از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

ثبت نام تربیت بدنی فرهنگیان 1402 – زمان ، شرایط و مصاحبه تربیت بدنی فرهنگیان

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

ثبت نام تربیت بدنی فرهنگیان

 

رشته تربیت بدنی از رشته های بسیار محبوب و پر متقاضی دانشگاه فرهنگیان است و داوطلبان زیادی تمایل دارند با شرکت در کنکور سراسری و کسب رتبه لازم ، وارد این رشته و این دانشگاه شوند. ثبت نام تربیت بدنی فرهنگیان همه ساله انجام می شود و متقاضیان می بایست از شرایط لازم برخوردار باشند. این رشته را می توان با شرکت در آزمون سراسری گروه های انسانی ، ریاضی و تجربی انتخاب کرد و عنوان دقیق رشته آموزش تربیت بدنی می باشد. اگر علاقه مند هستید در رشته آموزش تربیت بدنی دانشگاه فرهنگیان ثبت نام کنید و می خواهید از شرایط پذیرش و نحوه ثبت نام مطلع شوید ، در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

زمان ثبت نام تربیت بدنی فرهنگیان 1402 

قبل از هر اطلاعاتی ، لازم است از زمان پذیرش دانشگاه فرهنگیان مطلع شوید. این دانشگاه در رشته های کارشناسی خود از طریق کنکور سراسری دانشجو پذیرش می کند بنابراین متقاضیان باید در کنکور سراسری شرکت نمایند. زمان ثبت نام کنکور سراسری برای آزمون دی ماه در آبان ماه می باشد و برای آزمون تیرماه نیز ثبت نام در فروردین ماه انجام می گیرد.

داوطلبان پس از ثبت نام کنکور سراسری در موعد مقرر و شرکت در جلسه آزمون ، می بایست منتظر اعلام نتایج باشند و اگر رتبه آنها مناسب قبولی در دانشگاه فرهنگیان بود ، می توانند در مردادماه انتخاب رشته را انجام دهند.

مرتبط بخوانید : رتبه لازم برای رشته آموزش تربیت بدنی

شرایط قبولی در رشته تربیت بدنی دانشگاه فرهنگیان

شرایط دانشگاه فرهنگیان برای تمام رشته های تحصیلی صدق می کند و داوطلبانی که علاقه مند به تحصیل در هر یک از رشته های این دانشگاه هستند باید دارای شرط سنی ، شرط معدل ، شرط نمره آزمون و … باشند.

شرط سنی ثبت نام تربیت بدنی فرهنگیان

شرط سنی دانشگاه فرهنگیان ، 24 سال تمام است و برای پذیرش سال 1402 ، متولدین 1 مهرماه 1378 و پس از آن ، مجاز به ثبت نام هستند. مواردی همچون سهمیه های رزمندگان ، شهدا و ایثارگری و یا گذراندن خدمت سربازی نیز تاثیری در افزایش شرط سنی ندارد.

احتمالا این را هم بپسندید  شهریه دانشگاه پردیس فرهنگیان - راهنمای شهریه پردیس فرهنگیان

شرط معدل ثبت نام تربیت بدنی فرهنگیان

شرط معدل دانشگاه فرهنگیان ، حداقل معدل کل دیپلم 14 و بالاتر است و برای این دانشگاه ، معدل کل دیپلم مهم تر از معدل کتبی است. داوطلبانی که معدل آنها نزدیک به 14 است و می خواهند در دانشگاه فرهنگیان قبول شوند ، می توانند با شرکت در طرح ترمیم معدل و بهتر کردن نمرات دروس خود ، معدل خود را ارتقاء دهند.

شرط تراز کنکور تربیت بدنی فرهنگیان

به جزء دو شرط فوق ، برای قبولی در رشته تربیت بدنی دانشگاه فرهنگیان نیاز به کسب حداقل تراز 6500 در زیرگروه مربوطه است و داوطلب با توجه به ازمون گروه آزمایشی ریاضی ، تجربی و انسانی که شرکت کرده است ، باید بتواند حداقل تراز 6500 را به دست آورد تا شانس دعوت به مصاحبه را داشته باشد.

از شرایط دانشگاه فرهنگیان لازم است این نکته را نیز بدانید که پذیرش در این دانشگاه به صورت بومی انجام می گیرد بدین معنا که داوطلبان فقط می توانند از رشته های دانشگاه فرهنگیان استان خود انتخاب کنند مگر در شرایط ویژه و به تعداد محدود که داوطلبان یک استان بتوانند از رشته های فرهنگیان استان دیگر نیز انتخاب کنند که این موضوع از طریق دفترچه راهنمای انتخاب رشته اطلاع رسانی می شود.

مرتبط بخوانید : معدل لازم برای رشته تربیت بدنی

مصاحبه ثبت نام تربیت بدنی فرهنگیان

ثبت نام تربیت بدنی فرهنگیان

 

برای قبولی در تمام رشته های دانشگاه فرهنگیان از جمله رشته تربیت بدنی ، مصاحبه برگزار می شود و به مرحله مصاحبه داوطلبانی راه می یابند که دارای حداقل تراز لازم باشند. بالاتر اشاره شد که حداقل تراز برای انتخاب رشته تربیت بدنی دانشگاه فرهنگیان ، تراز 6500 است اما کسب این تراز به معنای پذیرش قطعی نیست و فقط داوطلب را مجاز به انتخاب رشته های دانشگاه فرهنگیان می کند.

احتمالا این را هم بپسندید  دوره مهارت آموزی دانشگاه فرهنگیان 1402 - راهنمای ثبت نام در دوره مهارت آموزی

بنابراین اگر تراز 6500 و بالاتر در کنکور سراسری کسب کرده اید و می خواهید وارد رشته تربیت بدنی دانشگاه فرهنگیان شوید ، باید این رشته محل را در فرم انتخاب رشته کنکور قرار دهید و منتظر اعلام اسامی دعوت شدگان به مصاحبه باشد. نتایج دعوت به مصاحبه دانشگاه فرهنگیان ، از طریق سایت سازمان سنجش اعلام می شود و دعوت شدگان در اواخر مردادماه یا اوایل شهریورماه در مصاحبه حضور می یابند.

مرحله مصاحبه شامل مصاحبه شفاهی ، معاینات پزشکی و … است و در رشته تربیت بدنی چند تست ورزشی نیز گرفته می شود. معاینات پزشکی از بخش های بینایی سنجی ، شنوایی سنجی ، گفتار سنجی ، روان سنجی و … تشکیل شده است و داوطلب باید در تمام این مراحل موفق به کسب تایید پزشک معالج شود.

پس از برگزاری مصاحبه که حدود یک هفته فرایند آن به طول می انجامد ، لیست قبول شدگان نهایی از سوی دانشگاه فرهنگیان به سازمان سنجش ارسال می شود و نتایج نهایی در اواخر شهریورماه اعلام می گردد.

مرتبط بخوانید : شرایط ورود به رشته تربیت بدنی

سوالات شما

  • ثبت نام تربیت بدنی فرهنگیان در چه تاریخی انجام می شود ؟

دانشگاه فرهنگیان از کنکور سراسری دانشجویان خود را پذیرش می کند بنابراین متقاضیان این دانشگاه باید ثبت نام کنکور سراسری را انجام دهند.

  • برای قبولی در رشته تربیت بدنی دانشگاه فرهنگیان چه شرایطی وجود دارد ؟

شرط معدل ، شرط سنی ، کسب رتبه و تراز لازم در کنکور ، قبولی در مصاحبه و …. از شرایط قبولی در رشته تربیت بدنی دانشگاه فرهنگیان می باشد.

  • آیا رشته تربیت بدنی دانشگاه فرهنگیان مصاحبه دارد ؟

بله ، برای قبولی در رشته تربیت بدنی دانشگاه فرهنگیان باید دارای شرایط لازم باشید و برای مصاحبه دعوت شوید.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

ایا از رشته هنر میتوان معلم شد

ایا از رشته هنر میتوان معلم شد – برای معلم هنر شدن چه رشته ای باید خواند

  شغل معلمی متقاضیان بسیاری دارد و داوطلبان فارغ التحصیل شده از رشته های هنر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر