از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

کد رشته محل چیست – راهنمای جامع کد رشته محل

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

کد رشته محل چیست - راهنمای جامع کد رشته محل

 

کد رشته محل چیست ؟ بسیاری از داوطلبان کنکوری که نتیجه آزمون خود را دریافت کرده اند و باید انتخاب رشته را انجام دهند سوالی که برایشان ایجاد می شود این است که انتخاب رشته چگونه انجام می گیرد و منظور از کد رشته محل چیست ؟!

این کد ، یک شماره و مشخصه ای است که برای تمام رشته ها در تمام دانشگاه های سراسری و آزاد در نظر گرفته شده و داوطلبان از طریق دفترچه راهنمای انتخاب رشته می توانند به آن دسترسی داشته باشند.

هدف از ایجاد کد رشته محل ، کاهش خطاهای احتمالی در زمان انتخاب رشته می باشد و هنگامی که شما کد رشته را وارد سایت می کنید ، مشخصات رشته که شامل نام رشته و دانشگاه ارائه دهنده آن می باشد ، مقابلش ظاهر می شود و پس از بررسی کردن و مطمئن شدن از آن ، تایید می کنید.

کد رشته محل چیست و چگونه آن را در سایت ثبت کنیم ؟

داوطلبان برای اطلاع از کد رشته محل های گروه آزمایشی خود باید دفترچه راهنمای انتخاب رشته را دانلود کنند. در دفترچه انتخاب رشته اسامی رشته ها به همراه دانشگاه های ارائه دهنده درج شده است و در کنار هر رشته نیز می توانید کد آن را مشاهده کنید.

هر داوطلب مجاز است که حداکثر 150 کد رشته را انتخاب کند که البته این تعداد انتخاب برای دانشگاه های سراسری است و در دانشگاه آزاد نیز هر داوطلب می تواند 100 رشته را انتخاب کند.

داوطلبان پس از دریافت فرم انتخاب رشته بایستی به ترتیب رشته های انتخابی خود را که از قبل در برگه ای یادداشت کرده اند ، در اولویت های 1 تا 150 قرار دهند و سیستم انتخاب رشته بدین صورت است که با وارد کردن هر رشته در آن نام و دانشگاه ارائه دهنده آن رشته مقابل آن نمایش داده می شود و در این زمان داوطلب باید چک کند که اطلاعات درست است و سپس تایید نماید.

هم چنین در سامانه انتخاب رشته امکان انتخاب رشته هایی که مجاز نیستید ، وجود ندارد و اگر رشته ای را انتخاب کنید که در گروه آزمایشی شما نمی باشد و یا بر اساس کارنامه کنکور مجاز به تحصیل در آن دوره نمی باشید ، پیام “مجاز به انتخاب این کد رشته نمی باشید” را دریافت می کنید.

داوطلبانی که قصد انتخاب رشته در دانشگاه آزاد دارند ، بایستی پیش از انتخاب رشته هزینه ای را از طریق خرید کارت اعتباری واریز کنند تا بتوانند فرم انتخاب رشته را دریافت نمایند.

کد رشته محل کنکور سراسری

کد رشته محل های کنکور سراسری در دفترچه انتخاب رشته به صورت جدول زیر است :

کد رشته محل چیست
کد رشته محل چیست

کد رشته محل کنکور دانشگاه آزاد

برای دانشگاه آزاد نیز کد رشته محل ها در این بخش قرار داده شده است : (تصویر زیر)

کد رشته محل چیست
کد رشته محل چیست

شما عزیزان میتوانید هرگونه سوال و ابهام خود را در مورد کد رشته محل از مشاوران ارشد ما در پاسخ با ما بپرسید ، کارشناسان ما تمامی ایام هفته حتی روزهای تعطیل از 8 صبح لغایت 12 شب پاسخگوی شما عزیزان میباشند لطفا بخاطر داشته باشید که تماس صرفا از تلفن ثابت و بدون گرفتن کد و صفر امکانپذیر است .

همین حالا تماس بگیرید 

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از استان تهران 9092301611

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

دانلود کد رشته محل های کنکور سراسری و دانشگاه آزاد

کد رشته محل های کنکور سراسری و کنکور دانشگاه آزاد به تفکیک در دفترچه های جداگانه تهیه و منتشر می شود و متقاضیان برای دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور باید به سایت sanjesh.org و برای دانلود دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد به سایت azmoon.org مراجعه نمایند.

البته در جدول زیر برای سهولت دسترسی شما ، لینک دانلود دفترچه ها قرار داده شده است :

لیست کد رشته محل های سراسری و آزاد

دفترچه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 
دفترچه انتخاب رشته کنکور تجربی
دفترچه انتخاب رشته کنکور ریاضی
دفترچه انتخاب رشته کنکور انسانی
دفترچه انتخاب رشته کنکور هنر
دفترچه انتخاب رشته کنکور زبان

ممکن است پس از انتشار دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور ، دفترچه های اصلاحیه نیز منتشر شوند پس حتما در صورت انتشار ، دفترچه اصلاحیه را نیز بررسی کنید تا در کد رشته های انتخابی شما تغییراتی اعمال نشده باشد.

کد رشته محل های بدون کنکور چیست

علاوه بر رشته های با کنکور ، برای رشته های بدون کنکور نیز کدهای جداگانه ای تهیه شده و از طریق سامانه های اینترنتی منتشر می شود. کد رشته های بدون کنکور سراسری در سایت سازمان سنجش آموزش کشور موجود است و برای دانلود آن ها کافیست به آدرس sanjesh.org مراجعه نمایید.

دانلود کد رشته محل های بدون کنکور سراسری

کد رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد نیز در مقاطع کاردانی ، کارشناسی به صورت پیوسته و ناپیوسته به طور مجزا منتشر می شود و هم اکنون می توانید جهت ثبت نام ورودی مهر ماه این دانشگاه به سایت azmoon.org مراجعه کرده و پس از دانلود کد رشته ها و اطلاع از اسامی رشته های ارائه شده ، ثبت نام و انتخاب رشته خود را انجام دهید.

دانلود کد رشته محل های بدون کنکور آزاد

کد رشته محل بدون کنکور کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد
کد رشته محل بدون کنکور کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد
کد رشته محل بدون کنکور کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد
کد رشته محل بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد

 

در صورت تمایل می توانید برای اطلاع از اینکه دوره های کاردانی و کارشناسی چه تفاوتی با یکدیگر دارند و شما مجاز به ثبت نام در چه مقطعی هستید ، با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی پاسخ با ما ، تماس بگیرید.

مطلب فوق تحت عنوان “کد رشته محل چیست” تهیه شده است و راهنمای جامعی را در اختیارتان قرار می دهد. چنانچه پس از مطالعه این مطلب نیاز به راهنمایی در زمینه انجام انتخاب رشته داشتید ، می توانید از کارشناسان ارشد مشاوره تلفنی مرکز “پاسخ با ما” مشاوره انتخاب رشته کنکور دریافت کنید.

کد رشته محل فنی حرفه ای چیست

کد رشته محل چیست - راهنمای جامع کد رشته محل

 

برای داوطلبانی که متقاضی شرکت در آزمون کاردانی فنی حرفه ای هستند ، دفترچه ای با عنوان دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کاردانی فنی حرفه ای منتشر می شود که در این دفترچه لیست کامل کد رشته محل ها درج شده است. ثبت نام کنکور کاردانی فنی حرفه ای 99 از تاریخ 11 الی 18 خرداد ماه انجام گرفت و زمان برگزاری آزمون نیز روز جمعه 14 شهریور ماه بوده است.

دانلود کد رشته محل های کاردانی فنی حرفه ای 

ابتدای دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کاردانی فنی حرفه ای ، مربوط به شرایط و ضوابط ثبت نام و انتخاب رشته است و از صفحه 25 به بعد کد رشته محل ها به همراه ظرفیت پذیرش آنها درج شده است.

سوالات متدوال داوطلبان

 • کد رشته محل های انتخاب رشته کنکور چیست ؟

کد رشته محل ها برای انجام انتخاب رشته کاربرد دارند و داوطلبان بایستی پیش از انتخاب رشته در سایت ، از طریق دفترچه آن ها را تهیه کنند.

 • آیا کد رشته های بدون کنکور نیز در دفترچه انتخاب رشته کنکور قرار دارد ؟

کد رشته های بدون کنکور سازمان سنجش به صورت جداگانه از دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری منتشر می شود.

 • برای اطلاع از کد رشته محل ها باید به کدام سایت مراجعه کنیم ؟

داوطلبان برای مشاهده کد رشته ها می توانند به سایت سازمان سنجش آموزش کشور و هم چنین سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی مراجعه نمایند.

احتمالا این را هم بپسندید  توضیح کارنامه کنکور - راهنمای خواندن و استفاده از توضیحات کارنامه کنکور

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

انتخاب رشته کنکور 1403

انتخاب رشته کنکور 1403 📞 انتخاب رشته کنکور 1403 چگونه است

انتخاب رشته کنکور 1403 برای گروه های آزمایشی ریاضی ، تجربی ، انسانی ، هنر …

7 نظر

 1. با سلام و عرض خسته نباشید ببخشید چند تا پرسش داشتم :
  1- چگونه به کد رشته محل دانشگاه ازاد دست پیدا کنیم؟
  2- برای ثبت نام در دانشگاه ازاد ثبت نام در سایت دانشگاه ازاد کافیست یا باید در سایت سازمان سنجش اتخاب رشته کنیم ؟
  3-ایا منظور از ثبت نام با کنکور این است که داوطلب باید در دانشگاه ازاد کنکوری مجدد به غیر از کنکور سراسری انجام دهد یا؟
  4-راه های ثبت نام در دانشگاه ازاد چیست؟

  • پاسخ با ما

   با سلام. کد رشته محل های بدون کنکور دانشگاه آزاد در دفترچه راهنمای ثبت نام و در مقابل هر رشته درج شده است.

   ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در سایت azmoon.org انجام می گیرد.

 2. با سلام
  ردیف های 20 و 21 دفترجه کنکور کاردانی به کارشناسی کد رشته محل دانشگاه قبلی را میخاهد وگفته در این دفترچه ذکرشده ولی نیست.
  کجا باید پیداش کنیم

 3. صدف نکویی

  سلام و عرض ادب
  میخواستم بدونم برای انتخاب رشته کنکور سراسری چطور میشه رشته های کاردانی را از کارشناسی تشخیص داد و انتخاب کرد؟
  من دفترچه 1400 را باز کردم و بررسی کردم فقط نوشته بود مثلا در بخش زبان خارجی که کد 16 و 17 کاردانی هستند و بقیه که قبل آن بودند کارشناسی بودند ولی تو بخشی که مربوط به دانشگاه ها هست که نوشته مثلا آموزش زبان انگلیسی ….. دانشگاه تهران یا ….. مترجمی زبان انگلیسی………. دانشگاه علامه و … نمی تونی متوجه بشی که کدوم کاردانی هست و کدوم کارشناسی. لطفا اینو راهنماییم کنید؟ چون من اول تمایل دارم کاردانی ها را بزنم بعد کارشناسی. ممنون. بیشتر میخوام کاردانی مترجمی یا آموزش را بخونم. تا کارشناسی. چون یه کارشناسی دارم. ممنونم

  • پاسخ با ما

   با سلام. رشته هایی که در مقطع کاردانی ارائه می شوند در مقابل یا کنار آنها عبارت کاردانی قید شده است

 4. سلام
  چرا کد رشته برخی ازرشته های دانشگاه آزاد با همان رشته ها در واحد دیگر دانشگاه آزاد یکی است؟
  مثلا مهندسی کامپیوتر در همه ی واحدهای دانشگاه آزاد 41054 است

  • پاسخ با ما

   با سلام. کد رشته ها مشترک است و کد دانشگاه ها فرق می کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر