از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

مصاحبه لیسانس به پزشکی 📞 زمان برگزاری و سوالات مصاحبه 1403

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

مصاحبه لیسانس به پزشکی

آزمون لیسانس به پزشکی را دانشگاه علوم پزشکی تهران سالی یکبار برگزار می کند و این فرصت برای علاقه مندان به رشته پزشکی فراهم می شود که با ارائه مدرک لیسانس ، ثبت نام رشته پزشکی را انجام دهند. آزمون کارشناسی به پزشکی شامل چند مرحله است و آخرین مرحله از آن مصاحبه است. داوطلبانی که در آزمون حضور داشته اند ، باید منتظر دعوت به مصاحبه باشند و پس از گذراندن مرحله مصاحبه ، امکان پذیرش خواهند داشت. در این مطلب می خواهیم به بررسی جزئیات مصاحبه لیسانس به پزشکی بپردازیم. لطفا همراه ما باشید.

شما عزیزان می توانید برای پرسیدن سوالات خود راجع به مصاحبه لیسانس به پزشکی با مشاوران مرکز مشاوره پاسخ با ما تماس حاصل بفرمایید.

مشاوران در تمامی موارد مرتبط با آزمون لیسانس به پزشکی راهنمای شما عزیزان هستند.

همین حالا تماس بگیرید ، تماس از سراسر کشور :  9099071612

آیا آزمون لیسانس به پزشکی مصاحبه دارد؟

بسیاری از شرکت کنندگان آزمون کارشناسی به پزشکی اطلاعی از مصاحبه این آزمون ندارند و سوال می پرسند که آیا برای این آزمون مصاحبه برگزار می شود؟ در این خصوص لازم است بدانید که از مراحل اصلی پذیرش در آزمون کارشناسی به پزشکی ، شرکت در مصاحبه است که شامل مصاحبه و ارزیابی روانشناختی می باشد. قبول شدگان آزمون کتبی ، امکان ورود به مرحله مصاحبه را خواهند داشت و بخشی از شانس پذیرش آنها وابسته به عملکردشان در مرحله مصاحبه است.

زمان برگزاری مصاحبه آزمون لیسانس به پزشکی

همانطور که در بخش های قبلی اشاره کردیم ، آزمون لیسانس به پزشکی در دو مرحله کتبی و مصاحبه برگراز می شود. داوطلبانی که در آزمون کتبی حضور داشته اند و حداقل نمره قبولی را کسب کرده اند ، جهت بررسی های بیشتر به مرحله مصاحبه راه پیدا می کنند. دعوت به مرحله مصاحبه به صورت چند برابر ظرفیت انجام می گیرد و از میان دعوت شدگان ، حدود 20 نفر پذیرش می شوند. لازم به ذکر است که دعوت به مصاحبه لیسانس به پزشکی به معنای پذیرش قطعی در این آزمون نیست و داوطلب باید عملکرد مناسبی از خود نشان دهد. زمان برگزاری مصاحبه برای سال 1403 به طور دقیق مشخص نشده است اما از آنجایی که سال قبل در شهریورماه برگزار شده است ، احتمال دارد امسال نیز در شهریورماه برگزار گردد.

مرتبط بخوانید : راهنمای تحصیل در رشته دندانپزشکی در ترکیه

سایت انتشار دعوت شدگان به مصاحبه لیسانس به پزشکی

داوطلبانی که در آزمون لیسانس به پزشکی شرکت کرده اند می توانند برای بررسی وضعیت خود و اطلاع از اینکه به مصاحبه دعوت شده اند یا خیر ، وارد سایت دانشگاه علوم پزشکی تهران به نشانی  education.tums.ac.ir  شوند. در این سامانه ، لینک دعوت شدگان به مصاحبه قرار داده می شود که با ارائه اطلاعات ، می توان از جزئیات مربوطه اطلاع یافت.

مدارک لازم برای حضور در مرحله مصاحبه لیسانس به پزشکی

دعوت شدگان به مرحله مصاحبه لیسانس به پزشکی باید مدارکی را ارائه دهند در غیر این صورت ، ممکن است مصاحبه از آنها انجام نشوند. مدارک شامل مدارک تحصیلی ، شناسنامه و کارت ملی ، مدارک مربوط به دستاوردها و سوابق آموزشی ، مدارک مربوط به سوابق پژوهشی و … هستند. این مدارک باید به محل مصاحبه تحویل داده شوند. همچنین داوطلبان باید فرمی را از سایت دانشگاه علوم پزشکی دانلود کرده و تکمیل نمایند سپس آن را به محل اجرای مصاحبه تحویل دهند. لیست مدارک به شرح زیر می باشد :

 • تصویر تمامی صفحات شناسنامه
 • کارت ملی
 • گواهی تعیین وضعیت نظام وظیفه
 • گواهی پایان یا ترخیص از طرح نیروی انسانی
 • عکس 4*3
احتمالا این را هم بپسندید  رزومه برای لیسانس به پزشکی 📞 جمع آوری و تقویت رزومه برای آزمون 1404

ارائه یکی از مدارک زبان انگلیسی به شرح زیر

 • TOEFL : حداقل نمره قبولی 500
 • IELTS : حداقل نمره قبولی 6
 • MSRT : حداقل نمره قبولی 50
 • MHLE : حداقل نمره قبولی 50

مرتبط بخوانید : تحصیل در رشته پزشکی در ترکیه چگونه است

سوالات مصاحبه لیسانس به پزشکی

برای حضور در مرحله مصاحبه آزمون کارشناسی به پزشکی باید آمادگی بالایی داشته باشید و سوالات را بررسی کنید. سوالات مصاحبه شامل بخش های عمومی و تخصصی هستند که معمولا به شرح زیر می باشند :

بخش سوالات عمومی مصاحبه

 • توضیحاتی در خصوص خمس و زکات
 • توضیحاتی در خصوص حج و جهاد
 • سوالات روانشناسی برای شناخت خصوصیات فردی
 • توضیحاتی درباره مقالات نوشته شده
 • و…

سوالات تخصصی مصاحبه

 • سوالات ترکیبی در زمینه رشته‌ تحصیلی
 • بررسی علاقه مندی ها ، مقالات و کارهای تحقیقاتی و یا ترجمه ها
 • سوالاتی در ارتباط با اصطلاحات تخصصی رشته‌ مورد تحصیل
 • و…
بخش زیادی از سوالات مصاحبه آزمون لیسانس به پزشکی به ارزیابی فراشناختی اختصاص داده می شود همچنین درباره سوابق تحصیلی و پژوهشی شما سوال می شود. داوطلبانی که علاقه مندی بیشتری به رشته‌ پزشکی داشته باشند ، در اولویت جذب قرار می گیرند.

اعلام نتایج مصاحبه کارشناسی به پزشکی

مصاحبه لیسانس به پزشکی

زمان برگزاری مصاحبه لیسانس به پزشکی معمولا در شهریورماه هر سال است و داوطلبانی که در مصاحبه حضور داشته اند ، باید منتظر باشند که نتایج اعلام شود و سپس از قبولی یا عدم قبولی شان اطلاع پیدا کنند. نتایج مصاحبه حدود 3 تا 4 ماه بعد منتشر خواهد شد و داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت دانشگاه علوم پزشکی تهران به نشانی www.education.tums.ac.ir ، نتیجه را مشاهده کنند.

احتمالا این را هم بپسندید  سایت ثبت نام لیسانس به پزشکی 📞 زمان و نحوه ثبت نام

سوالات شما

 • مرحله مصاحبه لیسانس به پزشکی کی برگزار می شود؟

زمان برگزاری مصاحبه کارشناسی به پزشکی 1403 حدود دو ماه پس از برگزاری آزمون خواهد بود.

 • برای شرکت در مصاحبه کارشناسی به پزشکی به چه مدارکی نیاز است؟

داوطلبان برای حضور در مرحله مصاحبه کارشناسی به پزشکی باید مدارکی مثل کارت ملی ، شناسنامه ، مدارک مربوط به سوابق تحصیلی و پژوهشی و … را ارائه دهند.

 • آیا دعوت شدن به مصاحبه کارشناسی به پزشکی  به معنای پذیرش قطعی است؟

خیر ، دعوت به مصاحبه لیسانس به پزشکی به صورت چند برابر ظرفیت انجام می گیرد و فقط حدود 20 نفر پذیرفته خواهند شد.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

ازمون لیسانس به پزشکی سخته

ازمون لیسانس به پزشکی سخته 📞 بررسی سختی سوالات لیسانس به پزشکی

بسیاری از داوطلبانی که قصد شرکت در آزمون لیسانس به پزشکی را دارند ، این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر