از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

المپیاد اقتصاد 1402 📞 راهنمای المپیاد اقتصاد دانش آموزی و دانشجویی

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

المپیاد اقتصاد

المپیاد های علمی و ادبی دانش آموزی و دانشجویی ، هر ساله برگزار می شوند و متقاضیان می توانند در المپیاد رشته تحصیلی مورد علاقه خود شرکت کنند. این آزمون علمی ، رشته های متعددی را شامل می شود که رشته اقتصاد ، از جمله آنهاست. المپیاد اقتصاد هم برای دانش آموزان و هم برای دانشجویان اجرا می شود و علاقه مندان در صورت برخورداری از شرایط لازم می توانند برای ثبت نام اقدام کنند. در ادامه این مطلب به بررسی شرایط ثبت نام و برگزاری المپیاد اقتصاد 1402 خواهیم پرداخت. لطفا همراه ما باشید.

درباره المپیاد اقتصاد

المپیاد اقتصاد برای دو دسته از داوطلبان به شرح دانشجویان و دانش آموزان برگزار می شود. متقاضیانی که از شرایط لازم برخوردار می باشند ، می توانند در این آزمون ثبت نام کنند و با دریافت مدال ، از مزایایی همچون معاف شدن از خدمت سربازی و ورود بدون کنکور به دانشگاه ، بهره مند شوند.

المپیاد اقتصاد دانش آموزی

ثبت نام المپیاد اقتصاد دانش آموزی را دانش آموزان مشغول به تحصیل در پایه های دهم و یازدهم می توانند انجام دهند. متقاضیان این آزمون نباید در مدت تحصیل خود وقفه تحصیلی داشته باشند همچنین در صورت انصراف و ترک تحصیل ، اجازه شرکت در المپیاد اقتصاد را ندارند. دانش آموزان پایه دوازدهم هم امکان شرکت در المپیاد را ندارند.

المپیاد اقتصاد دانش آموزی در چند مرحله برگزار می شود که بیشترین تعداد شرکت کنندگان را مرحله اول دارد. دانش آموزان می توانند در آذرماه ، ثبت نام المپیاد را انجام دهند و در مرحله اول آزمون که معمولا در بهمن ماه است ، حضور یابند. بعد از برگزاری مرحله اول ، حدود 1000 نفر انتخاب شده‌ و امکان ورود به مرحله دوم را خواهند داشت.

المپیاد اقتصاد دانش آموزی مرحله دوم ، در اردیبهشت ماه هر سال برگزار می شود و سوالات این مرحله تشکیل شده‌ از بخش های تستی و تشریحی هستند. دانش آموزان در مرحله دوم ، با سوالات تخصصی تری روبرو خواهند بود پس لازم است که منابع مطالعاتی تخصصی تری را انتخاب کنند.

احتمالا این را هم بپسندید  المپیاد دانشجویی 📞 از ثبت نام تا برگزاری المپیاد دانشجویی متمرکز و غیر متمرکز 1402

پس از برگزاری مرحله دوم ، حدود 40 نفر انتخاب می شوند و وارد مرحله سوم که همان دوره آموزشی تابستان است ، خواهند شد. در دوره آموزشی تابستان ، دوره ها و کلاس های باشگاه دانش پژوهان جوان اجرا می شوند و در پایان دوره هم آزمون برگزار می گردد.

المپیاد اقتصاد دانشجویی

المپیاد اقتصاد دانشجویی شامل دو نوع متمرکز و غیرمتمرکز می باشد. ثبت نام المپیاد دانشجویی متمرکز را داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد می توانند انجام دهند و باید علاقه مندی خود را به شرکت در المپیاد ، از طریق تکمیل فرم ثبت نام اعلام نمایند.

در المپیاد دانشجویی غیرمتمرکز هم دانشجویان مشغول به تحصیل در سال های سوم و چهارم کارشناسی ثبت نام می کنند بنابراین فارغ التحصیلات مقطع کارشناسی مجاز به شرکت در المپیاد دانشجویی غیرمتمرکز نیستند. برای شرکت به روش غیر متمرکز ، هر یک از دانشگاه ها اسامی دانشجویان برتر رشته اقتصاد و مدیریت را معرفی می کنند و دانشگاه های کشور از نظر محل برگزاری به 10 قطب تقسیم می شوند.

مرتبط ببینید : منابع المپیاد زیست

مزایای قبول شدن در المپیاد اقتصاد 

شرکت کردن در المپیاد اقتصاد و کسب مدال در این آزموند ، برخی مزایا را به دنبال دارد از جمله آنکه :

 • رتبه های اول تا پانزدهم المپیاد می توانند در هر رشته و دانشگاهی که علاقه مند به آن هستند ، به صورت بدون کنکور پذیرفته شوند.
 • پذیرفته شدگان المپیاد در دوران تحصیل ، عضو انجمن نخبگان خواهند بود.
 • قبول شدگان المپیاد دانشجویی ، برای ورود به مقطع دکتری نیاز به شرکت در آزمون نخواهند داشت.
 • رتبه های اول تا سوم المپیاد ، از کمک هزینه های مالی اعطاء شده‌ توسط صندوق استعدادهای درخشان ، بهره مند می شوند.
 • امکان فرصت مطالعاتی در خارج از کشور را دولت به برای پذیرفته شدکان المپیاد در نظر می گیرد.
 • خدمت سربازی آقایانی که در المپیاد مقام به دست آورده‌ اند ، آسان تر می شود و به جای گذراندن خدمت سربازی در پادگان ، ب به مراکز علمی و تحقیقاتی می روند.

مرتبط بخوانید : اعلام نتایج المپیاد

منابع المپیاد اقتصاد دانش آموزی

منابع المپياد اقتصاد دانش آموزی در مراحل مختلف آن فرق می کند که در این بخش می خواهیم شرح دهیم :

احتمالا این را هم بپسندید  نحوه ثبت نام المپیاد دانش آموزی 1402📞 معرفی سامانه و مراحل ثبت نام المپیاد

مرحله اول

 • اقتصاد
 • روانشناسی
 • جامعه شناسی
 • ریاضی آمار

منابع مرحله دوم

 • مدیریت عمومی
 • اصول اقتصاد
 • ریاضی و آمار

مرحله سوم

 • اقتصاد خرد
 • اقتصاد کلان
 • مدیریت سازمان
 • مدیریت مالی
 • مدیریت استراتژیک

مرتبط بخوانید : ثبت نام المپیاد دانش آموزی متوسطه دوم

زمان و سایت ثبت نام المپیاد اقتصاد

المپیاد اقتصاد

اگر دانش آموز پایه دهم یا یازدهم هستید و می خواهید ثبت نام المپیاد اقتصاد را انجام دهید ، باید برای انجام ثبت نام خود به سایت مای مدیو مراجعه کنید. این سامانه به نشانی my.medu.ir می باشد و با ارائه اطلاعاتی مثل کد ملی و سری سریال شناسنامه ، می توان ثبت نام را انجام داد. البته باید هزینه ثبت نام هم در سامانه پرداخت گردد تا اجازه حضور در مراحل المپیاد را داشته باشید.

زمان ثبت نام المپیاد دانش آموزی 1402 به طور دقیق مشخص نشده است اما می توانیم طبق روال سال های قبل پیش بینی کنیم که ثبت نام در اواسط آذرماه شروع خواهد شد.

سوالات شما

 • شرکت در المپیاد اقتصاد دانش آموزی چه شرایطی دارد؟

ثبت نام در المپياد اقتصاد را دانش آموزان مشغول به تحصیل در پایه های دهم و یازدهم می توانند انجام دهند.

 • ثبت نام المپياد اقتصاد را در کدام سامانه باید انجام دهیم؟

سامانه ثبت نام المپیاد دانش آموزی ، سامانه مای مدیو می باشد.

 • آیا المپیاد اقتصاد برای دانشجویان هم برگزار می شود؟

بله ، المپیاد دانشجویی به شیوه های متمرکز و غیرمتمرکز اجرا می گردد و رشته اقتصاد را هم شامل می شود.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

المپیاد روانشناسی

المپیاد روانشناسی 📞 راهنمای 2 شیوه برگزاری المپیاد روانشناسی دانشجویی

المپیاد روانشناسی دانشجویی هر ساله تحت نظر سازمان سنجش آموزش کشور و وزارت علوم تحقیقات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر