از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

کنکور خلبانی 📞 2 روش ورود به رشته خلبانی دانشگاه ستاری

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

کنکور خلبانی

رشته‌ خلبانی از رشته‌ های زیر مجموعه هوانوردی محسوب می شود که داوطلبان رشته‌ های ریاضی فیزیک یا تجربی می توانند با شرکت در کنکور سراسری و پذیرش در آزمون دانشگاه ستاری ، وارد این رشته‌ شوند. شرکت در کنکور خلبانی نیازمند برخورداری از یکسری شرایط ویژه می باشد همچنین داوطلبان باید از نظر پزشکی ، جسمی و فیزیکی هم مورد تایید قرار بگیرند. در این مطلب می خواهیم به بررسی جزئیات کنکور خلبانی و شرایط ورود به این رشته‌ بپردازیم. لطفا با ما همراه باشید.

شما عزیزان میتوانید برای دریافت مشاوره تخصصی در زمینه پذیرش در دانشگاه افسری و پرسیدن سوالات خود راجع به آزمون خلبانی ، با مشاوران ارشد ما در پاسخ با ما ارتباط برقرار کنید.

کارشناسان ما تمامی ایام هفته حتی روزهای تعطیل از 8 صبح لغایت 12 شب پاسخگوی شما عزیزان میباشند.

همین حالا تماس بگیرید 

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

راهنمای شرکت در کنکور خلبانی

کنکور خلبانی در میان داوطلبان آقا بسیار پرمتقاضی است اما قبولی در این رشته‌ نیازمند برخورداری از یکسری شرایط می باشد و داوطلبان باید علاوه بر شرایط تحصیلی و معدل ، از شرایط پزشکی لازم هم برخوردار باشند. رشته‌ هوانوردی در دانشگاه ستاری شامل سه گرایش مراقبت پرواز ، ناوبری هوایی و خلبانی است که خلبانی به نسبت رشته‌ های دیگر ، شرایط خاص تری دارد.

از شرایط مهم شرکت در کنکور خلبانی ، فارغ التحصیل شدن از رشته‌ های ریاضی فیزیک یا علوم تجربی است. دارندگان مدرک دیپلم ریاضی یا تجربی ، باید در کنکور سراسری شرکت کنند و سپس انتخاب رشته‌ دانشگاه ستاری را انجام دهند. پس از انتخاب رشته‌ ، مواردی مثل معدل ، رتبه و سایر شرایط داوطلب بررسی می شود تا در صورت واجد شرایط بودن ، به مرحله مصاحبه دعوت شود.

رشته‌ خلبانی در دانشگاه ستاری ، شامل دو گرایش نظامی و غیرنظامی می باشد که ورود به هر یک از این گرایش ها ، شرایط متفاوتی دارد. داوطلبانی که قصد ثبت نام خلبانی غیرنظامی را دارند ، باید از طریق کنکور سراسری و بعضی آموزشگاه ها که رشته‌ خلبانی غیر نظامی را آموزش می دهند ، اقدام کنند اما ورود به رشته‌ خلبانی نظامی فقط از طریق قبولی در آزمون ورودی دانشگاه ستاری امکان پذیر است.

احتمالا این را هم بپسندید  تغییر رشته برای کنکور 📞 شرایط تغییر گروه آزمایشی کنکور سراسری

شرایط خلبانی کنکور سراسری غیر نظامی

ضوابط پذیرش در رشته‌ خلبانی غیرنظامی بدین صورت است که داوطلبان باید از طریق شرکت در کنکور سراسری و تحصیل در دانشگاه های سراسری و یا گذراندن دوره های خلبانی در آموزشگاه های خصوصی ، اقدام کنند. شرایط لازم به شرط زیر هستند :

 • برخورداری از حداقل سن 18 سال تمام
 • عدم سوء پیشینه کیفری
 • پذیرش جمهوری اسلامی ایران و ولایت فقیه
 • مسلمان بودن
 • ارائه برگه معافیت تحصیلی سربازی  یا مشخص بودن وضعیت نظام وظیفه
 • برخورداری از سلامت جسمی و روحی
 • ارائه مدرک دیپلم ریاضی و تجربی
 • شرکت در آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی
 • کسب رتبه لازم در کنکور سراسری برای قبولی در رشته‌ خلبانی

بررسی شرایط ورود به رشته خلبانی نظامی

پذیرش در رشته‌ خلبانی نظامی از طریق شرکت در آزمون ورودی دانشگاه ستاری امکان پذیر است. آزمون دانشگاه ستاری زیر نظر ارتش جمهوری اسلامی ایران برگزار می شود و داوطلب پس از پذیرش در آزمون کتبی ، به مرحله مصاحبه هم دعوت می شود.

شرایط ورود به رشته‌ خلبانی نظامی عبارتند از :

 • برخورداری از حداقل سن 16 سال تمام و حداکثر 20 سال تمام
 • عدم سوء پیشینه کیفری
 • پذیرش جمهوری اسلامی ایران و ولایت فقیه
 • مسلمان بودن
 • ارائه برگه معافیت تحصیلی سربازی  یا مشخص بودن وضعیت نظام وظیفه
 • برخورداری از سلامت جسمی و روحی
 • داشتن آمادگی برای پاسداری از تمامیت ارضی و و ماموریت به هر نقطه کشور
 • ارائه تعهد خدمت مبنی بر پرداخت دو برابر هزینه های آموزش در صورت انصراف یا اخراج

مرتبط بخوانید : ظرفیت پذیرش دانشگاه افسری ارتش

شرایط پزشکی شرکت در کنکور خلبانی

شرکت در کنکور رشته‌ خلبانی نظامی و غیر نظامی ، نیازمند برخورداری از شرایط پزشکی می باشد و داوطلبان باید از نظر سلامت جسمی و روحی ، مورد تایید قرار بگیرند. شرایط پزشکی پذیرش در رشته‌ خلبانی ، عبارتند از :

 • دارا بودن حداقل قد 165 سانتی متر
 • داشتن میزان بینایی 10 / 10
 • قبولی در آزمون عملی ، معاینات پزشکی و مقاومت جسمانی
 • دریافت تایید سلامت کامل از تست شنوایی ، معاینه دندان ، نوار مغز ، تست قلب و عروق و …
 • تست منفی اعتیاد
 • داوطلبان دارای معافیت پزشکی نمی توانند در رشته‌ خلبانی ثبت نام کنند.

مرتبط بخوانید : دانشگاه افسری ارتش نیروی زمینی

زمان ثبت نام کنکور خلبانی

تاریخ کنکور خلبانی از سوی دانشگاه افسری شهید ستاری اعلام خواهد شد و داوطلبان باید در زمان اعلام شده از سوی دانشگاه ، ثبت نام آزمون ورودی را انجام دهند. زمان ثبت نام آزمون ورودی خلبانی سال قبل ، از تاریخ 1 آبان ماه الی 21 آذرماه بود. امسال هم پیش بینی می شود مانند سال قبل ، حدود دو ماه به داوطلبان فرصت داده شود که در آزمون ثبت نام کنند.

احتمالا این را هم بپسندید  برنامه ریزی برای کنکور 99 - تمامی رشته ها

لازم به ذکر است که ثبت نام کنکور خلبانی غیرنظامی همزمان با ثبت نام کنکور سراسری انجام می گیرد. زمان ثبت نام کنکور سراسری یکبار در فروردین ماه و یکبار در اردیبهشت ماه می باشد زیرا در دو نوبت برگزار می شود. 

مراحل ثبت نام آزمون خلبانی دانشگاه ستاری

ثبت نام آزمون خلبانی دانشگاه ستاری به شیوه اینترنتی انجام می گیرد و داوطلبان باید با مراجعه به سایت گزینش و استخدام ارتش جمهوری اسلامی ایران ، ثبت نام را انجام دهند. آدرس سامانه مذکور به نشانی gozinesh.aja.ir می باشد. در این سامانه ، دفترچه راهنما قرار داده می شود و داوطلب باید پس از مطالعه دفترچه ، مدارک را آماده کرده و ثبت نام را انجام دهد. همچنین لازم است برای ثبت نام ، هزینه را با خرید کارت اعتباری استخدامی افسری ارتش ، واریز کنید. در نهایت هم با دریافت کد رهگیری و شماره پرونده ، ثبت نام به پایان می رسد.

مرتبط بخوانید : دانشگاه افسری ارتش نیروی دریایی

زمان برگزاری آزمون خلبانی دانشگاه شهید ستاری 

کنکور خلبانی

پس از ثبت نام آزمون حلبانی نظامی دانشگاه افسری ارتش ، باید منتظر برگزاری این آزمون باشید. آزمون مذکور در دوره گذشته ، در تاریخ 8 دی ماه برگزار شد. برای سال جاری فعلا زمان دقیق برگزاری آزمون مشخص نیست اما احتمالا مثل سال های قبل ، در دی ماه باشد.

سوالات شما

 • کنکور خلبانی چگونه است؟

علاقه مندان به رشته‌ خلبانی می توانند از طریق شرکت در کنکور سراسری و ثبت نام آزمون ورودی دانشگاه شهید ستاری ، اقدام کنند.

 • چگونه در آزمون رشته‌ خلبانی ثبت نام کنیم؟

ثبت نام آزمون ورودی دانشگاه شهید ستاری در سایت گزینش آجا انجام می گیرد.

 • آیا ورود به رشته‌ خلبانی از طریق ثبت نام کنکور سراسری است؟

برای ورود به رشته‌ خلبانی غیرنظامی باید در کنکور سراسری شرکت کنید.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

کنکور چگونه برگزار می شود

کنکور چگونه برگزار می شود 📞 کنکور 1403 چگونه برگزار می شود

حتما شما هم قصد شرکت در کنکور سراسری را دارید که سوال می پرسد کنکور …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر