از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

اگر در مصاحبه فرهنگیان رد شویم چه میشود 📞 رد شدن در مصاحبه دانشگاه فرهنگیان

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

اگر در مصاحبه فرهنگیان رد شویم چه میشود

مصاحبه دانشگاه فرهنگیان مثل مصاحبه تمام دانشگاه های نیمه متمرکز و دارای شرایط خاص در اوایل شهریورماه برگزار می شود و داوطلبان دارای رتبه و شرایط سنی و معدل لازم برای مصاحبه دعوت می شوند تا در این مرحله هم صلاحیت های علمی و عمومی آنها مورد بررسی قرار بگیرد. بسیاری از داوطلبان کنکوری که در لیست اسامی دعوت شدگان به مصاحبه دانشگاه فرهنگیان هستند این سوال را می پرسند که اگر در مصاحبه فرهنگیان رد شویم چه میشود و آیا انتخاب های بعدی فرم انتخاب رشته‌ از بین می روند یا خیر؟ همچنین این سوال را دارند که آیا رد شدن در مرحله مصاحبه دانشگاه فرهنگیان باعث محرومیت از شرکت در کنکور سال اینده‌ می شود ؟ در ادامه این مطلب می خواهیم پاسخ این سوالات را به طور کامل بررسی کنیم. با ما همراه باشید.

شما عزیزان میتوانید برای دریافت پاسخ سوالات خود در زمینه رد شدن در مصاحبه دانشگاه فرهنگیان ، با مشاوران ارشد ما در پاسخ با ما ارتباط برقرار کنید ،

کارشناسان ما تمامی ایام هفته حتی روزهای تعطیل از 8 صبح لغایت 12 شب پاسخگوی شما عزیزان میباشند.

همین حالا تماس بگیرید 

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل 

اگر در مصاحبه فرهنگیان رد شویم چه میشود – تکلیف انتخاب های بعدی فرم انتخاب رشته

نیمی از نمره نهایی پذیرش در دانشگاه فرهنگیان را نمره اکتسابی در مرحله مصاحبه تشکیل می دهد و دعوت به مصاحبه به معنای پذیرش قطعی در دانشگاه نیست. بنابراین اگر به مصاحبه دانشگاه فرهنگیان دعوت شده‌ اید ، باید برای پاسخگویی به سوالات مصاحبه آمادگی لازم را به دست آورید و همچنین باید در مراحل مختلف چشم پزشکی ، شنوایی سنجی ، گفتاری و … مورد تایید پزشکان قرار بگیرید.

احتمالا این را هم بپسندید  محل خدمت در انتخاب رشته فرهنگیان - محل خدمت در انتخاب رشته فرهنگیان چیست

چنانچه در هر یک از مراحل مصاحبه موفق به کسب نمره لازم نشوید ، شانس قبولی شما در دانشگاه از بین می رود و در واقع جزو رد شدگان مصاحبه خواهید بود. حال ممکن است برای شما سوال پیش آمده‌ باشد اگر در مصاحبه فرهنگیان رد شویم ، تکلیف سایر رشته‌ های انتخابی در فرم انتخاب رشته‌ کنکور چه میشود ؟

در پاسخ به این سوال لازم است بدانید که انتخاب های بعدی فرم انتخاب رشته‌ کنکور شما از بین نمی روند. به عنوان مثال اگر در کد رشته‌ 40 خود دعوت به مصاحبه شده‌ اید ، انتخاب های 41 به بعد فرم انتخاب رشته‌ شما بررسی می شوند.  سپس در هر یک که نمره قبولی داشته باشید ، پذیرفته می شوید. بنابراین رد شدن در مرحله مصاحبه دانشگاه فرهنگیان ، آسیبی به انتخاب های بعدی شما در فرم انتخاب رشته‌ وارد نمی کند.

مرتبط بخوانید : محل خدمت در انتخاب رشته‌ فرهنگیان

اگر در مصاحبه فرهنگیان رد شویم چه می شود – ممنوعیت برای شرکت در تکمیل ظرفیت

دسته ای دیگر از رد شدگان مصاحبه دانشگاه فرهنگیان هستند که متقاضی شرکت در تکمیل ظرفیت می باشند. تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان در بعضی از سال ها برگزار می شود و اگر رشته‌ های دارای ظرفیت خالی باشند ، دانشگاه اعلام می نماید تا متقاضیان واجد شرایط برای ثبت نام و انتخاب رشته‌ اقدام کنند. اگر شما به مصاحبه دانشگاه فرهنگیان دعوت شده‌ اید اما بنا به دلایل پزشکی رد شده‌‌ اید ، احتمالا در مرحله تکمیل ظرفیت هم پذیرفته‌ نشوید بنابراین شما برای شرکت در تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان ممنوعیتی ندارید ولی شانس قبولی تان کم است.

احتمالا این را هم بپسندید  ثبت نام در سایت دانشگاه فرهنگیان 1403 📞 راهنمای ثبت نام اینترنتی پذیرفته شدگان دانشگاه فرهنگیان

اگر در مصاحبه فرهنگیان رد شویم چه میشود – محرومیت از شرکت در کنکور سال آینده

اگر در مصاحبه فرهنگیان رد شویم چه میشود

شاید فکر کنید که با رد شدن در مصاحبه دانشگاه فرهنگیان ، از شرکت در کنکور سال آینده محروم می شوید در حالی که هیچ محرومیتی شامل حال شما نمی شود. پس اگر در مصاحبه دانشگاه فرهنگیان رد شده‌ اید و در هیچ یک از انتخاب بعدی تان که روزانه هستند قبول نشده‌ اید ، در صورت تمایل می توانید در کنکور سال اینده شرکت کنید.

مرتبط بخوانید : زمان تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان

کنکور تربیت معلم 1403

در سال 1403 برای پذیرش دانشجو در دانشگاه فرهنگیان ، آزمون مستقل برگزار خواهد شد. این آزمون تحت عنوان کنکور تربیت معلم ، مجزا از کنکور سراسری خواهد بود و داوطلبان از تمام گروه های آزمایشی می توانند شرکت کنند. با توجه به آزمون جداگانه دانشگاه تربیت معلم ، برخی شرایط پذیرش هم تغییر کرده اند.

سوالات شما

 • اگر در مصاحبه فرهنگیان رد شویم چه میشود ؟

با رد شدن در مصاحبه دانشگاه فرهنگیان ، سایر انتخاب های بعدی فرم انتخاب رشته‌ کنکور شما بررسی می شود.

 • ایا رد شدن در مصاحبه دانشگاه فرهنگیان مانعی برای شرکت در کنکور سال آینده است ؟

خیر ، رد شدن در مصاحبه دانشگاه فرهنگیان محرومیتی برای شرکت در کنکور سال آینده به وجود نمی آورد.

 • آیا با رد شدن در مصاحبه دانشگاه فرهنگیان ، سایر انتخاب های فرم انتخاب رشته‌ کنکور بررسی نمی شود ؟

اگر در مصاحبه دانشگاه فرهنگیان قبول نشوید ، سایر انتخاب های فرم انتخاب رشته‌ کنکور مورد بررسی قرار می گیرند اما انتخاب های قبل از کد رشته‌ فرهنگیان بررسی نمی شوند.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

کنکور فرهنگیان برای رشته تجربی

کنکور فرهنگیان برای رشته تجربی 📞 راهنمای ثبت نام و مصاحبه تربیت معلم تجربی

کنکور فرهنگیان برای رشته تجربی در سال 1403 برگزار می شود و بیشترین تعداد داوطلبان …

6 نظر

 1. سلام اگر در مصاحبه فرهنگیان رد شویم رشته های دیگر که انتخاب کردیم بررسی میشود(منظورم بعداز رفتن به جلسه مصاحبه)

  • پاسخ با ما

   با سلام. بله در صورت عدم قبولی در مصاحبه ، رشته های بعدی بررسی خواهند شد.

 2. ببخشید اگر فرهنگیان اولویت سوم باشه و در مصاحبه شرکت نکنیم یا رد بشیم تکلیف اولویت های قبل از فرهنگیان چی میشه ؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. در اولویت های قبل از فرهنگیان نمره لازم را نداشته اید و پذیرفته نشده اید.

 3. سلام از کجا بفهمیم دلیل رد شدنمون تو مصاحبه فرهنگیان چی هست

 4. طیب مختاری

  سلام رتبه ام ۹۰۰بوده رد شدم فرهنگیان دوستام با رتبه ۳۶هزار مجاز شدن گیجم نمیدونم چکار کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر