از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

کنکور عکاسی 📞 همه چیز درباره کنکور عکاسی

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

کنکور عکاسی

رشته عکاسی جزو رشته های ارائه شده در کنکور هنر است که داوطلبان با شرکت در آزمون کتبی و آزمون عملی ، می توانند وارد آن شوند. این رشته‌ توسط بسیاری از دانشگاه های سراسری و آزاد ارائه می شود که قبولی در آنها با شرکت در کنکور سراسری ممکن است و بعضا نیز پذیرش بدون کنکور دارند. شما برای شرکت در کنکور عکاسی در واقع باید در کنکور سراسری هنر شرکت کنید و پس از اعلام نتایج آزمون ، انتخاب رشته‌ عکاسی را انجام دهید. در این مطلب می خواهیم راهنمای شرکت در کنکور عکاسی را ارائه کنیم. لطفا همراه ما باشید.

برای دریافت مشاوره ثبت نام رشته عکاسی با مشاوران تحصیلی پاسخ با ما در ارتباط باشید.

مشاوران در مجموعه تحصیلی پاسخ با ما می توانند  شما را در زمینه رتبه قبولی رشته های مختلف ، شرایط پذیرش بدون کنکور ، تاثیر سهمیه ها و دیگر موارد مربوط به انتخاب رشته کنکور و بدون کنکور ، راهنمایی کنند.

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

معرفی رشته عکاسی

رشته‌ عکاسی را دانشگاه های مختلف ارائه می کنند و دانشجویان با تحصیل در این رشته‌ می توانند اطلاعات جامعی نسبت به آن به دست آورند. عکاسی شامل گرایش های مختلفی مثل عکاسی خبری ، علمی ، طبیعت ، تبلیغاتی و … است که هر کدام به تنهایی دنیای گسترده ای دارند. رشته‌ عکاسی را می توانیم از شاخه های هنر بصری بدانیم که با استفاده از دوربین ، به عکاسی حرفه ای ، طراحی و تولید تصاویر می پردازد همچنین شامل فرایند های پردازش تصاویر و تکنیک های نورپردازی می باشد تا تصاویری که به دست آمده است برای کتاب ها ، روزنامه ها ، مجلات و و… مورد استفاده قرار بگیرند.

رشته‌ عکاسی در طول سال ها با تغییرات و تحول های زیادی همراه بوده است و با پیشرفت فناوری ، دوربین های دیجیتال به جای دوربین های فیلمی استفاده می شوند. عکاسان با تحصیل در دانشگاه ، نحوه پردازش تصاویر را آموزش می بینند و با نرم افزارهایی مثل فتوشاپ و لایتروم آشنایی پیدا می کنند. آنها علاوه بر دانش فنی ، به درک بالایی از زیبایی و ترکیب رنگ‌ ها ، نورپردازی صحیح و قدرت برقراری ارتباط میان عکاسی و سوژه می رسند.

احتمالا این را هم بپسندید  جلسه کنکور - چگونه در جلسه کنکور با بالاترین آمادگی ظاهر شویم

ظرفیت پذیرش کنکور عکاسی 

شما با شرکت در کنکور سراسری هنر می توانید رشته‌ عکاسی را در دانشگاه های روزانه ، شبانه ، پیام نور و غیرانتفاعی انتخاب کنید. این رشته‌ در سال گذشته ، حدود 700 نفر ظرفیت پذیرش داشت و بیشترین ظرفیت آن مربوط به دانشگاه های پیام نور و غیرانتفاعی بود. دانشگاه روزانه حدود 60 نفر و دانشگاه شبانه نیز حدود 15 نفر پذیرش می کند بنابراین اگر قصد قبولی در دانشگاه روزانه یا شبانه را دارید ، باید رتبه مناسبی در کنکور کسب کنید.

مرتبط بخوانید : راهنمای انتخاب و قبولی رشته دبیری هنر و بازار کار آن

لیست دانشگاه های پذیرنده رشته عکاسی

در ادامه می توانید دانشگاه های ارائه دهنده رشته‌ عکاسی را مشاهده کنید :

 • دانشگاه تهران
 • دانشگاه سمنان
 • دانشگاه تهران
 • دانشگاه اصفهان
 • موسسه غیرانتفاعی ارم – شیراز
 • موسسه غیرانتفاعی حکیم ناصرخسرو – ساوه
 • موسسه غیرانتفاعی طبری – بابل
 • موسسه غیرانتفاعی نیما – محمودآباد
 • موسسه غیرانتفاعی شیراز
 • دانشگاه پیام نور استان آذربایجان شرقی – مرکز تبریز
 • دانشگاه پیام نور استان اصفهان – مرکز اصفهان
 • دانشگاه پیام نور استان تهران – مرکز دماوند
 • دانشگاه پیام نور استان خوزستان – مرکز اهواز
 • دانشگاه پیام نور استان فارس – مرکز شیراز
 • دانشگاه پیام نور استان یزد – مرکز یزد
 • و…

مرتبط بخوانید : با رتبه 20000 هنر کجا قبول میشم

رشته عکاسی در دانشگاه آزاد

رشته‌ عکاسی در دانشگاه آزاد اسلامی نیز ارائه می شود. شما می توانید بر اساس سوابق تحصیلی خود یعنی بدون نیاز به شرکت در کنکور هنر ، وارد این دانشگاه شوید. همچنین با شرکت در کنکور هنر نیز امکان ورود به رشته‌ عکاسی دانشگاه آزاد را خواهید داشت. ظرفیت پذیرش با کنکور رشته‌ عکاسی در دانشگاه آزاد ، بسیار محدود است زیرا توسط تعداد کمی از واحدها ارائه می شود. این رشته‌ در سال گذشته فقط توسط دانشگاه آزاد واحد تهران مرکزی ارائه شد.

البته شما می توانید رشته‌ عکاسی دانشگاه آزاد را به شیوه بدون کنکور انتخاب کنید که توسط تعداد بیشتری از واحدها ارائه می شود. واحدهای دانشگاه آزاد ارائه دهنده رشته‌ عکاسی بدون کنکور ، به شرح لیست زیر هستند :

 • دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز
 • دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل
 • دانشگاه آزاد اسلامی واحد الکترونیکی
 • دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شرق
 • دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد
احتمالا این را هم بپسندید  انتخاب رشته کنکور هنر - راهنمای جامع انتخاب رشته کنکور هنر 1402

شما برای ثبت نام بدون کنکور عکاسی در دانشگاه آزاد ، فقط باید مدرک دیپلم نظام جدید یا پیش دانشگاهی ارائه دهید و امکان ثبت نام با دیپلم مغایر نیز برای شما فراهم است.

مرتبط بخوانید : مرکز تخصصی مشاوره تلفنی کنکور هنر

کنکور عملی عکاسی

کنکور عکاسی

یک بخش از شانس موفقیت شما برای قبولی در رشته‌ عکاسی بستگی به نتایج آزمون عملی دارد. رشته‌ عکاسی جزو رشته‌ های دارای آزمون عملی کنکور هنر است و شما باید بعد از شرکت در آزمون سراسری برای شرکت در آزمون عملی اقدام نمایید. سوالات آزمون عملی عکاسی ، منبع خاصی ندارند اما اغلب سوالات از کتاب های مشهوری که اکثر شما با آنها آشنا هستید ، طراحی می شوند.

سوالاتی درباره هنرمندان ، سبک و دلیل علاقه شما به رشته‌ عکاسی ، سوال درباره عکاسان معروف ، نقد عکس های مختلف از نظر ترکیب بندی ، نور ، موضوع عکس و …. در آزمون عملی مطرح می شوند.

برای ثبت نام آزمون عملی هنر باید در سایت سازمان سنجش اقدام کنید و مجاز هستید علاوه بر رشته‌ عکاسی ، در یکی دیگر از رشته‌ ها نیز ثبت نام نمایید. نتایج آزمون عملی همزمان با نتایج انتخاب رشته‌ منتشر خواهد شد و اگر نمره قبولی را در هر دو آزمون سراسری و عملی کسب کرده باشید ، پذیرفته خواهید شد.

سوالات شما

 • کنکور عکاسی کی برگزار می شود؟

آزمون سراسری هنر برای رشته‌ هایی مثل عکاسی ، بازیگری و … در اردیبهشت ماه و تیرماه برگزار می شود.

 • ثبت نام کنکور عکاسی چگونه است؟

داوطلبان برای ثبت نام کنکور هنر باید به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند.

 • آیا رشته‌ عکاسی آزمون عملی دارد؟

بله ، رشته‌ عکاسی جزو رشته‌ های دارای آزمون عملی کنکور هنر است و شما باید بعد از شرکت در آزمون سراسری برای شرکت در آزمون عملی اقدام نمایید.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

ضرایب کنکور دی ماه

ضرایب کنکور دی ماه – ضرایب دروس اختصاصی در 5 گروه آزمایشی

کنکور سراسری دی ماه 1402 در روزهای 29 و 30 دی ماه 1401 برگزار خواهد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر