از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

ثبت نام کتاب درسی 1403 📞 زمان ، هزینه و نحوه ثبت نام اینترنتی کتب درسی

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

ثبت نام کتاب درسی

ثبت نام کتاب درسی در چند سال اخیر به صورت اینترنتی انجام می گیرد و دانش آموزان و مسئولین مدرسه می بایست با مراجعه به سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی ، اقدام به ثبت سفارش تکی یا گروهی کتاب درسی کنند. این سامانه برای سهولت خرید کتاب های درسی توسط دانش آموزان راه اندازی شده‌ است و تحت نظارت سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش می باشد. دانش آموزان می توانند در این سامانه هزینه خرید کتاب درسی را پرداخت کنند و در تاریخی که اعلام می شود ، کتاب های خود را تحویل بگیرند. ت

قویم زمانی سفارش کتب درسی در سایت به نشانی اینترنتی irtextbook.com irtextbook.ir قرار داده‌ می شود و فقط در تاریخ اعلام شده‌ برای هر یک از پایه های تحصیلی ، امکان ثبت نام وجود دارد. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا راهنمای کاملی از زمان و چگونگی ثبت نام کتاب درسی در سایت های irtextbook.co  irtextbook.ir را به شما ارائه دهیم.

سوالات خود را درباره ثبت نام کتب درسی از مشاوران ما بپرسید و به طور کامل راهنمایی شوید.

کارشناسان ما تمامی ایام هفته حتی روزهای تعطیل از 8 صبح لغایت 12 شب پاسخگوی شما عزیزان میباشند.

همین حالا تماس بگیرید 

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

زمان ثبت نام کتاب درسی

همانطور که در بخش اول مطلب ذکر شد ، ثبت نام کتاب درسی در تاریخ مشخصی انجام می گیرد و دانش آموزان هر یک از دوره های ابتدایی ، متوسطه اول و متوسطه دوم می بایست در زمان تعیین شده‌ اقدام به ثبت سفارش کتب درسی کنند. زمان ثبت نام به طور حدودی از اوایل سال آغاز می شود و تا حدود 2 تا 3 ماه ادامه دار است.

ثبت سفارش گروهی و انفرادی کتاب درسی از اوایل اردیبهشت ماه آغاز می شود و تا اواسط شهریورماه فرصت برای اصلاح سفارشات وجود دارد. کتاب ها تا اواخر شهریورماه در مدارس توزیع می شوند و دانش آموزان می توانند از طریق مدرسه ، کتاب های خود را دریافت نمایند.

مرتبط بخوانید : مهلت ثبت نام کتب درسی هفتم و مهلت ثبت نام کتب درسی پایه دهم

نحوه ثبت نام کتاب درسی در سایت irtextbook.com و irtextbook.ir

ثبت نام کتب درسی تمام پایه های تحصیلی ابتدایی ، متوسطه اول و متوسطه دوم مدارس کشور ، در سامانه های irtextbook.com و irtextbook.ir انجام می شود. این سامانه ها امکان ثبت نام به صورت انفرادی یا گروهی را فراهم کرده‌ اند. برای ثبت نام انفرادی ، دانش آموز و والدین او ثبت نام را انجام می دهند و در روش دوم که ثبت نام گروهی است ، مدیر یا مسئولان آموزشی مدارس اقدام به ثبت سفارش کتب درسی برای تعداد زیادی از دانش آموزان می کنند.

احتمالا این را هم بپسندید  جامانده از ثبت نام کتاب درسی 📞 راهنمای کسانی که کتاب درسی ثبت نام نکردند

در هر دو روش ثبت نام ، مسئولیت تحویل کتاب ها به عهده مدرسه می باشد و دانش آموز پس از ثبت نام انفرادی در سامانه ، باید منتظر توزیع کتاب های درسی باشد و از مدرسه خود تحویل بگیرد.

در سامانه های معرفی شده‌، می توان کتاب درسی را به طور دوره ای یا تک جلدی سفارش داد. سفارش دوره ای همان کتاب های درسی یک مقطع می باشد اما در سفارش تکی ، می توان یکی از کتاب های درسی را سفارش داد.

مرتبط بخوانید : ثبت نام کتب درسی پایه دهم

ثبت سفارش کتب درسی

برای شروع ثبت نام کتاب درسی در یکی از سامانه های irtextbook.com و irtextbook.ir ، نیاز به کد ملی و شماره سریال شناسنامه دانش آموز می باشد. دانش آموزان اتباع نیز باید به جای کد ملی ، کد اتباع خود را درج نمایند و به جای شماره سریال شناسنامه ، 6 رقم عدد 1 را جای گذاری نمایند. گزینه ورود دانش آموزان را انتخاب کنید و سپس به طریقی که توضیح داده‌ شد ، اطلاعات را وارد نمایید.

در قدم بعدی باید از منوی سمت راست سامانه گزینه “ثبت سفارش” را انتخاب کنید تا بسته آموزشی متناسب با پایه تحصیلی شما ، نمایش داده‌ شود. در این مرحله بر روی گزینه “ثبت سفارش و پرداخت” کلیک نمایید و مبلغ تعیین شده‌را با اتصال به درگاه پرداخت امن ، واریز کنید.

جهت واریز هزینه سفارش کتب درسی باید اطلاعات کارت بانکی از جمله شماره کارت ، تاریخ انقضای کارت ، کد CVV2 و رمز اینترنتی دوم کارت را درج کنید و دکمه پرداخت را بزنید. پس از انجام این مراحل ، ثبت نام کتب درسی دوره تحصیلی شما به پایان می رسد و کدی تحت عنوان شماره پیگیری برای شما پیامک خواهد شد.

مرتبط بخوانید : نحوه سفارش کتب درسی

هزینه ثبت نام کتب درسی

ثبت نام کتاب درسی

برای ثبت نام کتاب درسی در سامانه توزیع و فروش کتب ، باید هزینه لازم را بپردازید. هزینه لازم برای ثبت نام ، با توجه به قیمت پشت جلد کتب محاسبه می شود و هزینه اضافه ای از دانش آموز دریافت نمی گردد. این میزان هزینه فقط از طریق سایت irtextbook.com و irtextbook.ir قابل پرداخت است و در صورت واریز موفقیت آمیز هزینه ، فرایند سفارش کتاب درسی به پایان می رسد.

احتمالا این را هم بپسندید  ثبت نام کتاب درسی پنجم ابتدایی 1403📞 زمان و راهنمای ثبت نام اینترنتی کتب درسی

هزینه خرید کتب درسی هر یک از پایه ها به شرح زیر است :

 • کتاب های درسی پایه اول ابتدایی : 71 هزار تومان
 • کتاب های درسی پایه دوم ابتدایی : 78 هزار تومان
 • کتاب های درسی پایه سوم ابتدایی : 87 هزار تومان
 • کتاب های درسی پایه جهارم ابتدایی : 87 هزار تومان
 • کتاب های درسی پایه پنجم ابتدایی : 87 هزار تومان
 • کتاب های درسی پایه هفتم متوسطه اول : –
 • کتاب های درسی پایه هفتم متوسطه اول : 149 هزار تومان دخترانه و 152 هزار تومان پسرانه
 • کتاب های درسی پایه نهم متوسطه اول : 157 هزار تومان
 • کتاب های درسی پایه یازدهم تجربی : 202 هزار تومان
 • کتاب های درسی پایه یازدهم ریاضی : 211 هزار تومان
 • کتاب های درسی پایه یازدهم انسانی : 185 هزار تومان
 • کتاب های درسی پایه دوازدهم تجربی : 104 هزار تومان
 • کتاب های درسی پایه دوازدهم ریاضی : 164 هزار تومان
 • کتاب های درسی پایه دوازدهم انسانی : 168 هزار تومان

مرتبط بخوانید : مشکل ثبت نام کتب درسی

تمدید فرصت ثبت نام کتاب درسی

برای ثبت نام کتب درسی در سامانه های irtextbook.com و irtextbook.ir مهلت چند ماهه ای در نظر گرفته می شود تا تمام دانش آموزان بتوانند ثبت نام خود را انجام دهند به همین دلیل ممکن است زمان ثبت نام تمدید نشود. اگر از جاماندگان ثبت نام کتب درسی هستید باید به روش های دیگری اقدام به تهیه کتب های درسی خود کنید.

سوالات شما

 • زمان ثبت نام کتاب درسی مدارس در چه تاریخی است ؟

ثبت نام کتب درسی هر ساله از اواخر فروردین ماه آغاز می شود و تا شهریورماه فرصت ثبت نام وجود دارد.

 • برای ثبت نام کتب درسی به کدام سایت مراجعه کنیم ؟

آدرس سایت توزیع و فروش کتب درسی جهت ثبت نام اینترنتی به نشانی irtextbook.com و irtextbook.ir می باشد.

 • آیا ثبت نام اینترنتی کتب درسی هزینه دارد ؟

بله ، در زمان ثبت نام اینترنتی کتب درسی ، قیمت پشت جلد کتاب ها به عنوان هزینه دریافت می گردد.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

ثبت نام کتاب درسی دهم انسانی

ثبت نام کتاب درسی دهم انسانی 📞 زمان و راهنمای خرید کتب درسی

دانش آموزان کلاس نهم پس از انتخاب رشته انسانی و برای ورود به پایه دهم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر