از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

تکمیل ظرفیت پرستاری – راهنمای جامع

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

تکمیل ظرفیت پرستاری - راهنمای جامع

در سال های گذشته ، تکمیل ظرفیت پرستاری در دانشگاه های روزانه ، پردیس خودگردان و آزاد برگزار می شد اما آخرین باری که این طرح اجرا شد ، در سال 96 بود و پس از آن تکمیل ظرفیت دانشگاه های سراسری و آزاد حذف گردید. دانشگاه آزاد پس از دو سال و در سال 98 مجددا تکمیل ظرفیت را برای رشته های علوم پزشکی و غیرعلوم پزشکی برگزار کرد و فرصت دوباره را در اخبتار علاقه مندان به رشته پرستاری قرار داد.

احتمالا در سال 99 نیز تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد برای رشته پرستاری و سایر رشته ها برگزار شود و با انتشار دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت آزاد ، اسامی دانشگاه های دارای ظرفیت به اطلاع داوطلبان می رسد و متقاضیان واجد شرایط می توانند در زمان تعیین شده برای ثبت نام و انتخاب رشته اقدام نمایند.

تراز و رتبه قبولی تکمیل ظرفیت پرستاری

مهم ترین موضوعی که داوطلبان باید پیش از ثبت نام در تکمیل ظرفیت بررسی کنند این است که آیا رتبه و تراز لازم برای قبولی در این رشته را دارند یا خیر ! همانطور که می دانید برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد تراز و رتبه کشوری مدنظر قرار می گیرد و به رتبه اکتسابی داوطلب در سهمیه ، توجه نمی شود.

در تکمیل ظرفیت پرستاری به دلیل آنکه ظرفیت رشته ها کمتر شده است و از طرفی متقاضیان زیادی هم وجود دارند ، بنابراین پذیرش همچنان سخت است و رتبه هایی که قبول می شوند ، که دارای جایگاه نسبتا خوب هستند.

رتبه کشوری لازم برای قبولی پرستاری در دانشگاه های علوم پزشکی تهران ، قزوین ، مشهد ، ورامین و … حدود 30 الی 35 هزار است توجه کنید که رتبه کشوری نه رتبه در سهمیه.  هم چنین در دانشگاه هایی مانند همدان ، کرمانشاه ، استهبان ، جهرم ، اردبیل ، رشت ، کازرون و … می توان با رتبه حدود 35 الی 45 هزار کشوری پذیرش شد.

احتمالا این را هم بپسندید  کارنامه قبولی پرستاری با سهمیه 25 درصد - طبق قبولی های 1400 و 99

در دانشگاه هایی مانند سبزوار ، خلخال ، آباده ، یاسوج ، آستارا ، دورود ، اقلید داوطلبانی در سال های گذشته بوده اند که با رتبه حدود 50 الی 60 هزار کشوری قبول شده اند. اما با رتبه بیش از 60 ، 70 هزار فقط می توان در واحد های پردیس بین الملل مانند واحد ساری – ظرفيت خودگردان ، واحد اقليد -ظرفيت خودگردان ، واحد سمنان – ظرفيت خودگردان پذیرش شد.

تراز قبولی تکمیل ظرفیت پرستاری دانشگاه آزاد در دانشگاه های با سطح علمی بالاتر مانند واحد پزشکی تهران ، قزوین ، مشهد به صورت منطقی حدوود 7800 تا 8500 است اما در دانشگاه هایی مانند واحد پزشکی ورامین ، جهرم ، کاشان ، همدان این تراز حدود 7500 الی 8000 است. در دانشگاه هایی مانند دزفول ، اقلید ، خلخال ، تویسرکان نیز می توان با حدود تراز 7000 الی 7500 نیز پذیرش پرستاری را کسب کرد.

در کل شما در نظر داشته باشید که برای پذیرش در دانشگاه های برتر حداقل تراز لازم 8000 به بالا است اما در دانشگاه های سطح متوسط و نسبتا پایین با تراز 7000 نیز می توان پذیرش شد. البته داوطلبانی بوده اند که با تراز حدود 6800 نیز در واحد های پردیس خودگردان قبول شده اند.

ظرفیت پذیرش رشته پرستاری در تکمیل ظرفیت

تعدادی از دانشگاه های آزاد که در سال گذشته رشته پرستاری را ارائه داده اند در جدول زیر آورده شده است و برای اطلاع از سایر دانشگاه های دارای ظرفیت ، می توانید دفترچه راهنمای مربوطه را دانلود و برررسی کنید.

اسامی دانشگاه های تکمیل ظرفیت پرستاری

نام دانشگاه ظرفیت
واحد بناب 13 نفر نیمسال اول
واحد تبریز 9 نفر نیمسال اول – 30 نفر نیمسال دوم
واحد سراب 17 نفر نیمسال اول
واحد مراغه 2 نفر نیمسال اول
واحد مرند 23 نفر نیمسال اول
واحد کلیبر 17 نفر نیمسال اول
واحد ارومیه 20 نفر نیمسال اول – 28 نفر نیمسال دوم
واحد خوی 6 نفر نیمسال اول
واحد مهاباد 6 نفر نیمسال اول
واحد اردبیل 20 نفر نیمسال اول
واحد خلخال 23 نفر نیمسال اول
واحد خوراسگان 24 نفر نیمسال اول – 42 نفر نیمسال دوم
واحد دهاقان 6 نفر نیمسال اول
واحد فلاورجان 6 نفر نیمسال اول
واحد گلپایگان 1 نفر نیمسال اول
واحد نجف آباد 11 نفر نیمسال اول – 28 نفر نیمسال دوم
واحد کاشان 7 نفر نیمسال اول
واحد البرز 16 نفر نیمسال اول
واحد بوشهر 11 نفر نیمسال اول
واحد تهران 26 نفر نیمسال اول – 112 نفر نیمسال دوم
واحد دماوند 19 نفر نیمسال اول
واحد ورامین 11 نفر نیمسال اول
واحد شهرکرد 19 نفر نیمسال اول
واحد بیرجند 26 نفر نیمسال اول
واحد قاینات 23 نفر نیمسال اول
واحد سبزوار 23 نفر نیمسال اول
واحد فردوس 14 نفر نیمسال اول
واحد قوچان 23 نفر نیمسال اول
واحد گناباد 15 نفر نیمسال اول
واحد مشهد 6 نفر نیمسال اول – 35 نفر نیمسال دوم
احتمالا این را هم بپسندید  کمک پرستاری چیست و میزان حقوق کمک پرستار چقدر است 1402 📞 پاسخ با ما

 

البته اکثر دانشگاه ها 1 الی 5 نفر نیز در واحد های پردیس بین الملل پذیرش می کنند ، جزئیات بیشتر تکمیل ظرفیت پرستاری را در دفترچه زیر مطالعه کنید.

دفترچه ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد

مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی “پاسخ با ما” آماده خدمت رسانی به داوطلبان هستند ، در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای ثبت نام تکمیل ظرفیت ، می توانید با مشاوران ارشد صحبت کنید و پاسخ سوالات خود را بیابید.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

درصد دروس برای قبولی در رشته پرستاری دانشگاه ازاد

درصد دروس برای قبولی در رشته پرستاری دانشگاه ازاد – طبق قبولی های 1400 و 99

  برای قبولی در رشته پرستاری دانشگاه آزاد متقاضیان باید در کنکور تجربی شرکت کنند …

2 نظر

 1. سلام بهتراز ۶۸۰۰ شانس قبولی در پرستاری و هوشبری واتاق عمل وجود داره ؟
  کدوم شهر ها ؟
  سهمیه بسیج هم موثر هست ؟
  تکمیل ظرفیت پرستاری داریم امسال ؟
  ممنون میشم پاسخ بدین

  • پاسخ با ما

   با سلام. با تراز 6800 شانس قبولی در رشته های پیراپزشکی کم است و در خصوص تکمیل ظرفیت پرستاری 1400 نیز هنوز اطلاعیه ای منتشر نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر