از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از استان تهران 9092301611
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

تاثیر معدل در کنکور 1401 – میزان و نحوه تاثیر معدل در کنکور 1401

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

تماس از استان تـهران: 9092301611

تماس از سراسر کشور: 9099071612

تاثیر معدل در کنکور 1401 - میزان و نحوه تاثیر معدل در کنکور 1401

 

تاثیر معدل در کنکور 1401 توسط سازمان سنجش منتشر خواهد شد و داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت sanjesh.org از میزان تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 1401 مطلع شوند. این اطلاعیه در خصوص کنکور 1401 تا به امروز منتشر نشده است و در صورت انتشار این مطلب بروزرسانی خواهد شد.

تاثیر معدل در کنکور 1401

میزان تاثیر سوابق تحصیلی در سال 99 ، به صورت مثبت و 30 درصد اعمال خواهد شد. تاثیر سوابق تحصیلی در سال های گذشته نیز به میزان 25 درصد و 5 درصد بوده است. گفتنی است ، این اثر  گذاری در تراز داوطلبان کنکور خواهد بود ، یعنی نمرات کسب شده در امتحانات نهایی و رتبه کنکور داوطلبان به تراز تبدیل خواهد شد. برای داوطلبان نظام جدید که امتحانات پایه دوازدهم آنها به صورت نهایی برگزار می شود ، معدل امتحانات دهم و یازدهم در کنکور تاثیری ندارد.

داوطلبان مشمول طرح 30 درصدی

آن دسته از افرادی که دارای مدرک فارغ التحصیلی تجربی ، ریاضی فیزیک ، علوم انسانی و علوم معارف اسلامی بوده و دیپلم خود را از سال 98 تا 1400 در نظام آموزشی جدید اخذ کرده و امتحانات یک یا چند درس آنها به صورت نهایی یا کشوری برگزار شده باشد ، مشمول اعمال 30 درصد تاثیر مثبت خواهند شد.

داوطلبان مشمول طرح 25 درصدی

تاثیر معدل در کنکور 1401 برای داوطلبانی که دارای مدرک علوم انسانی ، علوم و معارف اسلامی ، علوم تجربی و ریاضی فیزیک بوده و دیپلم خود را از سال 94 تا 97 در نظام آموزشی قدیم دریافت کرده اند ، 25 درصد تاثیر مثبت خواهد بود.

داوطلبان مشمول طرح 5 درصدی

آن دسته از داوطلبانی که مدرک دوره پیش دانشگاهی خود را از سال 91-90 دریافت کرده اند و یک یا چند درس آنها به صورت نهایی و کشوری برگزار شده باشد ، مشمول اعمال 5 درصد تاثیر مثبت می شوند.

تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور – دیپلمه های غیر مرتبط

تاثیر معدل در کنکور 1401 برای داوطلبانی که دیپلم متفاوت دارند نیز به صورت مثبت اعمال خواهد شد ، با این تفاوت که تنها معدل نهایی دروس عمومی که به صورت نهایی برگزار شده باشد ، مورد محاسبه قرار می گیرد.

تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور – برای داوطلبان مدرک فنی حرفه ای

برای داوطلبانی که مدرک فنی حرفه ای و کاردانش دارند ، تاثیر معدل چه به صورت مثبت و چه به صورت منفی محاسبه نخواهد شد. داوطلبان دارای مدرک فنی حرفه ای می توانند در کنکور هر سه گروه ریاضی ، انسانی و تجربی شرکت کنند . این داوطلبان اگر می خواهند مشمول تاثیر مثبت معدل شوند ، باید در امتحانات نهایی رشته مورد نظر خود شرکت کنند.

چه افرادی مشمول تاثیر معدل در کنکور 1401 نخواهند شد ؟

آن دسته از داوطلبان کنکور سراسری که مدرک دیپلم شان را قبل از سال 94 دریافت کرده اند و افرادی که مدرک دوره پیش دانشگاهی خود را قبل از سال 91 اخذ کرده اند ، مشمول اعمال سوابق تحصیلی چه به صورت مثبت و چه به صورت منفی نخواهند شد.

تاثیر مثبت معدل در کنکور  1401 چگونه خواهد بود ؟

تاثیر مثبت معدل در کنکور 1401 یا سوابق تحصیلی بدین معناست که اگر نمرات امتحانات نهایی سبب کاهش رتبه کنکور داوطلب در آزمون سراسری شود ، این نمره محاسبه نخواهد شد. طبق دفترچه کنکور سراسری تاثیر سوابق تحصیلی امتحانات سال دوازدهم دانش آموزان در کنکور سراسری 99 به میزان 30 درصد و مثبت خواهد بود.

تاثیر قطعی معدل در کنکور چگونه خواهد بود ؟

تاثیر قطعی معدل در کنکور بدین معناست که سوابق تحصیلی و معدل دیپلم داوطلب بدون توجه به رتبه داوطلب چه به صورت مثبت و چه به صورت منفی در تعیین رتبه قبولی او در آزمون سراسری اثرگذار خواهد بود.

باتوجه به افزایش میزان سوابق تحصیلی دیپلم در کنکور ، داوطلبانی که معدل پایینی دارند می توانند با مراجعه به سامانه ثبت نام ترمیم معدل دانش آموزان با شرکت مجدد در امتحانات نهایی معدل خود را افزایش دهند. همه فارغ التحصیلان تنها یک بار می توانند در این آزمون شرکت کنند. برای کسب اطلاعات تکمیلی تر در رابطه با تاثیر معدل در کنکور 1401 و مشاوره و برنامه ریزی تخصصی کنکور با کارشناسان ارشد ” پاسخ با ما “ تماس بگیرید.

احتمالا این را هم بپسندید  از کی برای کنکور 1401 شروع کنیم - قدم به قدم آمادگی برای کنکور 1401

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب از طريق تلفن ثابت :

تماس از استان تـهران: 9092301611

تماس از سراسر کشور: 9099071612

Call Now Buttonتماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر