از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

مای مدیو ازمون رغبت 📞 راهنمای پاسخگویی به سوالات ازمون رغبت و توانایی نهم

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

مای مدیو ازمون رغبت

شرکت در ازمون رغبت و توانایی پایه نهم ، از مراحل مهم و حساس هدایت تحصیلی نهم است و دانش آموزان مشغول به تحصیل در این پایه باید با مراجعه کردن به سایتی که آموزش و پرورش اعلام می کند ، در این آزمون شرکت نمایند. تا سال های گذشته ، سامانه برگزار کننده‌ آزمون رغبت و توانایی پایه نهم سایت همگام بود اما با راه اندازی شدن سایت مای مدیو ، امور مربوط به مدارس از این سامانه قابل پیگیری می باشد. در ادامه این مطلب می خواهیم راهنمای کامل سامانه مای مدیو ازمون رغبت را ارائه نماییم پس لطفا همراه ما باشید.

شما دانش آموزان و والدین عزیز میتوانید سوالات خود را در خصوص نحوه شرکت در آزمون رغبت و توانایی سامانه مای مدیو از مشاوران ما بپرسید تا راهنمایی شوید.

همین حالا تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

آزمون رغبت و توانایی مای مدیو چیست

آزمون رغبت و توانایی پایه نهم تشکیل شده‌ از دو دفترچه سوال به شرح “رغبت دانش‌آموزان” و “توانایی دانش‌آموزان” می باشد. دانش آموزان پایه نهم که می خواهند انتخاب رشته‌ را انجام دهند ، باید در این آزمون ها شرکت نمایند و به سوالات پاسخ دهند. هر دفترچه تشکیل شده‌ از یکسری سوالات تخصصی می باشد به طوری که در بخش رغبت حدود 320 سوال و در بخش توانایی هم حدود 255 سوال طراحی می شوند.

سوالات در آزمون رغبت و توانایی نهم طوری تنظیم شده‌ اند که میزان علاقه مندی ها ، توانمندی ها و استعدادهای دانش آموزان سنجیده‌ شود و بر اساس نتایج این آزمون بتوانند انتخاب رشته‌ بهتری را انجام دهند

سامانه برگزاری ازمون رغبت

نحوه شرکت در آزمون رغبت و توانایی به صورت اینترنتی می باشد و دانش آموزان باید به شیوه آنلاین به سوالات پاسخ دهند. این آزمون سال های گذشته در سایت همگام اجرا می شد و دانش آموزان با ارائه اطلاعاتی به شرح رمز همگام و کد ملی ، امکان دسترسی به پنل خود در سایت را داشتند و می توانستند به سوالات پاسخ دهند. با راه اندازی سامانه مای مدیو که یک سایت جدید است ، از این پس شرکت در آزمون رغبت فقط با مراجعه به این سامانه امکان پذیر می باشد.

احتمالا این را هم بپسندید  سامانه مای مدیو ثبت نام مدارس شاهد پایه هفتم 📞 راهنمای تصویری ثبت نام

در سایت مای مدیو ، خدمات و دسترسی های مختلفی برای دانش آموزان در نظر گرفته شده‌ است که از جمله این دسترسی ها ، ثبت نام در مدرسه ، دریافت کارنامه ، دریافت کارت ورود به جلسه و … است. انتخاب رشته نهم به دهم هم در این سایت انجام می گیرد و مراحل آن به شرح شرکت در ازمون های مشاوره ای ، شرکت در آزمون رغبت و توانایی ، تکمیل فرم های نظر سنجی و … است.

مرتبط بخوانید : آزمون رغبت و توانایی پایه نهم

راهنمای سامانه مای مدیو ازمون رغبت

دانش آموزان برای شرکت در آزمون رغبت و توانایی پایه نهم در سایت مای مدیو باید اطلاعاتی به شرح کد ملی و سری سریال شناسنامه را ارائه کنند تا وارد پنل کاربری شان در سایت شوند. در سامانه حدود 320 سوال در بخش رغبت و 255 سوال در بخش توانایی طراحی می شوند و دانش آموز باید از میان اعداد 1 تا 5 ، یک گزینه را برای هر سوال انتخاب کند. انتخاب یک عدد ، نشان دهنده‌ علاقه مندی و میزان گرایش دانش آموز نسبت به حرفه است.

برای ورود به سایت مای مدیو ، از آدرس my.medu.ir استفاده کنید و با تلفن همراه هوشمند و یا رایانه شخصی ، وارد سایت شوید. در مراحل بعدی می بایست اطلاعات کاربری را ارائه دهید که این اطلاعات به شرح کد ملی و سری سریال شناسنامه هستند. بعد از درج اطلاعات و انتخاب دکمه ورود ، وارد پنل کاربری تان خواهید شد و گزینه های مختلفی را مشاهده می کنید.

شما برای شرکت در ازمون رغبت و توانایی پایه نهم ، باید گزینه مربوط به این آزمون را انتخاب کنید. سپس وارد آزمون شده‌ و به سوالات آن پاسخ دهید. بعد از جواب دادن به هر سوال هم باید دکمه ثبت را بزنید.

اعلام نتایج آزمون رغبت و توانایی 1402

دانش آموزان بعد از شرکت در آزمون رغبت و توانایی پایه نهم می توانند نتایج آزمون خود را در همین سامانه مشاهده کنند. تمام دانش آموزان که در این آزمون شرکت کرده‌ اند ، برای دیدن نتایج باید وارد سایت شده‌ و پس از ورود به پنل کاربری ، نتیجه را مشاهده نمایند. طبق اعلام نتایج آزمون رغبت و توانایی پایه نهم ، شش مقیاس اصلی تیپ شخصیتی مد نظر قرار می گیرد و وضعیت دانش آموزان در سطوح کلاس ، مدرسه ، منطقه ، استان و کشور سنجیده‌ خواهد شد.

مرتبط بخوانید : راهنمای سامانه مای مدیو برای ثبت نام مدرسه شاهد

جدول زمان بندی ازمون رغبت و توانایی پایه نهم

مای مدیو ازمون رغبت

زمانبندی ثبت نام و برگزاری آزمون رغبت و توانایی پایه نهم ، به صورت زیر است :

  • اجرای آزمون‌ های توانایی و رغبت از 16 بهمن 1401 تا 7 اردیبهشت 1402
  • تکمیل نمون‌ برگ‌ های نظرخواهی برای مشاوران و معلمان از 15 فروردین تا 15 اردیبهشت 1402
  • تکمیل نمون‌ برگ‌ های نظرخواهی دانش‌آموزان و والدین از 4 تا 20 اردیبهشت 1402
  • تکمیل ظرفیت شاخه و رشته‌ های تحصیلی مناطق از 4 تا 25 اردیبهشت 1402
  • ثبت نتایج امتحانات برای عملکرد تحصیلی دو هفته بعد از آخرین امتحان (دهه اول تیرماه 1402)
احتمالا این را هم بپسندید  مای مدیو برای اتباع 📞 راهنمای ورود دانش آموزان اتباع برای ورود به سایت مای مدیو

طبق زمانبندی فوق ، فرصت شرکت در آزمون رغبت و توانایی پایه نهم 1402 به پایان رسیده‌ است و زمانبندی این آزمون برای سال 1403 نیز احتمالا به همین ترتیب باشد. لازم به ذکر است که پس از انتشار نتایج ، مهلت قانونی برای اعتراضات در نظر گرفته خواهد شد.

مرتبط بخوانید : راهنمای سامانه مای مدیو برای پیش ثبت نام 

سوالات شما

  • آزمون رغبت و توانایی پایه نهم در کدام سایت برگزار می شود؟

دانش آموزان پایه نهم برای شرکت در آزمون رغبت باید وارد سایت مای مدیو شوند.

  • آزمون رغبت و توانایی پایه نهم چند سوال دارد؟

در بخش رغبت حدود 320 سوال و در بخش توانایی هم حدود 255 سوال طراحی می شوند.

  • نتایج آزمون رغبت و توانایی پایه نهم را در کدام سامانه مشاهده کنیم؟

نتایج ازمون رغبت پایه نهم در سایت مای مدیو قرار خواهد گرفت.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

مای مدیو ثبت نام پیش دبستانی

مای مدیو ثبت نام پیش دبستانی 📞 راهنمای تصویری ثبت نام

سامانه ای توسط آموزش و پرورش راه اندازی شده‌ است تا دانش آموزان در کلیه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر