از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

اگر کنکور قبول نشدیم 📞 راه های ورود به دانشگاه پس از قبول نشدن در کنکور

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

اگر کنکور قبول نشدیم

اگر کنکور قبول نشدیم ، چه کاری انجام دهیم؟ بسیاری از داوطلبانی که قصد شرکت در کنکور سراسری را دارند اما نگران هستند که قبول نشوند ، به دنبال راهکاری برای بعد از عدم قبولی خود هستند. پس از قبول نشدن‌ در کنکور سراسری ، می توان برای پذیرش در دانشگاه های بدون کنکور اقدام کرد که رشته‌ های متنوعی را هم ارائه می دهند همچنین این دسته از داوطلبان می توانند منتظر برگزاری تکمیل ظرفیت کنکور سراسری باشند. در این مطلب می خواهیم راهکارهای پس از قبول نشدن‌ در کنکور سراسری را بررسی کنیم. لطفا همراه ما باشید.

شما عزیزان میتوانید برای دریافت پاسخ سوالات خود در خصوص تکمیل ظرفیت کنکور سراسری، تغییر رشته‌ با کارنامه سبز و ثبت نام رشته‌ های بدون کنکور،  با مشاوران ارشد ما در پاسخ با ما ارتباط برقرار کنید ،

کارشناسان ما تمامی ایام هفته حتی روزهای تعطیل از 8 صبح لغایت 12 شب پاسخگوی شما عزیزان میباشند.

همین حالا تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل 

اگر کنکور قبول نشدیم ، چه کاری انجام دهیم؟

کنکور سراسری یک آزمون پررقابت برای ورود به رشته‌ ها و دانشگاه های مختلف سراسری و آزاد است. داوطلبان می توانند با شرکت در این آزمون ، شانس خود را برای قبولی در رشته‌ و دانشگاه مورد علاقه شان امتحان کنند اما برخی از داوطلبان پس از شرکت در کنکور ، موفق به کسب رتبه و تراز مناسب نمی شوند و شانس قبولی در رشته محل مدنظرشان را از دست می دهند.

احتمالا شما هم به این فکر هستید که اگر کنکور قبول نشدیم، چه کاری انجام دهیم؟ در پاسخ به این سوال ، توجه شما را به موارد زیر جلب می کنیم :

استفاده از کارنامه سبز

کارنامه سبز ، کارنامه ای است که توسط سازمان سنجش منتشر می شود و داوطلبان با استفاده از این کارنامه ، امکان تغییر رشته‌ دارند. ممکن است شما در یک رشته‌ محل پذیرفته‌ شده‌ باشید اما آن رشته محل را بنا به دلایلی نخواهید انتخاب کنید. کارنامه سبز این امکان را برای شما فراهم می کند که به سایر رشته‌ محل هایی که انتخاب کرده‌ اید ، تغییر رشته‌ دهید.

احتمالا این را هم بپسندید  نمونه برنامه ریزی درسی ، تحصیلی و کنکور

شرط استفاده از کارنامه سبز برای قبولی در رشته‌ مورد علاقه ، دارا بودن‌ رتبه بهتر از رتبه آخرین فرد پذیرفته‌ شده‌ در آن رشته‌ است. در واقع ، شما می توانید کارنامه سبز را بررسی کنید تا متوجه شوید در هر یک از رشته‌ محل هایی که کسب کرده‌ اید ، رتبه آخرین نفر قبولی چقدر بوده‌ است. سپس اگر رتبه شما از رتبه آخرین فرد پذیرفته‌ شده‌ بهتر باشد ، امکان دریافت مجوز تغییر رشته را خواهید داشت.

مرتبط بخوانید : تغییر به اولویت بعد از طریق کارنامه سبز

ثبت نام تکمیل ظرفیت

یک راهکار دیگر برای داوطلبان قبول نشده‌ در کنکور سراسری ، منتظر ماندن‌ برای برگزاری تکمیل ظرفیت است. تکمیل ظرفیت کنکور سراسری در بعضی از سال ها برگزار می شود و اگر ظرفیت پذیرش یکسری از رشته‌ ها تکمیل نشده‌ باشد ، برگزار می گردد. داوطلبان با شرکت در تکمیل ظرفیت می توانند شانس مجددی برای قبولی در رشته‌ محل مدنظرشان داشته باشند.

اخبار برگزاری یا عدم برگزاری تکمیل ظرفیت کنکور سراسری توسط سازمان سنجش منتشر می شود. در صورت برگزاری این مرحله ، یک دفترچه منتشر می شود تا داوطلبان از لیست رشته‌ محل های دارای ظرفیت خالی مطلع شوند و بتوانند انتخاب رشته‌ را انجام دهند.

مرتبط بخوانید : تکمیل ظرفیت رشته های پیراپزشکی

ثبت نام بدون کنکور در دانشگاه 

اگر کنکور قبول نشدیم ، می توان در رشته‌ های بدون کنکور نیز ثبت نام کرد. رشته‌ های بدون کنکور از تنوع بسیار زیادی برخوردار است و توسط تعداد زیادی از دانشگاه ها حتی دانشگاه روزانه نیز ارائه می شوند. شما می توانید بدون در نظر گرفتن‌ رتبه ای که در کنکور کسب کرده‌ اید و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی خود ،  در دانشگاه های بدون کنکور ثبت نام نمایید.

اسامی دانشگاه های بدون کنکور شامل دانشگاه روزانه ، دانشگاه شبانه ، دانشگاه پردیس خودگردان ، دانشگاه آزاد ، دانشگاه غیرانتفاعی ، دانشگاه پیام نور ، علمی کاربردی و …. هستند. این دانشگاه ها ، رشته‌ های بر اساس سوابق تحصیلی را در تمام گروه های ریاضی ، فنی مهندسی ، علوم پایه ، هنر ، علوم انسانی ، کشاورزی و منابع طبیعی ، هنر و … ارائه می دهند. داوطلبان بر اساس معدلی که دارند ، می توانند در یکی از رشته‌ محل ها پذیرفته‌ شوند.

احتمالا این را هم بپسندید  مشاوره تحصیلی تلفنی شبانه روزی - مشاوره تلفنی رایگان شبانه روزی

شرکت در کنکور سال آینده اگر کنکور قبول نشدیم

اگر کنکور قبول نشدیم

در نهایت اگر با استفاده از کارنامه سبز موفق به قبولی نشدید و تکمیل ظرفیت برگزار نشد ، همچنین تمایلی هم به ثبت نام در رشته های بدون کنکور ندارید ، شما می توانید برای شرکت در کنکور سال آینده برنامه ریزی کنید. کنکور 1404 نیز مشابه با دو سال قبل ، طی دو نوبت برگزار می شود و می توانید در یک یا هر دو نوبت از آزمون ها شرکت نمایید. پشت کنکور ماندن‌ نیازمند انگیزه و تلاش شماست و باید همان مطالبی که یکسال خوانده‌ اید را مجدد بخوانید ، در آزمون های آزمایشی شرکت کنید و با برنامه ریزی اصولی ، مطالعه کنید. در این راه می توانید برای اموری همچون برنامه ریزی روزانه ، هفتگی یا ماهانه کنکور سراسری ، انتخاب منابع مناسب با سطح خود و دیگر موارد مربوطه ، با مشاوران ما در مرکز مشاوره تحصیلی پاسخ با ما ارتباط داشته باشید.

سوالات شما

  • اگر کنکور قبول نشدیم ، چگونه وارد دانشگاه شویم؟

پذیرفته‌ نشدگان کنکور سراسری می توانند وارد رشته‌ های صرفا بر اساس سوابق تحصیلی شوند.

  • آیا در صورت عدم قبولی در کنکور ، شانس قبولی دیگری نداریم؟

شما اگر در کنکور قبول نشده‌ اید ، می توانید منتظر برگزاری تکمیل ظرفیت باشید.

  • آیا با کارنامه سبز می توانیم در کنکور قبول شویم؟

درباره نحوه قبولی در دانشگاه با استفاده از کارنامه سبز ، در این مطلب به طور کامل توضیح داده‌ ایم.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

کنکور گرافیک چگونه است

کنکور گرافیک چگونه است 📞 راهنمای شرکت در کنکور کاردانی و سراسری گرافیک

بسیاری از فارغ التحصیلان از هنرستان علاقه مند هستند که در دانشگاه وارد رشته‌ گرافیک …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر