از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

کنکور مجدد بعد از لیسانس فرهنگیان 📞 بررسی شرایط فرهنگیان آقا و خانم

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

کنکور مجدد بعد از لیسانس فرهنگیان

برخی از فارغ التحصیلان از دانشگاه فرهنگیان تمایل به ادامه تحصیل دارند و راجع به شرایط کنکور مجدد بعد از لیسانس فرهنگیان ، سوالاتی می پرسند. همانطور که اطلاع دارید ، فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان دارای تعهد خدمت هستند و با توجه به این موضوع ، برای شرکت مجدد در کنکور سراسری به نسبت سایر فارغ التحصیلان ، محدودیت هایی دارند. در این مطلب می خواهیم به بررسی شرایط کنکور مجدد بعد از لیسانس فرهنگیان بپردازیم تا شما را به طور کامل راهنمایی کنیم. لطفا همراه ما باشید.

 برای ثبت نام کنکور مجدد بعد از لیسانس فرهنگیان نیاز به راهنمایی دارید ؟

همین حالا با مشاوران ما تماس بگیرید و درباره شرایط شرکت مجدد در کنکور سراسری با مدرک کارشناسی فرهنگیان ، مشاوره شوید.

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

شرایط کنکور مجدد بعد از لیسانس فرهنگیان

دانشجویانی که در حال تحصیل در دانشگاه فرهنگیان هستند و همچنین فارغ التحصیلان از این دانشگاه ، بنا به دلایلی علاقه ای به ادامه تحصیلات در این دانشگاه ندارند و با تصمیم اشتباه وارد این دانشگاه شده اند. بنابراین به دنبال راهی برای شرکت مجدد در کنکور سراسری هستند. فارغ التحصیلان و دانشجویان فرهنگیان تحت شرایط خاص می توانند برای شرکت مجدد در کنکور سراسری اقدام کنند.

این شرایط عبارتند از :

 • فارغ التحصیلان فرهنگیان برای ادامه تحصیل در رشته‌ های مختلف دانشگاه ها ، نباید تعهد خدمت به هیچ ارگانی از جمله آموزش و پرورش داشته باشند.
 • تحصیل در دانشگاه فرهنگیان به عنوان یک دانشگاه روزانه ، هزینه ندارد و رایگان است. بنابراین دانش آموختگان این دانشگاه در صورت قبولی مجدد در دانشگاه روزانه ، باید شهریه معادل شبانه را پرداخت کنند.
 • دانشجویان فرهنگیان که به آموزش و پرورش تعهد خدمت دارند و حقوق ماهانه دریافت می کنند ، برای ادامه تحصیل در هر یک از دانشگاه های کشور ، باید اقدام به دریافت مجوزهای لازم از وزارت آموزش و پرورش نمایند.
 • داوطلبان آقا که معافیت تحصیلی در هر مقطع فقط یکبار برای آنها صادر می شود ، امکان استفاده مجدد از معافیت تحصیلی را برای شرکت مجدد در کنکور سراسری ندارند. این دسته از داوطلبان در صورت انصراف از تحصیل ، فقط 1 سال پس از انصراف فرصت شرکت در کنکور سراسری را دارند.
 • داوطلبان آقا بعد از فارغ التحصیلی از دانشگاه فرهنگیان در صورت داشتن معافیت دائم یا ارائه کارت معافیت دائم ، تا یکسال فرصت دارند که در کنکور شرکت نمایند.
احتمالا این را هم بپسندید  کد نظام وظیفه کنکور 1403 📞 لیست جدید کدهای نظام وظیفه کنکور سراسری

مرتبط بخوانید : نحوه دریافت کمک هزینه مهدکودک برای فرهنگیان زن

ورود به رشته‌ پزشکی بعد از لیسانس فرهنگیان

کنکور مجدد بعد از لیسانس فرهنگیان

فارغ التحصیلان از دانشگاه فرهنگیان می توانند به هدف قبولی در رشته‌ پزشکی ، ثبت نام کنکور سراسری را انجام دهند و مانعی برای ادامه تحصیل در رشته‌ پزشکی دانشگاه های مختلف را ندارند. داوطلبان مذکور می توانند با برخورداری از شرایط زیر ، برای ورود به رشته پزشکی اقدام کنند:

 • تحصیل فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان در رشته‌ پزشکی دانشگاه روزانه ، رایگان نخواهد بود زیرا یکبار از فرصت تحصیل رایگان استفاده کرده‌ اند. این دسته از داوطلبان باید شهریه معادل پردیس پزشکی را بپردازند.
 • داوطلبان نباید تعهد خدمت داشته باشند. اما در صورت داشتن تعهد خدمت نیز فقط در صورت دریافت مجوز از وزارت آموزش و پرورش ، امکان شرکت مجدد در کنکور سراسری را دارند.
 • داوطلبان آقا برای کنکور مجدد بعد از لیسانس فرهنگیان جهت قبولی در رشته‌ پزشکی ، باید معافیت داشته باشند یا کارت پایان خدمت ارائه دهند.
 • دانشجویان آقا که از دانشگاه فرهنگیان اخراج شده‌ اند و مشمول نظام وظیفه هستند ، بدون ارائه کارت پایان خدمت یا معافیت دائم ، اجازه شرکت در کنکور سراسری و ورود به رشته‌ پزشکی را ندارند.

مرتبط بخوانید : لینک ورود و راهنمای ثبت نام در سامانه مسکن فرهنگیان

سوالات شما

 • آیا کنکور مجدد بعد از لیسانس فرهنگیان امکان پذیر است؟

بله ، فارغ التحصیلان از دانشگاه فرهنگیان با برخورداری از شرایطی که در این مطلب شرح داده‌ شد ، می توانند مجددا در کنکور سراسری شرکت نمایند.

 • شرایط ورود به رشته‌ پزشکی با لیسانس فرهنگیان چیست؟
احتمالا این را هم بپسندید  سایت ویرایش اطلاعات کنکور 📞 معرفی سامانه و نحوه ویرایش اطلاعات کنکور 1403

داوطلبان دارای مدرک لیسانس فرهنگیان به شرط نداشتن مشکل تعهد خدمت و مشکل نظام وظیفه ، امکان شرکت در کنکور جهت ورود به رشته‌ پزشکی را دارند.

 • آیا فارغ التحصیلان آقا از دانشگاه فرهنگیان می توانند در کنکور سراسری شرکت کنند؟

داوطلبان آقا تنها در صورت داشتن وضعیت نظام وظیفه مشخص ، امکان شرکت مجدد در کنکور سراسری را دارند.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

کنکور چگونه برگزار می شود

کنکور چگونه برگزار می شود 📞 کنکور 1403 چگونه برگزار می شود

حتما شما هم قصد شرکت در کنکور سراسری را دارید که سوال می پرسد کنکور …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر