از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

مسکن فرهنگیان – لینک ورود و راهنمای ثبت نام در سامانه مسکن فرهنگیان

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

مسکن فرهنگیان - لینک ورود و راهنمای ثبت نام در سامانه مسکن فرهنگیان

 

وزارت راه و شهرسازی در راستای کمک به تامین مسکن کارکنان دولت ، طرح ” اقدام ملی تامین مسکن “ را با هدف احداث 400 هزار واحد مسکونی ، برنامه ریزی کرده است و فرهنگیان شاغل در وزارت آموزش و پرورش نیز می توانند در این طرح ثبت نام کنند. به نقل از مدیر کل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش ، تاکنون بیش از 44 هزار واحد مسکن فرهنگیان تحویل داده شده و این طرح در 18 استان و 66 شهرستان اجرایی شده است. سامانه مسکن ملی به نشانی tem.mrud.ir  می باشد و از شرایط اصلی ثبت نام برای فرهنگیان این است که فرد فرهنگی حداقل 5 سال در شهر مورد تقاضا ، سکونت داشته باشند.

راهنمای ثبت نام در سامانه مسکن فرهنگیان

کلیه فرهنگیان متقاضی مسکن آموزش و پرورش می توانند در زمانی که سامانه مسکن ملی تعیین می کند ، وارد سامانه شده و نسبت به ثبت نام و تکمیل اطلاعات و بارگذاری مدارک لازم اقدام نمایند. برای سال 99 زمان ثبت نام تا تاریخ 1 مهر ماه تعیین شده بود اما به دلیل وجود برخی مشکلات از جمله مشکلات اعتبار سنجی پیامکی فرهنگیان ، زمان ثبت نام برای آخرین بار تا 5 مهر ماه تمدید گردید.

لینک ورود به سامانه جامع اقدام ملی مسکن

با کلیک بر روی لینک فوق ، وارد صفحه اصلی سامانه طرح مسکن خواهید شد که لازم است در مرحله اول کد ملی فرد فرهنگی به همراه شماره تلفن همراه او که روشن و در دسترس است ، درج شود. پس از ورود به به پنل کاربری ، اطلاعات و مشخصات همسر و افراد تحت تکفل با دقت وارد شود. (کد ملی ، شماره شناسنامه ، سریال شناسنامه و …) و در نهایت ، ثبت گردد. پیش از ثبت فرم ، حتما اطلاعات درج شده را با دقت بررسی کنید تا اشتباهی در آن ها وجود نداشته باشد و در صورت نیاز اصلاح بفرمایید.

مدارک و اطلاعات لازم جهت ثبت نام مسکن فرهنگیان که باید به سامانه ارائه شوند ، به شرح زیر می باشند :

 • گواهی سابقه سکونت در شهر محل تقاضا در پنج سال اخیر
 • گواهی اشتغال به کار
 • گواهی تحصیلی فرزندان
 • اصل کارت ملی فرد فرهنگی
 • اصل کارت ملی  افراد تحت تکفل
 • اصل شناسنامه فرد فرهنگی
 • اصل شناسنامه همسر فرد فرهنگی
 • گواهی کفالت (سرپرستی) در صورت ضرورت
 • اصل سند مالکیت برای متقاضیانی که دارای زمین هستند

شما عزیزان میتوانید هرگونه سوال و ابهام خود را در مورد نحوه ثبت نام مسکن فرهنگیان از مشاوران ارشد ما در پاسخ با ما بپرسید ، کارشناسان ما تمامی ایام هفته حتی روزهای تعطیل از 8 صبح لغایت 12 شب پاسخگوی شما عزیزان میباشند لطفا بخاطر داشته باشید که تماس صرفا از تلفن ثابت و بدون گرفتن کد و صفر امکانپذیر است .

همین حالا تماس بگیرید 

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از استان تهران 9092301611

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

شرایط متقاضیان برای ثبت نام مسکن فرهنگیان

برای ثبت نام طرح مسکن فرهنگیان شرایطی مد نظر است و به گفته وزیر آموزش و پرورش ، اولویت تحویل واحد های مسکونی برای زنان سرپرست خانوار است. امسال ، بیش از 310 هزار نفر از سراسر کشور در طرح مسکن فرهنگیان ثبت نام نمودند که از این تعداد ، 75 هزار نفر آنها واجد شرایط دریافت مسکن بودند. شرایط متقاضیان به شرح زیر است :

 • افراد متقاضی مسکن فرهنگیان که فاقد زمین یا واحد مسکونی می باشند (از تاریخ 1 فروردین سال 1384 ) و همچنین از 22 بهمن ماه سال 1357 نیز از هیج یک از امکانات نهادهای عمومی غيردولتی مرتبط به تامين مسكن از جمله زمين ، واحد مسكونی ، تسهيلات يارانه ‌ای خريد و يا ساخت واحد مسكونی و … بهره مند نشده اند ، واجد شرایط ثبت نام می باشند.
 • فرد متقاضی باید متاهل و یا سرپرست خانوار باشد.
 • متقاضیان باید حداقل 5 سال سابقه سکونت در شهر مورد تقاضا داشته باشند. (5 سال اخیر)
 • شهرهای جدید که سابقه تاسیس آن کمتر از 5 سال است ، ملاک محل سکونت افراد ، شهر مادر است.
 • زنان سرپرست فرهنگی می توانند در طرح مسکن فرهنگیان ثبت نام کنند به این شرط که حداقل 35 سال سن داشته باشند.
 • متقاضیان نباید هیچ گونه منع قانونی برای دریافت تسهیلات بانکی داشته باشند. (همچون چک برگشتی و ..)
 • فرهنگیانی که ثبت نام طرح مسکن را انجام می دهند ، باید توانایی تامین هزینه ساخت مسکن و پرداخت اقساط ماهیانه بانکی را داشته باشند.

متقاضیان می توانند پس از ثبت نام در سامانه جامع اقدام ملی مسکن و ارائه مدارک لازم ، از بخش مشاهده و پیگیری درخواست ها ، وضعیت درخواست خود را بررسی نمایند.

شرایط دریافت وام مسکن فرهنگیان

مسکن فرهنگیان - لینک ورود و راهنمای ثبت نام در سامانه مسکن فرهنگیان

 

برای فرهنگیانی که ثبت نام طرح مسکن را انجام داده اند و شرایط آنها نیز مورد تایید است ، وام مسکن در نظر گرفته می شود. مبلغ وام در کلان شهر ها و شهرهای بالای جمعیت 200 هزار متفاوت است.

 • زوجین فرهنگی کلان شهر تهران تا 120 میلیون تومان وام دریافت می کنند.
 • زوجین فرهنگی سایر شهر ها تا سقف 100 میلیون تومان از وام مسکن بهره مند هستند.
 • وام مسکن انفرادی برای زوجینی که یکی از آنها فرهنگی است ، در شهر تهران 100 میلیون تومان است.
 • وام مسکن انفرادی برای زوجینی که یکی از آنها فرهنگی است ، در شهر های با جمعیت بیشتر از 200 هزار نفر ، 80 میلیون تومان است.
 • وام مسکن انفرادی برای زوجینی که یکی از آنها فرهنگی است ، در شهر های با جمعیت کمتر از 200 هزار نفر ، 60 میلیون تومان است.

فرهنگیانی که پروانه ساخت نداشته باشند نیز مشمول دریافت وام هستند که در استان تهران 60 میلیون تومان ، مراکز استان ها 50 میلیون تومان و در سایر مناطق نیز تا سقف 40 میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر