از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

نتایج نظام مهندسی ساختمان 1402 📞 زمان اعلام نتایج 3 نوبت آزمون نظام مهندسی ساختمان

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

نتایج نظام مهندسی ساختمان

پس از اتمام فرایند برگزاری آزمون نظام مهندسی 1402 ، شرکت کنندگان این آزمون باید برای دریافت پروانه اشتغال به کار خود از جواب آزمون مطلع شوند. آزمون نظام مهندسی ساختمان 1402 در سه نوبت از سال برگزار می شود و نتایج آن نیز در سه نوبت اعلام خواهد شد. داوطلبان واجد شرایط مجاز به شرکت در هر سه آزمون هستند تا بر اساس نمره بهتری که در یک آزمون کسب کرده اند ، اقدامات بعدی را انجام دهند. در ادامه این مطلب همراه ما باشید تا برای زمان و نحوه دریافت نتایج نظام مهندسی ساختمان 1402 راهنمایی تان کنیم.

شما داوطلبان عزیز می توانید برای راهنمایی در خصوص اعلام نتایج و اعتراض به آزمون نظام مهندسی با مشاوران مجرب ما تماس بگیرید.

همین حالا تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

زمان اعلام نتایج اولیه نظام مهندسی ساختمان 1402

همانطور که در ابتدای مطلب هم اشاره کردیم ، آزمون نظام مهندسی 1402 در سه نوبت برگزار می شود بر خلاف سال های قبل که در دو نوبت برگزار می شد. داوطلبانی که ثبت نام این آزمون ها را انجام داده‌ اند و در جلسه آزمون هم حضور داشته اند ، می توانند حدود 2 ماه بعد از فرایند برگزاری، اقدام به دریافت نتایج کنند.

زمان اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی ساختمان نوبت اول

نوبت اول آزمون نظام مهندسی ساختمان در اردیبهشت ماه 1402 برگزار شده‌ است و چند هفته پس از برگزاری نیز نتایج اعلام گردید. داوطلبانی که در این آزمون حضور داشته اند، می توانند هم اکنون به سایت مراجعه کرده‌ و نتایج شان را دریافت کنند. نتایج آزمون نوبت اول در روز چهارشنبه به تاریخ 28 تیرماه منتشر شد.

زمان اعلام نتایج نظام مهندسی نوبت دوم

نوبت دوم آزمون نظام مهندسی 1402 در شهریورماه برگزار خواهد شد و داوطلبان می توانند حتی در صورت شرکت در آزمون نوبت اول، در این آزمون نیز شرکت نمایند. زمان اعلام نتایج نتایج نظام مهندسی ساختمان 1402 نوبت دوم فعلا مشخص نیست اما احتمالا در آبان ماه باشد.

احتمالا این را هم بپسندید  آیا آزمون نظام مهندسی در نیمه دوم سال 1402 برگزار می شود ؟ 📞 زمان دقیق برگزاری

زمان اعلام نتایج آزمون ورود به حرفه مهندسی ساختمان نوبت سوم

با تصمیمات وزارت راه و شهرسازی، آزمون نظام مهندسی در نوبت سوم هم برگزار می شود که زمان آن در زمستان و در دی ماه می باشد. شرکت کنندگان نوبت های اول و دوم و همچنین سایر داوطلبان واجد شرایط ، امکان شرکت در آزمون نوبت سوم را دارند. نتایج نظام مهندسی 1402 نوبت سوم احتمالا تا اواخر سال یا در اوایل فروردین ماه 1403 اعلام گردد.

زمان اعلام نتایج نهایی نظام مهندسی ساختمان 1402

بعد از اعلام نتایج اولیه آزمون نظام مهندسی، داوطلبانی که امتیاز نهایی را کسب کرده‌ باشند باید پس از مراجعه حضوری و بررسی مدارک ، در انتظار اعلام نتایح نهایی باشند. در حال حاضر ، اطلاعیه ای در خصوص زمان اعلام نتایج نهایی آزمون نظام مهندسی منتشر نشده‌ است اما پیش بینی می شود مدتی پس از اعلام نتایج اولیه ، نتایج نهایی هم بر روی سایت قرار بگیرد.

مرتبط بخوانید : سهمیه ایثارگران در آزمون نظام مهندسی

نحوه دریافت نتایج آزمون نظام مهندسی 1402

برای دریافت نتایج نظام مهندسی ساختمان باید به صورت اینترنتی اقدام کنید. سایت مشاهده نتایج، سامانه inbr.ir می باشد. در این سامانه لینک دریافت نتایج فعال خواهد شد که با ارائه اطلاعات می توان نتیجه را مشاهده نمود.

  • به منظور دسترسی به نتایج آزمون نظام مهندسی ساختمان، وارد سایت inbr.ir شوید و از منوی بالای سامانه گزینه “سامانه آزمون های ورود به حرفه” را انتخاب کنید.
  • بعد از ورود به سامانه آزمون های ورود به حرفه ، باید بر روی گزینه آزمون مدنظرتان کلیک نمایید. سپس باید لینک مربوط به نتایج آزمونی که در آن شرکت کرده‌ اید را انتخاب کنید.

در مرحله بعد، سه روش برای دریافت نتایج آزمون مشاهده خواهید کرد که عبارتند از :

  • روش اول: جستجو بر اساس مشخصات فردی به شرح نام خانوادگی ، شماره شناسنامه و سال تولد
  • روش دوم: جستجو بر اساس شماره ملی ، شماره شناسنامه و سال تولد
  • روش سوم: جستجو بر اساس شماره داوطلبی به شرح شماره داوطلبی ، شماره شناسنامه و سال تولد

پس از انتخاب یکی از روش ها، اطلاعات خواسته شده‌ را درج کنید و سپس دکمه “جستجو” را بزنید. لازم به ذکر است که داوطلبان می توانند از امتیاز قبولی خود در آزمون نظام مهندسی حداکثر برای 3 سال آینده استفاده کنند.

اعتراض به نتایج آزمون نظام مهندسی 1402

نتایج نظام مهندسی ساختمان

با توجه به اینکه برخی از شرکت کنندگان آزمون نظام مهندسی نسبت به نتایج اعتراض دارند ، در سایت inbr.ir امکان اعتراض به نتایج فراهم می شود. داوطلبانی که موفق به کسب حدنصاب قبولی نشده‌ اند و درخواست بازنگری نتایج را ‌دارند ، می توانند فرم اعتراض به نتایج آزمون نظام مهندسی را تکمیل کرده‌ و در سایت مذکور به ثبت برسانند. لازم به ذکر است که برای اعتراض به نتایج آزمون نظام مهندسی باید بخش مربوط به نوع آزمون (آزمون تستی ورود به حرفه مهندسان، کاردان های فنی ساختمان و یا معماران 1402) تکمیل گردد.

احتمالا این را هم بپسندید  آزمون نظام مهندسی عمران 📞 راهنمای کامل ثبت نام و شرکت در آزمون نظام مهندسی عمران

به منظور ثبت درخواست اعتراض خود، وارد سایت inbr.ir شوید و سپس بر روی لینک “ثبت اعتراض به پاسخنامه آزمون” کلیک کنید. سپس باید در صفحه بازه شده، شماره ای که از قبل و موقع ثبت نام اعلام شده‌ است را انتخاب کرده‌ و دکمه ورود را بزنید.

با انجام مراحل توضیح داده‌ شده، ثبت درخواست اعتراض به نتایج آزمون نظام مهندسی با موفقیت انجام می گیرد و چند روز پس از آن نیز نتایج اعتراض اعلام خواهد شد. چنانچه برای اعتراض به نتایج این آزمون به راهنمایی نیاز دارید می توانید با مشاوران ما تماس بگیرید و سوالات خود را بپرسید.

مرتبط بخوانید : فرم اعتراض به آزمون نظام مهندسی

سوالات شما

  • نتایج نظام مهندسی ساختمان 1402 چه زمانی اعلام خواهد شد؟

 زمان اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی ساختمان برای نوبت های اول ، دوم و سوم متفاوت است که در این مطلب مورد بررسی قرار دادیم.

  • سایت دریافت نتایج نظام مهندسی ، کدام سامانه است؟

برای مشاهده نتایج آزمون نظام مهندسی باید وارد سامانه inbr.ir شوید.

  • آیا اعتراض به نتایج آزمون نظام مهندسی امکان پذیر است؟

بله، داوطلبانی که در آزمون نظام مهندسی قبول نشده‌ اند می توانند نسبت به نتایج اعتراض داشته باشند.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

آزمون نظام مهندسی چند بار در سال

آزمون نظام مهندسی چند بار در سال 📞 آزمون نظام مهندسی چند نوبت است

برای بسیاری از داوطلبانی که می خواهند در آزمون نظام مهندسی شرکت کنند ، این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر