از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

آیا امتحانات دی حضوری است – امتحانات دی ماه 1401 مدارس چگونه است

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

آیا امتحانات دی حضوری است

 

با نزدیک شدن به دی ماه و ایام برگزاری امتحانات نوبت اول مدارس ، دانش آموزان و والدین در خصوص نحوه برگزاری امتحانات سوالاتی دارند از جمله آنکه آیا امتحانات دی ماه به صورت حضوری خواهد بود یا مجازی ؟ در کدام پایه ها امتحانات حضوری است ؟ در صورت برگزاری مجازی امتحانات ، از طریق کدام سامانه یا برنامه امتحانات اجرا خواهد شد ؟ شیوه نامه رعایت دستورالعمل های بهداشتی برگزاری امتحانات حضوری به چه صورت است ؟

با توجه به این سوالات ، در ادامه مطلبی را برای پاسخ به سوال آیا امتحانات دی حضوری است ، آماده کرده ایم تا شفاف سازی های لازم در خصوص نحوه برگزاری امتحانات دی ماه مدارس در تمام پایه های تحصیلی ، انجام شود.

شما دانش آموزان عزیز می توانید اخبار امتحانات دی ماه را از مشاوران مجرب ما در مرکز مشاوره تحصیلی پاسخ با ما پیگیری کنید

همین حالا تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

آیا امتحانات دی ماه مدارس حضوری است

امتحانات نوبت اول مدارس در تمام پایه های تحصیلی ابتدایی ، متوسطه اول و متوسطه دوم در دی ماه برگزار می شود و برنامه زمانبندی امتحانات از چند هفته قبل در اختیار دانش آموزان قرار داده خواهد شد تا از تاریخ برگزاری امتحان هر یک از دروس خود مطلع شده و برنامه ریزی های لازم را انجام دهند.

طبق برنامه ریزی های سازمان آموزش و پرورش ، تصمیم بر این است که امتحانات نوبت اول یا همان دی ماه در اکثر مناطق کشور به صورت حضوری برگزار شود یعنی دانش آموزان تمام پایه های تحصیلی ابتدایی ، متوسطه اول و متوسطه دوم به صورت حضوری در امتحانات شرکت کنند ولی هنوز این موضوع به قطعیت نرسیده است و نیازمند بررسی های بیشتر است.

پیش بینی می شود که امتحانات پایه های تحصیلی متوسطه اول و متوسطه دوم در مناطقی که در وضعیت بهتری از بیماری کرونا قرار دارند یعنی مناطق آبی و زرد ، حضوری شود اما برگزاری امتحانات در مناطق با وضعیت نارنجی و قرمز ممکن است به صورت مجازی باشد.

مرتبط بخوانید : برنامه امتحانات نهایی دی ماه 

آیا امتحانات دی ماه نهایی حضوری است

برخی از پایه های تحصیلی در دی ماه باید در امتحانات نهایی شرکت کنند و با توجه به اینکه امتحانات نهایی به صورت هماهنگ کشوری برگزار می شوند ، احتمال زیاد حضوری باشد. بنابراین دانش آموزان پایه های تحصیلی نهم و دوازدهم برای شرکت در امتحانات نهایی حضوری دی ماه آمادگی لازم را داشته باشند و امکان اینکه امتحان نهایی به صورت مجازی برگزار شود وجود ندارد

البته دانش آموزانی که کرونا گرفته اند و شرایط آن ها متفاوت تر است ، امکان شرکت در امتحانات حضوری را نخواهند داشت و برای امتحان این دسته از دانش آموزان تصمیم گیری خواهد شد.

زمان و نحوه برگزاری امتحانات دی ماه

در سال گذشته امتحانات دی ماه از اواخر این ماه آغاز شد و تا هفته اول بهمن ماه نیز ادامه داشت. برای امسال هنوز برنامه امتحانات اعلام نشده است اما احتمالا همانند سال قبل باشد.

نحوه برگزاری حضوری امتحانات نیز در مناطق کشور با توجه به رنگ بندی ها ، متفاوت خواهد بود. در مناطق نارنجی و قرمز کرونایی امتحانات با حداقل تعداد دانش آموزان در یک روز ، برگزار می شود و برنامه های ریزی های لازم برای حضور نوبتی دانش آموزان در طول یک روز ، انجام خواهد شد.

دانش آموزان در صندلی های با فاصله حدود دو متری قرار خواهند گرفت تمام دانش آموزان و مراقبین حوزه ملزم به استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری خواهند بود.

نحوه برگزاری امتحانات مجازی مدارس

در مناطقی از کشور که به دستور ستاد ملی مبارزه با کرونا و تصمیم سازمان آموزش و پرورش ، امتحانات به صورت مجازی برگزار خواهند شد ، تعیین نحوه برگزاری امتحانات مجاز به تشخیص خود مدارس است. برای مدارس این امکان فراهم است که با استفاده از دیجی فرم شاد و … ، امتحانات مجازی را اجرا نمایند.

مرتبط بخوانید : نحوه برگزاری امتحانات نهایی

سوالات متداول

  • آیا امتحانات دی 1401 حضوری است ؟

در حال حاضر سازمان آموزش و پرورش کشور اطلاعیه ای در خصوص نحوه برگزاری امتحانات دی ماه 1401 منتشر نکرده است و در نتیجه هنوز مشخص نیست که آیا امتحانات حضوری خواهند بود یا خیر.

  • آیا امتحانات دی ماه نهایی حضوری است ؟

بله ، به احتمال زیاد همانند سال قبل امتحانات نهایی امسال نیز حضوری برگزار شوند.

  • زمان برگزاری امتحانات دی ماه چه تاریخی است ؟

پیش بینی می شود که از اواخر دی ماه ، امتحانات نوبت اول آغاز شوند.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر