از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

المپیاد فیزیک 1403 📞 راهنمای المپیاد فیزیک دانش آموزی و دانشجویی

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

المپیاد فیزیک

المپیاد فیزیک برای دانش آموزان و دانشجویانی که علاقه مند هستند در سطح کشوری و جهانی مقام بیاورند ، برگزار می شود. ثبت نام المپیاد این رشته‌ را هم دانش آموزان و هم دانشجویان می توانند انجام دهند اما شیوه های برگزاری متفاوتی دارند. اگر شما هم علاقه مند به شرکت در المپیاد فیزیک هستید ، لطفا در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا شما را برای شرایط و نحوه ثبت نام در المپیاد این رشته‌ ، راهنمایی کنیم.

مشاوره شرکت در آزمون المپیاد دانش آموزی و دانشجویی – مشاوره از طریق تماس با مشاوران پاسخ با ما

تماس از طریق تلفن ثابت و بدون شماره گیری کد از سراسر کشور با شماره 9099071612

المپیاد فیزیک دانشجویی

اگر دانشجوی مقطع کارشناسی هستید و یا می خواهید در آزمون کارشناسی ارشد شرکت نمایید و به رشته‌ فیزیک علاقه دارید ، شما می توانید در المپیاد این رشته‌ ثبت نام نمایید. شیوه برگزاری المپیاد فیزیک دانشجویی به دو روش متمرکز و غیرمتمرکز می باشد که داوطلبان هدف هر یک از این المپیاد ها متفاوت هستند.

المپیاد فیزیک غیرمتمرکز

المپیاد فیزیک غیر متمرکز برای دانشجویانی که در مقطع کارشناسی تحصیل می کنند ، برگزار می شود. داوطلبانی که در این المپیاد حضور دارند ، از دانشجویان برتر دانشگاه های مختلف هستند که توسط دانشگاه ها تعیین شده‌ اند. در واقع دانشجویان ممتاز هر یک از رشته‌ های تحصیلی اعم از رشته‌ فیزیک ، توسط دانشگاه تعیین می شوند و این دسته از دانشجویان اگر تمایل داشته باشند ، می توانند در المپیاد شرکت نمایند.

دانشگاه های مختلف کشور برای برگزاری المپیاد غیرمتمرکز تبدیل به 10 قطب می شوند و در هر قطب ، یک دانشگاه به عنوان محل برگزاری المپیاد تعیین می گردد. دانشجویان ممتاز دانشگاه ها پس از شرکت در مرحله اول المپیاد اگر موفق به کسب نمره قبولی شوند ، در مرحله نهایی هم شرکت می کنند که به صورت آزمون تشریحی اجرا می گردد.

المپیاد فیزیک متمرکز

ثبت نام المپیاد غیرمتمرکز فیزیک را فقط دانشجویانی می توانند انجام دهند که مشغول به تحصیل در سال های سوم و چهارم کارشناسی می باشند. اما دانشجویانی که شرایط شرکت در المپیاد غیرمتمرکز را ندارند ، می توانند در المپیاد متمرکز شرکت نمایند. شیوه ثبت نام المپیاد متمرکز از طریق ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد می باشد. داوطلبان باید در زمان ثبت نام کنکور ارشد ، علاقه مندی خود را به شرکت در المپیاد اعلام نمایند. اگر بعد از اعلام نتایج کنکور ارشد جزو 15 نفر برتر رشته‌ خود بودند ، به عنوان پذیرفته شده‌ المپیاد محسوب می شوند. داوطلبان قبول شده‌ که جزو 15 نفر برتر هستند باید با دریافت کارت ورود به جلسه ، وارد مرحله دوم المپیاد شده‌ و در آزمون تشریحی هم شرکت کنند.

مرتبط بخوانید : شرایط شرکت در المپیاد دانش آموزی

المپیاد فیزیک دانش آموزی

المپیاد فیزیک دانش آموزی متقاضیان بسیاری دارد و باشگاه دانش پژوهان جوان نیز هر ساله برای این رشته‌ ، المپیاد را اجرا می نماید. اگر دانش آموز هستید و تمایل دارید در المپیاد فیزيک شرکت کنید ، می بایست از زمان و سایت ثبت نام ، شرایط نام نویسی ، منابع و مراحل برگزاری المپیاد اطلاع یابید که در این بخش از مطلب توضیح خواهیم داد :

احتمالا این را هم بپسندید  المپیاد شیمی 1402 📞 راهنمای المپیاد شیمی دانش آموزی و دانشجویی

زمان و سایت ثبت نام المپیاد فیزیک

لازم است بدانید که ثبت نام المپیاد دانش آموزی در یک زمانبندی مشخصی انجام می گیرد و شما باید از تارخ ثبت نام مطلع باشید. سال گذشته ، زمان ثبت نام از تاریخ 16 الی 25 آذرماه بود و امسال هم پیش بینی می شود اواسط آذرماه را برای ثبت نام در نظر بگیرند. متقاضیان برای ثبت نام باید از طریق سایت مای مدیو اقدام نمایند. در این سامانه ، لینک ثبت نام المپیاد فعال خواهد شد که با ارائه اطلاعات درخواستی و واریز کردن هزینه ، ثبت نام انجام خواهد شد.

شرایط ثبت نام المپیاد فیزیک

برای ثبت نام المپیاد دانش آموزی نیاز به برخورداری از یکسری شرایط می باشد که در این بخش می خواهیم توضیح دهیم :

  • دانش آموزان باید در یکی از پایه های دهم و یازدهم مشغول به تحصیل باشند.
  • دانش آموزان پایه دهم امکان شرکت در المپیاد مراحل اول و دوم فیزيک را دارند اما شانس آنها برای شرکت در دوره آموزشی تابستان و مراحل پس از آن ، فقط یکبار است. در واقع این دسته از دانش آموزان اگر بخواهند سال بعد هم در المپیاد شرکت کنند ، فقط می توانند در مراحل اول و دوم المپیاد حضور یابند.
  • دانش آموزانی که در آزمون المپیاد دانش آموزی فیزیک موفق به کسب مدال طلا شوند ، از شرکت در کنکور سراسری زیر گروه مربوطه معاف می شوند.
  • دانش آموزان دارای شرایط لازم می توانند علاوه بر المپیاد فیزیک ، در المپیاد یک رشته‌ دیگر هم شرکت نمایند.

مرتبط بخوانید : سوالات المپیاد کامپیوتر دانش آموزی – نمونه سوالات المپیاد کامپیوتر

زمان و مراحل برگزاری المپیاد فیزیک

برگزاری المپیاد فیزیک در سه مرحله زمستان ، بهار و تابستان انجام می شود. در مرحله اول که زمان آن در بهمن ماه می باشد ، دانش آموزان بسیاری حضور دارند و به حدود 30 تا 40 سوال تستی و 5 تا 10 سوال پاسخ کوتاه ، جواب می دهند.

احتمالا این را هم بپسندید  المپیاد ورزشی 1402 📞 راهنمای ثبت نام و برگزاری المپیاد ورزشی درون مدرسه ای

به مرحله دوم المپیاد فیزيک که معمولا در اردیبهشت ماه اجرا می شود ، حدود 1000 نفر راه پیدا می کنند. شرکت کنندگان این مرحله ، به سوالات چندگزینه ای ، علمی، تشریحی و پاسخ کوتاه جواب می دهند و از میان آنها حداکثر 40 نفر پذیرفته خواهند شد.

زمان برگزاری المپیاد مرحله سوم هم در مردادماه و شهریورماه می باشد. در این مرحله ، یک دوره آموزشی 2 ماهه برای دانش آموزان در نظر گرفته شده‌ است و در طی دوره ، بین 6 تا 8 امتحان در بخش های تئوری و عملی برگزار می شوند. در پایان هم حداکثر 10 نفر مدال طلای کشوری المپیاد را دریافت می کنند و به سایر شرکت کنندگان هم مدال های نقره و برنز اعطا می شود.

شما دانش آموزان عزیز می توانید برای دریافت راهنمایی در خصوص منابع المپیاد با مشاوران مجرب ما تماس بگیرید.

همین حالا تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

منابع المپیاد فیزیک

المپیاد فیزیک

منابع المپیاد فیزیک در مراحل اول و دوم فرق می کند و دانش آموزان با ورود به مراحل بالاتر باید منابع خود را تخصصی تر کنند. لیست منابع برای مرحله اول ، به شرح زیر می باشند :

  • کتاب های علوم دوره متوسطه اول ، فیزیک 1 ، فیزیک 2 و فیزیک 3 ، آزمایشگاه فیزیک 1 و 2
  • تمام دروس ریاضی تا پایان پایه یازدهم : ریاضی 1 ، حسابان 1 ، هندسه 1 ، هندسه 2 و آمار و احتمال

همچنین منابع مرحله دوم المپیاد فیزیک عبارتند از :.

  • تمامی منابع معرفی شده‌ برای مرحله اول به همراه هندسه 3 و حسابان 2
  • تمامی کتاب ها مربوط به رشته‌ ریاضی و فیزیک

مرتبط بخوانید : راهنمای ثبت نام المپیاد دانش آموزی متوسطه دوم

مشاوره شرکت در المپیاد فیزیک دانش آموزی و دانشجویی

شرکت در المپیاد فیزیک دانش آموزی و دانشجویی نیازمند کسب اطلاعات در زمینه هایی مثل نحوه ثبت نام اینترنتی ، زمان ثبت نام ، نحوه برگزاری آزمون ، منابع اصولی آزمون ، چگونگی شرکت در المپیاد و … می باشد. شما شرکت کنندگان المپیاد فیزیک می توانید هر سوالی که راجع به آن دارید را از مشاوران ما در مرکز مشاوره تحصیلی پاسخ با ما بپرسید تا شما را به طور کامل راهنمایی کنند. ارتباط با مشاوران به صورت تلفنی امکان پذیر می باشد.

سوالات شما

  • آیا دانش آموزان پایه دوازدهم می توانند در المپیاد فیزیک شرکت کنند؟

خیر ، المیپاد دالنش آموزی ویژه پایه های دهم و یازدهم می باشد.

  • نحوه ثبت نام المپیاد دانش آموزی به چه صورت می باشد؟

ثبت نام المپیاد فیزيک دانش آموزی با مراجعه به سایت مای مدیو انجام می پذیرد.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

المپیاد ورزشی

المپیاد ورزشی 1402 📞 راهنمای ثبت نام و برگزاری المپیاد ورزشی درون مدرسه ای

المپیاد ورزشی به صورت درون مدرسه ای توسط سازمان آموزش و پرورش و در راستای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر