از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

روش مطالعه دینی برای کنکور – بهترین روش مطالعه و معرفی کتاب های کمک آموزشی دینی

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

روش مطالعه دینی برای کنکور

 

روش مطالعه دینی برای کنکور برای تمامی داوطلبانی که در زیرگروه های آزمایشی مختلف کنکور شامل ریاضی ، انسانی ، تجربی ، هنر و زبان های خارجی شرکت می کنند ؛ حائز اهمیت می باشد. دین و زندگی از دروس عمومی کنکور سراسری است که دارای ضریب سه می باشد و پاسخگویی به سوالات آن می تواند تا حدود زیادی در رتبه و تراز شرکت کنندگان تاثیرگذار باشد. دینی کنکور سراسری شامل دو بخش آیات و روایات است و داوطلبان باید با استفاده از روش صحیح مطالعاتی و همینطور استفاده از بهترین کتاب دینی برای کنکور ، تسلط خود را افزایش دهند و به درصد بالایی در این درس برسند. برای آشنایی بیشتر با روش مطالعه دینی برای کنکور در ادامه این مقاله همراه ما باشید.

شما داوطلبان عزیز می توانید برای دریافت راهنمایی در خصوص مطالعه صحیح دین و زندگی کنکور سراسری با مشاوران مجرب ما تماس بگیرید.

همین حالا تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

روش مطالعه دینی برای کنکور

روش مطالعه دینی برای کنکور در کسب رتبه و تراز مناسب بسیار حائز اهمیت می باشد. بسیاری از داوطلبانی که در این آزمون شرکت می کنند ، با اینکه زمان کافی را برای مطالعه سرفصل های امتحانی اختصاص می دهند ، اما موفق به کسب رتبه و تراز مناسبی در این درس نمی شوند و تنها دلیل آن نیز این موضوع است که مطابق با روش صحیح مطالعه نمی کنند.

از آنجایی که اغلب شرکت کنندگان در کنکور سراسری در این درس نمره و تراز مناسبی را کسب می کنند ، متقاضیان نیز باید تلاش کنند تا با به کار گیری روش مطالعه دینی برای کنکور سعی کنند درصد خود را در این درس افزایش دهند. در ادامه به روش مطالعه دینی برای کنکور پرداخته ایم.

1. اختصاص زمان کافی

درس دینی با سرفصل های امتحانی زیاد و از دروس حفظی کنکور سراسری می باشد. این درس باید در طول چندین ماه به مرور و با یک برنامه ریزی مشخص خوانده شود. بنابراین سعی کنید از روزهای ابتدایی با یک برنامه ریزی اصولی ، درس دینی را بخوانید و خواندن آن را به روزهای پایانی موکول نکنید.

بهتر است در طول هفته ، برای درس دینی سه ساعت زمان اختصاص دهید و در زمان هایی نیز برای دروسی که مطالعه کرده اید تست بزنید و آن ها را مرور کنید. نکات را به تدریج همراه با خواندن استخراج نمایید.

2. روش مطالعه دینی برای کنکور با توجه به بودجه بندی

در کنکور سراسری از درس دینی 25 سوال طرح می شود که داوطلبان باید در مدت 17 دقیقه به آن ها پاسخ دهند. بهتر است شرکت کنندگان در زمان مطالعه درس دینی با توجه به بودجه بندی مطالعه داشته باشند و به این ترتیب از دروس با اهمیت بیشتر و همینطور دروس با اهمیت کم تر مطلع شوند.

در نظر داشته باشید که تقریبا نیمی از سوالات دینی کنکور را مبحث آیات و روایات تشکیل داده است. بنابراین بهتر است شرکت کنندگان در زمان مطالعه تمرکز بیشتری بر روی این بخش داشته باشند و با حل تست های مختلف به یک تسلط نسبی برسند.

مرتبط بخوانید : فیزیک کنکور – راهنمای برنامه ریزی ، مطالعه و آمادگی برای فیزیک کنکور

3.روش مطالعه دینی برای کنکور با روخوانی کردن کتاب درسی

اگر قصد مطالعه درس دینی کنکور را دارید، ابتدا یکبار آن را به طور کامل روخوانی کنید ؛ آیات و روایات را خودتان را معنی کنید و بخش مهم را علامت بزتید و همینطور نکات مهم را خلاصه نویسی کنید. پس از این می توانید قسمت های مهم را به حافظه بسپارید.

4. یادگیری آیات دین و زندگی

مشکل اصلی شرکت کنندگان در کنکور سراسری در حل سوالات دینی ، مربوط به بخش آیات و روایات می باشد. برای یادگیری این بخش از درس دین و زندگی بهتر است به موضوع اصلی و معنی آیه ، زمان نزول آیه ، کلمات کلیدی آیه ، داشتن قرابت مفهومی آیه با دیگر احادیث و اشعار ، بررسی قرابت آیه با متن درس و … توجه داشته باشید. برای تحلیل آیات دین و زندگی می توانید از کتاب های کمک آموزشی نیز استفاده کنید. بدیهی است کسب تسلط بیشتر در پاسخگویی به سوالات آیات و روایات با حل تست حاصل می شود.

مرتبط بخوانید : بهترین روش درس خواندن برای کنکور – آمادگی برای کنکور با بهترین روش درس خواندن

5.روش مطالعه دینی برای کنکور با تست زدن

آنچه که سبب افزایش تسلط بر مباحث مطالعه شده از درس دین و زندگی می گردد ، تست زدن است. یک منبع کمک آموزشی مناسب تهیه کنید و در بازه های زمانی تعیین شده در برنامه ریزی درسی تان اقدام به تست زدن کنید. از آنجایی که درس دین و زندگی از دروس حفظی می باشد ، بهتر است چند روز پس از مطالعه یک مبحث برای آن تست بزنید. این کار به شما کمک می کند تا اطلاعاتی که وارد مغزتان کرده اید را بهتر بازیابی کنید.

سعی کنید تست هایی که به اشتباه پاسخ داده اید را علامت بزنید تا مجدد آن ها را حل کنید. همینطور بهتر است در زمان حل تست ها یک دفترچه داشته باشید و نکات جدیدی را در که در زمان تست زدن می آموزید را در این دفترچه یادداشت کنید.

6.مرور و جمع بندی

مرور کردن برای دروس عمومی کنکور سراسری از واجبات است. بنابراین در بازه های زمانی کوتاه مثل هر ماه سعی کنید آنچه را که مطالعه کرده اید را مرور نمایید و به حل تست های جمع بندی بپردازید.

مرتبط بخوانید : ده روز مانده به کنکور – راهکارهای طلایی در روزهای آخر مانده به کنکور

بهترین کتاب دینی برای کنکور

روش مطالعه دینی برای کنکور به این صورت است که متقاضیان در کنار مطالعه کتاب درسی از یک کتاب کمک آموزشی نیز استفاده کنند تا بتوانند با حل تیپ های مختلفی از تست ها به تسلط برسند. در ادامه به چند منابع پیشنهادی برای درس دین و زندگی کنکور سراسری اشاره کرده ایم :

  • جامع انتشارات خیلی سبز _ سری تست _ به تالیف زهرا سمیعی عارف و حامد دورانی _ دو جلدی
  • انتشارات گاج _ سری میکروطلایی _ به تالیف مرتضی محسنی کبیر و محمدرضا بقا _ دو جلدی
  • انتشارات گاج _ سری میکروطبقه بندی _ به تالیف افشین افشار و فرشته الماشی _ دو جلدی

سوالات متداول

  • روش مطالعه دینی برای کنکور چگونه است ؟

مطالعه دینی برای کنکور سراسری با توجه به آیات و روایات ، تست زنی در زمان مناسب ، روخوانی صحیح و … امکان پذیر است.

  • بهترین روش مطالعه دینی برای کنکور چگونه است ؟

بهتر است شرکت کنندگان در کنکور سراسری دروس دینی را درس به درس بررسی و مطالعه کنند.

  • بهترین کتاب دینی برای کنکور ، کدام منابع هستند ؟

در متن مقاله فوق به برخی از بهترین کتاب دینی برای کنکور اشاره کردیم.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر