از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی ششم 1403 📞 راهنمای شرکت در آزمون ها و نحوه ثبت نام

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی ششم

آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی ششم از آزمون های پرمتقاضی در سطح مدارس است و دانش آموزان بسیاری تمایل دارند که با شرکت در این آزمون ها وارد مدارس برتر کشور شوند. آزمون تیزهوشان ششم تحت عنوان آزمون سنجش هوش شناخته می شود و آزمون نمونه دولتی ششم هم در چند سال اخیر دچار تغییراتی شده‌ است. دانش آموزان باید با اطلاع از شرایط و ضوابط آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی ششم ، اقدام به ثبت نام کنند. در این مطلب می خواهیم راهنمای کامل ثبت نام این دو آزمون را ارائه کنیم. لطفا همراه ما باشید.

شما دانش آموزان عزیز می توانید برای بهره مندی از مشاوره برنامه ریزی آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی و دریافت برنامه ریزی تخصصی برای شرکت در آزمون، با مشاوران مجرب ما تماس بگیرید.

همین حالا تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی ششم چیست

امتحان تیزهوشان و آزمون نمونه دولتی ، دو آزمون پرمتقاضی و پرداوطلب در سطح مدارس هستند و دانش آموزان مشغول به تحصیل در پایه ششم ، می توانند در هر دو این آزمون ها شرکت کنند. آزمون تیزهوشان را سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان به صورت هر ساله برگزار می کند و مجری برگزاری آزمون نمونه دولتی هم آموزش و پرورش می باشد. دانش آموزانی که دارای معدل مناسبی می باشند و سطح درسی بالایی دارند ، می توانند در آزمون شرکت نمایند.

مرتبط بخوانید : نمره قبولی در مدارس نمونه دولتی

تغییرات آزمون تیزهوشان ششم

اگر تمایل به شرکت در آزمون تیزهوشان ششم را دارید ، بهتر است بدانید که در این آزمون تغییراتی اعمال شده‌ است. یکی از مهم ترین تغییرات آن ، تغییر در منابع آزمون می باشد. دانش آموزان کلاس ششم که تمایل به شرکت در آزمون تیزهوشان ششم را دارند ، باید منابع استعداد تحلیلی و هوش را مورد مطالعه قرار دهند و سوالات کمتری از بخش استعداد تحصیلی طراحی می شود.

احتمالا این را هم بپسندید  ثبت نام آزمون تیزهوشان کرمان 1403 📞 ششم به هفتم و نهم به دهم

در واقع دلیل تغییر محتوای آزمون تیزهوشان ششم به هفتم این است که نام آن به آزمون سنجش هوش تغییر کرده‌ است و دانش آموزان از نظر هوش و استعداد تحلیلی مورد ارزیابی قرار می گیرند.

حذف آزمون نمونه دولتی ششم به هفتم 

امتحان نمونه دولتی ششم به هفتم ، چند سال است که حذف شده‌ است اما حذف این امتحان به معنای حذف دوره اول متوسطه مدرسه نمونه دولتی نیست. دانش آموزان کلاس ششمی که علاقه مند هستند مقطع متوسطه اول خود را در مدرسه نمونه دولتی تحصیل کنند ، می توانند با ارائه مدارک و اطلاعات خود ، پیش ثبت نام مدرسه را انجام دهند و اگر از معدل و سوابق تحصیلی مناسبی برخوردار باشند ، پذیرفته خواهند شد.

بنابراین شما برای قبولی در پایه هفتم مدرسه نمونه دولتی ، نیازی به شرکت در آزمون نخواهید داشت و می توانید به صورت حضوری و یا با مراجعه به سامانه معرفی شده‌ از سوی مدرسه ، اقدامات لازم برای ثبت نام را انجام دهید.

مرتبط بخوانید : سوالات هوش آزمون تیزهوشان ششم 

سامانه ثبت نام مدارس نمونه دولتی و تیزهوشان ششم

ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم و همچنین ثبت نام پایه هفتم مدارس نمونه دولتی به شیوه اینترنتی انجام می پذیرد و شما باید به سامانه مای مدیو مراجعه کنید. سایت مای مدیو ، سامانه یکپارچه ای است که آموزش و پرورش معرفی کرده‌ است و شما با ورود به این سامانه و ارائه مشخصات به شرح نام کد ملی و سری سریال شناسنامه دانش آموز ، امکان دسترسی به پروتال دانش آموز را خواهید داشت.

در ادامه با ورود به پروتال کاربری ، باید مدارک و اطلاعات مورد خواست را ارائه نمایید و در صورت نیاز ، هزینه ثبت نام را هم پرداخت نمایید. در صورت عدم پرداخت هزینه ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم ، کارت ورود به جلسه صادر نخواهد شد همچنین ممکن است برای ثبت نام پایه هفتم نمونه دولتی نیز هزینه دریافت شود.

احتمالا این را هم بپسندید  آزمون نمونه دولتی البرز 1403 📞 از ثبت نام تا اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی نهم به دهم

معدل لازم برای قبولی در آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی ششم

یکی از شرایط اصلی شرکت در آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی ششم ، برخورداری از معدل و سوابق تحصیلی مناسب است. دانش آموزانی که تمایل به شرکت در آزمون تیزهوشان ششم را دارند ، باید دارای تمامی نمرات خیلی خوب در پایه های پنجم و ششم باشند. همچنین در صورت داشتن حداکثر یک نمره خوب ، امکان ثبت نام را خواهند داشت.

برای ثبت نام مدرسه نمونه دولتی متوسطه اول ، هیچ شرط معدلی مشخص نشده‌ است. اما اولویت پذیرش با داوطلبانی خواهد بود که از سوابق تحصیلی و معدل بهتری برخوردار هستند.

مرتبط ببینید : تراز لازم برای قبولی در نمونه دولتی نهم به دهم

زمان ثبت نام آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی ششم

آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی ششم

دانش آموزان برای شرکت در آزمون تیزهوشان ششم باید به موقع برای ثبت نام اقدام نمایند. مهلت ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم معمولا در اواسط فروردین ماه و حداکثر تا اوایل اردیبهشت ماه می باشد. بازه زمانی ثبت نام حدود یک هفته الی ده روز است. متقاضیان در این فرصت باید به سامانه مای مدیو مراجعه کرده‌ و اقدام به نام نویسی کنند.

زمان ثبت نام مدارس نمونه دولتی هفتم نیز حداکثر تا اواسط مردادماه خواهد بود زیرا این مدرسه از ظرفیت پذیرش محدودی برخوردار است. بنابراین دانش آموزان باید پیش از تکمیل ظرفیت ، اقدامات لازم برای ثبت نام را انجام دهند.

سوالات شما

  • زمان ثبت نام امتحان تیزهوشان و نمونه دولتی ششم چه تاریخی است؟

ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم معمولا در اواسط فروردین ماه انجام می گیرد.

  • آیا برای پایه هفتم مدرسه نمونه دولتی آزمون برگزار می شود؟

آزمون نمونه دولتی ششم به هفتم چند سال است که حذف شده‌ است.

  • شرط معدل لازم برای ثبت نام آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی ششم چقدر است؟

دارا بودن نمرات خیلی خوب ، شانس قبولی در پایه هفتم مدرسه نمونه دولتی و تیزهوشان را افزایش می دهد.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

آزمون تیزهوشان گاما

آزمون تیزهوشان گاما 📞 راهنمای شرکت در امتحانات تیزهوشان گاما

آزمون تیزهوشان در پایه های ششم به هفتم و نهم به دهم به صورت هر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر