از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

منابع کنکور ارشد معماری – معرفی منابع کنکور ارشد معماری

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

منابع کنکور ارشد معماری

 

از رشته های پر متقاضی مقطع کارشناسی ارشد در گروه هنر ، رشته معماری است که در گرایش های مختلف ارائه می شود. آزمون کارشناسی ارشد رشته معماری توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می گردد و علاقه مندان به تحصیل در این رشته باید منابع امتحانی را که سازمان سنجش معرفی می کند ، تهیه کرده و با مطالعه آنها برای حضور در آزمون آمادگی لازم را به دست آورند. در ادامه این مطلب به بررسی منابع کنکور ارشد معماری پرداخته ایم.

مشاوره شرکت در آزمون کارشناسی ارشد و قبولی در آزمون – مشاوره از طریق تماس با مشاوران مجرب مجموعه پاسخ با ما

حتما همین حالا با ما تماس بگیرید و در زمینه های بهترین منابع امتحانی ، برنامه ریزی کردن ، اطلاع از شرایط کنکور کارشناسی ارشد و … از مشاوران با تجربه ما مشاوره تخصصی دریافت کنید.

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

معرفی گرایش های کنکور ارشد معماری

داوطلبانی که در زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد رشته معماری را به عنوان رشته امتحانی خود انتخاب می کنند ، می توانند در زمان انتخاب رشته یکی از 6 گرایش را که با 6 کد ضریب مشخص شده اند را انتخاب نمایند. گرایش های رشته معماری در دوره کارشناسی ارشد به شرح زیر هستند که منابع امتحانی هر کدام از این گرایش ها متفاوت می باشند :

 • رشته معماری گرایش های معماری آموزشی و فرهنگی ، فضاهای درمانی و بهداشتی ، مسكن ، پایداری و فناوری
 • رشته مهندسی معماری منظر
 • رشته مهندسی معماری اسلامی
 • رشته مطالعات معماری ايران
 • رشته بازسازی پس از سانحه
 • رشته معماری داخلی

دروس امتحانی آزمون کارشناسی ارشد رشته معماری

دروس امتحانی هر یک از کد ضریب های رشته معماری متفاوت است و اگر شما رشته و گرایش تحصیلی خود را انتخاب کرده اید ، تنها باید کتابهای مربوط به آن گرایش را مطالعه کنید و نیازی به تهیه منابع امتحانی سایر گرایش ها نیست. بنابراین داوطلبان باید قبل از تهیه منابع بر اساس دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1400 دروس امتحانی مربوط به هر گرایش و ضرایب آن ها را بررسی نمایند.

عناوین دروس امتحانی رشته معماری به شرح زیر هستند :

 • زبان عمومی و تخصصی ( انگلیسی )
 • دروس فنی ساختمان
 • دروس تاریخ و مبانی نظری
 • درک عمومی معماری
 • درک عمومی معماری منظر
 • تاريخ شهر در ايران
 • مبانی بازسازی پس از سانحه (گونه شناسی و طراحی اسكان موقت و دائم، واژگان و تعاریف بلایا و سوانح، مدیریت و برنامه ریزی بازسازی و مدیریت بحران)
 • پروژه عملی طراحی (اسكیس معماری)
 • پروژه تشریحی مطالعات فرهنگ و معماری ایران
 • پروژه عملی طراحی (اسكیس معماری داخلی)

منابع کنکور کارشناسی ارشد معماری 1400 همچون دوره های قبل ، به تفکیک رشته ها و گرایش ها تعیین شده و از سوی سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می شود. با توجه به تغییر هر ساله منابع امتحانی رشته های مختلف ، شما عزیزان می توانید برای اطلاع از بهترین و جدید ترین منابع کنکور ارشد رشته امتحانی خود ، با مشاوران ما تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.

همین حالا با مشاوران مرکز مشاوره تلفنی ثبت نام ارشد تماس بگیرید.

تماس از سراسر کشور : 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

لیست منابع کنکور ارشد معماری

سازمان سنجش در داخل دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور ارشد فقط دروس امتحانی و ضرایب دروس را مشخص کرده است و اشاره ای به منابع مطالعاتی و کمک آموزشی نمی کند. با توجه به اینکه منابع امتحانی کنکور کارشناسی ارشد برای رشته معماری متعدد هستند ، داوطلبان باید کتاب هایی را تهیه نمایند که متناسب با سطح یادگیری آنها می باشد و نمی توان یک کتاب ثابت را به همه داوطلبان کنکوری پیشنهاد کرد.

در همین راستا توصیه ما این است که برای دریافت اطلاعات در خصوص بهترین منابع کنکور ارشد معماری که با آخرین تغییرات کنکور ارشد بروز شده اند و مناسب سطح توانمندی شما هستند ، با مشاوران ما تماس بگیرید تا پس از راهنمایی شدن ، کتابهای معتبر و استانداری را تهیه نمایید.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر