از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

نکات طلایی کنکور 1401 – کلیدهای درس خواندن و تست زدن برای کنکور 1401

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

نکات طلایی کنکور 1400 - کلیدهای درس خواندن و تست زدن برای کنکور 1400

 

داشتن برنامه ای صحیح و اصولی مهم ترین چیزی است که داوطلبان کنکور سراسری 1401 برای شروع مطالعه و درس خواندن باید داشته باشند. بدون داشتن یک برنامه منظم و برنامه ریزی روزانه ، هفتگی و ماهانه حتی اگر زمان زیادی هم برای درس خواندن داشته باشید ، به نتیجه نخواهید رسید. در این مسیر می توانید از یک مشاور و برنامه ریز کنکور یا رتبه های برتر نیز کمک بگیرید. در این مطلب قصد داریم نکات طلایی کنکور 1401 و روش های صحیح مطالعه را برای داوطلبان آزمون سراسری شرح دهیم.

توصیه می شود برای دریافت مشاوره برنامه ریزی تخصصی و انجام یک برنامه ریزی حرفه ای ، با مشاوران مجرب ما در ارتباط باشید تا زحمات یکساله شما به ثمر برسد. برای ارتباط با مشاوران کافیست تماس بگیرید.

همین حالا تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور : 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

نکات طلایی کنکور 1401

اول از همه و پیش از بررسی نکات طلایی کنکور 1401 ، باید بدانید که هم اکنون زمان کمی تا برگزاری کنکور باقی مانده است و طبیعتا باید برنامه ریزی شما در این دوران متفاوت تر از بازه های زمانی دیگر باشد.

در ماه های پایانی کنکور ، فرقی نمی کند که تا چه حد در مطالعه دروس عمومی و اختصاصی پیش رفته اید و چقدر در اجرای برنامه ریزی موفق بوده اید ، در این زمان باید به فکر تنظیم برنامه ریزی جهت جمع بندی دروس باشید و دیگر زمانی باقی نمانده است که مباحث جدید تر را مطالعه کنید. ماه آخر را با هر وضعیت درسی که هستید جدی بگیرید و آن را بی برنامه و بی هدف از دست ندهید.

نکات طلایی کنکور 1401 – شیوه مطالعه دروس

دروسی که شما با آن سروکار دارید به سه دسته خواندنی ، تمرینی و حفظی تقسیم می شوند که نحوه مطالعه هر یک از آنها متفاوت است و شیوه خاص خود را خواهند داشت.

 • دروس خواندنی : دروسی مانند دین و زندگی ، فلسفه و منطق ، زیست شناسی و … که برای یادگیری و به خاطر سپردن آنها نیاز به استدلال و مرور زیادی دارند. برای یادگیری دروس خواندنی بهتر است پس از مطالعه ، مطالب مهم را در حاشیه کتاب خود خلاصه نویسی کنید.
 • دروس تمرینی : دروسی مانند ریاضی ، فیزیک و مسائل شیمی که برای یادگیری نیاز به حل تمرین های تستی و تشریحی زیادی دارند. در برنامه ریزی برای مطالعه این دروس بیشترین زمان مطالعه خود را به تست زدن و حل تمرین اختصاص دهید.
 • دروس حفظی : دروسی هستند که برای یادگیری نیاز به مرور و تکرار فراوان دارند. مانند لغات زبان انگلیسی ، لغات ادبیات ، تاریخ ادبیات و … . برای یادگیری لغات زبان از فلش کارت استفاده کنید و لغات خوانده شده را در طول هفته مرور کنید.

طبق یک برنامه ریزی استاندارد عمل کنید. برنامه ریزی صحیح به شما کمک می کند تمامی دورس را به صورت متعادل مطالعه کنید و در بازه های مشخص دروس را جمع بندی کنید.

نکات طلایی کنکور 1401 – مرور مطالب

فراموشی دروس خواننده شده امری طبیعی است و برای همه دانش آموزان پیش می آید. مرور و تکرار مطالب خوانده شده باعث می شود مطالب وارد حافظه بلند مدت شما شده و در جلسه آزمون ، سرعت عملتان بیشتر شود. در ادامه مطلب یکی از نکات طلایی کنکور 1401 را در رابطه با مرور مطالب شرح داده ایم . مرور می تواند دارای سه مرحله باشد:

 • مرور از روی خلاصه نویسی : مرور از روی مطالب خلاصه نویسی شده سریع ترین و کامل ترین شکل مرور است. در این نوع مرور باید در ابتدا الگوی یادآوری درس موردنظر را در ذهن خود ترسیم کنید و سعی کنید همه قسمت ها را به خاطر آورید. این کار باعث می شود تمامی مطالب را مرور کنید.
 • مرور از روی کتاب و جزوه : در این نوع مرور دانش آموز مطالب خوانده شده یا مطالب مهم و نشان دار را مجدد از روی منبع اولیه مرور می کند که این روش وقت زیادی را از شما می گیرد.
 • مرور با تست : به این روش بازیابی از طریق آزمون نیز گفته می شود. شما می توانید با تست زدن مطالب مورد مطالعه آنها را مرور کنید. اما این روش نمی تواند جامعیت مطالب را تضمین کند یعنی ممکن است برخی از نکات مهم در تست وجود نداشته باشد. بهتر است برای مرور با تست ، پاسخنامه تشریحی آزمون نیز بطور دقیق خوانده شود.
احتمالا این را هم بپسندید  رشته انسانی ✨ معرفی کامل رشته انسانی از پایه نهم تا دانشگاه

نکات طلایی کنکور – تست زدن

تست زدن اهمیت زیادی برای آمادگی در کنکور سراسری دارد زیرا شما را با تیپ سوالات آزمون سراسری آشنا می کند و باعث می شود مطاب خوانده شده برای شما مجددا مرور شود.

نکات طلایی کنکور 1401 درباره تست زدن :

 • به صورت انبوه تست نزنید بهتر است تست ها را با حجم کم ولی با تعداد دفعات زیاد کارکنید تا مطالب در ذهن شما تثبیت شود.
 • تست ها را بصورت گزینشی کار کنید زیرا با اینکار می توانید مرور همه ی مطالب را پوشش دهید.
 • پس از هر مطالعه 10 تا 15 عدد تست بزنید زیرا با الگوی تستی مطلب خوانده شده آشنا خواهید شد.
 • هنگام زدن تست های آموشی زمان را در نظر نگیرید و درصورتیکه نتوانستید سوالات را پاسخ دهید ، برای یافتن پاسخ ابتدا به کتاب درسی و درسنامه و در نهایت به پاسخنامه مراجعه کنید و نکته های جدید تست را در حاشیه کتاب خلاصه نویسی کنید.
 • مهم ترین کار پس از تست زدن ، تحلیل سوالات است. تست های غلط و نزده را بررسی و علت یابی کنید. پاسخ تست های درست را نیز بررسی کنید زیرا ممکن پاسخنامه راه حل آسان تر و سریع تری را ارائه داده باشد.

نکات مرور و جمع بندی

در یک ماه زمان مانده به کنکور 1401 ، مرور و جمع بندی دروس می بایست از طریق تست زنی انجام بگیرد در این بازه زمانی باید برخی مباحث کم اهمیت تر را حذف و یا به زمان دیگری موکول کنید و اولویت اول تست زنی باید در چند درس خاص که اهمیت بیشتری دارند ، باشد.

مثلا در درس زیست شناسی مباحث گردش مواد و شارش انرژی در جانداران نسبت به مباحث تکنولوژی زیستی و تنظیم محیط داخلی و دفع مواد زاید ، از اهمیت بیشتری برخوردارند و با بررسی بودجه بندی دروس مختلف ، متوجه اهمیت هر درس خواهید شد.

نکات طلایی کنکور 99 - نکات طلایی که زحمات شما را به ثمر میرساند

در حال حاضر که در ماه های پایانی و نزدیک به کنکور 1401 به سر می بریم ، اهمیت برنامه ریزی بیش از پیش افزایش می یابد و تنها با بهره گیری از نکات طلایی و اجرای آن در برنامه ریزی است که می توان این ایام را پشت سر گذاشت. اما منظور از نکات طلایی که زحمات شما را به ثمر می رساند چیست و چگونه باید آن ها را در برنامه ریزی خود اعمال کنیم ؟

با مشاوران ما تماس بگیرید تا از نکات طلایی کنکور 1401 و روش های تنظیم برنامه ریزی حرفه ای در روز های پایانی باقی مانده به کنکور ، مطلع شوید.

همین حالا تماس بگیرید

تماس از استان تـهران : 9092301611

تماس از سراسر کشور : 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

انجام برنامه ریزی صحیح در دوران جمع بندی

در ماه های پایانی کنکور ، باید تمام تمرکزتان بر روی دوباره خوانی باشد و وقت جدید خوانی و تمام کردن کل مطالب نیست. اشتباهی که اکثر داوطلبان انجام می دهند که اکثرا هم ناشی از استرس است ، تمام وقت خود را بر روی مطالبی می گذارند که حتی در طول سال یکبار هم آن ها را نخوانده اند.

در نطر داشته باشید که شما 70 درصد مباحث با با کیفیت 100 درصد بخوانید ، خیلی بهتر است تا 100 درصد مباحث را با کیفیت 70 درصد بخوانید.

بنابراین در ماه های پایانی ، برنامه ریزی را طوری تنظیم کنید که تمام دروسی را که تاکنون خوانده اید ، یکبار به طور کامل جمع بندی کنید.

انتخاب بهترین منابع کمک آموزشی از نکات طلایی کنکور 1401

با تغییر برنامه ریزی در ماه های پایانی کنکور ، منابع مطالعاتی شما به منابع جمع بندی تغییر می کنند. در این زمان باید با تهیه یک کتاب به عنوان منبع تست ، تست های کنکوری سال های گذشته و تست های تالیفی استاندارد را کار کنید و با مدیریت زمان و ایجاد فضای مشابه کنکور ، سعی در حل تست ها داشته باشید.

از منابع کمک آموزشی مخصوص دوران جمع بندی می توان به دو کتاب زرد جمع بندی قلم چی و خط ویژه انتشارات گاج اشاره کرد که استفاده شده توسط رتبه های برتر کنکوری هست.

تناسب دروس عمومی و اختصاصی

از نکات طلایی کنکور 1401 در دوران جمع بندی ، توجه به تعادل میان دروس عمومی و اختصاصی است. برای ایجاد تناسب در جمع بندی دروس عمومی و اختصاصی ، باید به اهمیت هر یک از آن ها در کنکور توجه کنید.

درس زبان و ادبیات فارسی در دروس عمومی بیشترین اهمیت را دارد و باید بیش از دروس دیگر به آن پرداخته شود. در دروس اختصاصی نیز زیست شناسی در کنکور تجربی ، ریاضیات در کنکور ریاضی و در کنکور انسانی نیز ادبیات و عربی تخصصی بیشترین اهمیت را دارند.

تعداد ساعات مطالعه

ساعت مطالعه شما در دوران جمع بندی افزایش می یاید زیرا برنامه ریزی فشرده تر شده است و باید با اختصاص زمان بیشتر ، بتوانید تمام مباحث را بررسی و جمع بندی کنید.

توصیه می کنیم اگر ساعت مطالعه کمی دارید ، حتما در روز نیم ساعت افزایش دهید تا پس از چند روز به تعادل لازم برسید.

نکات طلایی کنکور 1401 در هفته آخر

توصیه ما این است که هفته آخر کنکور مخصوصا دو روز مانده به کنکور را بیشتر استراحت کنید و کمتر درس بخوانید چرا که مغز شما باید بازدهی کافی در جلسه کنکور نیز داشته باشد و طبیعتا مطالعه حجم زیادی از مباحث در روز های پایانی فقط استرس شما را بیشتر می کند. پس باید با استراحت بیشتر در هفته آخر ، آرامش خاطر خود را حفظ کنید. ورزش کردن ، پیاده روی ، تغذیه سالم مخصوصا شب قبل از برگزاری کنکور از نکاتی هستند که در هفته آخر باید رعایت کنید.

مطلب فوق توسط تیم مشاوره “پاسخ با ما” تهیه شده است ، اما بدون شک اهمیت برنامه ریزی و به کار گیری نکات طلایی در کنکور 1401 برای ماه پایانی ، فراتر از این مطلب است و نیاز به بررسی دقیق تر دارد.

 با مطالعه مطالب زیر می توانید اطلاعات بیشتری نیز به دست آورید

نکات طلایی روزهای آخر برای قبولی در رشته پزشکی
بیست روز مانده به کنکور هیچی نخوندم
چگونه در جلسه کنکور با بالاترین آمادگی ظاهر شویم
راهنمای ورود و حضور بی استرس در جلسه کنکور
کسانی که برای کنکور دیر شروع کردند

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

آخرین رتبه قبولی فیزیوتراپی بابل

آخرین رتبه قبولی فیزیوتراپی بابل 📞 طبق قبولی های دو سال اخیر

دانشگاه علوم پزشکی بابل در گروه تجربی ، رشته‌ های مختلفی را ارائه می دهد …

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر