از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

المپیاد ورزشی 1402 📞 راهنمای ثبت نام و برگزاری المپیاد ورزشی درون مدرسه ای

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

المپیاد ورزشی

المپیاد ورزشی به صورت درون مدرسه ای توسط سازمان آموزش و پرورش و در راستای رشد و تربیت دانش آموزان اجرا می گردد. خانواده ها و مربیان باید توجه ویژه ای به المپیاد این رشته‌ داشته باشند زیرا بازی ها و مسابقات مختلف ورزشی با توجه به علایق دانش آموزان ، ویژگی ها و شرایط اقلیمی منطقه و امکانات مدرسه برگزار می شوند و دانش آموزان بسیاری هم علاقه مند به شرکت در این المپیاد هستند. اگر می خواهید راجع به المپیاد ورزشی اطلاعات بیشتری کسب کنید ، لطفا در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

شما عزیزان می توانید برای راهنمایی در خصوص شرایط شرکت در المپیاد ، دریافت نمونه سوالات المپیاد رشته های مختلف و همچنین ثبت نام اینترنتی المپیاد در سایت مربوطه با مشاوران مجرب ما تماس بگیرید.

همین حالا تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

زمان ثبت نام المپیاد ورزشی 1402

المپیاد ورزشی یکی از مسابقات و بازی هایی است که توسط آموزش و پرورش برگزار می شود. دانش آموزان می توانند در المپیاد رشته‌ های ورزشی مختلفی شرکت کنند و رشته ورزشی برگزار شده در منطقه آنها بر اساس عواملی همچون علایق دانش آموزان ، ویژگی ها و شرایط اقلیمی منطقه و امکانات مدرسه تعیین می شود.

المپیاد ورزشی در سطح مدارس برگزار می شود لذا اطلاع رسانی های لازم در خصوص زمان ثبت نام و برگزاری المپیاد هم از سوی مدارس انجام می پذیرد. دانش آموزانی که علاقه مند هستند در المپیاد ورزشی شرکت نمایند ، باید از طریق مدرسه پیگیری های لازم را انجام دهند اما به طور معمول زمان ثبت نام آن در اواخر مهرماه و همزمان با شروع هفته تربیت بدنی می باشد.

دانش آموزان برای ثبت نام المپیاد باید به دفتر معاون ورزشي یا مدیریت مدرسه مراجعه کنند و با توجه به استعدادهایی که دارند ، برای المپیاد رشته‌ ورزشي مورد علاقه شان ، انتخاب شوند. زمان ثبت نام المپیاد ورزشي مدارس 1401 – 1402 به محض اعلام در همین صفحه به شما اطلاع رسانی خواهد شد.

مرتبط بخوانید :  معرفی جامع و بازار کار علوم ورزشی

شرایط ثبت نام المپیاد ورزشی مدارس

المپیاد ورزشی به مسئولیت شورای مدرسه به عنوان ستاد برگزاری المپياد برگزار می گردد و شرایط ثبت نام المپیاد در هر یک از رشته‌ های تحصیلی را مدیر ، معاونت ورزشی مدرسه و اعضا شورا مدرسه به عنوان اعضای ستاد برگزاری المپیاد در جلسه ای تعیین کرده و به دانش آموزان و والدین اطلاع رسانی می کنند.

احتمالا این را هم بپسندید  المپیاد شیمی 1402 📞 راهنمای المپیاد شیمی دانش آموزی و دانشجویی

دانش آموزان بر حسب علاقه مندی ها و توانمندی های خود می توانند در المپیاد یک یا چند رشته‌ ورزشی شرکت نمایند که شرایط شرکت در این المپیاد به شرح زیر می باشد :

 • دریافت رضایت نامه کتبی از ولی قانونی دانش آموز
 • ارائه گواهی صحت سلامت دانش آموز که از مرکز بهداشت دریافت شده است
 • صدور بیمه حوادث دانش آموزی برای شرکت کنندگان المپیاد ورزشي به جهت رعایت ایمنی
 • رعایت شئونات اسلامی و اخلاق ورزشي در طول مسابقات
 • علاوه بر موارد فوق ، ممکن است از دانش آموزان خواسته شده که فرم ارزیابی سواد حرکتی را ارائه دهند.

هزینه شرکت در المپياد ورزشی 

لازم است بدانید که شرکت در المپیاد ورزشي رایگان است و دانش آموزان هزینه تحت عنوان هزینه ثبت نام المپیاد ورزشي پرداخت نخواهند کرد. اعتبارات مورد نياز برای تبليغ ، اهدای تقديرنامه ها ، تهيه پرچم ها و… از محل اعتبارات معاونت تربيت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش تامين خواهد شد.

مرتبط بخوانید : رتبه لازم برای رشته علوم ورزشی

رشته‌ های المپیاد ورزشی مدارس

المپیاد ورزشی رشته‌ های مختلفی را شامل می شود که دانش آموزان با توجه به پایه تحصیلی خود می توانند در المپیاد یک یا چند رشته‌ شرکت کنند. در پایه های ابتدایی ، رشته‌ های ورزشی همپچون ژیمناستیک ، طناب زنی ، تنیس روی میز و دومیدانی ارائه می شوند اما در مقطع متوسطه اول و دوم ، رشته‌ ها کمی تخصصی تر و سخت تر می شوند مثل رشته‌ تکواندو ، جودو ، ووشو ، دو ومیدانی ، ژیمناستیک ، شنا و شطرنج .

احتمالا این را هم بپسندید  اعلام نتایج المپیاد 1403 📞 زمان و نحوه اعلام نتایج المپیاد دانش آموزی

نفرات برتر المپياد ورزشي که از سوی مدارس معرفی می شوند ، توسط  معاونت تربیت بدنی و سلامت و فدراسیون ورزش دانش آموزی به مسابقات استانی و کشوری معرفی خواهند شد.

سال گذشته ، المپیاد ورزشي برای رشته‌ های زیر اجرا شد :

 • تکواندو
 • جودو
 • ووشو
 • دومیدانی
 • شنا
 • شطرنج
 • ژیمناستیک

مشاوره شرکت در آزمون المپیاد دانش آموزی و دانشجویی – مشاوره از طریق تماس با مشاوران پاسخ با ما

تماس از طریق تلفن ثابت و بدون شماره گیری کد از سراسر کشور با شماره9099071612

مرتبط بخوانید : شرایط شرکت در المپیاد دانش آموزی 

نحوه ثبت نام در المپیاد ورزشي مدارس 

المپیاد ورزشی

ثبت نام المپياد ورزشی در مهرماه هر سال انجام می پذیرد و برگزاری مراحل آن تا تابستان ادامه دارد. دانش آموزان از پایه های تحصیلی ابتدایی تا متوسطه دوم در این المپياد حضور دارند. برای ثبت نام المپياد ورزشی مدارک خاصی خواسته نمی شود و فقط باید  رضایت نامه کتبی از اولیا ، نامه سلامت جسمانی و تاییدیه از طرف دبیر ورزش ارائه شوند. نحوه ثبت نام هم با مراجعه به دفتر معاونت ورزشی مدرسه است و با ارائه مدارک و همچنین ارائه عکس و تکمیل فرم های مربوطه ، می توان ثبت نام را انجام داد.

سوالات شما

 • آیا برای رشته‌ های ورزشی المپياد برگزار می شود؟

بله ، المپیاد ورزشي هر ساله به مسئولیت سازمان آموزش و پرورش برگزار می گردد.

 • نحوه ثبت نام المپیاد ورزشی چگونه است؟

ثبت نام المپیاد ورزشي باید با مراجعه به دفتر معاونت ورزشي مدرسه انجام گیرد.

 • المپياد ورزشی کدام رشته‌ ها را شامل می شود؟

برخی از رشته‌ های المپیاد ورزشي شامل جودو ، تکواندو ، ژیمناستیک ، شطرنج و … هستند.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

المپیاد شیمی

المپیاد شیمی 1402 📞 راهنمای المپیاد شیمی دانش آموزی و دانشجویی

المپیاد شیمی از جمله مسابقات علمی است که توسط سازمان آموزش و پرورش دانش پژوهان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر