از بهترین ها مشاوره بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612
از 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل
تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر

لیسانس به پزشکی 📞 معرفی آزمون لیسانس به پزشکی

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت بدون کد و صفر :

9099071612

لیسانس به پزشکی

دسته‌ ای از علاقه مندان به رشته‌‌ پزشکی که موفق به قبولی در این رشته‌ تحصیلی نشده‌‌ اند ، اگر دارای مدرک کارشناسی در یکی از رشته‌ های زیر مجموعه تجربی و یا ریاضی باشند ، می توانند در صورت داشتن‌‌ شرایط لازم ، در آزمون لیسانس به پزشکی شرکت کنند. این آزمون توسط دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار می شود و تمامی اطلاعیه های مرتبط با آن از طریق سایت معاونت پزشکی دانشگاه تهران اعلام منتشر می گردد. در صورتی که علاقه مند هستید با جزئیات بیشتری در مورد این آزمون آشنا شوید ، در ادامه با ما همراه شوید.

شما علاقه مندان به رشته پزشکی که واجدالشرایط ثبت نام در آزمون کارشناسی به پزشکی هستید ، می‌ توانید از مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی پاسخ با ما راهنمایی دریافت کنید.

برای دریافت مشاوره پیرامون آزمون لیسانس به پزشکی و اطلاع از شرایط ثبت نام ، هزینه ثبت نام و …  همین حالا تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور 9099071612

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل

معرفی آزمون لیسانس به پزشکی

قبولی در رشته‌ پزشکی سخت است و تمامی افراد موفق به ورود به این رشته‌ پرطرفدار نمی شوند. در صورتی که افراد بعد از فارغ التحصیلی در مقطع کارشناسی دیگر رشته‌ ها ، همچنان رویای قبولی در رشته‌ پزشکی را داشته باشند ، می توانند در آزمون لیسانس به پزشکی شرکت کنند و شانس خود را برای ورود به رشته پزشکی امتحان کنند.

هر ساله آزمون لیسانس به پزشکی ، توسط دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار می شود. داوطلبانی که دارای شرایط لازم باشند ، می توانند در این آزمون شرکت کنند. تمامی جزئیات مرتبط با این آزمون از جمله زمان ثبت نام ، شرایط ثبت نام ، مدارک مورد نیاز و… از طریق سایت این دانشگاه با آدرس الکترونیکی “education.tums.ac.ir” منتشر می گردد.

معمولا هر ساله زمان ثبت نام در آزمون لیسانس به پزشکی ، در دی ماه اعلام می شود و تا یک ماه نیز به طول می کشد. ثبت نام آزمون کارشناسی به پزشکی 1403 در دی ماه 1402 آغاز شد و تا بهمن ادامه داشت. با این حال معاونت پزشکی دانشگاه تهران ، مهلت مجددی را در اردیبشت ماه نیز برای نام نویسی جاماندگان از ثبت نام در این آزمون ، در نظر گرفته‌ است.

احتمالا این را هم بپسندید  رزومه برای لیسانس به پزشکی 📞 جمع آوری و تقویت رزومه برای آزمون 1404

مرتبط بخوانید : کارت ورود به جلسه لیسانس به پزشکی 1403

شرایط ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی

لیسانس به پزشکی

ثبت نام در آزمون لیسانس به پزشکی‌ با برخی شرایط خاص انجام می شود. در این قسمت به مهم ترین شرایط ثبت نام آزمون کارشناسی به پزشکی اشاره‌ کرده‌ ایم :

 • فارغ التحصیلان در تمامی رشته‌ ها در مقاطع کارشناسی پیوسته و ناپیوسته ، می توانند در آزمون لیسانس به پزشکی ثبت نام کنند.
 • این آزمون دارای شرط سنی است و حداکثر سن ثبت نام در این آزمون برابر با 27 سال تمام می باشد. البته مدت زمان سربازی و طرح نیروی انسانی نیز به این حداکثر سن اضافه می گردد.
 • دانشجویان سال آخر در مقطع کارشناسی نیز مجاز به ثبت نام در آزمون لیسانس به پزشکی هستند.
 • متقاضیان برای ثبت نام در این آزمون ، باید مدرک زبان انگلیسی معتبری را ارائه دهند.
 • فارغ التحصیلان و دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری عمومی و تخصصی (PhD) در تمامی دانشگاه ها ، نمی توانند در این آزمون شرکت کنند. دانشجویان ارشد دیگر رشته ها در صورت انصراف از تحصیل قطعی ، می توانند در این آزمون شرکت کنند.

مرتبط بخوانید : طرح جدید لیسانس به پزشکی

آيين نامه استعداد های درخشان کارشناسی به پزشکی

پذیرش در آزمون لیسانس به پزشکی از طریق استعدادهای درخشان نیز امکان پذیر است. آیین نامه استعدادهای درخشان لیسانس به پزشکی ، شامل موارد زیر است :

 • برگزیدگان در آزمون سراسری گروه علوم تجربی که تا رتبه 500 کشوری را در آزمون سراسری به دست آورده اند.
 • داوطلبانی که مدال طلا ، نقره و برنز کشوری را از المپیادهای علمی دانش آموزی کسب کرده‌ اند.
 • دسته ای از داوطلبان که رتبه های اول تا سوم نهایی جشنواره رازی و جشنواره خوارزمی را به دست آورده‌ اند.
 • کسانی که دارای ابداع و یا اختراع ثبت شده‌‌ هستند که به تائید تحقیقات و فناوری وزارتخانه های مربوطه رسیده‌ است.
 • کسانی که در المپیادهای علمی دانشجویی برگزیده‌ شده‌‌‌ اند.
 • دانشجویانی که در رشته‌‌ های پزشکی با معرفی وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی و در رشته‌ های غیرپزشکی با معرفی وزارت علوم جزو دانشجویان برتر هستند.
 • دانشجویانی که جزو پژوهشگران برجسته‌ هستند. به طوری که توسط شورای پژوهشی دانشگاه و مطابق با دستورالعملی که از سوی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت ، تدوین شده‌‌ و به دانشگاه ها اعلام شده‌ است.
 • کسانی که دارای مدل طلای المپیادهای دانش آموزی هستند ، بدون شرکت در آزمون کتبی ، با قبولی در مصاحبه و ارزیابی فراشناختی ، می توانند در این آزمون پذیرفته‌‌ شوند. دارندگان مدال های نقره و برنز نیز  باید در آزمون کتبی شرکت کنند و موفق به کسب 90 درصد از نمره آخرین فرد پذیرفته‌‌ شده‌‌ در آزمون کتبی شوند.
 • مطابق با بخشنامه جدیدی که از سوی سازمان وظیفه عمومی صادر شده‌‌ است ، مشمولانی که دارای مدرک تحصیلی کارشناسی باشند ، می توانند در مقطع دکتری پیوسته‌ پزشکی با استفاده از معافیت تحصیلی ، ادامه تحصیل دهند.
احتمالا این را هم بپسندید  مصاحبه لیسانس به پزشکی 📞 زمان برگزاری و سوالات مصاحبه 1403

مرتبط بخوانید : بهترین منابع لیسانس به پزشکی

سوالات شما

 • زمان ثبت نام در آزمون لیسانس به پزشکی چه زمانی است ؟

زمان ثبت نام در آزمون لیسانس به پزشکی ، معمولا در اوایل دی ماه اعلام می شود.

 • متقاضیان آزمون کارشناسی به پزشکی ، چگونه باید در این آزمون شرکت کنند ؟

تمامی مراحل ثبت نام در آزمون کارشناسی به پزشکی از طریق سایت دانشگاه علوم پزشکی تهران با آدرس الکترونیکی “education.tums.ac.ir” صورت می گیرد.

 • آیا برای شرکت در آزمون لیسانس به پزشکی شرط سنی تعریف شده‌ است ؟

بله ، متقاضیانی که دارای 27 سال تمام باشند ، می توانند در آزمون لیسانس به پزشکی شرکت کنند.

علاوه بر مقاله اي که تقديم شما ميشود مشاوران ارشد «پاسخ با ما» آماده پاسخگوئي تلفني به شما عزيزان مي باشند ، وقت شما طلاست ، تماس از 8 صبح لغايت 12 شب ، حتی در ایام تعطیل ، تماس از طريق تلفن ثابت :

تماس از سراسر کشور: 9099071612

همچنین ببینید

لیسانس به پزشکی چند سال است

لیسانس به پزشکی چند سال است 📞 بررسی طول دوره تحصیل و واحدهای درسی

آزمون لیسانس به پزشکی ، آزمونی است که برای فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی برگزار می …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از تلفن ثابت بدون کد وصفر