از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

چگونه در آزمون تیزهوشان قبول شویم 📞 راهکارهای قبولی در آزمون تیزهوشان

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

چگونه در آزمون تیزهوشان قبول شویم

آزمون تیزهوشان یک آزمون پر رقابت و پر داوطلب است و دانش آموزان در پایه های ششم به هفتم و نهم به دهم می توانند در این آزمون شرکت نمایند. دانش آموزان برای قبولی در آزمون تیزهوشان باید از منابع مناسبی استفاده کنند و از برنامه ریزی درسی اصولی پیروی کنند همچنین لازم است در طول برنامه ریزی درسی ، توحه ویژه ای هم به تست زنی داشته باشند. آزمون تیزهوشان سالی یکبار برگزار می شود و دانش آموزان در پایه های ششم و نهم ، فقط یکبار شانس شرکت در هر آزمون را دارند بنابراین باید تمام تلاش خود را به کار بگیرند. در این مطلب می خواهیم بررسی کنیم که چگونه در آزمون تیزهوشان قبول شویم و راهکارهای قبولی چیست. لطفا همراه ما باشید.

دریافت مشاوره در زمینه شرایط پذیرش و تحصیل در مدارس تیزهوشان – مشاوره از طریق تماس با مشاوران پاسخ با ما

تماس از طریق تلفن ثابت و بدون شماره گیری کد از سراسر کشور با شماره 9099071612

چگونه در آزمون تیزهوشان قبول شویم

آزمون تیزهوشان را سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان هر ساله برای پایه های ششم به هفتم و نهم به دهم برگزار می کند. دانش آموزانی که از معدل مناسبی برخوردار هستند می توانند در این آزمون شرکت کنند و شانس قبولی در بهترین مدارس کشور را داشته باشند. با توجه به سخت و پر رقابت بودن آزمون تیزهوشان ، فقط دانش آموزانی شانس قبولی خواهند داشت که برنامه ریزی درسی مناسبی دارند و از منابع استاندارد استفاده می کنند.

داشتن برنامه ریزی استاندارد

مهم ترین راهکار قبولی در آزمون تیزهوشان ، داشتن برنامه ریزی استاندارد است اما منظور از استاندارد بودن برنامه ریزی چیست؟

  • برنامه ریزی درسی باید بر اساس توانمندی های دانش آموز تنظیم شود زیرا زیاد بودن ساعات مطالعه ممکن است باعث خسته شدن دانش آموز شده و از درس خواندن دلزده شود.
  • دانش آموزان باید برنامه ریزی را متنوع تنظیم کنند یعنی در طول روز ، چند درس را بگنجانند و فقط یک درس را مطالعه نکنند.
  • برنامه ریزی برای آزمون تیزهوشان باید شامل مطالعه و تمرین باشد یعنی شما علاوه بر مطالعه تشریحی ، باید تست زنی هم داشته باشید.
  • برنامه ریزی برای آزمون تیزهوشان باید هماهنگ با مدرسه باشد و شما بتوانید علاوه بر درس های مدرسه ، برای آزمون تیزهوشان هم آماده شوید.
احتمالا این را هم بپسندید  سایت سمپاد خراسان رضوی - ورود به سایت سمپاد خراسان رضوی و راهنما

توصیه می شود برای تنظیم برنامه ریزی درسی مخصوص آزمون تیزهوشان ، با مشاوران ما در مرکز مشاوره تحصیلی پاسخ با ما ارتباط برقرار کنید. مشاوران می توانند پس از سطح سنجی شما ، یک برنامه ریزی درسی اصولی را برای شما تنظیم نمایند.

استفاده از منابع مناسب

تهیه منابع مناسب و استاندارد برای شرکت در آزمون تیزهوشان از اهمیت بسیاری برخوردار است. زیرا شما با مطالعه منابع با کیفیت می توانید نقاط ضعف خود را برطرف کنید و آموزش کامل تری داشته باشید. برای خرید منابع آزمون تیزهوشان ، تحقیقات زیادی انجام دهید و برای هر درس از منابعی استفاده کنید که در سطح آزمون تیزهوشان هستند. همچنین در تهیه منابع آزمون تیزهوشان نباید زیاده روی داشته باشید و به یک کتاب آموزشی و یک کتاب تست قوی در هر درس اکتفا کنید. زیاد بودن منابع باعث سردرگمی شما می شود و فقط در صورتی استفاده از دو یا سه منبع توصیه می شود که یک کتاب را به طور کامل تمام کنید و برای تسلط بیشتر ، از کتب دیگری استفاده نمایید.

مرتبط بخوانید :  نکات طلایی تست زنی آزمون نمونه دولتی

چگونه در آزمون تیزهوشان قبول شویم – تست زنی

دانش آموزان برای قبولی در آزمون تیزهوشان باید مهارت تست زنی داشته باشند. موفقیت در تست زنی به 2 عامل بستگی دارد  ؛ تسلط به مباحث و مدیریت زمان و اگر در یکی از این موارد ضعیف باشید ، ممکن است نتوانید تعداد بسیاری از سوالات را در آزمون پاسخ دهید.

برای تقویت مهارت تست زنی خود باید در طول روز علاوه بر مطالعه ، تست و تمرین هم داشته باشید و با یادگیری نکات تستی ، سرعت خود را در تست زنی افزایش دهید. مدیریت زمان در آزمون تیزهوشان بسیار مهم است و شما باید بتوانید در مدت زمان محدود آزمون ، تمام سوالات را بررسی کرده و پاسخ دهید. لازمه رسیدن به مهارت مدیریت زمان ، حل تعداد بسیار تست است و اگر شما روزانه زمانی را به تست زنی اختصاص دهید ، به مرور می توانید تسلط لازم را به دست آورید.

به شما عزیزان توصیه می شود که برای اطلاع از آدرس و شماره تماس و شرایط ورود به مدارس تیزهوشان استان محل سکونتتان ، با شماره های زیر تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

همین حالا تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

مرتبط بخوانید : چگونه در مدارس نمونه دولتی قبول شویم 

توجه به منابع هوش 

چگونه در آزمون تیزهوشان قبول شویم

توجه داشته باشید که بخش زیادی از سوالات آزمون تیزهوشان به استعداد تحلیلی و سوالات هوش اختصاص دارد. بنابراین شما برای قبولی و موفقیت در آزمون باید بتوانید به سوالات هوش هم پاسخ دهید. توصیه می شود با تهیه دفترچه سوالات هوش سال های قبل ، سوالات را بررسی کنید و از کتاب های هوش هم برای این منظور استفاده نمایید.

احتمالا این را هم بپسندید  آموزش دیدن نتایج تیزهوشان 1403 📞 چگونه می توانیم نتایج آزمون تیزهوشان را ببینیم

سوالات شما

  • چگونه در آزمون تیزهوشان قبول شویم؟

برای قبولی در آزمون تیزهوشان باید برنامه ریزی اصولی داشته باشید و از منابع استاندارد استفاده نمایید.

  • بهترین منابع برای قبولی در آزمون تیزهوشان کدام منابع هستند؟

منابع آزمون تیزهوشان متعدد هستند و شما باید از کتاب های کمک آموزشی و تست مناسب سطح خود استفاده نمایید.

  • برای قبولی در آزمون تیزهوشان چند ساعت در روز باید درس بخوانیم؟

برنامه ریزی برای آزمون تیزهوشان باید بر اساس توانمندی های شما انجام گیرد و تعداد ساعات مطالعه برای هر دانش آموز می تواند متفاوت باشد.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

بهترین کتاب برای آزمون تیزهوشان نهم

بهترین کتاب برای آزمون تیزهوشان نهم 📞 معرفی 4 کتاب برتر

حتما شما هم تصمیم به شرکت در آزمون تیزهوشان نهم به دهم را دارید و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر