از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

مدارس شاهد چه مدارسی هستند 📞 معرفی کامل مدارس + راهنمای ثبت نام

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

مدارس شاهد چه مدارسی هستند

مدارس شاهد چه مدارسی هستند؟ شرایط مورد نیاز برای ورود به مدارس شاهد چیست؟ تحصیل در مدارس شاهد چه مزیت هایی دارد؟ این سوال ها و برخی سوال های دیگر ازجمله پرسش هایی هستند که در مورد مدارس شاهد وجود دارند. مدارس شاهد یکی از برترین مدارس کشور محسوب می شوند که در پایه های تحصیلی ابتدایی ، متوسطه اول و متوسطه دوم دایر هستند. دانش آموزان دارای معدل بالا می توانند بدون شرکت در آزمون و فقط بر اساس امتیازاتی که دارند ، در مدرسه شاهد ثبت نام نمایند. در ادامه این مطلب می خواهیم بررسی کنیم که مدارس شاهد چه مدارسی هستند و شرایط و شهریه این مدرسه را بررسی خواهیم کرد. لطفا همراه ما باشید.

شما دانش آموزان عزیز می توانید برای بهره مندی از مشاوره ثبت نام مدارس ، با مشاوران مجرب ما تماس بگیرید.

همین حالا تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

مدارس شاهد چه مدارسی هستند

اگر می پرسید مدارس شاهد چه مدارسی هستند ، لازم است خدمتتان عرض کنیم که مدارس شاهد مدارسی برتر در سراسر کشور هستند که مخصوص خانواده شهدا ، آزادگان و جاانبازان می باشند. همچنین این مدارس در تمام مقاطع تحصیلی یعنی دبستان ، متوسطه اول و متوسطه دوم وجود دارند و کسانی که شرایط مورد نیاز را داشته باشند می توانند اقدام به تحصیل در این مدارس کنند.

البته بهتر است به این موضوع توجه داشته باشید که مدارس شاهد همواره از بین دانش آموزانی که شرایط خانواده‌ شهید ، جانبازان یا ایثارگران را ندارند نیز ورودی می گیرد و شما اگر سهمیه ایثارگران و شهدا ندارید ، می توانید نسبت به ثبت نام در این مدرسه اقدام کنید.

مرتبط بخوانید : آیا مدارس شاهد در کنکور سهمیه دارند

شرایط پذیرش در مدارس شاهد

پس از اینکه دانستید مدارس شاهد چه مدارسی هستند ، لازم است شرایط لازم برای ورود به این مدارس برتر را بدانید. دانش آموزان اگر از شرایط ورودی این مدارس آگاه باشند می توانند اقدامات لازم را برای ثبت نام در مدارس شاهد انجام دهند.

مهم ترین شرایط مدارس شاهد شامل موارد زیر می شوند:

  • اولوبت با دانش آموزان شاهد است ؛ یعنی متقاضی بایستی فرزند شهید یا فرزند آزادگان یا جانبازان بالای 25 درصد باشد.
  • سایر دانش آموزان ، دانش آموز غیر شاهد محسوب می شوند که با توجه به اولویت های موجود ، پذیرش می شوند.
  • متقاضیانی که دانش آموزان غیر شاهد محسوب می شوند شرایط ورودی سخت تری دارند و بهتر است تمام نمرات کارنامه آنها خیلی خوب باشد. و در مقاطع بالاتر نیز معدل هایی بالایی را به دست آورده‌ باشند.
  • دانش آموزانی که قصد ورود به پایه دهم در مدارس شاهد را دارند لازم است شرایط پذیرش در رشته مورد نظر خود را دارا باشند.
  • پس از ورود به مدارس شاهد ، دانش آموز تا زمانی که نمره های مورد نیاز را کسب کرده‌ باشد مشکلی برای ادامه تحصیل در مدارس شاهد نخواهد داشت. اما اگر در یکی از درس های خود نمره ای کمتر از حد نصاب کسب کند ، نیاز به تاییدیه مدیر خواهد داشت تا بتواند در دوره اول متوسطه یا دوم متوسطه به تحصیل در این مدارس ادامه دهد.
  • دانش آموزان دختر لازم است توجه داشته باشند که حجاب در مدارس شاهد دخترانه بسیار مورد توجه قرار دارد و تمامی دانش آموزان می بایست مراتب حجاب برتر را در این مدارس ادا کنند.
احتمالا این را هم بپسندید  بهترین مدارس شاهد تهران 📞 معرفی مدارس + راهنمای ثبت نام

مرتبط بخوانید : چه استان هایی هنرستان بهیاری دارند ؟ 

نکات مثبت مدارس شاهد

مدارس شاهد مزایایی دارند که دانش آموزان را به درس خواندن در این مدارس علاقه مند می کنند. نکات مثبت مدارس شاهد به شرح زیر می باشند:

نظارت دقیق

اداره کل امور شاهد و ایثارگران همواره عملکرد مدارس شاهد را زیر نظر دارد تا مدیران ، معاونان و دبیران این مدارس وظیفه خود را به درستی انجام دهند. این نظارت ها باعث می شود همه چیز در مدارس شاهد طبق اصول و استاندار های وزارت آموزش و پرورش پیش برود.

سطح علمی بالا

مدارس شاهد از دبیران با تجربه و با دانشی بهره می گیرند تا عیار علمی این مدارس بالا باشد. همچنین در مدارس شاهد علاوه بر ساعت های معمول تدریس ، 4 ساعت تدریس اضافه و فوق برنامه در هر هفته برای دانش آموزان مورد اجرا قرار می گیرد.

توجه ویژه به زبان انگلیسی

یکی از ضعف هایی که به روند آموزش در ایران وارد است مسئله عدم توجه به زبان انگلیسی می باشد‌. مدارس شاهد برای جلوگیری از چنین موضوعی برای درس زبان هر هفته علاوه بر کلاس های معمول ، کلاس فوق برنامه تشکیل می دهند تا دانش آموزان مهارت های لازم را در این درس کسب کنند.

مرتبط بخوانید : مدارک لازم برای ثبت نام مدارس شاهد 

شهریه مدارس شاهد

مدارس شاهد با توجه به امکاناتی که ارائه می کنند مبلغی را تحت عنوان شهریه از خانواده دانش آموزان دریافت می کنند. این مبلغ صرف تجهیز مدرسه و همچنین حقوق دبیران برای کلاس های فوق برنامه می شود. مقدار شهریه مدارس شاهد با توجه به استان و منطقه ای که مدرسه در آن قرار دارد می تواند متفاوت باشد. همچنین مدارس شاهد در مقاطع مختلف ، شهریه های متفاوتی دارند به صورتی که میزان شهریه در مقطع ابتدایی کمترین است و این مبلغ در مقطع متوسطه دوم بیشترین مقدار را دارد. اما برای این مبلغ سقفی تعیین شده‌ است تا مدیران مدارس میزان شهریه بیش از حدی را خارج از دستور العمل های موجود از خانواده ها دریافت نکنند.

احتمالا این را هم بپسندید  سجا 📞 راهنمای ورود به سایت سجا -  sajaa.medu.ir

سایت ثبت نام مدارس شاهد

مدارس شاهد چه مدارسی هستند

اکنون که می دانید مدارس شاهد چه مدارسی هستند و با مزایای آن آشنا شده اید بهتر است اطلاعات لازم در مورد نحوه ثبت نام این مدارس را نیز کسب کنید.  متقاضیان برای ثبت نام در این مدارس می بایست در زمان تعیین شده‌ به سایت my.medu.ir مراجعه کنند و مراحل نام نویسی اینترنتی را انجام دهند. در این مرحله به اندازه چند برابر ظرفیت ، اسامی دانش آموزان اعلام خواهد شد تا مدارک مورد نیاز را در اختیار سامانه قرار دهند و مورد بررسی قرار بگیرد. سپس در این مرحله ، اولویت بندی ها اعمال می شود و دانش آموزانی که پذیرفته شده‌ اند ؛ مشخص خواهند شد.

سوالات متداول

  • آیا کسانی که شرایطی معمولی دارند و فرزند شهید یا فرزند جانباز نیستند ، می توانند در مدارس شاهد ثبت نام کنند؟

بله ، در صورت وجود ظرفیت در مدرسه ، دانش آموزان بدون سهمیه نیز امکان ثبت نام در مدارس شاهد را خواهند داشت.

  • آیا مدارس شاهد شهریه دارند؟

بله ، مدارس شاهد به دلیل ارائه امکانات بیشتر و برگزاری کلاس های فوق برنامه از دانش آموزان شهریه دریافت می کنند.

  • ثبت نام اینترنتی مدارس شاهد از طریق کدام سایت انجام می شود؟

متقاضیان می بایست در زمان ثبت نام به سایت my.medu.ir مراجعه کنند و از این طریق نام نویسی اینترنتی را انجام دهند.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر