از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

کنکور فرهنگیان تاثیر معدل 1403 📞 تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور اختصاصی فرهنگیان

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

کنکور فرهنگیان تاثیر معدل

کنکور فرهنگیان از سال 1403 توسط سازمان سنجش آموزش کشور به صورت مجزا از کنکور سراسری برگزار می گردد. داوطلبان کنکور سراسری اگر تمایل به قبولی در دانشگاه فرهنگیان داشته باشند ، باید در آزمون اختصاصی شرکت نمایند. با توجه به مجزا شدن کنکور فرهنگیان ، سوالات زیادی برای داوطلبان پیش آمده‌ است از آنکه جمله میزان تاثیر سوابق تحصیلی چقدر است و معدل دیپلم تا چه اندازه در نتایج نهایی تاثیرگذار است. در همین راستا ، این مطلب را آماده کرده‌ ایم تا به بررسی تاثیر معدل در کنکور اختصاصی فرهنگیان بپردازیم. لطفا همراه ما باشید.

شما عزیزان میتوانید برای دریافت پاسخ سوالات خود در زمینه ثبت نام کنکور اختصاصی تربیت معلم ، با مشاوران ارشد ما در پاسخ با ما ارتباط برقرار کنید ، کارشناسان ما تمامی ایام هفته حتی روزهای تعطیل از 8 صبح لغایت 12 شب پاسخگوی شما عزیزان می باشند.

همین حالا تماس بگیرید 

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

نحوه تاثیر معدل در کنکور اختصاصی فرهنگیان 

دانشگاه فرهنگیان هر ساله از میان داوطلبان کنکور سراسری ، دانشجویان خود را پذیرش می کرد و داوطلبان کنکوری به شرط برخورداری از سن و معدل مناسب و همچنین کسب حداقل تراز در آزمون ، می توانستند برای انتخاب رشته در دانشگاه فرهنگیان اقدام نمایند. مطابق با سال های قبل ، در سال 1403 نیز پذیرش دانشجو در دانشگاه فرهنگیان انجام خواهد شد اما با شرایط متفاوت تر. طبق اطلاعیه های جدید منتشر شده‌ در سایت سازمان سنجش آموزش کشور ، در سال 1403 و احتمالا سال های بعد از آن ، برای دانشگاه فرهنگیان آزمون اختصاصی برگزار می شود و داوطلبان باید با شرکت در این آزمون برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان اقدام کنند.

با توجه به مجزا شدن آزمون دانشگاه فرهنگیان ، در شرایط این دانشگاه نیز تغییراتی ایجاد شده‌ است و مهم ترین تغییرات مربوط به سوابق تحصیلی است. بر اساس آخرین اطلاعیه ها ، تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور فرهنگیان به میزان 50 درصد می باشد و نحوه تاثیر سوابق تحصیلی هم به صورت قطعی است. لذا داوطلبانی که فاقد سوابق تحصیلی هستند یا معدل مناسبی ندارند ، بهتر است برای ایجاد یا ترمیم سوابق تحصیلی اقدام نمایند.

احتمالا این را هم بپسندید  انتخاب رشته فرهنگیان زبان 1403 📞 راهنمای انتخاب رشته آموزش زبان انگلیسی فرهنگیان

مرتبط بخوانید : ترمیم معدل دیپلم برای دانشگاه فرهنگیان

تاثیر نمرات در آزمون دانشگاه فرهنگیان

نمره نهایی قبولی در دانشگاه فرهنگیان تحت تاثیر چند نمره به شرح زیر می باشد :

نمره آزمون سراسری

داوطلبانی که قصد ورود به دانشگاه فرهنگیان را دارند ، در کنکور سراسری هم شرکت می کنند. در واقع ، علاوه بر پاسخگویی به سوالات کنکور سراسری در گروه آزمایشی خود ، به سوالات آزمون تخصصی فرهنگیان هم پاسخ می دهند. سهم آزمون سراسری در نمره نهایی دانشگاه فرهنگیان برابر با 15 درصد می باشد.

نمره آزمون اختصاصی تربیت معلم

آزمون اختصاصی تربیت معلم شامل یک دفترچه سوال مجزاست که در روز برگزاری کنکور سراسری میان داوطلبان علاقه مند به قبولی در دانشگاه فرهنگیان توزیع می شود. دفترچه آزمون اختصاصی دانشگاه فرهنگیان شامل سوالاتی در بخش های تعلیم و تربیت اسلامی ، هوش معلمی و … می باشد و این آزمون به میزان 10 درصد از نمره کل قبولی در دانشگاه فرهنگیان را به خود اختصاص می دهد.

معدل

همانطور که در بخش قبلی مطلب نیز توضیح دادیم ، تاثیر معدل در کنکور فرهنگیان به میزان 50 درصد می باشد و نحوه اعمال سوابق تحصیلی هم به صورت قطعی است. بنابراین معدل شما چه خوب باشد و چه پایین ، بر نتیجه آزمون فرهنگیان تاثیر خواهد داشت.

ارزیابی شایستگی

بخش دیگری که در نمره نهایی کنکور فرهنگیان موثر است ، ارزیابی شایستگی می باشد. ارزیابی شایستگی شامل مواردی به شرح سن داوطلب ، بومی بودن ، مصاحبه و… می باشد و به میزان 25 درصد از نمره کل آزمون را به خود اختصاص می دهد.

احتمالا این را هم بپسندید  کنکور فرهنگیان هنر 📞 همه چیز درباره آزمون اختصاصی فرهنگیان هنر

ترمیم معدل برای شرکت در کنکور فرهنگیان

داوطلبانی که از معدل مناسب برخوردار نیستند و می خواهند از تاثیر مثبت سوابق تحصیلی در کنکور فرهنگیان بهره مند شوند ، می توانند در امتحانات ترمیم معدل شرکت کنند. شرکت در امتحانات ترمیم معدل ، اختیاری است و هیچ اجباری برای داوطلب وجود ندارد اما در صورت شرکت در این امتحانات و ارتقاء نمرات ، شانس بیشتری برای موفقیت در کنکور فرهنگیان وجود دارد. امتحانات ترمیم نمره را آموزش و پرورش برگزار می کند و شما می توانید در امتحانات یک یا چند درس موثر که نمره بالایی ندارید ، شرکت نمایید.

مرتبط بخوانید : ایجاد سوابق تحصیلی و ترمیم نمرات در my medu ir

ایجاد سابقه تحصیلی برای کنکور فرهنگیان

کنکور فرهنگیان تاثیر معدل

برخی از داوطلبان کنکور فرهنگیان ، از داوطلبان نظام قدیمی هستند و سابقه تحصیلی ندارند. این دسته از داوطلبان در صورت شرکت در کنکور فرهنگیان ، تاثیر 50 درصدی سوابق تحصیلی ، شامل حال آنها نخواهد شد به همین دلیل بهتر است در امتحانات ایجاد سابقه تحصیلی شرکت کنند. امتحانات ایجاد سابقه تحصیلی توسط آموزش و پرورش برگزار می شوند و داوطلب مجاز است بر اساس گروه آزمایشی مدنظر خود ، در این امتحانات شرکت نماید.

مرتبط بخوانید : معرفی منابع عمومی و اختصاصی کنکور فرهنگیان

سوالات شما

  • شرایط کنکور فرهنگیان تاثیر معدل به چه صورت است؟

تاثیر معدل در کنکور فرهنگیان به صورت قطعی است.

  • تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور اختصاصی فرهنگیان چقدر است؟

تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور فرهنگیان به میزان 50 درصد می باشد.

  • آیا امکان ترمیم معدل برای شرکت در کنکور فرهنگیان وجود دارد؟

بله داوطلبان دارای معدل پایین می توانند برای ایجاد ترمیم معدل اقدام نمایند.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

کد 5 دانشگاه فرهنگیان

کد 5 دانشگاه فرهنگیان 📞 کد پنج فرهنگیان چیست و نحوه اعتراض به آن

داوطلبانی که علاقه مند به تحصیل در رشته‌ های دانشگاه فرهنگیان هستند ، باید در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر