از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

حذفیات دروس پیام نور 📞 لیست کامل حذفیات امتحانات پیام نور

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

حذفیات دروس پیام نور

دانشجویان دانشگاه پیام نور پس از گذراندن‌ هر ترم و واحدهای درسی باید در امتحانات پایان ترم شرکت کنند و در صورت کسب نمره قبولی در هر درس ، امکان انتخاب واحدهای درسی بعدی را خواهند داشت. امتحانات پایان ترم دانشگاه پیام نور به صورت متمرکز در سراسر کشور برگزار می شود به همین دلیل ، لیست منابع درسی برای هر نیمسال برای دانشجویان کلیه واحدهای پیام نور مشترک بوده‌ و حذفیات مشترکی هم دارند. در این مطلب می خواهیم به بررسی حذفیات دروس پیام نور بپردازیم. لطفا همراه ما باشید.

برای راهنمایی شدن در زمینه حذفیات دروس دانشگاه پیام نور می توانید با مشاوران ارشد مجموعه تحصیلی پاسخ با ما تماس بگیرید تا با اطلاعات دقیق و درست راهنمایی شوید

 از 8 صبح لغایت 12 شب پاسخگوی شما هستیم 

همین حالا تماس بگیرید

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد یا صفر 9099071612

حذفیات دروس پیام نور

دانشجویان دانشگاه پیام نور در پایان هر ترم در امتحانات پایان ترم شرکت می کنند و سپس می توانند انتخاب واحد ترم بعدی را انجام دهند. منابع امتحانی پایان ترم دانشگاه پیام نور ، یکسری کتب مرجع هستند که اسامی این کتب توسط دانشگاه به دانشجویان اطلاع رسانی می شود تا با مطالعه آنها برای شرکت در آزمون آماده شوند.

یکسری از مهم ترین بخش های برنامه ریزی برای شرکت در امتحانات پایان ترم پیام نور ، اطلاع از حذفیات می باشد. حذفیات کتب دانشگاه پیام نور به تشخیص اساتید و کارشناسان هر درس تعیین می شوند و دانشجویان باید از حذفیات اطلاع داشته‌ باشند. برای برخی از کتاب ها ، حذفیات کمی تعیین شده‌ است اما بعضی دیگر از کتاب ها ، حذفیات زیادی دارند.  دانشجویان برای شرکت در امتحانات پایان ترم ، نیازی به مطالعه بخش های حذف شده‌ ندارند و باید زمان خود را صرف مطالعه بخش های مهم تر کنند.

مرتبط بخوانید : راهنمای تصویری انتخاب واحد در پیام نور

راهنمای مشاهده حذفیات دروس پیام نور

با توجه به اینکه حذفیات دانشگاه پیام نور برای هر نیمسال تغییر می کند ، شما باید با نحوه مشاهده حذفیات آشنا باشید تا بتوانید برای امتحانات پایان ترم هر نیمسال ، حذفیات را به راحتی مشاهده کنید. برای مشاهده حذفیات ، کافیست به صورت اینترنتی و از طریق مراجعه به پورتال دانشگاه پیام نور اقدام کنید. در پروتال دانشگاه پیام نور ، فایل حذفیات به صورت پی دی اف برای هر رشته‌ قرار داده‌ شده‌ است و دانشجو می تواند با دانلود فایل ، از حذفیات مربوط به رشته‌ خود مطلع گردد.

  • برای دریافت حذفیات دروس پیام نور از طریق پروتال ، وارد سامانه به نشانی pnu.ac.ir شوید.
  • سپس بر روی گزینه کشویی کلیک کرده‌ و گزینه “آموزش” را انتخاب نمایید.
  • پس از ورود به صفحه آموزش ، چند گزینه را مشاهده خواهید کرد که باید بر روی عبارت “برنامه آموزشی” کلیک کنید.
  • در بخش بعدی ، به تناسب مقطع تحصیلی خود باید لینک “برنامه دروس، منابع درسی و جدول تطبیق” را انتخاب کنید.
  • لینک “برنامه ارائه دروس و جدول تطبیق درس با رشته‌ مدرس، مقطع کارشناسی پیوسته‌ و کارشناسی ناپیوسته‌ ” را انتخاب کنید.
  • از میان رشته‌ هایی که در جدول نمایش داده‌ شده‌ است ، رشته‌ تحصیلی خود را انتخاب کنید.
  • سپس فایل را به صورت زیپ دانلود کرده‌ و استخراج نمایید.

مرتبط بخوانید : سقف انتخاب واحد پیام نور

اهمیت اطلاع از حذفیات دروس پیام نور

اطلاع از حذفیات دروس دانشگاه پیام نور برای دانشجویان این دانشگاه حائز اهمیت می باشد زیرا دانشجویان این دانشگاه با حجم بسیاری از مباحث امتحانی روبرو هستند و برای کسب نمره کامل در آزمون ، مجبور به مطالعه تمام بخش ها هستند. با حذف شدن‌ بخش هایی از دروس دانشگاه پیام نور ، دانشجویان می توانند امتحانات را راحت تر پشت سر بگذرانند و وقت بیشتری برای مطالعه مباحث امتحانی مهم تر داشته‌ باشند.

احتمالا این را هم بپسندید  جواب تکمیل ظرفیت دانشگاه پیام نور 1402 📞 زمان اعلام نتایج تکمیل ظرفیت بدون کنکور پیام نور

امتحانات دانشگاه پیام نور بر اساس نوع و ماهیت دروس ، به صورت تستی و تشریحی برگزار می شوند که تستی یا تشریحی بودن‌ امتحان هر درس از قبل به دانشجویان اطلاع رسانی می گردد. نمره امتحانات پایان ترم پیام نور بر مبنای 12 می باشد و 8 نمره هم مربوط به میان ترم است.

مشاوره تلفنی حذفیات امتحانات دانشگاه پیام نور

حذفیات دروس پیام نور

حذفیات دروس دانشگاه پیام نور شامل حال تمام رشته‌ ها در مقاطع کارشناسی تا دکتری می باشد و دانشجویان باید پیش از شرکت در امتحانات ، از حذفیات اطلاع یابند. میزان حذفیات در بعضی از دروس بیشتر بوده‌ اما ممکن است بعضی از دروس نیز هیچ حذفیاتی نداشته‌ باشند. شما می توانید برای دریافت حذفیات دانشگاه پیام نور در رشته‌ تحصیلی تان ، با مشاوران ما در مرکز مشاوره تحصیلی پاسخ با ما تماس بگیرید. مشاوران ، جدیدترین لیست حذفیات را در اختیار شما قرار می دهند تا بتوانید برای حضور در آزمون آماده شوید.

سوالات شما

  • آیا امتحانات پایان ترم دانشگاه پیام نور حذفیات دارد؟

بله ، برای امتحانات پایان ترم اکثر رشته‌ ها ، فهرست حذفیات در نظر گرفته‌ می شود.

  • حذفیات دروس پیام نور چیست؟

می توانید برای بررسی حذفیات دروس امتحانی دانشگاه پیام نور این مطلب را مطالعه کنید.

  • چگونه می توانیم از حذفیات امتحانات دانشگاه پیام نور مطلع شویم؟

فایل حذفیات مربوط به هر رشته‌ دانشگاه پیام نور در پروتال دانشجویان موجود می باشد.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

فراگیر پیام نور دکتری

فراگیر پیام نور دکتری 📞 شرایط پذیرش فراگیر دکتری دانشگاه پیام نور

دانشگاه پیام نور پذیرش دانشجو را به دو شیوه بدون کنکور و با کنکور انجام …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر