از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

کنکور بهمن فرهنگیان📞 زمان و شرایط شرکت در کنکور بهمن فرهنگیان

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

کنکور بهمن فرهنگیان

کنکور بهمن فرهنگیان در بعضی از سال ها برگزار می شود. شما اگر در کنکور نوبت اول موفق به قبولی نشده‌ اید می توانید یکبار دیگر در بهمن ماه شانس ورود به این دانشگاه را داشته باشید. رشته‌ های دانشگاه فرهنگیان بسیار پرمتقاضی هستند و با توجه به تعداد زیاد داوطلبان ، دانشگاه فرهنگیان از سال 1403 به بعد ، اقدام به برگزاری آزمون مستقل می نماید. داوطلبان پس از شرکت در آزمون باید منتظر اعلام نتایج اولیه باشند و سپس به مصاحبه دعوت شوند. در این مطلب می خواهیم راهنمای ثبت نام و برگزاری کنکور بهمن فرهنگیان را ارائه نماییم. لطفا همراه ما باشید.

شما عزیزان میتوانید برای دریافت پاسخ سوالات خود در زمینه ثبت نام کنکور اختصاصی تربیت معلم و بهره مندی از مشاوره برنامه ریزی کنکور تربیت معلم ، با مشاوران ارشد ما در پاسخ با ما ارتباط برقرار کنید ، کارشناسان ما تمامی ایام هفته حتی روزهای تعطیل از 8 صبح لغایت 12 شب پاسخگوی شما عزیزان می باشند.

همین حالا تماس بگیرید 

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

کنکور بهمن فرهنگیان چیست؟

همانطور که در بخش اول مطلب نیز اشاره کردیم ، کنکور دانشگاه فرهنگیان از سال 1403 به بعد به صورت مستقل برگزار می شود. داوطلبانی که علاقه مند هستند در دانشگاه فرهنگیان قبول شوند ، باید ثبت نام کنکور اختصاصی این دانشگاه را انجام دهند و سپس انتخاب رشته‌ کنند. پس از انتخاب رشته‌ ، داوطلبان دارای شرایط و صلاحیت های لازم ، به مرحله مصاحبه راه می یابند و در صورت موفقیت در این مرحله ، پذیرفته خواهند شد.

احتمالا این را هم بپسندید  شرایط معلم ابتدایی شدن 1402 📞 راهنمای کامل ورود به شغل معلم ابتدایی

زمان برگزاری آزمون اختصاصی فرهنگیان 1403 ، در اردیبهشت ماه بود و احتمالا در سال 1404 نیز اردیبهشت ماه برای برگزاری این آزمون در نظر گرفته شود. پذیرفته شدگان این آزمون ، از مهرماه وارد دانشگاه خواهند شد و تحصیلات خود را آغاز می کنند.

اما در بعضی از سال ها به دلیل عدم تکمیل ظرفیت رشته‌ های دانشگاه فرهنگیان و انصراف بعضی از دانشجویان ، دانشگاه اقدام به برگزاری آزمون تکمیل ظرفیت می کند. تکمیل ظرفیت فرهنگیان معمولا در بهمن ماه است و داوطلبان می توانند با بررسی دفترچه راهنما ، بررسی کنند که کدام رشته‌ محل ها ارائه شده‌ است. بنابراین برگزاری کنکور بهمن فرهنگیان به تکمیل نشدن‌ ظرفیت واحدهای دانشگاهی بستگی دارد و در صورت تکمیل شدن‌ ظرفیت ها ، احتمالا آزمون برگزار نشود.

مرتبط بخوانید : آخرین رتبه قبولی تکمیل ظرفیت فرهنگیان

ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان در بهمن ماه

طبق اطلاعیه های منتشر شده‌ توسط آموزش و پرورش ، ظرفیت پذیرش کنکور اختصاصی فرهنگیان برای سال جاری 30 هزار نفر است و تصمیم بر این است که سالانه 5 هزار نفر نیز به ظرفیت ها افزوده‌ شود. البته افزایش ظرفیت دانشگاه فرهنگیان به معنای انتخاب اشتباه نیروهای آموزش و پرورش نیست بلکه با دقت و توجه بیشتری ، گزینش نیرو انجام می گیرد به طوری که در سال 1403 ، آزمون اختصاصی در جهت تحقق این امر ، برگزار گردید. با برگزاری کنکور اختصاصی فرهنگیان ، صلاحیت های حرفه ای ، عمومی و اختصاصی برای گزینش تمام افراد ، مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

مرتبط بخوانید : شرایط دانشگاه فرهنگیان برای متاهلین

شرایط ثبت نام در کنکور بهمن فرهنگیان

کنکور بهمن فرهنگیان

برای کنکور بهمن فرهنگیان باید از شرایط آن برخوردار باشید. این شرایط به شرح زیر هستند :

  • برخورداری از حداکثر سن 24 سال تمام
  • کسب حداقل تراز 6000
  • قبولی در مرحله مصاحبه
  • دارا بودن‌ حداقل معدل 14
  • دانشجویان مشغول به تحصیل در دانشگاه های سراسری و آزاد در صورت شرکت در آزمون بهمن فرهنگیان و قبولی در آزمون ، باید از دانشگاه قبلی خود انصراف دهند.
  • داوطلبان که در آزمون فرهنگیان اردیبهشت ماه به دلایل پزشکی از مصاحبه رد شده‌ اند ، امکان انتخاب رشته‌ مجدد در دانشگاه فرهنگیان را ندارند.

مرتبط بخوانید : کنکور فرهنگیان برای چه کسانی است

سوالات شما

  • آیا کنکور بهمن فرهنگیان 1403 برگزار خواهد شد؟
احتمالا این را هم بپسندید  تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان رشته تربیت بدنی 1402 📞 راهنمای کامل

در حال حاضر ، اطلاعیه ای راجع به برگزاری آزمون بهمن فرهنگیان 1403 منتشر نشده‌ است.

  • شرایط ثبت نام آزمون بهمن ماه فرهنگیان چگونه است؟

داوطلبان برای ثبت نام آزمون فرهنگیان باید از معدل و سن لازم برخوردار باشند که در این مطلب شرح داده‌ ایم.

  • ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان در بهمن ماه چند نفر است؟

دانشگاه فرهنگیان در بهمن ماه ، ظرفیت پذیرش محدودتری دارد زیرا معمولا در بهمن ، اقدام به برگ

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

کد 5 دانشگاه فرهنگیان

کد 5 دانشگاه فرهنگیان 📞 کد پنج فرهنگیان چیست و نحوه اعتراض به آن

داوطلبانی که علاقه مند به تحصیل در رشته‌ های دانشگاه فرهنگیان هستند ، باید در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر