از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

تکمیل ظرفیت وکالت 1402 📞 آیا تکمیل ظرفیت وکالت برگزار خواهد شد

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

تکمیل ظرفیت وکالت

تکمیل ظرفیت وکالت در شرایطی که ظرفیت پذیرش اختصاص داده‌ شده‌ به استان های مختلف تکمیل نشده‌ باشد ، برگزار خواهد شد و داوطلبان واجد شرایط شرکت در آزمون وکالت ، یکبار دیگر فرصت خواهند داشت که برای دریافت پروانه وکالت خود اقدام نمایند. با توجه به سوالاتی که راجع به شرایط ثبت نام و برگزاری تکمیل ظرفیت وکالت 1402 پرسیده‌ می شود ، در ادامه این مطلب می خواهیم راهنمایی های لازم را ارائه نماییم. لطفا همراه ما باشید.

می توانید برای راهنمایی شدن در خصوص برگزاری تکمیل ظرفیت آزمون وکالت و پیگیری اخبار این آزمون ، با مشاوران ما در مرکز مشاوره تحصیلی پاسخ با ما ارتباط برقرار نمایید.

کارشناسان ما تمامی ایام هفته حتی روزهای تعطیل از 8 صبح لغایت 12 شب پاسخگوی شما عزیزان میباشند.

همین حالا تماس بگیرید 

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

آیا تکمیل ظرفیت وکالت برگزار خواهد شد

ظرفیت پذیرش آزمون وکالت کانون وکلای دادگستری ، هر ساله از سوی کانون وکلا تعیین شده‌ و به اطلاع داوطلبان رسانده‌ می شود. داوطلبان باید قبل از اقدام به ثبت نام ، از ظرفیت های پذیرش اطلاع یابند و سپس برای ثبت نام و شرکت کردن در آزمون ، تصمیم گیری نمایند. در بعضی از سال ها ، ظرفیت پذیرش اختصاص داده‌ شده‌ به استان های مختلف ، بنا به دلایل مختلفی تکمیل نمی شود و کانون وکلای دادگستری اقدام به برگزاری مرحله تکمیل ظرفیت می نماید.

برای سال 1402 ، فعلا مشخص نیست که تکمیل ظرفیت آزمون وکالت برگزار خواهد شد یا خیر و شما می توانید برای پیگیری اخبار دقیق ، با مشاوران ما در مرکز مشاوره تحصیلی پاسخ با ما ارتباط برقرار نمایید.

مرتبط بخوانید :  ضرایب آزمون وکالت کانون وکلای دادگستری

احتمالا این را هم بپسندید  شرایط ثبت نام در وکالت 1402 📞 شرایط ثبت نام در آزمون وکالت اسکودا

مدارک ثبت نام تکمیل ظرفیت آزمون وکالت کانون وکلای دادگستری

برای ثبت نام تکمیل ظرفیت آزمون وکالت در کانون وکلای دادگستری ، باید مدارک خود را ارائه نمایید که لیست مدارک عبارتند از :

 • اسکن تمام صفحات شناسنامه
 • اسکن کارت ملی (پشت و رو)
 • اسکن کارت پایان خدمت یا معافیت دائم
 • اسکن دانشنامه
 • اسکن کارنامه سازمان سنجش
 • اسکن گواهی ایثارگری مخصوص ایثارگران
 • اسکن پروانه کارآموزی (مخصوص کارآموزان کانون مرکز که مجددا در آزمون شرکت کرده‌ اند)
 • 12 قطعه عکس پرسنلی (رنگی، تمام رخ، زمینه روشن 4*3)
 • عکس آقایان با کت و خانم ها با حجاب کامل
 • داوطلبانی که دارای مدرک کارشناسی ناپیوسته هستند ، باید مدرک کاردانی حقوق خود را نیز ارائه نمایند.

لازم به ذکر است که عدم ثبت نام اینترنتی در موعد مقرر و عدم ارائه مدارک ، به معنای انصراف از شرکت در تکمیل ظرفیت است. ضمن اینکه بعد از به پایان رسیدن مهلت ثبت نام ، حق هیچ گونه ثبت درخواست و اعتراضی نخواهید داشت.

مرتبط بخوانید : فرق آزمون وکالت قوه قضاییه با دادگستری

تاریخ و زمان مراجعه به کانون وکلا

داوطلبانی که می خواهند در تکمیل ظرفیت آزمون وکالت شرکت نمایند ، باید از قبل مراجعه حضوری برای احراز هویت به دفاتر خدمات قضایی سامانه ثنا مراجعه کرده‌ و ثبت نام را انجام دهند. زمان مراجعه حضوری نیز در خردادماه و ساعت 8 صبح می باشد. متقاضیان باید همراه با اصل شناسنامه یا کارت ملی خود به نشانی تهران ، میدان آرژانتین ، ابتدای خیابان زاگرس ، پلاک 3 ، طبقه همکف سالن جلالی نائینی مراجعه نمایند.

توضیحات ضروری تکمیل ظرفیت وکالت

تکمیل ظرفیت وکالت

 • داوطلبانی که می خواهند در تکمیل ظرفیت آزمون وکالت شرکت کنند ، باید با بررسی دقیق و لحاظ رتبه آزمون و ظرفیت پذیرش رشته ها ، محل های موردنظرشان را به ترتیب اولویت پیشنهاد نمایند. در پیشنهاد شهرها، محدودیتی وجود ندارد.
 • در صفحه مربوط به اولویت های پیشنهادی ، حداقل یک شهر باید انتخاب شود و برای انتخاب همه شهرهای حوزه مرکز ، محدودیتی وجود ندارد.
 • انتخاب شهر محل اشتغال (محل کارآموزی نیز در محل اشتغال می باشد) از میان شهرهای پیشنهادی توسط داوطلب، با لحاظ رتبه داوطلب ، اولویت پیشنهادی و ظرفیت پذیرش شهرها ، از سوی کانون وکلای دادگستری مرکز تعیین می شود.
 • انتقال وکلاء و کارآموزانی که پدر یا مادر یا فرزند آنها وکیل دادگستری عضو کانون مرکز است ، به محل اشتغال یکدیگر همزمان با انتخاب شهر امکان پذیر می باشد.
 • تغییر محل کارآموزی یا اشتغال یکی از زوجین در نکاح دائم که هر دوی آنها وکیل یا کارآموز هستند ، حسب تقاضای هر دو به محل اشتغال دائم یکی از آنها بعد از صدور پروانه کارآموزی ، امکان پذیر می باشد.
 • بعد از مشخص شدن محل اشتغال به ترتیب بالا ، تغییر محل امکان پذیر نخواهد بود.
 • داوطلبانی که با استفاده از سهمیه ایثارگری  پذیرفته شده‌ اند ، اگر واجد شرایط استفاده از سهمیه ایثارگری نباشند ، انتخاب شهر و سایر اقدامات به عمل آمده‌ باعث حقی برای آنها نخواهد شد.
 • نتیجه نهایی انتخاب شهر محل اشتغال ، متعاقبا در سایت کانون منتشر خواهد شد بنابراین از تماس تلفنی یا مراجعه حضوری خودداری نمایید.
احتمالا این را هم بپسندید  ضرایب آزمون وکالت 1402 📞 ضرایب آزمون وکالت کانون وکلای دادگستری

مرتبط بخوانید : شرایط سنی آزمون وکالت

سوالات شما

 • زمان تکمیل ظرفیت وکالت 1402 در چه تاریخی است؟

در حال حاضر اطلاعیه ای راجع به برگزاری تکميل ظرفیت آزمون وکالت در سال 1402 منتشر نشده‌ است.

 • نحوه شرکت در تکمیل ظرفیت آزمون وکالت چگونه است؟

ثبت نام تکميل ظرفیت آزمون وکالت به شیوه اینترنتی انجام می پذیرد.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

وکالت قوه قضاییه چیست

وکالت قوه قضاییه چیست 📞 مراحل اخذ پروانه وکالت قوه قضاییه 1402

همانطور که اطلاع دارید ، آزمون وکالت هر ساله علاوه بر برگزاری توسط کانون وکلای …

یک نظر

 1. امیر لطفعلی نژاد

  بنظر که تکمیل ظرفیت برگزار بشه
  چون خیلیا قبولی مشترک بین مرکز و کانون شدن و بنظر میرسه برای مرکز تکمیل ظرفیت گذاشته بشه تا حق کسی ضایع نشود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر