از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

رتبه لازم برای پرستاری دانشگاه شاهد – طبق قبولی های 1400 و 99

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

رتبه لازم برای پرستاری دانشگاه شاهد

دانشگاه علوم پزشکی شاهد هر ساله تعدادی از رشته های تجربی را ارائه می نماید و داوطلبان به شرطی که در کنکور تجربی شرکت کنند ، رتبه مورد نیاز را به دست آورند و در مرحله مصاحبه نیز موفق عمل کنند ، شانس پذیرش خواهند داشت. رشته پرستاری نیز محبوب ترین رشته پیزاپزشکی کنکور تجربی است که علاقه مندان دانشگاه شاهد ، به فکر تحصیل در این رشته نیز هستند. در ادامه این مطلب ، رتبه لازم برای پرستاری دانشگاه شاهد را بررسی می کنیم.

برای پرسیدن سوالات خود راجع به رتبه قبولی رشته ها و دانشگاه های مختلف ، با مشاوران ما تماس بگیرید تا به طور کامل راهنمایی شوید.

همین حالا تماس بگیرید 

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

آیا رشته پرستاری در دانشگاه شاهد ارائه می شود

اول از همه لازم می دانیم بررسی کنیم که آیا رشته پرستاری در دانشگاه شاهد ارائه می شود یا خیر. در این خصوص به اطلاعتان می رسانیم که سال قبل ، رشته پرستاری در دانشگاه شاهد ارائه شده بود و ظرفیت پذیرش 50 نفری داشت. امسال نیز به احتمال زیاد همانند سال گذشته ، شاهد ارائه این رشته محل باشیم ولی ظرفیت پذیرش آن ممکن است بیشتر یا کمتر باشد.

از دیگر رشته هایی که دانشگاه شاهد برای گروه تجربی ارائه می کند شامل رشته های پزشکی ، دندانپزشکی ، اتاق عمل ، زیست شناسی سلولی و مولکولی ، زیست فناوری ، روانشناسی و … هستند.

مرتبط بخوانید : ضرایب دروس برای قبولی در رشته پرستاری – مهم ترین دروس عمومی و اختصاصی

رتبه لازم برای پرستاری دانشگاه شاهد سهمیه ایثارگران 25 درصدی

یک چهارم ظرفیت رشته پرستاری دانشگاه شاهد برای داوطلبانی است که سهمیه ایثارگران 25 درصدی دارند. این دسته از داوطلبان در صورت علاقه مندی به تحصیل در رشته پرستاری دانشگاه شاهد ، باید بتوانند 70 درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده در گزینش آزاد را به دست آورند و در صورت عدم کسب نمره کافی ، با سهمیه عادی رتبه آنها محاسبه می شود

احتمالا این را هم بپسندید  رتبه لازم برای رشته بهداشت عمومی - طبق آخرین رتبه قبولی 1400 و 99

رتبه آخرین فرد پذیرفته شده در رشته پرستاری دانشگاه شاهد که سهمیه ایثارگران 25 درصدی داشت ، حدود 2500 بود و شما هم اگر این سهمیه را دارید ، باید رتبه کمتر از 3000 به دست آورید تا شانس قبولی داشته باشید.

مرتبط بخوانید : کارنامه قبولی پرستاری با سهمیه 25 درصد

رتبه لازم برای پرستاری دانشگاه شاهد سهمیه ایثارگران 5 درصدی

برای داوطلبان سهمیه ایثارگران 5 درصدی نیز مشابه داوطلبان سهمیه 25 درصدی ، ظرفیت پذیرش ویژه ای در دانشگاه در نظر گرفته می شود به طوری که 5 درصد ظرفیت هر رشته ای در هر دانشگاهی به این دسته از داوطلبان اختصاص دارد. بنابراین اگر سهمیه ایثارگری 5 درصدی دارید ، 5 درصد ظرفیت رشته پرستاری دانشگاه شاهد متعلق به شماست ولی به شرطی که بتوانید 70 درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده سهمیه عادی این رشته محل را به دست آورید.

رتبه لازم برای رشته پرستاری دانشگاه شاهد با سهمیه ایثارگران 5 درصدی ، حدود رتبه 4000 است و در صورت کسب رتبه بالاتر ، شانس قبولی کمتر می شود. البته رتبه نزدیک به 4000 ، رتبه آخرین فرد پذیرفته شده سال قبل در سهمیه ایثارگری 5 درصدی است و ممکن است امسال با افزایش ظرفیت پذیرش ، رتبه قبولی نیز بالاتر برود.

رتبه لازم برای پرستاری دانشگاه شاهد سهمیه منطقه یک

آخرین رتبه قبولی رشته پرستاری در دانشگاه شاهد برای سهمیه منطقه یک نزدیک به 5000 هزار است و داوطلبان سهمیه منطقه یک در صورتی که بتوانند رتبه کمتر از 5 هزار به دست آورند ، شانس قبولی خواهند داشت. البته تا حدود رتبه 6 هزار در سهمیه نیز شانس قبولی وجود دارد ولی با بیشتر شدن رتبه ، باید به فکر انتخاب رشته پرستاری در سایر دانشگاه های علوم پزشکی باشید.

احتمالا این را هم بپسندید  لیست دانشگاه های آزاد دارای رشته هوشبری 1401 - معرفی دانشگاه ها

رتبه لازم برای پرستاری دانشگاه شاهد سهمیه منطقه دو

داوطلبان سهمیه منطقه دو کنکور تجربی در صورتی که بخواهند رشته پرستاری دانشگاه شاهد را انتخاب کنند ، باید رتبه آنها کمتر از 10 هزار در سهمیه باشد. این دانشگاه به نسبت دانشگاه های علوم پزشکی تهران و شهید بهشتی ، رتبه های به نسبت بالاتری را پذیرش می کند به طوری که سال قبل ، رتبه آخرین داوطلبان پذیرفته شده در رشته پرستاری دانشگاه های شهیدبهشتی و تهران ، نزدیک به 8 هزار بود و آخرین پذیرفته شدگان پرستاری دانشگاه شاهد رتبه نزدیک به 10 هزار داشتند.

مرتبط بخوانید : اخرین رتبه قبولی پرستاری منطقه 2

رتبه لازم برای پرستاری دانشگاه شاهد سهمیه منطقه سه

اگر جزو داوطلبان سهمیه منطقه سه کنکور تجربی هستید ، برای قبولی در رشته پرستاری دانشگاه شاهد رتبه شما باید کمتر از 4 هزار در سهمیه باشد. آخرین پذیرفته شدگان سال قبل این رشته محل دارای سهمیه منطقه سه ، رتبه حدودی 4 هزار داشتند و با کسب رتبه بالاتر ، شانس قبولی کمتر می شود.

مرتبط بخوانید : اخرین رتبه قبولی پرستاری منطقه 3

سوالات متداول

  • ظرفیت رشته پرستاری در دانشگاه شاهد چقدر است ؟

رشته پرستاری دانشگاه شاهد سال گذشته 50 نفر ظرفیت داشت.

  • حداکثر با چه رتبه ای شانس قبولی در رشته پرستاری دانشگاه شاهد وجود دارد ؟

رتبه لازم برای پرستاری دانشگاه شاهد در سهمیه های مناطق و ایثارگری متفاوت است که در این مطلب بررسی شد.

  • برای قبولی در رشته پرستاری دانشگاه شاهد کدام رتبه مهم است ؟

رتبه در سهمیه ، برای قبولی در رشته پرستاری دانشگاه شاهد مهم تر است.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

آخرین رتبه قبولی پرستاری خودگردان

آخرین رتبه قبولی پرستاری خودگردان 📞 طبق قبولی های دو سال اخیر

اطلاع از آخرین رتبه قبولی پرستاری خودگردان برای داوطلبانی که قصد قبولی در این رشته‌ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر