از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

مراحل ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1403 📞 از خرید کارت اعتباری تا دریافت شماره پیگیری

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

مراحل ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1403 در حال فرا رسیدن است و داوطلبانی که می خواهند ثبت نام اینترنتی آزمون را در سایت سازمان سنجش انجام دهند ، باید از مراحل ثبت نام اطلاع یابند تا اشتباهی حین تکمیل فرم نام نویسی آزمون رخ ندهد. همانطور که می دانید ، آزمون کارشناسی ارشد برای تمام دانشگاه ها به صورت مشترک اجرا می شود و داوطلبان می توانند با شرکت در آزمون ، انتخاب رشته‌ هر یک از دانشگاه های سراسری و آزاد را انجام دهند. برای شرکت در آزمون نیاز است که ثبت نام اینترنتی در سایت سازمان سنجش انجام شود و اگر می خواهید از مراحل ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد اطلاع یابید ، ادامه این مطلب برای راهنمایی شما داوطلبان عزیز آماده شده‌ است.

مراحل ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

ثبت نام اینترنتی کنکور کارشناسی ارشد از چند مرحله تشکیل شده‌ است که برای ورود به هر مرحله نیاز است که مراحل قبلی به شرح زیر اجرا شوند :

مرحله اول : دانلود و مطالعه دفترچه راهنمای ثبت نام

در مرحله اول ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد نیاز است که دفترچه راهنما را از سایت سنجش دانلود کرده‌ و آن را به دقت بررسی نمایید. در این دفترچه شرایط شرکت در آزمون با جزئیات دقیق و کامل شرح داده‌ شده‌ است که لازم است از آنها اطلاع یابید. همچنین شما برای ثبت نام اینترنتی آزمون نیاز به یکسری اطلاعات و کد ها همچون کد نظام وظیفه ، کد رشته‌ و … دارید که این اطلاعات همگی داخل دفترچه راهنما موجود هستند.

مرحله دوم : تهیه عکس

برای تکمیل فرم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد باید یک قطعه عکس 4*3 اسکن کنید. این عکس باید دارای مشخصات لازم از جمله عدم وجود مهر و منگنه روی آن ، مربوط بودن به سال جاری داوطلب ، اسکن در فرمت jpg ، عدم تاشدگی و خط خوردگی روی آن و … هستند. عکس را با این مشخصات از قبل آماده کنید تا در زمان ثبت نام آزمون با مشکلی مواجه نشوید.

احتمالا این را هم بپسندید  نحوه ثبت نام کارشناسی ارشد 1403 📞 مراحل و راهنمای تصویری ثبت نام کنکور ارشد

مرحله سوم : پرداخت هزینه

مرحله سوم ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد ، پرداخت هزینه است. هزینه باید با کمک کارت بانکی عضو شبکه شتاب و در سایت سازمان سنجش پرداخت شود و پس از واریز موفقیت آمیز ، کد پیگیری دریافت گردد. برای پرداخت هزینه در سایت سنجش ، در صفحه ثبت نام آزمون گزینه خرید کارت اعتباری را انتخاب کنید ، بعد از انتخاب گزینه به درگاه پرداخت امن هدایت می شوید که با درج اطلاعات کارت بانکی شامل شماره کارت ،  رمز پویا و … مبلغ از حساب شما کسر می گردد.

مرتبط بخوانید : کارشناسی ارشد بدون کنکور 

مرحله سوم : تکمیل فرم

بعد از پرداخت هزینه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد ، امکان دسترسی به فرم نام نویسی را خواهید داشت. برای ورود به فرم ، سریال پرداختی که در مرحله قبل دریافت کرده‌ اید را به همراه کد ملی تان درج کنید و پس از مشاهده فرم ، ابتدا باید عکس خود را اسکن نمایید.

بعضی از مشخصاتی که برای تکمیل فرم ثبت نام ارشد نیاز هستند ، به شرح زیر می باشند :

 • کد پیگیری سهمیه برای دارندگان سهمیه های رزمندگان و ایثارگری
 • کد محل صدور شناسنامه
 • کد نظام وظیفه
 • کد رشته‌ مقطع کارشناسی
 • کد موسسه مقطع کارشناسی
 • تاریخ ورود به مقطع کارشناسی
 • معدل کارشناسی
 • معدل کاردانی برای فارغ التحصیلان دوره کارشناسی ناپیوسته
 • و …

مرحله پایانی : دریافت شماره پرونده و شماره پیگیری

در آخرین مرحله ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد باید شماره پرونده و شماره پیگیری را از سامانه دریافت نمایید. دریافت این دو کد نشان دهنده‌ موفقیت آمیز بودن ثبت نام شماست و حتما لازم است از آنها پرینت تهیه کنید و یا یادداشت نمایید. شما برای دریافت کارت ورود به جلسه آزمون ارشد ، ، شرکت در مرحله انتخاب رشته‌ ، دریافت نتایج اولیه ، دریافت نتایج نهایی و اعتراض به نتایج ، نیاز به شماره پرونده و کد پیگیری دارید پس در حفظ این اطلاعات کوشا باشید.

احتمالا این را هم بپسندید  مشاوره انتخاب رشته کنکور ارشد - بهترین مشاوره انتخاب رشته

با انجام مراحل فوق ، ثبت نام اینترنتی آزمون کارشناسی ارشد به پایان می رسد و می توانید از برگه ثبت نام خود پرینت یا فایل pdf تهیه کنید. لازم به ذکر است که زمان ثبت نام آزمون ارشد 1403 از تاریخ 7 الی 13 آبان ماه می باشد و باید در این تاریخ اقدام به ثبت نام خود کنید.

مرتبط بخوانید : زمان انتخاب رشته‌ کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

سوالات شما

 • مراحل ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد چگونه است ؟

مرحله به مرحله ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد را در این مطلب توضیح داده‌ ایم.

 • برای ثبت نام در کنکور کارشناسی ارشد باید به کدام سایت مراجعه کنیم ؟

ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد سراسری و آزاد در سایت سازمان سنجش انجام می شود.

 • آیا ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد هزینه می خواهد ؟

بله از مراحل نام نویسی اینترنتی آزمون کارشناسی ارشد واریز هزینه است.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

ثبت نام ارشد دانشگاه آزاد

ثبت نام ارشد دانشگاه آزاد – ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1402

  آزمون کارشناسی ارشد هر ساله برای پذیرش دانشجو در دانشگاه های سراسری و آزاد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر