از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

بارم بندی امتحان زبان نهم 📞 لیست کامل بارم بندی نوبت اول و دوم

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

بارم بندی امتحان زبان نهم

بارم بندی امتحان زبان نهم برای دانش آموزان این پایه از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. درس زبان یکی از دروس پایه ای دانش آموزان می باشد که لازم است آنها با دقت بالایی آن را مورد مطالعه قرار داده‌ و مطالب آورده‌ شده‌ را فرا بگیرند. از آنجایی که دانش آموزان پایه نهم در انتهای ترم دوم با امتحانات نهایی روبرو خواهند شد بهتر است پیش از فرارسیدن‌ زمان این امتحانات با بارم بندی درس های مختلف آشنا شوند تا بدانند تمرکز خود را باید روی کدام قسمت ها قرار دهند. بدین صورت آنها قادر خواهند بود نمرات مورد نیاز را کسب کرده‌ و رشته دلخواه خود را در پایان این پایه تحصیلی انتخاب کنند. ما قصد داریم در این مقاله به توضیح در زمینه بارم بندی درس زبان انگلیسی پایه نهم بپردازیم. لطفا با ما همراه باشید.

شما دانش آموزان عزیز می توانید برای بهره مندی از مشاوره تخصصی برنامه ریزی و دریافت برنامه ریزی مختص به خودتان جهت شرکت در امتحانات پایه نهم ، با مشاوران ارشد مجموعه پاسخ با ما تماس حاصل بفرمایید.

همین حالا تماس بگیرید 

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

بارم بندی نمره زبان درس زبان پایه نهم

نمره خالصی که شما در پایان سال نهم در درس زبان انگلیسی کسب می کنید به چهار نمره بستگی دارد که در ادامه نحوه تعیین هر کدام از آنها را به همراه بارم بندی های شان توضیح می دهیم :

نمره مستمر نوبت اول

اولین نمره ای که دانش آموز پایه نهم در درس زبان کسب می کند نمره مستمر نوبت اول می باشد که مستقیما توسط معلم از بیست نمره تعیین می شود. معلم زبان بر اساس فعالیت کلاسی دانش آموز این نمره را تعریف می کند. برای کسب نمره خوب در این قسمت دانش آموز می بایست مهارت خود را در موضوعات مختلف درسی در زمینه های speaking ، listening ، writing و reading به معلم نشان دهد. همچنین حاضر بودن‌ و فعالیت موثر در جلسات درسی و حل تکالیف و تمرین های کتاب ورک بوک نیز می تواند روی این نمره تاثیر بگذارد.

احتمالا این را هم بپسندید  نمره قبولی در شهریور نهایی 1402 📞 نحوه محاسبه نمره امتحان نهایی در شهریور

بارم بندی امتحان زبان نهم کتبی نوبت اول

نمره بعدی مربوط به برگه امتحان ترم اول پایه نهم می شود. بارم بندی امتحان زبان نهم در ترم اول بدین صورت است که جمع نمرات آن از بیست نمره می باشد و سوالات آن مربوط به نیمه اول کتاب های درسی یعنی درس اول ، دوم و سوم می باشند. سوالات نیز به دو دسته تقسیم می شوند. دسته اول مربوط به سوالات لیسنینگ می باشند که جمعا هشت نمره دارند. دسته دوم سوالات ریدینگ و رایتینگ هستند که دوازده نمره بعدی را به خود اختصاص می دهند. لازم به ذکر است بخش گرامر ، 2.5 تا 3 نمره از بخش دوم را شامل می شود.

مرتبط بخوانید : نحوه برگزاری امتحانات نهایی

نمره مستمر نوبت دوم

این نمره نیز همانند نمره مستمر نوبت اول توسط دبیر و با توجه به فعالیت های دانش آموز در طول ترم دوم مشخص می شود. تنها تفاوت این نمره با نمره نوبت اول در این است که دروس مورد بررسی در آن فرق دارند و ملاک این نمره، دروس نیمه دوم کتاب یعنی درس های چهارم و پنجم و ششم هستند.

بارم بندی امتحان زبان نهم کتبی نوبت دوم

آخرین نمره و مهم ترین نمره ای که دانش آموز کسب می کند مربوط به امتحان نهایی درس زبان انگلیسی می باشد. بارم بندی امتحان زبان نهم در ترم دوم بدین صورت می باشد که امتحان از بیست نمره است. سوالات آن نیز مربوط به تمام درس های کتاب می باشد. البته سهم درس های نوبت دوم در این بارم بندی نسبت به درس های ترم اول بیشتر است. به طور کلی پنج نمره از سوالات از سه درس اول کتاب و پانزده نمره باقی مانده‌ مربوط به درس های چهارم و پنجم و ششم هستند. تقسیم بندی موضوعی نمرات نیز همانند ترم اول می باشد. 8 نمره از امحتان به مهارت لیسنینگ و 12 نمره از آن به ریدینگ و رایتینگ اختصاص داده‌ می شود.

مرتبط بخوانید : بارم بندی امتحانات نهایی نهم

منابع زبان انگلیسی پایه نهم

بارم بندی امتحان زبان نهم

وزارت آموزش و پرورش برای درس زبان انگلیسی دو کتاب را طراحی کرده‌ است تا دانش آموزان از طریق مطالعه آنها و حضور در کلاس ها بتوانند دانش کافی را در این درس به دست بیاورند. کتاب اول ، کتاب اصلی می باشد که مباحث و موضوعات در آن به صورت کامل توضیح داده‌ شده‌ اند.

احتمالا این را هم بپسندید  نمره قبولی در شهریور نهایی 1402 📞 نحوه محاسبه نمره امتحان نهایی در شهریور

کتاب دوم نیز کتاب ورک بوک یا تمرینات می باشد که در آن تمریناتی بر اساس توضیحات آورده‌ شده‌ در کتاب اصلی طراحی شده‌ است تا دانش آموز با حل کردن‌ آنها به صورت کامل مطلب را فرا بگیرد. علاوه بر این ، شما می توانید از کتاب های کمک آموزشی مختلفی که برای این درس طراحی شده‌ اند هم استفاده کنید تا موضوعات را به صورت عمیق تر بیاموزید. همچنین در کنار مباحث درسی ، گوش دادن‌ به موسیقی انگلیسی و مشاهده فیلم هایی به این زبان می تواند در تقویت مهارت دانش آموز بسیار کارآمد باشد‌.

مرتبط بخوانید : برنامه امتحانات نهایی خرداد نهم

سوالات متداول

  • در بارم بندی امتحان زبان نهم، چند نمره مربوط به لیسنینگ است؟

در نوبت اول و نوبت دوم هشت نمره از امتحان کتبی به لیسنیگ اختصاص داده‌ می شود.

  • در بارم بندی امتحان زبان نهم در نوبت دوم، چند نمره از سوالات مربوط به نیمه اول کتاب است؟

در امتحان نهایی زبان پایه نهم ، 5 نمره از سوالات از سه درس اول و 15 نمره از سوال ها از سه درس بعدی هستند.

  • در بارم بندی امتحان زبان نهم، سهم گرامر چند نمره است؟

سهم این بخش در بارم بندی امتحان کتبی حدود 2.5 تا 3 نمره تعریف می شود.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر