنید که وزارت بهداشت کدام منابع را برای درس زبان معرفی کرده‌ است و حتما از آن منابع استفاده کنید.
  • شما علاوه بر منابع معرفی شده‌ وزارت بهداشت ، باید منابعی مطابق با سطح خود تهیه کنید و برای مطالعه آن زمان اختصاص دهید.
  • برای انتخاب بهترین منابع زبان ، کتابی را انتخاب کنید که دارای چهارچوب کنکور است و برای رشته‌ شما تالیف شده‌ باشد. شما فرصت مطالعه روزانه 1 ساعت یا بیشتر برای زبان را ندارید پس سعی کنید کتابی را انتخاب کنید که حجم بالایی نداشته باشد.
  • منابع درس زبان آزمون های وزارت بهداشت و وزارت علوم ، متفاوت هستند.
  • با وجود آنکه ادعا می شود اکثر سوالات زبان وزارت بهداشت به صورت عمومی هستند ، اما دیدگاه طراحان در طراحی سوالات بیشتر پزشکی است و معانی پزشکی لغات مدنظر است. پس کتاب مورد استفاده شده‌ باید اختصاصا برای آزمون علوم پزشکی باشد.

مرتبط بخوانید : زمان ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت

معرفی کتاب زبان آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی

با توجه به اهمیت زبان ارشد وزارت بهداشت و تاثیر زیادی که در نتیجه نهایی دارد ، لازم است از منابع درست استفاده کنید تا بتوانید درصد خوبی را در آزمون به دست آورید. هر ساله تعدادی کتاب توسط وزارت بهداشت معرفی می شوند. اما هدف وزارت بهداشت از معرفی این منابع صرفا آشنایی داوطلبان با سطح سوالات زبان کارشناسی ارشد پزشکی است. در آزمون های سال های اخیر ثابت شده‌ است که هیچ سوالی از این کتاب ها طراحی نمی شود.

احتمالا این را هم بپسندید  سهمیه استعداد درخشان ارشد وزارت بهداشت 1402 📞 سهمیه استعداد درخشان ارشد علوم پزشکی

بنابراین بهتر است به دنبال منابع برای زبان آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی باشید. کتاب هایی مانند درسنامه زبان ارشد علوم پزشکی لزگی به دلیل حجم زیادی که دارند ، توصیه نمی شود و کتاب های کم حجم تر انتخاب بهتری هستند. یکی از بهترین کتاب ها ، کتاب صفر تا صد زبان است. این کتاب ، دارای 10 فصل همراه با نکات گرامری اساسی ، مهارت درک مطلب ، تست های لغت کتاب ، تمرین لغات و مترادف های مهم می باشد.

یک کتاب دیگر که می توان از آن به عنوان منبع زبان ارشد وزارت بهداشت استفاده کرد ، کتاب نود پلاس و جعبه سیاه زبان ارشد علوم پزشکی می باشد. این کتاب جیبی و کم حجم ، برای تقویت لغات کاربرد دارد و شامل لغات پرتکرار آزمون وزارت بهداشت در سال های گذشته است.

تعداد سوالات زبان آزمون وزارت بهداشت

زبان ارشد وزارت بهداشت

در آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت تمام رشته‌ ها ، از زبان هم سوال طراحی می شود و مجموع سوالات نیز 40 سوال است. 20 سوال از زبان به درک مطلب اختصاص دارد. داوطلبان باید با بررسی 4 متن که از حوزه علوم پزشکی طراحی می شوند ، به 5 سوال طراحی شده‌ از داخل هر متن پاسخ دهند. 20 سوال بعدی هم اختصاص به واژگان دارد که در صورت تسلط به لغات می توان به این سوالات نیز پاسخ داد.

مرتبط بخوانید : ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

سوالات شما

  • ضریب زبان آزمون وزارت بهداشت چقدر است؟

درس زبان عمومی در آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت دارای ضریب 3 می باشد.

  • آیا برای درس زبان آزمون وزارت بهداشت ، منابعی معرفی شده‌ است؟

بله ، وزارت بهداشت هر ساله تعدادی منابع را برای درس زبان عمومی معرفی می کند.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

مشاوره انتخاب رشته ارشد حقوق

مشاوره انتخاب رشته ارشد حقوق 📞 مشاوره تلفنی انتخاب رشته کارشناسی ارشد حقوق

رشته حقوق از پرمتقاضی ترین رشته های گروه علوم انسانی در آزمون کارشناسی ارشد است …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر