از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد 1402 📞 زمان و شرایط ثبت نام

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد

تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد در سال هایی که برگزار می شود ، فرایند ثبت نام و برگزاری متفاوتی از تکمیل ظرفیت دکتری سراسری دارد و داوطلبان برای شرکت در این مرحله از پذیرش دانشجوی دانشگاه آزاد ، باید به سایت این دانشگاه مراجعه کنند. با شروع فرایند ثبت نام ، دفترچه راهنما منتشر می شود که داخل این دفترچه ، لیست رشته‌ های دارای ظرفیت خالی ، ذکر شده‌ اند. داوطلبان برای انجام ثبت نام ، ابتدا می بایست دفترچه را بررسی کنند تا مطمئن شوند رشته‌ محل مورد تقاضای آنها ارائه شده‌ است ، سپس اقدام به ثبت نام نمایند. در ادامه مطلب همراه ما باشید تا برای ثبت نام تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد 1402 راهنمایی تان کنیم.

شما داوطلبان عزیز مقطع دکتری می توانید برای اطلاع از اخبار برگزاری تکمیل ظرفیت دکتری، با مشاوران ما ارتباط برقرار نمایید.

کارشناسان ما در مرکز مشاوره تحصیلی پاسخ با ما تمامی ایام هفته حتی روزهای تعطیل از 8 صبح لغایت 12 شب پاسخگوی شما عزیزان میباشند.

همین حالا تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

آیا تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد برگزار می شود

مقطع دکتری در دانشگاه آزاد اسلامی دایر است و داوطلبان می توانند با شرکت در آزمون دکتری تخصصی ، وارد رشته‌ مدنظرشان در این دانشگاه شوند. البته ثبت نام دکتری استعداد درخشان دانشگاه آزاد نیز انجام می گیرد. داوطلبانی که در کنکور دکتری شرکت کرده‌ اند و موفق به قبولی نشده‌ اند ، شاید بتوانند در مرحله تکمیل ظرفیت پذیرفته‌ شوند و به همین خاطر متقاضی برگزاری تکمیل ظرفیت می باشند.

تکمیل ظرفیت دکتری آزاد در بعضی از سال ها برگزار می گردد و رشته‌ های بسیار محدودی در این مرحله ارائه می شوند. داوطلبان می توانند انتخاب رشته‌ تکمیل ظرفیت را انجام دهند و در صورت داشتن رتبه خوب ، پذیرفته خواهند شد.

احتمالا این را هم بپسندید  تکمیل ظرفیت رشته پزشکی 1402 📞 ثبت نام تکمیل ظرفیت پزشکی در تمام دانشگاه ها

تکمیل ظرفیت دکتری آزاد در بعضی از سال ها و با ظرفیت پذیرش محدود برگزار می شود. این مرحله برای سال 1402 در صورتی برگزار خواهد شد که رشته‌ ها دارای ظرفیت خالی باشند و بعضی از پذیرفته‌ شدگان اولیه ، اقدام به ثبت نام نکنند و دانشگاه هم برای تکمیل کردن ظرفیت های خالی ، مرحله تکمیل ظرفیت را اجرا خواهد کرد.

مرتبط بخوانید : مشاوره تحصیلی تلفنی دکتری

زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت دکتری آزاد 1402

همانطور که در بخش قبلی مطلب هم اشاره کردیمذ ، برای سال 1402 فعلا مشخص نیست که تکمیل ظرفیت دکتری آزاد برگزار خواهد شد یا خیر بنابراین نمی توانیم تعیین کنیم که زمان آن در چه تاریخی است. البته در آخرین دوره برگزاری این فرایند ، زمان آن در مهرماه بود و امسال هم اگر برگزار شد ، زمان آن در مهر یا آبان ماه است. می توانید از طریق برقراری ارتباط با مشاوران ما در مرکز مشاوره تحصیلی پاسخ با ما ، اخبار زمان ثبت نام و برگزاری را تکمیل نمایید.

شرایط شرکت در تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد

برای شرکت در تکمیل ظرفیت دکتری آزاد باید بدانید که شرایط ثبت نام چگونه است. این شرایط به شرح زیر می باشند :

 • در آخرین دوره برگزاری تکمیل ظرفیت دکتری آزاد ، فقط داوطلبانی می توانستند شرکت کنند که به مرحله مصاحبه راه یافته‌ بودند. برای امسال هم ممکن است این شرط برقرار باشد.
 • در صورت برقرار نبودن شرط فوق ، داوطلبان باید بعد از ثبت نام تکمیل ظرفیت ، منتظر دعوت به مصاحبه باشند و اگر به مصاحبه دعوت نشوند ، پذیرفته‌ نخواهند شد.
 • داوطلبانی که هم اکنون مشغول به تحصیل در مقطع دکتری دانشگاه های سراسری و آزاد هستند ، می توانند انتخاب رشته‌ تکمیل ظرفیت را انجام دهند اما در صورت قبولی در یک رشته‌ ، رشته‌ قبولی قبلی آنها لغو می گردد.
 • در صورت برگزاری تکمیل ظرفیت برای دو سراسری و آزاد ، داوطلبان مجاز هستند که انتخاب رشته‌ هر دو دانشگاه را انجام دهند.

مرتبط بخوانید : تکمیل ظرفیت دکتری و کارشناسی ارشد پردیس‌ های بین‌ الملل تهران

دفترچه تکمیل ظرفیت دکتری آزاد

برای ثبت نام تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد ، دفترچه ای در اختیار شما قرار خواهد گرفت که ابتدا لازم است این دفترچه را بررسی نمایید. دفترچه مذکور ، لیست رشته‌ های دارای ظرفیت خالی را معرفی می کند و داوطلبان باید با بررسی آن ، متوجه شوند که رشته‌ محل مدنظرشان ارائه شده‌ است یا خیر. داوطلبان برای دانلود دفترچه تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد ، باید به سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی مراجعه نمایند.

مرتبط بخوانید : شهریه دانشگاه پیام نور دکتری و شهریه دانشگاه نوبت دوم دکتری

نحوه انتخاب رشته‌ تکمیل ظرفیت دکتری آزاد

تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد

داوطلبان برای شرکت در تکمیل ظرفیت دکتری آزاد ، باید به سایت سنجش و پذیرش آزاد مراجعه کنند که به نشانی azmoon.org در دسترس قرار دارد. بعد از ورود به سامانه ، لازم است هزینه شرکت در تکمیل ظرفیت پرداخت شود و سپس می توان رشته‌ های استخراج شده‌ از دفترچه را داخل فرم به ثبت رساند.

 1. ابتدا به سایت azmoon.iau.ac.ir مراجعه نمایید.
 2. در صفحه اول سامانه بر روی گزینه “خرید کارت اعتباری تکمیل ظرفیت دکتری” کلیک کنید.
 3. اطلاعات مورد خواست را درج نمایید.
 4. هزینه را با وارد کردن مشخصات کارت بانکی خود واریز کنید.
 5. بعد از ورود به سیستم ثبت نام الکترونیکی دانشگاه آزاد ، می توانید کد رشته‌ ها را درج نمایید.
احتمالا این را هم بپسندید  انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد - مشاوره انتخاب رشته تکمیل ظرفیت

سوالات شما 

 • آیا تکمیل ظرفیت دکتری آزاد برگزار می شود؟

در حال حاضر ، راجع به برگزاری تکمیل ظرفیت دکتری آزاد ، اطلاعیه ای منتشر نشده‌ است.

 • نحوه شرکت در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت آزاد دکتری چگونه است؟

داوطلبان برای ثبت نام تکمیل ظرفیت دکتری آزاد باید به سایت دانشگاه آزاد مراجعه نمایند.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

فرم تکمیل ظرفیت دانشگاه ازاد

فرم تکمیل ظرفیت دانشگاه ازاد 1402 📞 زمان و راهنمای تکمیل فرم

فرم تکمیل ظرفیت دانشگاه ازاد با شروع فرایند انتخاب رشته‌ ، در دسترس داوطلبان قرار …

یک نظر

 1. تکمیل ظرفیت دکتری تخصصی ۱۴۰۲بر گزار می شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر