از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

چگونه بدون کنکور ارشد بخوانیم 📞 3 روش پذیرش بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

چگونه بدون کنکور ارشد بخوانیم

 

چگونه بدون کنکور ارشد بخوانیم؟ ایا بدون کنکور میشود ارشد خواند؟ شرایط ارشد بدون کنکور در هر یک از دانشگاه ها چگونه است؟ این سوالات از سوی فارغ التحصیلان دوره کارشناسی مطرح می شوند مخصوصا فارغ التحصیلانی که به دلایلی همچون شاغل بودن‌ ، فرصت برنامه ریزی و درس خواندن‌ برای کنکور کارشناسی ارشد را ندارند. همین ابتدای مطلب این خبر خوش را به شما می دهیم که می توانید بدون کنکور وارد مقطع ارشد شوید و لزومی ندارد که در کنکور ارشد شرکت کنید. اما اینکه چگونه می توانید در مقطع ارشد به صورت بدون کنکور ثبت نام کنید و کدام دانشگاه ها این مقطع را ارائه می دهند ، در ادامه این مطلب بررسی خواهد شد. لطفا همراه ما باشید.

شما عزیزان می توانید برای بهره مندی از مشاوره ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد، با مشاوران مجرب ما در مرکز مشاوره تحصیلی پاسخ با ما تماس بگیرید. کارشناسان این مجموعه تحصیلی با سال ها تجربه ای که در این زمینه دارند ، اطلاعات دقیق را در اختیار شما قرار خواهند داد.

همین حالا تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

ایا بدون کنکور میشود ارشد خواند

ایا بدون کنکور میشود ارشد خواند ؟ بله این امکان وجود دارد و دارندگان مدرک لیسانس پیوسته‌ و ناپیوسته‌ با توجه به معدلی که دارند می توانند در دانشگاه ثبت نام نمایند. رشته‌ های بدون کنکور ارشد ، تنوع بسیاری دارند. شما مجاز هستید همان رشته‌ دوران کارشناسی خود را ادامه دهید و یا اینکه در یک رشته‌ دیگر ثبت نام کنید. البته‌ به این موضوع هم توجه داشته باشید که ثبت نام ارشد بدون کنکور در تمام دانشگاه ها ، بر اساس شرط معدل انجام می گیرد و معدل شما باید مناسب باشد.

چگونه بدون کنکور ارشد بخوانیم

حالا که اطلاع یافتید می توانید مقطع ارشد را به صورت بدون کنکور ثبت نام کنید ، احتمالا این سوال برای شما پیش آید که چگونه بدون کنکور ارشد بخوانیم. به عبارتی دیگر در کدام دانشگاه ها می توان ثبت نام ارشد بدون کنکور را انجام داد؟ در بخش های بعدی می خواهیم به این سوال شما پاسخ دهیم :

احتمالا این را هم بپسندید  رشته های ارشد وزارت بهداشت بدون کنکور 1402 📞 لیست رشته های استعداد درخشان

ارشد بدون آزمون فراگیر پیام نور

اولین پیشنهاد ما به شما برای بدون کنکور خواندن‌ مقطع ارشد ، ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور است. درست است که برای پذیرش ارشد در این دانشگاه ، آزمون برگزار می شود اما شرایط و سطح طراحی سوالات این آزمون بسیار آسان تر از آزمون کارشناسی ارشد سراسری است. شما برای شرکت در آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ، ابتدا تعیین می کنید که کدام رشته‌ و گرایش تحصیلی را می خواهید و سپس در آزمون مربوط به همان رشته‌ و گرایش ، شرکت خواهید گرفت.

منظور از فراگیر بودن‌ آزمون نیز بدین معناست که ترم یک به صورت خودخوان گذرانده‌ می شود. پذیرفته شدگان این آزمون ، با ورود به دانشگاه ، ترم دوم خود را آغاز می کنند. ترم یک که به صورت فراگیر است را خودتان درس خواهید خواند و منابع مربوط به رشته‌ تحصیلی تان که همان کتاب های درسی ترم یک شما هستند را مورد مطالعه قرار خواهید داد. سپس در صورت شرکت در آزمون و پذیرفته شدن‌ در دانشگاه ، ترم یک شما گذرانده‌ می شود و حدود 6 تا 8 واحد درسی را پاس می کنید.

ثبت نام ارشد بدون کنکور فراگیر پیام نور ، شرایط سختی ندارد و تنها شرط برای آنها ، ارائه مدرک لیسانس پیوسته یا ناپیوسته معتبر با حداقل معدل 12 است. در صورتی که واجد شرایط هستید ، برای ثبت نام باید به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کنید. زمانبندی های ثبت نام و برگزاری آزمون نیز در این سامانه اطلاع رسانی خواهد شد.

ارشد بدون کنکور استعداد درخشان دانشگاه آزاد

چگونه بدون کنکور ارشد بخوانیم ؟ برای ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد ، می توانید دانشگاه آزاد را هم انتخاب کنید. این دانشگاه یکبار در سال گذشته‌ ، آزمون فراگیر را مشابه با دانشگاه پیام نور برگزار کرد. برای سال جاری فعلا مشخص نیست که دوباره این آزمون را برگزار کند یا نه. اما شیوه اصلی پذیرش بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ، ثبت نام طرح استعداد درخشان می باشد. برای ثبت نام ارشد استعداد درخشان دانشگاه آزاد ، فرقی نمی کند که از کدام یک از دانشگاه های سراسری و یا دانشگاه آزاد فارغ التحصیل شده‌ باشید. زیرا امکان ثبت نام برای فارغ التحصیلان دوره کارشناسی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته فراهم می باشد.

احتمالا این را هم بپسندید  کارشناسی ارشد اصفهان بدون کنکور 1402 📞 دانشگاه آزاد ، پیام نور و دولتی

ثبت نام کارشناسی ارشد استعداد درخشان دانشگاه آزاد ، دو شرط مهم دارد. شرط اول ، دارا بودن‌ حداقل معدل 16 می باشد. شرط دوم هم این است که از زمان فارغ التحصیلی شما بیشتر از سه سال نگذشته باشد. اگر واجد این شرایط هستید ، می توانید در سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی azmoon.org اقدامات لازم برای ثبت نام را انجام دهید.

رشته‌ های تحصیلی بدون کنکور ارشد استعداد درخشان دانشگاه آزاد ، تنوع بالایی دارند. شما می توانید در رشته‌ دوران کارشناسی خود یا در رشته‌ ای مغایر با آن ، ثبت نام نمایید.

شما عزیزان می توانید برای بهره مندی از مشاوره ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد، با مشاوران مجرب ما در مرکز مشاوره تحصیلی پاسخ با ما تماس بگیرید. کارشناسان این مجموعه تحصیلی با سال ها تجربه ای که در این زمینه دارند ، اطلاعات دقیق را در اختیار شما قرار خواهند داد.

همین حالا تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

ارشد بدون آزمون دانشگاه های سراسری

چگونه بدون کنکور ارشد بخوانیم

ارشد بدون کنکور را می توانید در دانشگاه های سراسری هم ثبت نام کنید اما شیوه پذیرش در این دانشگاه ها متفاوت است. دانشگاه های روزانه ، شبانه ، غیرانتفاعی و پردیس خودگردان ، حدود 10 درصد از ظرفیت پذیرش هر یک از رشته‌ های ارشد را به دانش آموختگان برتر همان رشته‌ اختصاص می دهند. منظور از دانش آموختگان برتر ، 10 درصد دانشجویان دارای معدل بالا در یک رشته‌ و در یک ورودی است.

سوالات متداول

  •  ایا بدون کنکور میشود ارشد خواند؟

بله ، شما با داشتن‌ مدرک لیسانس معتبر می توانید ثبت نام بدون کنکور ارشد را در دانشگاه های مختلفی انجام دهید.

  • چگونه بدون کنکور ارشد بخوانیم ؟ 

ثبت نام آزمون فراگیر ارشد پیام نور و آزاد و یا ثبت نام ارشد استعداد درخشان دانشگاه آزاد ، راه هایی برای پذیرش بدون کنکور در مقطع ارشد هستند.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

کارشناسی ارشد اصفهان بدون کنکور

کارشناسی ارشد اصفهان بدون کنکور 1402 📞 دانشگاه آزاد ، پیام نور و دولتی

ثبت نام کارشناسی ارشد اصفهان بدون کنکور ویژه فارغ التحصیلان دارای معدل بالای مقطع کارشناسی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر