از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

sida.medu.ir 📞 لینک ورود و راهنمای تصویری سیدا دانش آموزی

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

sida.medu.ir

سامانه سیدا دانش آموزی با هدف تجمیع و یکپارچه سازی تمام سامانه های دانش آموزی همچون سامانه سناد ، دانا ، امین ، فاینال و … توسط وزارت آموزش و پرورش راه اندازی شده‌ است که برای تمام دوره های تحصیلی ابتدایی ، متوسطه اول و متوسطه دوم کاربرد دارد. آدرس سامانه سیدا دانش آموزی به نشانی sida.medu.ir می باشد و ثبت نمرات دی ماه دانش آموزان تمام دوره های تحصیلی در این سامانه انجام خواهد شد ، لذا مدیران مدارس از ثبت نمرات دانش آموزان در سایر سامانه ها خودداری نمایند. در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا با راهنمای تصویری قرار داده‌ شده‌ ، با بخش های مختلف سامانه sida.medu.ir اشنا شوید. چنانچه با مطالعه این مطلب مشکلتان حل نشد ، حتما با کارشناسان مرکز مشاوره تلفنی پاسخ با ما تماس بگیرید و در سریع ترین زمان راهنمایی شوید.

آیا برای ایجاد دسترسی و مدیریت کاربران در سامانه sida.medu.ir با مشکلی مواجه شده اید و نیاز به راهنمایی دارید ؟

همین حالا تماس بگیرید 

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

معرفی سامانه سیدا دانش آموزی

سامانه سیدا دانش آموزی به نشانی sida.medu.ir ، همانطور که در ابتدا نیز اشاره شد تجمیع شده‌ سامانه های دانا ، امین ، فاینال ، سناد و … است که در وهله اول برای ثبت نمرات دی ماه دانش آموزان کاربرد دارد. سامانه سیدا دانش آموزی بخش کوچکی از یک مجموعه بزرگ وزارت آموزش و پرورش می باشد که تمام فعالیت های مرتبط به سیستم های دانش آموزی در آن پوشش داده‌ می شود.

اطلاعات تمام دانش آموزان زیر نظر وزارت آموزش و پرورش از همان دوران پیش دبستانی در سامانه سیدا ثبت می شود ، یعنی دانش آموزان مقطع پیش دبستانی به این سامانه معرفی و برای آنها پرونده تحصیلی ، پرورشی و بهداشتی تشکیل شده‌ و سپس در طول دوران تحصیل مسائلی همچون ارتقا پایه تحصیلی ، انتخاب واحد ، انتخاب رشته نهم به دهم ، اخذ کارنامه های سالیانه و ….. برای آنها در این سامانه ثبت و کنترل می گردد و در نهایت پس از پایه دوازدهم و در زمان فارغ التحصیلی ، تاییدیه تحصیلی و گواهینامه پایان تحصیلات برای او صادر و در نهایت به مراکز آموزش عالی و یا مراکز نظام وظیفه معرفی می شوند.

احتمالا این را هم بپسندید  سایت سیدا متوسطه دوم - راهنمای تصویری سایت سیدا متوسطه دوم

مدیریت کاربران در سامانه سیدا دانش آموزی

در سامانه sida.medu.ir برای هر یک از کاربران در سطوح مختلف ستادی ، استانی ، منطقه ای ، مسئولین مدرسه و در نهایت دانش آموزان ، بخش ها و امکانات مختلفی در نظر گرفته شده‌ است. در هر سطحی مسئول و ناظر سطح بالاتر ، قادر به تعریف کاربر سطح پایین تر خود است و برای آنها نام کاربری و پسورد اختصاص دهد. مثلا در یک مدرسه ، بالاترین سطح کاربری مدیر است که نقش مدیر نیز توسط مسئول سامانه در منطقه ها تعریف شده‌ است.

مدیر مدرسه می تواند در سامانه سیدا دانش آموزی برای معاونان اجرایی ، معاون پرورشی ، معاون آموزشی و معلمین ، حساب کاربری ایجاد کند. دسترسی های سامانه برای هر یک از کاربران در نقش های مختلف ، متفاوت است. مثلا معاون اجرایی همان اختیارات مدیر مدرسه را دارد جز در مواردی خاص ، یا معلمان مدرسه فقط می توانند لیست کلاسهای درسی خود را از سامانه دریافت نمایند یا نمرات دانش آموزان را در سایت درج کنند.

مرتبط بخوانید : فراموشی رمز عبور سامانه سیدا

راهنمای تصویری ورود به سایت sida.medu.ir

آدرس سامانه یکپارچه سیدا دانش آموزی به نشانی sida.medu.ir می باشد و ورود کاربران به این سامانه تنها با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور امکان پذیر است. مدیران مدرسه باید اطلاعات ورود به سامانه سیدا را از کارشناس فناوری اداره آموزش و پرورش منطقه دریافت نمایند و حساب کاربری معلمان و معاونین نیز توسط مدیر ایجاد شده‌ و نام کاربری و پسورد برای آنها ارسال می شود.

 

پس از درج اطلاعات و وارد شدن به سامانه sida.medu.ir چند بخش را مشاهده خواهید کرد که هر بخش نیز خود از چند زیر عنوان تشکیل شده‌ است.

 

مدیران ، معاونین و معلمان عزیز که قصد ثبت نمرات نوبت اول دی ماه دانش آموزان را در سامانه sida.medu.ir دارید اما با نحوه انجام این کار آشنایی ندارید ، با کارشناسان مرکز مشاوره تلفنی پاسخ با ما تماس بگیرید تا در همان لحظه و سریع ترین زمان راهنمایی شوید ، کارشناسان ما تمامی ایام هفته حتی روزهای تعطیل از 8 صبح لغایت 12 شب پاسخگوی شما عزیزان میباشند لطفا بخاطر داشته باشید که تماس صرفا از تلفن ثابت و بدون گرفتن کد و صفر امکانپذیر است .

همین حالا تماس بگیرید 

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

مرتبط بخوانید : شماره تلفن پشتیبانی سامانه سیدا

بخش عملیات اولیه

 • مشخصات فردی و پرونده تحصیلی دانش آموزان
 • مشخصات پرسنل غیررسمی مدرسه
 • لیست پرسنل مدرسه در دوره جاری
 • سازمان مدرسه
 • مشاهده مشخصات کلاس ها
 • نمایش ثبت نام و انتخاب واحد دانش آموزان در سایت sida.medu.ir
احتمالا این را هم بپسندید  سایت سیدا متوسطه دوم - راهنمای تصویری سایت سیدا متوسطه دوم

بخش عملیات ضمن سال

 • انتخاب واحد
 • تخصیص معلم به درس و گروه
 • چاپ لیست کلاس از سایت sida.medu.ir

 • ثبت نتایج ارزشیابی بر اساس لیست کلاس
 • ورود نمرات برای مقطع ابتدایی

sida.medu.ir

 

 • ورود نمرات برای مقطع متوسطه اول

sida.medu.ir

 • ورود نمرات برای مقطع متوسطه دوم در سامانه sida.medu.ir

 • ثبت مجوزهای دانش آموزی

سامانه سیدا دانش آموزی

 • ثبت نتایج ارزشیابی انفرادی
 • چاپ کارنامه

وظایف مدیران مدارس در سامانه sida.medu.ir

تنظیمات اولیه سامانه سیدا دانش آموزی مثل ایجاد دسترسی به سایر کاربران و ثبت نمرات دانش آموزان را مدیران مدارس باید انجام دهند و با توجه به اینکه برای اولین بار قرار است نمرات دانش آموزان وارد این سامانه شود ، وزارت آموزش و پرورش تاکید کرده‌ است که حتما مدیر مدرسه اقدام به این کار نماید و از ترم های بعدی دسترسی ثبت نمرات برای معلمان نیز فراهم می شود.

مدیر مدرسه باید در اولین مراحل حتما موارد زیر را در سامانه sida.medu.ir انجام دهد :

 • در قدم اول لیست پرسنل مدرسه خود را چک کنند و اگر مشخصات پرسنلی در سامانه نبود ، اقدام به ثبت اطلاعات او کند.
 • برای معلمان ، معاونین اجرایی ، معاونین پرورشی و … نام کاربری ایجاد نمایند.
 • بخش کلاس بندی دانش آموزان را کنترل کنند و اگر کلاس یا درسی برای معلم تعریف نشده‌ باشد ، آنرا ویرایش و معلم را در کلاس درس تعریف کند.

مرتبط بخوانید :  راهنمای دریافت کارنامه پایه هفتم از سایت سیدا

پشتیبانی سامانه سیدا

با توجه به مشکلات و کندی سامانه سیدا ، برخی از کاربران موفق به ورود به این سامانه نمی شوند و در استفاده از آن با مشکل مواجه هستند. در صورت داشتن هر گونه مشکل در ورود به سایت سیدا می توانید با مشاوران ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

سوالات شما

 • آدرس سامانه سیدا دانش آموزی چیست ؟

سامانه سیدا دانش آموزی به نشانی sida.medu.ir در دسترس می باشد.

 • اطلاعات لازم برای ورود به سامانه سیدا چیست ؟

ورود کاربران به سایت سیدا تنها با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور امکان پذیر است

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر