از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

کنکور فرهنگیان برای رشته های فنی 📞 شرایط کامل

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

کنکور فرهنگیان برای رشته های فنی

شرایط ثبت نام کنکور فرهنگیان برای رشته های فنی مورد سوال داوطلبانی است که مدرک دیپلم نظام قدیم یا نظام جدید از رشته‌ های فنی حرفه ای دارند و هم اکتون می خواهند با شرکت در کنکور فرهنگیان ، وارد دانشگاه فرهنگیان شوند. این دانشگاه ، رشته‌ های تحصیلی محدودی را ارائه می دهد و داوطلبان با شرکت در کنکو 5 گروه آزمایشی ریاضی ، تجربی ، انسانی ، هنر و زبان ، می توانند اقدام به پذیرش در دانشگاه کنند. در این مطلب می خواهیم راهنمای ثبت نام کنکور فرهنگیان برای رشته‌ های فنی را ارائه نماییم. لطفا همراه ما باشید.

شما عزیزان میتوانید برای دریافت پاسخ سوالات خود در زمینه ثبت نام کنکور اختصاصی تربیت معلم ، با مشاوران ارشد ما در پاسخ با ما ارتباط برقرار کنید ، کارشناسان ما تمامی ایام هفته حتی روزهای تعطیل از 8 صبح لغایت 12 شب پاسخگوی شما عزیزان می باشند.

همین حالا تماس بگیرید 

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

امکان ثبت نام کنکور فرهنگیان برای رشته های فنی

تحصیل در دانشگاه فرهنگیان ، متقاضیان بسیاری دارد زیرا با تحصیل در این دانشگاه می توان در آموزش و پرورش استخدام شد و آینده شغلی روشنی دارد. این دانشگاه برای پذیرش دانشجو ، آزمون برگزار می کند و داوطلبان پس از شرکت در آزمون هم باید به مصاحبه دعوت شده‌ و عملکرد مناسبی در مصاحبه هم داشته‌ باشند. برای ثبت نام کنکور فرهنگیان که برای اولین بار است به صورت مجزا از کنکور سراسری برگزار می شود ، داوطلب باید از شرایط لازم برخوردار باشد و یکی از اصلی ترین شرایط ، ارائه مدرک تحصیلی می باشد.

طبق توضیحات دفترچه ثبت نام کنکور فرهنگیان ، داوطلبان با داشتن مدرک دیپلم نظام جدید یا مدرک دیپلم نظام قدیم و پیش دانشگاهی ، می توانند در آزمون اختصاصی شرکت کنند. بنابراین شرکت در کنکور فرهنگیان برای رشته‌ های فنی نیز امکان پذیر می باشد اما باید دیپلم آنها نظام جدید باشد و در صورت نظام قدیم بودن‌ دیپلم ، مدرک پیش دانشگاهی هم ارائه دهند.

مرتبط بخوانید : لیست رشته‌ های دبیری دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه شهید رجایی

ایجاد سوابق تحصیلی برای شرکت در کنکور فرهنگیان با مدرک فنی حرفه ای

همانطور که در ابتدای مطلب اشاره کردیم ، کنکور فرهنگیان برای رشته‌‌ های ریاضی ، تجربی ، انسانی ، هنر و زبان برگزار می شود. داوطلبان باید مدرک دیپلم مرتبط ارائه دهند تا از تاثیر سوابق تحصیلی در آزمون این دانشگاه بهره مند شوند در غیر این صورت ، تاثیر سوابق تحصیلی برای آنها منظور نخواهد شد. داوطلبانی که قصد شرکت در کنکور فرهنگیان برای رشته‌‌ های فنی را دارند ، برای بهره مندی از تاثیر مثبت سوابق تحصیلی لازم است در امتحانات ایجاد سوابق تحصیلی شرکت نمایند.

احتمالا این را هم بپسندید  چگونه برای کنکور فرهنگیان درس بخوانیم 📞 برنامه ریزی برای کنکور اختصاصی فرهنگیان

امتحانات ایجاد سوابق تحصیلی را سازمان آموزش و پرورش برگزار می کند. داوطلبان نظام قدیمی که سوابق تحصیلی ندارند یا سوابق تحصیلی آنها ناقص است ، می توانند در این امتحانات شرکت کنند. همچنین داوطلبانی که دارای مدرک دیپلم غیرمرتبط با رشته‌‌ امتحانی هستند و می خواهند از تاثیر مثبت سوابق تحصیلی بهره مند شوند ، می بایست در این امتحانات شرکت کنند.

مرتبط بخوانید : دبیری زبان دانشگاه فرهنگیان

شرایط شرکت در کنکور فرهنگیان برای رشته‌ های فنی

شرکت در کنکور فرهنگیان برای رشته‌ های فنی نیازمند برخورداری از یکسری شرایط می باشد. این شرایط را در ادامه شرح داده ایم :

  • داوطلبان باید دارای سن لازم باشند و بر اساس آخرین اطلاعیه ها ، شرط سنی دانشگاه فرهنگیان برابر با 24 سال تمام است. البته قرار بودن‌ شرط سنی به 40 سال افزایش یابد اما این موضوع فعلا به قطعیت نرسیده‌ است.
  • شرکت در کنکور فرهنگیان نیازمند برخورداری از معدل مناسب هم می باشد. داوطلب باید در سه پایه دهم ، یازدهم و دوازدهم ، معدل کمتر از 14 نداشته‌ باشد.
  • داوطلبان برای انتخاب رشته‌‌ کنکور فرهنگیان فقط می توانند رشته‌‌ های بومی را انتخاب کنند. به عبارتی ، مجاز به انتخاب رشته‌‌ از دانشگاه های شهر غیربومی نیستند.
  • داوطلبان باید به موفق به کسب حداقل تراز لازم در آزمون شوند که برابر با حداقل تراز 6000 می باشد.
  • شرکت کنندگان در آزمون دانشگاه فرهنگیان ، می بایست منتظر دعوت به مصاحبه باشند و در صورت عدم دعوت به مصاحبه ، به معنای عدم پذیرش آنهاست.
  • نیمی از شانس قبولی داوطلبان را عملکرد آنها در مرحله مصاحبه مشخص می کند.
احتمالا این را هم بپسندید  حذفیات کنکور فرهنگیان 📞 بررسی حذفیات کنکور اختصاصی فرهنگیان 1403

مصاحبه کنکور فرهنگیان برای رشته های فنی

کنکور فرهنگیان برای رشته های فنی

قبولی در دانشگاه فرهنگیان دو مرحله ای است. داوطلبان در مرحله اول باید در آزمون اختصاصی دانشگاه فرهنگیان شرکت کنند. مرحله دوم هم دعوت به مصاحبه و داشتن عملکرد مناسب در این مرحله است. مصاحبه دانشگاه فرهنگیان معمولا در اوایل شهریورماه برگزار می شود و لیست دعوت شدگان به مصاحبه در سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می گردد. داوطلبانی که طبق اعلام نتایج سازمان سنجش به مصاحبه دعوت شده‌ اند ، باید همراه با مدارک در محل مصاحبه حضور یابند و این مرحله را هم پشت سر بگذارند.

لازم به ذکر است که مرحله مصاحبه شامل مصاحبه کتبی ، شفاهی و معاینات پزشکی است. داوطلب باید بتواند در تمام این مراحل ، حداقل نمره را کسب نماید. نتایج مصاحبه نیز در اواخر شهریورماه اعلام می گردد. اگر داوطلب موفق به قبولی در مصاحبه شده‌ باشد ، در لیست پذیرفته‌ شدگان خواهد بود.

سوالات شما

  • آیا با مدرک فنی حرفه ای می توان در کنکور فرهنگیان شرکت کرد؟

بله ، داوطلبان دارای مدرک دیپلم فنی حرفه ای ، امکان شرکت در کنکور اختصاصی فرهنگیان را دارند.

  • تاثیر سوابق تحصیلی در صورت شرکت در کنکور فرهنگیان برای رشته های فنی به چه صورت است؟

داوطلبان با مدرک دیپلم فنی می توانند با شرکت در امتحانات ایجاد سوابق تحصیلی برای خود سابقه تحصیلی درست کنند.

  • داوطلبان دارای مدرک فنی حرفه ای برای شرکت در کنکور فرهنگیان باید چه شرایطی داشته‌ باشند؟

شرایط شرکت در کنکور فرهنگیان برای رشته‌‌ های فنی را در این مطلب به طور کامل بررسی کرده‌ ایم.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

کنکور فرهنگیان

کنکور فرهنگیان 📞 راهنمای جامع کنکور اختصاصی تربیت معلم 1403

  کنکور فرهنگیان یا همان کنکور تربیت معلم ، آزمونی است که امسال یعنی سال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر