از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

تکمیل ظرفیت علوم پزشکی 1402 📞 تکمیل ظرفیت علوم پزشکی در تمام دانشگاه ها

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

تکمیل ظرفیت علوم پزشکی

رشته‎‌‌ های علوم پزشکی کنکور تجربی ، متقاضیان بسیار زیادی دارند اما فقط داوطلبانی که موفق به کسب رتبه خوب در کنکور شده باشند ، می توانند در این رشته‎‌‌ ها قبول شوند. رشته‎‌‌ های علوم پزشکی را دانشگاه هایی همچون روزانه ، پردیس خودگردان و آزاد ارائه می دهند که رتبه قبولی در این دانشگاه ها متفاوت می باشد. داوطلبانی که در انتخاب رشته‎‌‌ کنکور تجربی شرکت کرده اند اما در رشته‎‌‌ علوم پزشکی مورد تقاضای خود قبول نشده اند ، می توانند ثبت نام تکمیل ظرفیت را انجام دهند. تکمیل ظرفیت علوم پزشکی در بعضی از سال ها در دانشگاه های مختلف برگزار می گردد و اگر شما هم می خواهید در این مرحله از پذیرش دانشجو شرکت کنید ، لطفا در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا راهنمایی های لازم را ارائه نماییم.

کارشناسان ما مسلط به پاسخگویی تمام موضوعات تکمیل ظرفیت کنکور سراسری هستند.

می توانید همین حالا با ما تماس بگیرید و با اطلاع از آخرین قوانین و شرایط، وارد رشته‌‌ های تکمیل ظرفیت شوید

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

برگزاری تکمیل ظرفیت علوم پزشکی سراسری 1402

تکمیل ظرفیت علوم پزشکی سراسری ، دربرگیرنده دانشگاه های علوم پزشکی روزانه و پردیس خودگردان می باشد. سایر دانشگاه های سراسری که شامل غیرانتفاعی ، شبانه ، پیام نور و … هستند ، رشته‎‌‌ های علوم پزشکی را ارائه نمی دهند. داوطلبان برای قبولی در رشته‎‌‌ های پزشکی و پیراپزشکی سراسری ، باید در کنکور تجربی شرکت کنند و رتبه لازم را به دست آورند. داوطلبانی هم که رتبه نزدیک به رتبه آخرین فرد پذیرفته شده دارند ، شاید در مرحله تکمیل ظرفیت بتوانند پذیرفته شوند.

برگزاری تکميل ظرفیت علوم پزشکی سراسری به صورت منظم و همه ساله نیست و تنها در برخی از سال ها که ظرفیت پذیرش این رشته‎‌‌ ها تکميل نمی شود ، برگزار می گردد. تکميل نشدن ظرفیت رشته‎‌‌ های علوم پزشکی ، دلایل مختلفی دارد از جمله آنکه :

 • انصراف برخی از پذیرفته‌ شدگان از ثبت نام در یک دانشگاه به دلیل قبولی همزمان در دو دانشگاه
 • افزایش ظرفیت رشته‎‌‌ محل ها به تصمیم دانشگاه
 • انصراف بعضی از داوطلبان از ثبت نام دانشگاه به دلیل دوری مسافت
 • انصراف داوطلبان از ثبت نام در دانشگاه علوم پزشکی پردیس خودگردان به دلیل شهریه بالا
 • و …
احتمالا این را هم بپسندید  رتبه قبولی تکمیل ظرفیت پزشکی 1401 - رتبه لازم برای تکمیل ظرفیت پزشکی

بنا به دلایل فوق ، ظرفیت رشته‎‌‌ محل های پزشکی و پیراپزشکی تکمیل نمی شود و این فرصت برای داوطلبانی که قبول نشده اند ، فراهم می شود تا یکبار دیگر شانس خود را برای پذیرش در رشته‎‌‌ محل مورد تقاضای خود امتحان کنند.

مرتبط بخوانید : دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور

تکمیل ظرفیت علوم پزشکی آزاد 1402

رشته‎‌‌ های علوم پزشکی و پیراپزشکی به شرح پزشکی ، دندانپزشکی ، داروسازی ، پرستاری ، اتاق عمل ، مامایی و … در دانشگاه علوم پزشکی آزاد ارائه می شوند. این رشته‎‌‌ محل ها نیز ممکن است به دلایل مختلفی با ظرفیت خالی روبرو شوند و در این صورت ، مرحله تکمیل ظرفیت اجرا خواهد شد.

دلیل اصلی عدم ثبت نام پذیرفته شدگان دانشگاه آزاد ، شهریه بالای دانشگاه می باشد همچنین برخی دیگر از داوطلبان به صورت همزمان در دانشگاه روزانه یا پردیس خودگردان هم قبول می شوند و از ثبت نام در دانشگاه آزاد ، صرف نظر می کنند.

در هر صورت اگر دانشگاه آزاد با ظرفیت های خالی روبرو شود ، ممکن است اقدام به برگزاری مرحله تکميل ظرفیت نماید. برای سال 1402 ، فعلا مشخص نیست که تکميل ظرفیت علوم پزشکی دانشگاه آزاد برگزار خواهد شد یا خیر و باید منتظر انتشار اطلاعیه از سوی دانشگاه آزاد اسلامی باشیم.

مرتبط بخوانید : تکمیل ظرفیت با آزمون دانشگاه آزاد 

تکمیل ظرفیت علوم پزشکی ارتش

بسیاری از شرکت کنندگان کنکور تجربی ، علاقه مند هستند در رشته‎‌‌ های علوم پزشکی دانشگاه ارتش پذیرفته شوند. شیوه پذیرش در رشته‎‌‌ های علوم پزشکی ارتش ، به صورت دو مرحله ای و همراه با برگزاری مصاحبه است. داوطلبان ابتدا باید در کنکور تجربی شرکت کنند و این رشته‎‌‌ محل ها را داخل فرم انتخاب رشته‎‌‌ کنکور خود درج نمایند. سپس اگر دارای رتبه و شرایط لازم باشند ، برای مصاحبه از آنها دعوت خواهد شد.

احتمالا این را هم بپسندید  ثبت نام کارشناسی ارشد ترم بهمن 1402 📞 دانشگاه های سراسری و آزاد

ظرفیت پذیرش رشته‎‌‌ های علوم پزشکی دانشگاه ارتش نیز ممکن است به دلایل مختلفی تکمیل نشود که در این صورت ، شرایط برای برگزاری تکمیل ظرفیت فراهم خواهد شد. برای سال 1402 ، فعلا اطلاعیه ای راجع به برگزاری تکمیل ظرفیت منتشر نشده است. لیست رشته‎‌‌ های علوم پزشکی ارتش به شرح زیر می باشند که ممکن است در مرحله تکمیل ظرفیت ارائه شوند :

 • پزشکی
 • دندانپزشکی
 • داروسازی
 • پرستاری
 • ساخت پروتزهای دندانی
 • تکنسین اتاق عمل
 • هوشبری
 • پرتونگاری
 • کاردانی فوریت‌ های پزشکی
 • فناوری اطلاعات سلامت (HIT)

مرتبط بخوانید : رشته های تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد

زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت علوم پزشکی 1402

تکمیل ظرفیت علوم پزشکی

همانطور که در بخش های قبلی مطلب هم توضیح دادیم ، برگزاری یا عدم برگزاری تکميل ظرفیت علوم پزشکی برای سال 1402 فعلا مشخص نیست. به همین خاطر زمان دقیق ثبت نام و برگزاری نیز تعیین نشده است اما می توانیم پیش بینی کنیم که در اواخر آذرماه یا اوایل دی ماه ، برگزار خواهد شد. دانشگاه های علوم پزشکی ، پس از ثبت نام از پذیرفته شدگان مرحله اصلی ، اقدام به بررسی ظرفیت پذیرش رشته‎‌‌ های تحصیلی خود خواهند کرد و در صورت وجود ظرفیت ، تکميل ظرفیت اجرا خواهد شد.

سوالات شما

 • آیا برای رشته‎‌‌ های علوم پزشکی ، تکمیل ظرفیت برگزار می شود؟

بله ، در صورت خالی ماندن ظرفیت رشته‎‌‌ های پزشکی و پیراپزشکی ، امکان برگزاری تکمیل ظرفیت وجود دارد.

 • زمان ثبت نام تکميل ظرفیت علوم پزشکی در چه تاریخی است؟

زمان تکمیل ظرفیت رشته‎‌‌ های پزشکی و پیراپزشکی در صورت برگزار شدن ، احتمالا در آذرماه خواهد بود.

 • تکمیل ظرفیت پزشکی و پیراپزشکی در کدام دانشگاه ها برگزار می شود؟

دانشگاه های ارائه دهنده رشته‎‌‌ های علوم پزشکی شامل پردیس خودگردان ، آزاد و روزانه هستند.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

تکمیل ظرفیت رشته های پیراپزشکی

تکمیل ظرفیت رشته های پیراپزشکی 1402 📞 تمام رشته های پیراپزشکی

برگزاری تکمیل ظرفیت رشته های پیراپزشکی مورد تقاضای بسیاری از داوطلبان کنکور تجربی است و …

2 نظر

 1. با سلام
  آیا تکمیل ظرفیت علوم پزشکی برای رشته پزشکی تعهدی در سال ۱۴۰۲برگزار می شود ؟ اگر بله ، زمانش اوایل آذره یا اواخر آذر ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر