از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

کنکور بهیاری 📞 زمان و شرایط شرکت در کنکور بهیاری

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

کنکور بهیاری

پرستاری یکی از پرمنقاضی ترین رشته‌ های کنکور تجربی است و داوطلبان زیادی هر ساله با هدف قبولی در این رشته‌ در آزمون شرکت می کنند. قبولی در رشته‌ پرستاری تنها با شرکت در کنکور تجربی و کسب رتبه مناسب ، امکان پذیر می باشد. داوطلبان بر حسب رتبه ای که به دست می آورند می توانند وارد یکی از دانشگاه های علوم پزشکی روزانه ، پردیس خودگردان یا آزاد شوند. دارندگان سهمیه بهیاری از شانس پذیرش بیشتری به نسبت سایر داوطلبان برخوردار هستند و می توانند در زمان ثبت نام کنکور سراسری ، سهمیه شان را اعمال نمایند. در این مطلب می خواهیم به بررسی جزئیات کنکور بهیاری بپردازیم. لطفا همراه ما باشید.

شما عزیزان میتوانید برای دریافت پاسخ سوالات خود در خصوص کنکور و دفترچه سوال بهیاری ،  با مشاوران ارشد ما در پاسخ با ما ارتباط برقرار کنید ،

کارشناسان ما تمامی ایام هفته حتی روزهای تعطیل از 8 صبح لغایت 12 شب پاسخگوی شما عزیزان میباشند.

همین حالا تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل 

کنکور بهیاری چیست

همانطور که اطلاع دارید ، آزمون سراسری هر ساله توسط سازمان سنجش آموزش کشور برای گروه های علوم انسانی ، علوم تجربی ، ریاضی ، انسانی ، هنر و زبان برگزار می گردد. بنابراین 5 گروه آزمایشی ، به شرح فوق هستند و آزمونی تحت عنوان کنکور بهیاری نداریم. منظور از کنکور بهیاری ، دفترچه سوال جداگانه ای است که برای داوطلبان کنکور تجربی دارای سهمیه بهیاری ، در نظر گرفته شده‌ است. این دسته از داوطلبان که علاقه مند هستند در رشته‌ پرستاری قبول شوند ، می توانند به دفترچه سوالات بهیاری پاسخ دهند تا شانس پذیرش بیشتری داشته باشند.

مرتبط بخوانید : چگونه در آزمون بهیاری شرکت کنیم

داوطلبان واجد شرایط شرکت در کنکور بهیاری

استفاده از سهمیه بهیاری و شرکت در کنکور بهیاری ، برای همه داوطلبان ممکن نیست. در واقع، متقاضیان باید از شرایطی برخوردار باشند. این شرایط به شرح زیر هستند :

 • داوطلبان باید از سلامت کامل جسمانی و روانی برخوردار باشند.
 • ارائه گواهینامه اشتغال به خدمت اعم از دولتی و غیردولتی ، از شرایط ثبت نام است. این گواهینامه باید به تایید دفتر پرستاری محل خدمت رسیده‌ است
 • داوطلبان باید حداقل 3 سال سابقه خدمت اعم از دولتی و غیردولتی به عنوان بهیار در استان محل خدمت خود داشته باشند.
 • متقاضیان باید دیپلم نظام آموزشی قدیم 4 ساله بهیاری ، دیپلم بهیاری نظام جدید + پیش دانشگاهی و یا دیپلم نظام جدید  3 – 3 – 6 را ارائه دهند.
 • داوطلبانی که قصد شرکت در کنکور بهیاری را دارند ، باید بند 31 فرم ثبت نام کنکور سراسری را تکمیل نمایند همچنین استان محل خدمت خود را در بند 36 فرم تقاضانامه درج نمایند.
احتمالا این را هم بپسندید  آخرین رتبه قبولی دندانپزشکی خرم آباد 📞 طبق قبولی های دو سال اخیر

نحوه استفاده از سهمیه بهیاری در کنکور سراسری

با توجه به آخرین تغییرات اعمال شده در خصوص سهمیه های کنکور سراسری ، سهمیه بهیاری نیز با تغییراتی همراه بوده‌ است.  طبق قونین جدید و برای هم تراز کردن‌ شرایط پذیرش و ادامه تحصیل برای دارندگان دیپلم کاردانش رشته‌ بهیاری ، به مدت 5 سال و به میزان 5 درصد از ظرفیت پذیرش هر یک از رشته‌ محل های پرستاری و به میزان 5 درصد از ظرفیت پذیرش رشته‌ های اتاق عمل و هوشبری ، به دارندگان این سهمیه اختصاص داده‌ می شود.

لازم به ذکر است که این تسهیلات برای تمام دوره های روزانه ، شهریه پرداز و آزاد است و در استان محل خدمت بهیار اعمال می شود. متقاضیان مجاز به استفاده از سهمیه خود در استان های دیگر نیستند و در صورت عدم رعایت این شرط ، پذیرش آنها لغو می گردد.

مرتبط بخوانید : بهیاری بدون کنکور

نکات شرکت در کنکور بهیاری

در پایان ، به برخی از نکات مهم شرکت در آزمون بهیاری اشاره می کنیم :

 • داوطلبانی که می خواهند با استفاده از سهمیه بهیاری در یکی از رشته‌ های پرستاری ، اتاق عمل و هوشبری قبول شوند ، باید حداقل 70 درصد نمره آخرین فرد پذیرفته‌ شده‌ در گزینش آزاد را به دست آورند.
 • داوطلبان دارای سهمیه بهیاری ، یک دفترچه سوال جداگانه خواهند داشت که در صورت اعمال سهمیه در زمان ثبت نام آزمون ، این دفترچه به آنها اختصاص داده‌ می شود.
 • برای تعیین استان بومی در سهمیه بهیاری ، استان محل خدمت در نظر گرفته‌ می شود.
 • طول دوره تحصیل در رشته‌ های پرستاری ، اتاق عمل و هوشبری با ارائه دیپلم بهیاری ، کاهش نمی یابد و طول دوره تحصیل در این مقاطع مطابق با آیین نامه آموزشی می باشد.
 • دروسی که داوطلبان دارای سهمیه بهیاری در دوره بهیاری گذرانده‌ اند ، قابل تطبیق نیستند و دانشجو باید کلیه دروس را پاس کند.
 • دارندگان سهمیه بهیاری پس از قبولی در رشته‌ پرستاری ، اتاق عمل و هوشبری ، به میزان دو برابر طول مدت تحصیل و طبق مقررات وزارت بهداشت ، تعهد خدمت دارند.
احتمالا این را هم بپسندید  کاردانی تکنسین پروتزهای دندانی 📞 معرفی و بازار کار کاردانی تکنسین پروتزهای دندانی

زمان برگزاری آزمون بهیاری

متقاضیان شرکت در کنکور بهیاری باید به موقع برای اعمال سهمیه خود اقدام کنند و پیگیر زمان ثبت نام باشند. زمان ثبت نام کنکور سراسری برای نوبت های اول و دوم ، یکبار در آذرماه و یکبار در فروردین ماه می باشد. داوطلبانی که سهمیه بهیاری دارند ، باید در بازه های زمانی تعیین شده‌ از سوی سازمان سنجش ، اقدامات لازم را انجام دهند. لازم به ذکر است که زمان ثبت نام کنکور سراسری 1404 فعلا اعلام نشده‌ است اما شما می توانید از طریق ارتباط با مشاوران ما ، پیگیر اخبار ثبت نام باشید.

مرتبط بخوانید : بهیاری پایه نهم و بهیاری پایه دهم

نحوه ثبت نام کنکور بهیاری

کنکور بهیاری

داوطلبان برای استفاده از سهمیه بهیاری در کنکور سراسری ، باید ثبت نام آزمون را در سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org انجام دهند و اطلاعات مربوط به سهمیه شان را در فرم درج نمایند. در صورت عدم ارائه اطلاعات مربوطه ، سهمیه اعمال نخواهد شد و فرصت دیگری هم وجود نخواهد داشت. ثبت نام کنکور بهیاری ، هیچ هزینه ای هم ندارد و شما برای شرکت در کنکور تجربی و استفاده از سهمیه خود ، فقط باید هزینه مربوط به شرکت در کنکور تجربی را پرداخت نمایید.

سوالات شما

 • کنکور بهیاری چیست؟

منظور از آزمون بهیاری ، دفترچه سوال جداگانه ای است که برای داوطلبان کنکور تجربی دارای سهمیه بهیاری ، در نظر گرفته‌ شده‌ است

 • با شرکت در کنکور بهیاری در کدام رشته ها می توان قبول شد؟

داوطلبان دارای سهمیه بهیاری می توانند از سهمیه خود برای قبولی در رشته‌ های پرستاری ، اتاق عمل و هوشبری استفاده کنند.

 • ظرفیت پذیرش سهمیه بهیاری در کنکور سراسری چقدر است؟

5 درصد از ظرفیت پذیرش رشته‌ های پرستاری ، اتاق عمل و هوشبری برای دارندگان سهمیه بهیاری است.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

آخرین رتبه قبولی فیزیوتراپی بابل

آخرین رتبه قبولی فیزیوتراپی بابل 📞 طبق قبولی های دو سال اخیر

دانشگاه علوم پزشکی بابل در گروه تجربی ، رشته‌ های مختلفی را ارائه می دهد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر