از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

نحوه پذیرش ارشد فراگیر پیام نور 📞 شرایط و نحوه پذیرش کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

نحوه پذیرش ارشد فراگیر پیام نور

اطلاع از نحوه پذیرش ارشد فراگیر پیام نور برای داوطلبانی که می خواهند مقطع ارشد را به صورت فراگیر در دانشگاه پیام نور بگذرانند ، مورد سوال است. این دانشگاه رشته‌ های کارشناسی ارشد خود را به شیوه فراگیر هم ارائه می کند و داوطلبان با داشتن مدرک لیسانس و برخورداری از دیگر شرایط ، امکان ثبت نام دارند. در این مطلب می خواهیم به بررسی شرایط و نحوه پذیرش کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور بپردازیم. لطفا همراه ما باشید.

شما عزیزان می توانید برای بهره مندی از مشاوره ثبت نام بدون آزمون کارشناسی ارشد در دانشگاه های مختلف ، با مشاوران ما در مرکز مشاوره تحصیلی پاسخ با ما تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.

همین حالا تماس بگیرید 

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

نحوه پذیرش ارشد فراگیر پیام نور 1403

آزمون کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور هر ساله برای تعداد زیادی از رشته‌ های کارشناسی ارشد این دانشگاه برگزار می شود. داوطلبانی که علاقه ای به شرکت در آزمون ارشد سراسری ندارند و یا اینکه رتبه آنها مناسب قبولی در رشته‌ مورد علاقه شان نیست ، می توانند ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور را انجام دهند. این آزمون توسط دانشگاه پیام نور برگزار می شود و مسئول ثبت نام از داوطلبان و برگزاری آزمون به عهده سازمان سنجش آموزش کشور است.

داوطلبان می توانند با شرکت در آزمون کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور ، به شیوه آسان تری وارد رشته‌ مورد علاقه خود در مقطع ارشد شوند. برای هر یک از رشته‌ های امتحانی این آزمون ، منابع معرفی شده‌ اند و داوطلبان باید با مطالعه منابع خود را برای حضور در آزمون آماده کنند.

در ارتباط با نحوه پذیرش ارشد فراگیر پیام نور لازم است بدانید که داوطلبان ترم یک را به صورت دانش پذیری می گذرانند و در صورت قبولی در آزمون ، از ترم دوم وارد دانشگاه می شوند. منظور از دانش پذیری بودن ترم یک بدین معناست که دانشجو به مطالعه منابع آزمون در رشته‌ امتحانی خود می پردازد و سپس در آزمون شرکت می کند. اگر در این آزمون موفق به کسب نمره قبولی شود ، ترم یک را با موفقیت گذرانده‌ است و با ورود به دانشگاه ، ترم دو را آغاز می کند. اما اگر موفق به کسب نمره لازم در آزمون نشود ، قبولی او لغو می شود و می بایست منتظر برگزاری آزمون فراگیر سال آینده باشد.

مرتبط بخوانید : فراگیر ارشد پیام نور چیست

شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 

اطلاع از جزئیات نحوه پذیرش ارشد فراگیر پیام نور برای شرکت در این آزمون کافی نیست. شما اگر می خواهید در آزمون شرکت کنید ، باید از شرایط آن اطلاع داشته باشید. این شرایط به شرح زیر می باشند :

  • ارائه مدرک کارشناسی پیوسته یا کارشناسی ناپیوسته که مورد تایید وزارت علوم تحقیقات و فناوری باشد.
  • داوطلبان با داشتن مدرک بالاتر از کارشناسی نیز می توانند در آزمون فراگیر ارشد پیام نور شرکت نمایند.
  • دانشجویان سال آخر مقطع کارشناسی که حداکثر تا 31 شهریورماه فارغ التحصیل می شوند ، مجاز به ثبت نام در آزمون هستند.
  • طلاب حوزه علمیه که دوره سطح 2 را با موفقیت گذرانده‌ اند ، مجاز هستند که در آزمون ارشد فراگیر یکی از رشته‌ های علوم انسانی ثبت نام کنند. مدرک صادر شده‌ طلاب باید مورد تایید مرکز حوزه های علمیه قم ، اصفهان و خراسان رضوی باشد.
  • داوطلبان آقا باید برای مشخص کردن وضعیت نظام وظیفه خود یکی از کارت های معافیت دائم ، معافیت موقت یا کارت پایان خدمت هوشمند را ارائه کنند.

منابع آزمون کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور

برای شرکت در آزمون کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور و قبولی در آزمون باید از منابع آزمون اطلاع داشته باشید. منابع ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور برای هر یک از رشته‌ ها و گرایش ها صورت مجزا معرفی می شوند. داوطلبان باید با بررسی دفترچه ثبت نام ، منابع مربوط به رشته‌ امتحانی خود را بیابند. این منابع شامل 6 تا 10 واحد ترم یک هستند و در واقع همان واحدهای درسی ترم یک رشته‌ انتخابی داوطلب می باشند. داوطلب با مطالعه منابع ، آمادگی لازم را برای حضور در آزمون به دست می آورد و در صورت کسب نمره قبولی ، می تواند با ورود به دانشگاه ترم دو را آغاز نماید.

احتمالا این را هم بپسندید  ارشد فراگیر مدیریت - ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر مدیریت پیام نور و آزاد

با توجه به متعدد بودن رشته‌ ها و گرایش های آزمون کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور ، می توانید برای اطلاع از منابع آزمون فراگیر برای رشته‌ امتحانی خود ، با مشاوران ما در مرکز تحصیلی پاسخ با ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

مرتبط بخوانید : زمان ثبت نام ارشد فراگیر

شرط معدل آزمون ارشد فراگیر پیام نور

نحوه پذیرش ارشد فراگیر پیام نور

یکی از مهم ترین موارد در نحوه پذیرش ارشد فراگیر پیام نور ، برخورداری از معدل مناسب است. در این آزمون ، داوطلبانی که معدل بالاتری داشته باشند ، شانس قبولی بیشتری دارند. برای این آزمون ، شرط معدل دقیق تعیین نشده‌ است اما معدل مقطع کارشناسی داوطلب به میزان 20 درصد در نمره نهایی موثر است. 80 درصد از نمره نهایی آزمون را هم نمره اکتسابی در آزمون کتبی ، تعیین می کند.

بنابراین شما در صورت داشتن معدل پایین هم می توانید در آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور شرکت کنید. اگر موفق به کسب نمره بالایی در آزمون شوید ، می توانید معدل پایین خود را جبران کرده‌ و پذیرفته شوید.

مرتبط بخوانید : شرایط قبولی ارشد فراگیر پیام نور

سوالات شما

  • نحوه پذیرش ارشد فراگیر پیام نور به چه صورت است؟

نحوه پذیرش ارشد فراگیر پیام نور با شرکت در آزمون می باشد. داوطلبان باید با مطالعه منابع ، آمادگی لازم را برای شرکت در این آزمون به دست آورند.

  • برای پذیرش در آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور به چه معدلی نیاز است؟

ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور ، شرط معدل ندارد.

  • منابع آزمون فراگیر ارشد پیام نور کدام کتاب ها هستند؟
احتمالا این را هم بپسندید  منابع ارشد فراگیر پیام نور روانشناسی تربیتی 1401 - لیست کامل منابع + دروس امتحانی

منابع آزمون کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور ، واحدهای درسی ترم یک رشته‌ انتخابی دانشجو هستند.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

تکمیل ظرفیت ارشد فراگیر پیام نور

تکمیل ظرفیت ارشد فراگیر پیام نور 📞 زمان و شرایط شرکت در تکمیل ظرفیت فراگیر پیام نور

تکمیل ظرفیت ارشد فراگیر پیام نور ممکن است برگزار شود تا داوطلبانی که در مرحله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر