از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

معرفی رشته آموزش ریاضی – بازار کار و آینده شغلی رشته آموزش ریاضی

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

رشته آموزش ریاضی

 

ریاضی علم مطالعه نقاط ، خطوط و فضاهای هندسی است. در گذشته ریاضیات دانشگاهی به سه گرایش محض ، کاربردی و دبیری تقسیم می شدند که باعث می شد افرادی که در این رشته ها تحصیل می نمایند ، آموزش کافی برای تدریس ریاضیات را دریافت نکنند. در سال 80 رشته کارشناسی ناپیوسته ریاضیات تبیین شد که معمان ابتدایی و راهنمایی می توانستند در آن تحصیل کنند . در سال 88 رشته ریاضی به رشته ریاضیات و کاربردها تغییر نام داد و در نهایت در دهه 90 رشته کارشناسی آموزش ریاضی در برنامه آموزش عالی قرار گرفت.

اهمیت آموزش ریاضی

در برنامه های آموزش ریاضی گذشته تاکید بیشتر روی فراگیری علم ریاضی بود ، از طرفی دانشگاه های تربیت معلم و فرهنگیان نیز بیشتر روی بعد فرهنگی و تربیتی آموزش متمرکز می شدند ، در نتیجه توجه روی روش یاد دهی و انتقال مفاهیم ریاضیاتی کم بوده و کارایی لازم را نداشتند.

ساختار برنامه آموزشی جدید به گونه ای است که در چهار گروه دانش محتوا ، دانش پداگوژیکی محتوا ، دانش عمومی و دانش پداگوژیکی عمومی متمرکز می شود و تعامل بین این گروه ها باعث پرورش دبیران شایسته تری خواهد شد.

نحوه ورود به رشته آموزش ریاضی

آموزش ریاضی از جمله رشته هایی است که در مقاطع کاردانی ، کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری دانشجو می پذیرد در نتیجه از لحاظ پیشرفت تحصیلی اصلا جای نگرانی ندارد.

رشته آموزش ریاضی از زیرمجموعه های گروه ریاضی و فیزیک می باشد و دانشگاه فرهنگیان هر ساله در این رشته دانشجو می پذیرد. همچنین دانشگاه های دولتی ، غیر انتفاعی و آزاد نیز در برخی سال ها خصوصا برای مقاطع بالاتر دانشجو در این رشته پذیرفته اند.

برای پذیرش در دانشگاه فرهنگیان بایستی آزمون ورودی را گذرانده و نیز در مصاحبه قبول شوید.

طول دوره و واحدهای درسی رشته آموزش ریاضی

مانند بسیاری از رشته های دیگر دانشگاه فرهنگیان ، طول دوره کارشناسی رشته آموزش ریاضی  نیز 4 سال می باشد و 150 واحد مطابق زیر ارائه می شود :

  • 8 واحد عمومی مصوب وزارت علوم
  • 16 واحد معارف اسلامی
  • 3 واحد عمومی ویژه دانشگاه فرهنگیان
  • 19 واحد تعلیم و تربیت اسلامی
  • 18 واحد تربیتی
  • 80 واحد تخصصی
  • 6 واحد اختیاری

توانایی های لازم برای موفقیت در رشته آموزش ریاضی

کسانی که می خواهند دبیران ریاضی ماهری شوند ، باید اول از همه به سطح ریاضی خود توجه کنند. این افراد باید دارای هوش ریاضی و استدلال بالایی باشند.

در کنار آن به امور تعلیم و تربیت و کار در مدارس و تدریس در کلاس های درس علاقه داشته باشند ، همچنین داشتن روابط عمومی بالا و درک لهجه های مختلف و توانایی برقراری ارتباط با اقشار مختلف جامعه نیاز ویژه ای است که این شغل می طلبد.

یک دبیر ریاضی خوب از قوه روانشناسی خوبی برخوردار است و می تواند زمینه هایی را برای رشد و شکوفایی استعدادهای تحلیلی دانش آموزان فراهم نماید.

بازارکار آموزش ریاضی

همانطور که از نام آن پیداست ،  وظیفه این دوره آموزشی تربیت دبیران ریاضی است. این دبیران می توانند در مدارس ، موسسات آموزشی ، موسسات آمادگی کنکور و به صورت خصوصی تدریس نمایند. با ادامه تحصیل امکان وارد شدن به حیطه دانشگاهی و هیات علمی شدن را نیز خواهند داشت.

یکی از مزایای تحصیل در دانشگاه های فرهنگیان این است که در طی تحصیل ماهانه حقوق دریافت و دفترچه تامین اجتماعی دریافت می کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه و در رابطه با رشته آموزش ریاضی می توانید با مشاوران “پاسخ با ما” تماس بگیرید.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

آیا دانشگاه فرهنگیان مختلط است

آیا دانشگاه فرهنگیان مختلط است ؟ راهنمای کامل

  با توجه به سوال پر تکرار علاقه مندان به تحصیل در دانشگاه فرهنگیان ، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر